Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2012., 19:01   #41
Tučeni lan otopljen u mlakoj vodi.Procijediti nakon sat što je odstajalo i piti.
Slijezov čaj.
Probiotici.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 10:24   #42
Quote:
VatroSlavka kaže: Pogledaj post
Hvala na željama za brzo ozdravljenje, vama želim isto!



Hvala na savjetu,lijep pozdrav
prodoabc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 10:53   #43
Nije mi nitko odgovorio ali nema veze,ipak cu podijeliti svoje daljnje iskustvo.
Bila kod hirurga,samo jedan hemoroid,i jako stegnut misic,i takodjer analnu fisuru.
Zbog stegnutog misica pregled bio jako bolan,a ako netko ima fisuru zna koji su to bolovi.
Hirurg smatra da je jedino konkretno rjesenje operativno,ali mi je dao jos dva mjeseca da probamo
zalijeciti fisuru bez operacije.Molim vas ako netko ima slicna iskustva ili zna nekoga ko je izlijecio ili operirao
fisuru da mi da bilo kakav savjet ili par rijeci podrske...ocajna sam...
Klaudija 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 12:08   #44
Quote:
Klaudija 77 kaže: Pogledaj post
Nije mi nitko odgovorio ali nema veze,ipak cu podijeliti svoje daljnje iskustvo.
Bila kod hirurga,samo jedan hemoroid,i jako stegnut misic,i takodjer analnu fisuru.
Zbog stegnutog misica pregled bio jako bolan,a ako netko ima fisuru zna koji su to bolovi.
Hirurg smatra da je jedino konkretno rjesenje operativno,ali mi je dao jos dva mjeseca da probamo
zalijeciti fisuru bez operacije.Molim vas ako netko ima slicna iskustva ili zna nekoga ko je izlijecio ili operirao
fisuru da mi da bilo kakav savjet ili par rijeci podrske...ocajna sam...
Mene zanima kako izgleda ta analna fisura? I gdje je najčešće locirana? Na internetu nema previše slika o tome pa ne mogu zaključiti imam li pored hemoroida i ja to? Koji su simptomi fisure? A da ih mogu razlikovati od simptoma hemoroida?
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 12:29   #45
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako izgleda ta analna fisura? I gdje je najčešće locirana? Na internetu nema previše slika o tome pa ne mogu zaključiti imam li pored hemoroida i ja to? Koji su simptomi fisure? A da ih mogu razlikovati od simptoma hemoroida?
Bas sam i ja to htjela pitati... voljela bi da mi netko kaze tko ima analnu fisuru koji su simptomi toga tako da znam dali imam to ili ne.. dali svaki puta kada idete obaviti veliku nuzdu boli sa analnom fisurom, dali se lako moze opipati, moze li i prilikom nje pomoci faktu mast ...?

I htjela sam jos pitati sto se tice Chronove bolesti - radi li se uvijek o proljevu i koji su simptomi? Zelim znati dali to mogu u potpunosti iskljuciti iz svog slucaja
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 16:23   #46
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
Bas sam i ja to htjela pitati... voljela bi da mi netko kaze tko ima analnu fisuru koji su simptomi toga tako da znam dali imam to ili ne.. dali svaki puta kada idete obaviti veliku nuzdu boli sa analnom fisurom, dali se lako moze opipati, moze li i prilikom nje pomoci faktu mast ...?

