Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2008., 19:21   #1
Zašto nas Slovenija mrzi??

Namjerno spominjem Sloveniju a ne Slovence jer narod kao takav nas vjerojatno ne mrzi.
Dakle politiku koju oni vode prema Hrvatskoj se nikako ne može nazvati nego neprijateljskom.
Evo najnoviji klip koji su nam bacili pod noge će nas još malo udaljiti od EU iako je Jandroković skinuo gaće i naguzio se na svaki zahtijev koji dolazi preko grane pa mi nije jasno dali se radi o kompleksu, nekoj tajnoj računici Slovenije ili o nečem trećem meni nedokučivom.
Jer kao što se zna u politici se manje više sve vraća pa je tim više njihova politika neshvatljiva i kratkovidna.
U EU ćemo ući prije ili kasnije a onda kao ravnopravni ćemo(bar bi ja) učiniti sve da se svaki slovenski prijedlog bio dobar ili loš odbije i učinit ćemo sve da se Sloveniji napakosti.
Čim se skine sa dnevnoga reda jedna prepreka iskrsne nešto novo,pa bi bilo dobro da otvoreno kažu mi vas ne želimo i bok.
A ovi naši lajbeki umjesto da ovo neprijateljsko ponašanje gurnu u prvi plan u medijima i gdje god mogu oni uzdišu ko Dudek iz Gruntovčana:A kaj se tu more
schtakor is offline  
Old 05.12.2008., 19:49   #2
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
Jer kao što se zna u politici se manje više sve vraća.
Tako je, u pravu si. Oni i misle, kako samo odgovaraju na kratkovidne provokacije hrvatske politike. To su samo odgovori na poteze hrvatske vlade. Svako za sebe misli kako je najlukaviji. Razumiješ? To je sve samo politika. Nema tu neke mržnje.
__________________
Sve dobro.
grlomujagode is offline  
Old 05.12.2008., 20:02   #3
Zato što znaju kakvi smo. S razlogom, jer ako daš da te gaze, GAZIT ĆETE. To se pokazalo i ovim prosvjedom, koji je trebao biti MASOVAN!
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Old 05.12.2008., 20:44   #4
Račan je za krivit, on je dogovorio predaju Hrvatskog teritorija Sloveniji u sporazumu Račan-Drnovšek.
Taj sporazum (naravno) je odbačen od strane Hrvatske, jer je takvo nešto protuustavno.

Slovenci se bore za svoje interese, a Račan ih je samo dodatno nahranio idejom da mogu dobit nešto apsolutno nerealno....i sad nas mrze jer im to ne damo.

Da bi bilo gore, svaki političar na vlasti u Sloveniji koji se prestane borit za to će bit prozvan izdajnikom od strane slovenske oporbe, tako da ovoj situaciji nema kraja osim ak ih EU ne "stisne".

Slovencima ne treba popuštat pa i pod cijenu da se ne uđe u EU.
HR_Mario is offline  
Old 05.12.2008., 20:48   #5
Jer su ljubomorni. Imaju 120 puta manju obalu o naše i neizmjerno manje teritorijalnog mora a silno ga žele. I zato jer su 3 puta manji. Valjda. Ja bi na njihovom mistu bio ljubomoran
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Old 05.12.2008., 20:50   #6
Pa znate kako ono ide... kako siješ tako ćeš i žeti.

Mi smo nakon 2000. godine u ime europe počeli provodit "pro europsku" račanovsku politiku (koju je sanader samo nastavio prakticirat), tj. politiku skidanja gaća svakome da bi na kraju zbog te "pro europske" politike bio zaustavljen naš put u europu.

Koja ironija...
balls_of_steel is offline  
Old 05.12.2008., 20:51   #7
Quote:
mario_t kaže: Pogledaj post
Jer su ljubomorni. Imaju 120 puta manju obalu o naše i neizmjerno manje teritorijalnog mora a silno ga žele. I zato jer su 3 puta manji. Valjda. Ja bi na njihovom mistu bio ljubomoran
uze mi riječ iz usta.....

samo bih nadodao.....j...i bi se a da im ne u..

tako se kaže narodski...imali bi svoju državu....a poslije liječe komplekse zbog smanjenja obale i mora na nama..

to govori samo jedno ...

moralna i psihološka karakteristika...

prokletinja..
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Old 05.12.2008., 20:57   #8
Mislio sam da je njihova mržnja ipak nusprodukt ovih graničnih razmirica, ali sad kad vidim ovaj video ...
http://www.youtube.com/watch?v=aRHWH...eature=related


