Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2008., 20:25   #1
Najgori,najnetočniji najbesmisleniji povijesni film...

Napravio sam veliku pogrešku ovaj vikend...
Posudio sam u videoteci film "Posljednja legija"...
Ohrabren serijom Rim, naivno sam očekivao barem pristojno djelce, dakako, ništa spektakularno...

Kad ono,čisti bućkuriš...

Ali ne u trash/simpatičnom smislu...

Scene borbe su tipičnije za filmove Jajckiea Chana,gdje glavni lik bez problema sredi 20-tak negatovaca...

Povijesno je netočan sam po sebi,ali ipak bi htio ove značajnije greške navesti:

U doba pada Rima, Britansko otočje već nije bilo pod Rimljanima...
A u filmu se spominje nekakva "poslejdnja legija"...

Događaji u Arturu su barem 2 stoljeća kasnije,a ne gotovo istodobno...

Osim toga kao ti vojnici žive kao seljaci,a onda odjednom svi imaju jednake,uglancane Rimske uniforme,kada se naposljetku pridruže...

Također jako su me razočarali slavni Ben Kinglesley a katastrofalnoj ulozi nekakvog kavzi-Merlina-kung fu majstora...

Kao i Kevin McKidd, tako dobar kao Vorenus u Rome, je u ulozi,najsličnijoj negativcu u serijalu "Sam u kući"...

U svakom slučaju, da nema Aishwarye Rai(loša uloga,ali ona nimalo ne smeta),film bi dobio čistu jedinicu,ovako je samo minus dva (-2)...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 20:30   #2
Nešto raniji "King Arthur" je za koplje bolji,ali je i sam bućkuriš, nezanimljiv film, bez ikakvog šarma ili pamtljivog lika...

Da ne spominjemo što je su Saksonci prikazani kao rasisti ili eugeničari:dakle da se "njihova krv ne bi smjela mješati sa drugom",što se skoro nikada do 19.stoljeća nije mislilo,a i film je žestoka anti-crkvena propaganda, a kršćani nisu ljude žive zakapali,pogotovo ne u ranokršćanskoj Britaniji...


U svakom slučaju,potpuno inferiorno "Excaliburu"...

PS
Ono smeće "Prvi vitez" mi ni ne spominjite...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 21:06   #3
"svrsavanje vojnika rajana"..... katastrofa, "najbolje2 mi je kada Tiger puca na glavne glumce a eksplozija granate ko da je petarda pukla

A strandardne gluposti tipa "Njemci trce ko kokoske i histericno se deru"necu ni spominjat
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 08:44   #4
Ima jedan stariji ratni, mislim da se zove "Battle of the Bulge" (Henry Fonda, Telly Savalas i još par njih) gdje Tigere "glume" Pattoni a Shermane M24 Chaffee...e, sad, ima puno bisera a najjaći mi kada "Tiger" pogodi u kupolu nazovi "Shermana", odnese pol kupole a posada onak, lagano oprljena izlazi van i bježi
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 11:06   #5
"Posljednji samuraj"- nemam riječi za opisati navedenu kretenariju od filma.


Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ima jedan stariji ratni, mislim da se zove "Battle of the Bulge" (Henry Fonda, Telly Savalas i još par njih) gdje Tigere "glume" Pattoni a Shermane M24 Chaffee...e, sad, ima puno bisera a najjaći mi kada "Tiger" pogodi u kupolu nazovi "Shermana", odnese pol kupole a posada onak, lagano oprljena izlazi van i bježi
A Ameri pobjeđuju tako da glavni junak navede njemačku tenkovsku kolonu na rezervare s naftom i sve ih digne u zrak.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 12:44   #6
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
"svrsavanje vojnika rajana"..... katastrofa, "najbolje2 mi je kada Tiger puca na glavne glumce a eksplozija granate ko da je petarda pukla
To je inače točno napravljeno. Tenkovske granate nisu kao u filmovima Chucka Norrisa. Pogotovo što Tiger nije imao HE granatu (imao je frag-zapaljivu) koja bi radila lijepu eksploziju sa vatrom i takvim stvarima. Da se radilo o vozilu sa topom većeg kalibra, recimo Brummbaru ili nečem ruskom sa 122mm ili više, onda bi imalo smisla.

A inače su svi ti "ratni" filmovi iz '70-ih smijurija, tipa Battle of the bulge ili Željezni križ.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 14:11   #7
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
U svakom slučaju, da nema Aishwarye Rai(loša uloga,ali ona nimalo ne smeta),film bi dobio čistu jedinicu,ovako je samo minus dva (-2)...