I htjela sam jos pitati sto se tice Chronove bolesti - radi li se uvijek o proljevu i koji su simptomi? Zelim znati dali to mogu u potpunosti iskljuciti iz svog slucaja
Ja sam imao analnu fisuru prije nego što su mi ustanovili da imam Crohnovu ( to nije simptom Crohna, odnosno zapravo lječnici niti neznaju simptome, uzrok, nit lijek za sad ) ali Crohn se povezuje najviše sa stalnom temperaturom koja varira od blage do povišene( upalni parametri kod krvi su povišeni- CRP, sedimentacija...), grčevima u abdomenu, proljevaste stolice više od 3 dnevno... ). Najbolje je otići odma u bolnicu ( ne u dom zdravlja ili tako nešto jer sam ja išao tamo prvo i ustanovili su mi da je to viroza i stavili me na dijetu i mučili me bezveze ) tek kad sam došao u Vinogradsku su rekli da je to Crohn tako da, ne trati vrijeme već pravac bolnica ako te nešto mući. Savjete na internetu zaboravi. A što se tiće analne fisure, to se razlikuje od hemeroida i perianalnog apscesa... To ti je kao neka crta, ranica na predjelu anusa ( vani ) koja te steže, peće, boli kada sjediš recimo ili ideš na wc... Nije ništa strašno niti zabrinjavajuće... Meni su prepisali za to isto Faktu čepiće koliko se sjećam i Faktu mast ili lanolinsku mast za djecu.. mažeš do tjedan dana i proći će Akosumnjaš na to odi do doktora da ti pogledaju.. Ja samo kažem kak je meni bilo i šta sam dobio za to.. Ne mora biti da to i ti imaš... Ovo su samo savjeti koje je dobro poslušati Sretnoo!
__________________
''If you aren't where you want to be in your life, surround yourself with those who are.'' - Brian Schwartz
BrunoCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 18:42   #47
Prvi put cujem da analna fisura moze zarasti za 7 dana,drago mi je da je kod tebe bilo tako.
Iz mog iskustva mogu reci da je jako JAKO bolno.Ako je stolica tvrda to je kao da kakas zilete,i bol
prestaje da bi se vratila nakon malo vremena cak i jaca i trajala satima,to je neko zarenje ,rezanje i bol poput bola opekotine.
Obicno jacina bola varira od velicine samog ostecenja.
I uglavnom kazu da lijecenje traje od 4 do 6 tjedana,i ako ne zaraste od akutne prelazi u
hronicnu i jedino rjesenje je operativno.Medjutim moguci su recidivi.
Ja svoju ne mogu napipati jer je na zadnjem zidu na ledjnoj strani.
Ali ako je moguce stolicu odrzavati redovnom i meksom podnosljivo je.
Ne treba pretpostavljati nego se obratiti lijecniku,ja i dalje zelim savjete
ili vasa iskustva.
Klaudija 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 18:57   #48
pa hmm iskreno nemam te grčeve niti proljev...tako da valjda mogu iskljuciti tu Crohnovu bolest... a sad za ovu fisuru ne znam.. ne mogu reci da ne sumnjam na to,ali opet niti jedna velika nužda otkako sam promjenila prehranu i prestala imati tvrde stolice me nije boljela..Bas ni na koji nacin.a cula sam kao da zna boliti to kad imas fisuru bez obzira kakva ti stolica bila,tvrda ili meka.. a prije nego sto sam promjenila prehranu znalo me tako zapeči na sekundu dvije,bas neka neugodna bol.. otprilike kako je klaudija napisala..samo nije me jakooo bolilo..onako na trenutak dva.. Ali hvala Bogu prestalo je. Nadam se da i ako to imam, da faktu mast moze to i zalječiti, kako je i Bruno rekao

i cula sam da je jedan od simptoma analne fisure gnoj, a ja nisam primjetila nikakav gnoj na svojoj stolici niti na anusu... osim sto mi je mastan od masti xD a i hvala Bogu nemam krvi na stolici...