Citat iz videa: Sa tem se širi balkanska (ne) kultura in srbohrvaščina
HR_Mario is offline  
Old 05.12.2008., 21:02   #9
Quote:
mario_t kaže: Pogledaj post
Jer su ljubomorni. Imaju 120 puta manju obalu o naše i neizmjerno manje teritorijalnog mora a silno ga žele. I zato jer su 3 puta manji. Valjda. Ja bi na njihovom mistu bio ljubomoran
ljubomorni zbog mora ,, a zašto to misliš?
ko ima para može si kupiti kuču na moru, apartma, puno jih ima prikolice i pavšal...
ogromno nas ide na godišnji odmor na more kod vas ili vani. Šta bi ja imao od toga, da imamo 1000km obale kada nemam baš puno vremena da bi bio na toj obali ?

Vi imate tako puno mora a kolko ljudi toga mora i nevide jer nemaju para za odmor??? Kaj vama če odna njima to da imate 1000km obale?

Hrvati shvatite, da možete vozati svojim igricama o krivotvorenim, lažnim dokumentima, igricama o tome jer nešto bilo podpisano ili nije i tko ima ovlasti za podpise itd... ( več poznate igrice hrvata) samo balkan a ne i EU. I to je ono što vama najviše smeta i vas izluđuje jer vama vaša igrica ne ide po planu.

Maknite dokumente sa ucrtanom cranicom koja nije biletarelno dogovorena i idete dalje.
vitranc is offline  
Old 05.12.2008., 21:03   #10
Ja sam ovo dobija mailom neki dan pa možda nekome pomogne ili se neko sjeti nečeg pametnijeg.

Dragi prijatelji i kolege,

Posljednjih dana ponovo smo svjedoci postupaka slovenskih politicara koji u svrhu predizborne promidzbe u vlastitoj zemlji arogantno nastupaju prema Hrvatskoj i tuzakaju je pred tijelima Evropske unije.

Zato je vrijeme da i mi, obicni gradani, poduzmemo nesto kako bi utjecali na promjenu te prakse.

Samo nekoliko cinjenica: Slovenija izvozom svoje robe u Hrvatsku ostvaruje ogroman vanjskotrgovinski suficit.
Hrvatska je Sloveniji jedna od najvaznijih izvoznih zemalja.

Kupovinom robe u slovenskim trgovackim lancima i kupovinom slovenskih proizvoda direktno punimo slovenski proracun i time placamo slovenske politicare koji se ponasaju prema Hrvatskoj na videni nacin.

Tisuce radnih mjesta u Sloveniji direktno ovisi o nasoj spremnosti da kupujemo njihove proizvode.

Kako mozes doprinijeti? U cetiri jednostavna koraka:

1. Prestani kupovati slovenske proizvode i prestani kupovati u slovenskim trgovackim lancima sve do promjene retorike slovenskih politicara prema Hrvatskoj.

2. Obavijesti o ovom pozivu svoje ukucane koji nisu na netu.

3. Proslijedi ovaj poziv svojim prijateljima i kolegama.

4. Proslijedi ovaj poziv svojim prijateljima i kolegama u Sloveniji. Neka znaju da njihova radna mjesta ovise i o hrvatskim potrosacima.

Budite sigurni da ce slovenski menadzeri pritisnuti svoje politicare na promjenu retorike cim vide da im pada prodaja u Hrvatskoj.

Srdacan pozdrav
Udruga MARE NOSTRUM

Zadnje uređivanje Cuka : 05.12.2008. at 21:16.
Cuka is offline  
Old 05.12.2008., 21:09   #11
Quote:
vitranc kaže: Pogledaj post
ljubomorni zbog mora ,, a zašto to misliš?
ko ima para može si kupiti kuču na moru, apartma, puno jih ima prikolice i pavšal...
ogromno nas ide na godišnji odmor na more kod vas ili vani. Šta bi ja imao od toga, da imamo 1000km obale kada nemam baš puno vremena da bi bio na toj obali ?

Vi imate tako puno mora a kolko ljudi toga mora i nevide jer nemaju para za odmor??? Kaj vama če odna njima to da imate 1000km obale?

Hrvati shvatite, da možete vozati svojim igricama o krivotvorenim, lažnim dokumentima, igricama o tome jer nešto bilo podpisano ili nije i tko ima ovlasti za podpise itd... ( več poznate igrice hrvata) samo balkan a ne i EU. I to je ono što vama najviše smeta i vas izluđuje jer vama vaša igrica ne ide po planu.