Zbog Aishwarye sam ovo smeće od filma zripal i držim na disku još uvijek.


OT: Pearl Harbor

Ben Affleck je pilot lovca koji, prilikom napada na PH, skida Japance kao glinene golubove, a par dana kasnije bez imalo problema svlada polijetanje bombarderom s nosača zrakoplova i bombardira Tokyo.

Film se gleda zbog dvije stvari. Japanski napad. Kate Beckinsale.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 14:43   #8
taj horor o "posljednjoj legiji" nisam gledao, a ni neću... ako kog zanima, pisao sam o njemu na pdf "film", jer sam iskočio iz kože kad sam vidio kakve oklope nose...

https://www.forum.hr/showthread.php?p...8#post12406938

"kralja artura", tu strahotu sam već gledao...

"gladijator" lijepo izgleda, moćan, natjerao me da se opet zaljubim u povijest, ali faktički netočan do bola... čim zagrebeš ispod slikovnice, same greške i neznanje... i nije mi jasno zašto se uvijek hvataju tog debilnog komoda i tog perioda... kao da u rimskoj povijesti ne postoji kudikamo zanimljivijih događaja za snimit... valjda su bidni uzeli gibbona u ruke i pročitali prvih pedeset stranica...

bila jednom miniserija o atili i aetiusu... naravno, rimski vojnici ko da su išetali iz prvog stoljeća, koga briga što je prošlo 400 godina...

onda, miniserija o hitleru, mislim da se zvala "rise of evil"... jebateled, u svakoj rečenici moraju stavit do znanja kako je hitler bio ZAO i kako je bio cili spižđen, plus ona njegova opsesija sa frau hanfstaengl... ajme...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”

Zadnje uređivanje Basta : 28.10.2008. at 14:59.
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 15:23   #9
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
bila jednom miniserija o atili i aetiusu... naravno, rimski vojnici ko da su išetali iz prvog stoljeća, koga briga što je prošlo 400 godina...
Skroz mi je dobra bila ta serija. Zbog Simmone Jade Mackinnon, afkors.





Kaj se rimskih odora tiče - Rim je zapravo SAD, te kao takav mora biti prikazan kao uredan, organiziran, učinkovit i lijep. Nema tu nikakve filozofije, niti neznanja - propaganda je ovdje najbitnija.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 18:49   #10
Za Gladijator se slažem,povijesno prilično netočan,ali odličan film, a i probudio je dosta poviejsni žanr,mislim da bez njegova uspijeha ne bi bilo ni "Rome"...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 19:57   #11
Kaj se rimskih odora tiče - Rim je zapravo SAD, te kao takav mora biti prikazan kao uredan, organiziran, učinkovit i lijep. Nema tu nikakve filozofije, niti neznanja - propaganda je ovdje najbitnija.

Aha znači leglo kuge prljavštine i bolesti je iznjedrilo jednu od najsjajnih civilizacija svijeta?Pogledaj malo spoemnike te civlizacije,kvalitetu tehniku i vrijeme izgradnje.Pogledaj kolosej koji je danas nermoguće izgraditi orginalnim materijalim pogledaj Pantenon koji danas izgleda otprilike isto kao i na dan dovršetka,pogledaj akvedukte,kanalizaciju koja još i danas zapanjuje svojom izvedbomPogledaj dosege kiparske umjetnosti,pa slikarske i slično.Mislimne pričaj gluposti.Rim je prikazan kakv je bio.Prblem je samo u tome što je takav bi samo Rim.Ostali su bila na pola puta.A ove gluposti o Amerci i Rimu su tlapnje fanatika.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 20:07   #12
10 000 BC,ako se isti može svrstati u povijesne filmove
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 20:10   #13
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Za Gladijator se slažem,povijesno prilično netočan,ali odličan film, a i probudio je dosta poviejsni žanr,mislim da bez njegova uspijeha ne bi bilo ni "Rome"...
Fora je u tome da ti filmovi i nisu bili rađeni kao povijesna rekonstrukcija događaja. Niti su likovi zamišljeni kao povijesno točni. Primjerice, Gladijator se radio kao povijesni spektakl, ali ne u činjenicama već u efektima scena, prikazivaju Rima današnjem gledatelju. I tu je uspio, a sad, oko likova i ostalih "sitnih" netočnosti se može raspravljati. Ali film nije ni rađen da bi pogodio povijest, već je rađen za gledanost i u tome je uspio.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 20:17   #14
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
10 000 BC,ako se isti može svrstati u povijesne filmove
Ni pod razno. Ali baš ni pod razno. Gledao sam ga prošli tjedan. Možda se radi o prošlosti, ali ne znam po čemu bi taj film uzeo pod povijesni.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 09:02   #15
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Aha znači leglo kuge prljavštine i bolesti je iznjedrilo jednu od najsjajnih civilizacija svijeta?
Nisam siguran koga smatraš "najsvjetlijom civilizacijom svijeta", ali ukoliko se to odnosi na Rim - što misliš zbog čega je bio tako svijetli? Sigurno ne zbog milijuna potlačenih, porobljenih, pobijenih i opljačkanih - zar ne?

Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Pogledaj malo spoemnike te civlizacije,kvalitetu tehniku i vrijeme izgradnje.Pogledaj kolosej koji je danas nermoguće izgraditi orginalnim materijalim
Naravno da ga je nemoguće izgraditi originalnim materijalom kada danas koristimo druge materijale pri gradnji. O čemu ti pričaš? Ukoliko ti se uspoređuju graditeljske sposobnosti, postoje daleko kvalitetniji i nedostižniji primjeri građevina Starog vijeka.


Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
pogledaj Pantenon koji danas izgleda otprilike isto kao i na dan dovršetka,pogledaj akvedukte,kanalizaciju koja još i danas zapanjuje svojom izvedbomPogledaj dosege kiparske umjetnosti,pa slikarske i slično.
Pokrali znanje od Grka i Etruščana. Uostalom, tko je gradio sve to? Plemeniti Rimljani u togama ili gole i bose tisuće robova? Čime je to financirano? Poštenim radom Rimljana ili pljačkom i ubijanjem stotina naroda?

Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Mislimne pričaj gluposti.
Ponovi povijest, malena.

Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Rim je prikazan kakv je bio.Prblem je samo u tome što je takav bi samo Rim.Ostali su bila na pola puta.A ove gluposti o Amerci i Rimu su tlapnje fanatika.
Prikazan kakav je bio? Ostali bili na pola puta? Nije ti palo da je to možda zato jer su bili pod Rimskom okupacijom, porobljeni i opljačkani? Ajmo ovako - plivamo 100 metara. Ti zavezana i s mlinskim kamenom oko vrata, a ja slobodan. Smijem ti se smijati u facu kada "ostaneš na pola puta"?

Što se tiče usporedbe Rima s SADom, za to je potrebno ipak malkice više znanja i razumijevanja nego što si pokazala, pa ćeš mi morati vjerovati na riječ. Okej?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."

Zadnje uređivanje slafko : 29.10.2008. at 09:08.
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 11:07   #16
film posljednja legija je totalno sranje , teška glupost.
na onakvu temu kao što je pad rimskog carstva se mogao napraviti predobar film ali ne oni su napravii najadniji film u povijesti.film je manje više smiješan, da ga gleda neko ko nema pojma o povijesti mislio bi da je komedija.
ZNA li iko išta o onom filmu što ga snima vin diesel film se zove HANIBAL?
delpiero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 11:15   #17
meni ti filmaši nisu jasni... kad bi napravili ali baš pravi povijesni film, mislim da bi zaradili milijune... ima toliko događaja u povijesti koje bi samo trebalo stavit na ekran, ništa više...

sjetio sam se još jednog sranja, samo što sam ovo gledao: mongol
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 12:10   #18
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
[color=navy]Skroz mi je dobra bila ta serija. Zbog Simmone Jade Mackinnon, afkors.


Jel to maca iz ove australske serije Mcleods daughters ona Stevie...... mmm dobra je (jbga padam na crvenokose, makar fake)

Ja cekam bitku za Sellowe heights sa njemacke perspektive :
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !

Zadnje uređivanje Alte : 29.10.2008. at 12:23.
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 12:27   #19
Još nije bilo povijesnog filma da ga netko nije oblatio jer eto nisu imali takve kostime ili neka druga povijesna netočnost. Ljudi zaboravljaju da igrani film i ne pretendira biti dokumentarac, igrani film je ispunio svoju funkciju ukoliko se gledatelj zabavio 2 sata, a još i više ako mu je ostalo u sjećanju nekih zanimljivih scena.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 12:36   #20
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
meni ti filmaši nisu jasni... kad bi napravili ali baš pravi povijesni film, mislim da bi zaradili milijune... ima toliko događaja u povijesti koje bi samo trebalo stavit na ekran, ništa više...

sjetio sam se još jednog sranja, samo što sam ovo gledao: mongol

Nisam gledao film, ali milsio sam da će biti dobar...

Jel može malo više o netočnostima, ne brini,nije ovo pdf film, da te kazne zbog spoilera?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.