Zanima me uz to, dali ta fisura smeta isto kao i hemić sto moze onako "smetati" izmedu guzeva, nije ni da boli ni nista, vec onako da osjetis da se nesto nalazi tu,i neugodno je hehe? ili je simptom da ona bas peče i boli i to je to
__________________
You always pass failure on the way to success.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 13.10.2012. at 20:04. Reason: spajanje postova
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 20:03   #49
ma meni je brzo dosta prosla jer nije bila velika rana hvala Bogu! Al isto me zapeklo prvi puta kad sam shvatio da mi nešto nije uredu ''dolje'' i onda sam otišao na pregled i rekli su mi da to mažem i prošlo je nakon tjedan do dva.. Samo ti to maži Lily i proć će.. Pozitivaa!!!!
A ako te stvarno mući toliko odi pogledat šta je... Bolje spriječit nego lječit kako kažu.. I drugačije je to od hemeroida kada sjediš hemeroid osjećaš a ovo ne, ovo te samo zapeče recimo ako se ''gnjezdiš po stolici'' lijevo desno hahahahha...A kod stolice je užas znam, ko da žilete se*eš
Ma ajde ništa ne traje vječno. Maži tom Faktu pa ako primjetiš nakon 2 tjedna da je bolje onda još dalje maži ( Ili Lanelinskom masti za bebe šta sam ti reko s tim sam ja ) i proć će a ako ne prođe onda odi do doktora po savjet.. SRETNOO!!!
__________________
''If you aren't where you want to be in your life, surround yourself with those who are.'' - Brian Schwartz
BrunoCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 21:08   #50
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Mene zanima kako izgleda ta analna fisura? I gdje je najčešće locirana? Na internetu nema previše slika o tome pa ne mogu zaključiti imam li pored hemoroida i ja to? Koji su simptomi fisure? A da ih mogu razlikovati od simptoma hemoroida?
Analna fisura jest uzdužni eliptično-okrugli defekt.
Ogromna večina njih je smještena medijalnoj liniji, čak do 95 posto.
A fisure na drugim mjestima upućuje na druge bolesti kao npr. mb. CHron,karcinom,te neke infektivne bolesti.
Postoje je akutne i kronične.
Akutne relativno brzo cijele unutar 8 tjedana,a problem su chr.
Dijagnosticiraju se inspekcijom anorektalne regije i DRP, vidljivo je crvenilo i moguće krvarenje-kod ac., a chr. bijelkaste fibrinske niti.
Većinom su prouzročene tvrodom stolicom

Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
Bas sam i ja to htjela pitati... voljela bi da mi netko kaze tko ima analnu fisuru koji su simptomi toga tako da znam dali imam to ili ne.. dali svaki puta kada idete obaviti veliku nuzdu boli sa analnom fisurom, dali se lako moze opipati, moze li i prilikom nje pomoci faktu mast ...?

I htjela sam jos pitati sto se tice Chronove bolesti - radi li se uvijek o proljevu i koji su simptomi? Zelim znati dali to mogu u potpunosti iskljuciti iz svog slucaja
Za fisuru sam odg. iznad.
Otkud vam pobogu ideja o mb. Chronu????
Pozabavite se higijenom analnog područja ,prehranom i tjelesnom aktivnosti,a ne sijediti pred kompjuterom i razmišljati o glupostima.