Maknite dokumente sa ucrtanom cranicom koja nije biletarelno dogovorena i idete dalje.
kolega....da li si ti nekada bio na nekoj pijaci....trgovišću....

da vidiš kako se vara sa kuglicom ispod kutijice šibica?

a da li si nekad vidio kad čovjek skuži da ga se vara pa uhvati prevaranta za ruku........pa ga malo natuče....

to ste doživjeli od nas.......pa sad cvilite....

pristali ste na igru........potpisali ste...potpisali...

sad vičete ko mala djeca...nakon što smo skužili da ima više kuglica...
__________________
20 god vojske

Zadnje uređivanje maystor1 : 05.12.2008. at 21:14.
maystor1 is offline  
Old 05.12.2008., 21:10   #12
Quote:
vitranc kaže: Pogledaj post
l...Maknite dokumente sa ucrtanom cranicom koja nije biletarelno dogovorena i idete dalje.
Vitranc jebale te te ucrtano neucrtane granice i potpisano neparafirani sporazumi i ostala sranja.

Makli smo ili se upravo miče sve ono šta je OK po francuskom prijedlogu pa ćemo vidit kako će to ić dalje.

Nego jedno me zanima kako to vi dok ste predsjedali EU niste imali takav prijedlog nego ga je dala Francuska??

Mislim dobrosusjedski ste to mogli-trebali napravit predložit tihom diplomacijom ili službenim kanalima bar ja to tako vidim.

Iako nakon odluke Vlade i Sabora da se ide na arbitražu ne vidin ni jedan pametan razlog da se išta više crta, briše, objašnjava ili popravlja kad je s naše strane stvar jasna.

Uz sve simpatije prema svima malo mi se činite politički zlobnim narodom. Volija bi da nisan u pravu.
Cuka is offline  
Old 05.12.2008., 21:10   #13
Quote:
HR_Mario kaže: Pogledaj post
Mislio sam da je njihova mržnja ipak nusprodukt ovih graničnih razmirica, ali sad kad vidim ovaj video ...
http://www.youtube.com/watch?v=aRHWH...eature=related


Citat iz videa: Sa tem se širi balkanska (ne) kultura in srbohrvaščina
ŽIVA istina u tom videu. I ne piše Sa tem.... nego S tem..piše slovensko!!
vitranc is offline  
Old 05.12.2008., 21:15   #14
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post
kolega....da li si ti nekada bio na nekoj pijaci....trgovišću....

da vidiš kako se vara sa kuglicom ispod kutijice šibica?

a da li si nekad vidio kad čovjek skuži da ga se vara pa uhvati prevaranta za ruku........pa ga malo natuče....

to ste doživjeli od nas.......pa sad cvilite....

pristali ste na igru........potpisali ste...potpisali...

ko mala djeca...
znaš gdje sam prviput vidio te kuglice . u hrvatskoj na balkanu, i to kada smo čekali na trajekt na jedan vaš otok. več tamo napadete turiste balkanskim manirama.

a neznam tko cvili. mi se čini da uvijek vi nešto cvilite.
vitranc is offline  
Old 05.12.2008., 21:17   #15
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Vitranc jebale te te ucrtano neucrtane granice i potpisano neparafirani sporazumi i ostala sranja.

Makli smo ili se upravo miče sve ono šta je OK po francuskom prijedlogu pa ćemo vidit kako će to ić dalje.

Nego jedno me zanima kako to vi dok ste predsjedali EU niste imali takav prijedlog nego ga je dala Francuska??

Mislim dobrosusjedski ste to mogli-trebali napravit predložit tihom diplomacijom ili službenim kanalima bar ja to tako vidim.

Iako nakon odluke Vlade i Sabora da se ide na arbitražu ne vidin ni jedan pametan razlog da se išta više crta, briše, objašnjava ili popravlja kad je s naše strane stvar jasna.

Uz sve simpatije prema svima malo mi se činite politički zlobnim narodom. Volija bi da nisan u pravu.
malo se više pozanimaj tko je dao ta predlog. dala ga SLo ali ga dala francuskoj koja predsjedava. a kada ste vi dali te papire EU? A je tada SLO još bila na čelu EU? zapitaj se i to.

Dobrosusjedsko je bilo več dosta prije rečeno, da se SLO neče složiti takvim dokumentima i da jih treba zamjeniti. A kaj još hočeš više ako se tako ljepo susjeda PRAVOVREMENO opomene.