Quote:
BrunoCro kaže: Pogledaj post
Ja sam imao analnu fisuru prije nego što su mi ustanovili da imam Crohnovu ( to nije simptom Crohna, odnosno zapravo lječnici niti neznaju simptome, uzrok, nit lijek za sad ) ali Crohn se povezuje najviše sa stalnom temperaturom koja varira od blage do povišene( upalni parametri kod krvi su povišeni- CRP, sedimentacija...), grčevima u abdomenu, proljevaste stolice više od 3 dnevno... ). Najbolje je otići odma u bolnicu ( ne u dom zdravlja ili tako nešto jer sam ja išao tamo prvo i ustanovili su mi da je to viroza i stavili me na dijetu i mučili me bezveze ) tek kad sam došao u Vinogradsku su rekli da je to Crohn tako da, ne trati vrijeme već pravac bolnica ako te nešto mući. Savjete na internetu zaboravi. .........
Nikako se neslažem da odmah treba trčati na hitni prijem u bolnici,to nikako,postoji LOM koji je zadužen za procjenu,pa i u velikom br. slućaja i kompletno liječenje,jednostavno Hitni prijem niti mi koji dežuramo tamo nije za riješavanje problema koje komotno riješavati LOM.
Što se tiće simptoma mb. Chrona oni su u većini dobro poznati,ali se mogu prezentirati atipično poglavito ekstraintestinalno
tipični simtomi su grčevi,proljevaste stoilce preko 7 dnevno mogu i nemoraju biti s primjesama.temp do 38,gubitak TT, analna fisura može biti simptom mb. Chrona odnosno perianalna bolest, iritis uveitis,artritisi,stomatitis,anemija bilo mikrocitna ili makrocitna.
Toćan uzrok se neznam postoje neke teroije koje su dosta dobro razrađene,
a što se tiće liječenja ono je prilično jasno a to su
aminosacilati
steroidi
imunomedulatrona terapija- Imuran,ciklosporin,metotreksat
ABT- Medazol i Ciflox tj. metronidazol i ciprofloksacin.
U novije vrijeme tzv. biološka th.-
-modulatori akt. citokina,,anti TNF Infliximab.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 21:29   #51
Quote:
BrunoCro kaže: Pogledaj post
Samo ti to maži Lily i proć će.. Pozitivaa!!!!
hvala Bruno, nastavit cu s tim FAKTU mazati svakako

Quote:
BrunoCro kaže: Pogledaj post
I drugačije je to od hemeroida kada sjediš hemeroid osjećaš a ovo ne, ovo te samo zapeče recimo ako se ''gnjezdiš po stolici'' lijevo desno hahahahha...A kod stolice je užas znam, ko da žilete se*eš
Ma ajde ništa ne traje vječno. Maži tom Faktu pa ako primjetiš nakon 2 tjedna da je bolje onda još dalje maži ( Ili Lanelinskom masti za bebe šta sam ti reko s tim sam ja ) i proć će a ako ne prođe onda odi do doktora po savjet.. SRETNOO!!!
By the way upravo sam probala se gnjezdit hehehhehee i nije nista zabolilo ni zapeklo ahahaah Onda je valjda stvarno samo hemeroid. Svakako cu javljati promjene cisto da me mozete svi makar malo savjetovati dalje usput Hrvoje, hvala i Vama... a o Chronovoj sam samo iz znatizelje nabrzake nesto procitala pa sam htjela cuti simptome...Nemam ju hvala Bogu U to sam sigurna.
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 23:20   #52
Mislim da se zaista radi o analnoj... nasla sam rupicu sada kada sam se isla tusirati,nalazi se malo ispod anusa...Dali da nastavim onda sa mazanjem FAKTO ilii da odem doktorici u pon i kazem da imam tu analnu fisuru, hoce mi promjeniti terapiju?
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 09:46   #53
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
Mislim da se zaista radi o analnoj... nasla sam rupicu sada kada sam se isla tusirati,nalazi se malo ispod anusa...Dali da nastavim onda sa mazanjem FAKTO ilii da odem doktorici u pon i kazem da imam tu analnu fisuru, hoce mi promjeniti terapiju?
Idi i traži uputnicu specijalisti. Niko ti ne može na daljinu pomoći i dati dijagnozu...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 11:15   #54
morat cu do doktora sutra da...a zanima me ima li povišena tjelesna temperatura ikakve veze sa fisurom ili hemeroidima? Primjetila sam da imam blago povisenu temp.. i htjela sam jos pitati koliko dugo se ceka pregled kod specijaliste nekog?
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 13:07   #55
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Analna fisura jest uzdužni eliptično-okrugli defekt.
Ogromna večina njih je smještena medijalnoj liniji, čak do 95 posto.
A fisure na drugim mjestima upućuje na druge bolesti kao npr. mb. CHron,karcinom,te neke infektivne bolesti.
Postoje je akutne i kronične.
Akutne relativno brzo cijele unutar 8 tjedana,a problem su chr.
Dijagnosticiraju se inspekcijom anorektalne regije i DRP, vidljivo je crvenilo i moguće krvarenje-kod ac., a chr. bijelkaste fibrinske niti.
Većinom su prouzročene tvrodom stolicom


Za fisuru sam odg. iznad.
Otkud vam pobogu ideja o mb. Chronu????
Pozabavite se higijenom analnog područja ,prehranom i tjelesnom aktivnosti,a ne sijediti pred kompjuterom i razmišljati o glupostima.


Nikako se neslažem da odmah treba trčati na hitni prijem u bolnici,to nikako,postoji LOM koji je zadužen za procjenu,pa i u velikom br. slućaja i kompletno liječenje,jednostavno Hitni prijem niti mi koji dežuramo tamo nije za riješavanje problema koje komotno riješavati LOM.
Što se tiće simptoma mb. Chrona oni su u većini dobro poznati,ali se mogu prezentirati atipično poglavito ekstraintestinalno
tipični simtomi su grčevi,proljevaste stoilce preko 7 dnevno mogu i nemoraju biti s primjesama.temp do 38,gubitak TT, analna fisura može biti simptom mb. Chrona odnosno perianalna bolest, iritis uveitis,artritisi,stomatitis,anemija bilo mikrocitna ili makrocitna.
Toćan uzrok se neznam postoje neke teroije koje su dosta dobro razrađene,
a što se tiće liječenja ono je prilično jasno a to su
aminosacilati
steroidi
imunomedulatrona terapija- Imuran,ciklosporin,metotreksat
ABT- Medazol i Ciflox tj. metronidazol i ciprofloksacin.
U novije vrijeme tzv. biološka th.-
-modulatori akt. citokina,,anti TNF Infliximab.
Ne slažem se u potpunosti sa vama, već sa jednim djelom ( lječenje Crohna i to ) ali ja sam ležao na pedijatriji sa dosta njih koji su dijagnosticirani sa Crohnovom i svaki od njih je imao drugačije simptome prije nego što su im dijagnosticirali to.. jedini zajednički simptom većini njih jest proljevaste stolice, gubitak na kilaži, povišena temperatura... Par njih nisu imali nikakve simptome kada su došli u bolnicu, jedan je bio samo blijed u licu i ustanovili su mu Crohna... To su vanjski simptomi koji variraju očito a unutarnji su valjda kod večine isti ( ne bih znao, nisam prim.dr.sc ) - nekakve promjene na crijevima, upale i šta ja znam... tako da... Dobro je otići kod stručnjaka da oni procjene nego bezveze doma dangubit po internetu i čitat različite savjete i u konačnici se počet uvjeravat da imate nešto što nemate...
__________________
''If you aren't where you want to be in your life, surround yourself with those who are.'' - Brian Schwartz
BrunoCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 13:17   #56
Quote:
Klaudija 77 kaže: Pogledaj post
Nije mi nitko odgovorio ali nema veze,ipak cu podijeliti svoje daljnje iskustvo.
Bila kod hirurga,samo jedan hemoroid,i jako stegnut misic,i takodjer analnu fisuru.
Zbog stegnutog misica pregled bio jako bolan,a ako netko ima fisuru zna koji su to bolovi.
Hirurg smatra da je jedino konkretno rjesenje operativno,ali mi je dao jos dva mjeseca da probamo
zalijeciti fisuru bez operacije.Molim vas ako netko ima slicna iskustva ili zna nekoga ko je izlijecio ili operirao
fisuru da mi da bilo kakav savjet ili par rijeci podrske...ocajna sam...
Klaudija koliko si ti cekala da dodes kod specijaliste na pregled ili si otisla kod privatnika? Ako si isla kod privatnika koliko si mu platila taj pregled da ti pogleda to?
usput, ja sam ti podrska <33 ne prozivljavam bas istu bol i iste stvari, ali otprilike te razumijem i drzim ti fige da se u dva mjeseca izljeci ta fisura
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 13:19   #57
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