Sa vaše strane je sve jasno??? Pa normalno zato i radite takve stvari. A nije jasno međunarodno. I dok to ne bude je za EU nejasno.. Prije čete to upamtit prije čete sljetit sa neba.
A kada sud odluči kako ide granica onda ponovo uzljetite.
vitranc is offline  
Old 05.12.2008., 21:21   #16
Quote:
vitranc kaže: Pogledaj post
znaš gdje sam privupu vidio te kuglice . u hrvatskoj na balkanu, i to kada smo čekali na trajekt na jedan vaš otok. več tamo napadete turiste balkanskim manirama.

a neznam tko cvili. mi se čini da uvijek vi nešto cvilite.
Potpisali ste...potpisali ste...

Odmah se vidi da vam je to jako važno....

zašto?

jer kad se nešto potpiše gotova stvar,riješen problem.....

nije riješen problem...

ići ćete na arbitražu koje se toliko bojite...

i izgubit ćete...

potpisali ste...potpisali ste...

niste se riješili tereta........vi bi sve riješili jednim potpisom

moraš bit budala da to ne vidiš...

židovske metode.....potpisao si .....marš iz kuće....

uhvatili smo vas za ruku....kad ste htjeli zamjenit loptice ispod kutija...

zajebana nacija...
__________________
20 god vojske

Zadnje uređivanje maystor1 : 05.12.2008. at 21:26.
maystor1 is offline  
Old 05.12.2008., 21:25   #17
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post
Potpisali ste...potpisali ste...

Odmah se vidi da vam je to jako važno....

zašto?

jer kad se nešto potpiše gotova stvar,riješen problem.....

nije riješen problem...

ići ćete na arbitražu koje se toliko bojite...

i izgubit ćete...

potpisali ste...potpisali ste...

niste se riješili tereta........vi bi sve riješili jednim potpisom

moraš bit budala da to ne vidiš...

židovske metode.....potpisao si .....marš iz kuće....
očito ti u životu nisi sklopio nijedan ugovor. ili bolje kod vas se ugovori i ne sklapaju jer jih nitko ne poštuje a i ni sudovi se kasnije ne bave njima.
nije čudo, da vama i EU svakih pet minuta navija uši..
vitranc is offline  
Old 05.12.2008., 21:31   #18
Quote:
vitranc kaže: Pogledaj post
Dobrosusjedsko
Dobrosusjedski bi bilo da vi prestanete blokiranje pregovora Hrvatske jer vi ste ušli u EU sa neriješenim graničnim pitanjem i sad pokušavate riješit dotično pitanje u vašu korist koristeći se ucijenama.

p.s.
Kako to da ti razumiješ/pišeš Hrvatski?
Jel danas mladi slovenci koji nisu učili srpsko-hrvatski u Jugi razumiju nas Hrvate?
HR_Mario is offline  
Old 05.12.2008., 21:34   #19
Quote:
vitranc kaže: Pogledaj post
ŽIVA istina u tom videu. I ne piše Sa tem.... nego S tem..piše slovensko!!
Živa istina da dio građana Slovenije neslovenskog ili neslovenačkog (da ti bude lakše jer ste u šolama do '91 učili srbohrvaščino tj. srpski) porijekla ima nisko čelo i spojene obrve.
Odobravamo rasističke komentare, znači...

Šteta Haidera da je poginuo.. on je imao bolje komentare o vama.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Old 05.12.2008., 21:36   #20
Quote:
HR_Mario kaže: Pogledaj post
Dobrosusjedski bi bilo da vi prestanete blokiranje pregovora Hrvatske jer vi ste ušli u EU sa neriješenim graničnim pitanjem i sad pokušavate riješit dotično pitanje u vašu korist koristeći se ucijenama.

p.s.
Kako to da ti razumiješ/pišeš Hrvatski?
Jel danas mladi slovenci koji nisu učili srpsko-hrvatski u Jugi razumiju nas Hrvate?
jesmo ušli ali nismo crtali granice na moru kod savudrije ili vrsara ili novigrada ili na sredini piranskog zaliva !!!
To je jedina opaska ili upozorenje ili kako vi to sada nazivate ucjena SLO do hrvatske.
I time ne želimo riješiti granični problem, nego to, da ne bi hrvatska zbog toga nekog dana rekla , da ste več u pregovorima dali dokumente koji jasno pokazuju granicu i da tada nitko nije ništa rekao i zašto se sada bunite..

Ne razumem onu zadnju rečenicu razumiju ne razumiju.. nisi nešto pobrkao?
vitranc is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.