Mislim da se zaista radi o analnoj... nasla sam rupicu sada kada sam se isla tusirati,nalazi se malo ispod anusa...Dali da nastavim onda sa mazanjem FAKTO ilii da odem doktorici u pon i kazem da imam tu analnu fisuru, hoce mi promjeniti terapiju?
Ma samo ti odi pogledaj nemoj čekat jer se stvari samo pogoršavaju kad se čeka.. odi kod stručnjaka neka oni procjene šta je i šta treba daljeee.. evo molim te.. Ja sam čekao tak sa tim Crohnom, mjesec dana sam se mučio s djetama svakakvim i j*bo se s tim dok nisam konačno došo u bolnicu izgubivši 15kila i bio na infuziji i djetama par dana i obavili mi stotine pregleda na onak jadnom..
__________________
''If you aren't where you want to be in your life, surround yourself with those who are.'' - Brian Schwartz
BrunoCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 13:25   #58
Quote:
BrunoCro kaže: Pogledaj post
Ma samo ti odi pogledaj nemoj čekat jer se stvari samo pogoršavaju kad se čeka.. odi kod stručnjaka neka oni procjene šta je i šta treba daljeee.. evo molim te.. Ja sam čekao tak sa tim Crohnom, mjesec dana sam se mučio s djetama svakakvim i j*bo se s tim dok nisam konačno došo u bolnicu izgubivši 15kila i bio na infuziji i djetama par dana i obavili mi stotine pregleda na onak jadnom..
Imaš pravo, sutra cu otici do svoje doktorice opce prakse.. pa cu joj reci da bi htjela da me ipak netko pogleda i da sumnjam i na tu fisulu.. Nadam se da kad dobijem uputnicu za specijalista da necu morat dugo cekat na red ..
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 13:40   #59
Quote:
Loves Lily kaže: Pogledaj post
Imaš pravo, sutra cu otici do svoje doktorice opce prakse.. pa cu joj reci da bi htjela da me ipak netko pogleda i da sumnjam i na tu fisulu.. Nadam se da kad dobijem uputnicu za specijalista da necu morat dugo cekat na red ..
Ja sam bio inače u Vinogradskoj tamo se lječio al pošto sam navršio 18 ove godine izbacili su me jer nemam pravo više pa su mi rekli da biram gdje ću nastavit lječenja ( koja bolnica; vinogradska, rebro itd... ) i odlučio sam privatno otić i jaaaako jakoooo sam oduševljen doktorom, i moji roditelji isto...i kako to sve funkcionira tamo, nema čekanja, nervoznih doktora i sestra, ničeg... I kod njega ću ostat na daljnje.. Na tebi je da odlučiš stvarno !
__________________
''If you aren't where you want to be in your life, surround yourself with those who are.'' - Brian Schwartz
BrunoCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 13:48   #60
Quote:
BrunoCro kaže: Pogledaj post
Ja sam bio inače u Vinogradskoj tamo se lječio al pošto sam navršio 18 ove godine izbacili su me jer nemam pravo više pa su mi rekli da biram gdje ću nastavit lječenja ( koja bolnica; vinogradska, rebro itd... ) i odlučio sam privatno otić i jaaaako jakoooo sam oduševljen doktorom, i moji roditelji isto...i kako to sve funkcionira tamo, nema čekanja, nervoznih doktora i sestra, ničeg... I kod njega ću ostat na daljnje.. Na tebi je da odlučiš stvarno !
Ja sam inace iz Osijeka pa ne znam kakva je vinogradska ili rebro Ali nadam se da cu kod nas u Bolnici onda brzo stici na red ako budem dobila uputnicu od specijaliste a ne da cekam mj dana i vise samo da me pogleda.. :/
__________________
You always pass failure on the way to success.
Loves Lily is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.