Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2009., 02:08   #41
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
počni motat duhan, jeftiniji je, finiji-boljeg okusa i kad skuzis da si pred kraj imas jos barem dan fore dok ga ne potrosis, preprucujem "van nelle" ili "golden virginiu".

i da, odjavi tv pretplatu!
Znam da je finiji i jeftiniji, ali pluća mi otpadaju od tih motanih pljuga.
tomasi30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 04:05   #42
Evo još jedna
Najgore je što se meni ni sad ne spava već me san tek oko 7 hvata... i tako je unatoč tome što sam jučer ujutro zaspala u 7, a u 9.30 se budila za faks. Ja jednostavno mrzim jutro i obožavam noć
rosabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 04:08   #43
Evo jedan kronični

Znači, spavam svako 60 sati. Pa kako se poklopi. 2 dana i 2 noći pa spavam dan ili 2 noći i 2 dana pa spavam noć
Tako već 6 godina.

Ponekad zaspem i prije , ako sam umoran ko pas.
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 04:12   #44
Quote:
rosabella kaže: Pogledaj post
Evo još jedna
Najgore je što se meni ni sad ne spava već me san tek oko 7 hvata... i tako je unatoč tome što sam jučer ujutro zaspala u 7, a u 9.30 se budila za faks. Ja jednostavno mrzim jutro i obožavam noć
Ja isto mrzim jutro i obozavam noć ....nemogu smislit razdanjivanje ujutro fuj, sve se ljepo dogodi uvjek nocu ,i cure su nekak ljepse noću...
mali_sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 04:18   #45
Quote:
mali_sale kaže: Pogledaj post
Ja isto mrzim jutro i obozavam noć ....nemogu smislit razdanjivanje ujutro fuj, sve se ljepo dogodi uvjek nocu ,i cure su nekak ljepse noću...
A di to viđaš cure noću ? Hebena teen faza , sve naopako pa i to , kasnije kad uđete u godine i budete kao i ja plakat ćete... ajte spavat
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 04:38   #46
...still awake.... eh, evo pospremamm stan iz dosade...
__________________
The truth alone has never set anyone free. It is only doubt which will bring mental emancipation.
morning star ♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 04:50   #47
Quote:
morning star ♀ kaže: Pogledaj post
...still awake.... eh, evo pospremamm stan iz dosade...
A šta ćeš drugo raditi? Imaš barem još dva sata do spavanja.
tomasi30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 05:12   #48
Mogla bih da ucim.... ali mi pospremanje nekako lakse pada...
__________________
The truth alone has never set anyone free. It is only doubt which will bring mental emancipation.
morning star ♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 05:16   #49
Quote:
morning star ♀ kaže: Pogledaj post
Mogla bih da ucim.... ali mi pospremanje nekako lakse pada...
Baš me čudi to.
tomasi30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 05:42   #50
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
A di to viđaš cure noću ? Hebena teen faza , sve naopako pa i to , kasnije kad uđete u godine i budete kao i ja plakat ćete... ajte spavat
e to je sad vrjedjanje ...piramido sunca ti za mene vise ne postojis!!!...previse sunca udari u glavu....aaaaa!! ćika jel booooli!!!aaaaa i bas sad nejdem spavat iz inata tebi idem poshevit susjedu prek balkona jos dok je mrak pa si ti sad misli...

Zadnje uređivanje mali_sale : 06.03.2009. at 05:48.
mali_sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 06:23   #51
Quote:
tomasi30 kaže: Pogledaj post
A šta ćeš drugo raditi? Imaš barem još dva sata do spavanja.
Inace, obicno mi se prispava oko 11am..... I nakon toga ne registujem mob. koji vrishti na metar od glave da se budim.....Ni da ga bar sanjam
__________________
The truth alone has never set anyone free. It is only doubt which will bring mental emancipation.
morning star ♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 07:16   #52
Quote:
Timor kaže: Pogledaj post
Zar i vi, djeco moja?

Isti problem - čak sam bio budan po 36 sati u komadu kako bih se izmorio i zaspao u nekakvo normalno vrijeme...ništa. Pomaže jedino kad imam predavanja, pa se to nekak regulira. Skužio sam ipak da po noći bolje funkcioniram u "kreativnom" smislu - mir, tišina=milina! Papir preda se, olovku u ruke i deri! Ijuju!

I stalno mi se vrti ona pjesma u glavi - "Sami sa svemirom na ti..."
Potpisujem !

Jednostavno potreba za bozjim mirom otjerala je i mene u nocne skaute. Ne pamtim koliko situacija traje, godinama . . . Kad je puna mjesecina odgulim 36 i kusur, AL UVIJEK ! taj dio me malo jebe . . No neka. Nismo i ne trebamo biti ljudi sa trake ! Kome pase nek si uziva !

Zivcima na naplatu, privremeno, tko zeli vratit dnevni bioritam nek racuna s 3 runde 24 dnevnog bdijenja i treci put nek odjebe kavu osim jutarnje i cijeli dan izvolishen chaj lijepo . . srk srk Ovo sa tri runde nije preporuka vec *studija* od nekog tko je izvrtio svoj bioritam ko ringispil za 3600 stepeni . . . evo me silazim s jos jednog nocnog . . . . volim se potruditi docekati sunrise . . cujem pticice i mogu zacorit mirne dushe . .

Ima razloga ovom ˝poremecaju˝ koliko hocete . . zbrojite sav kofein i nikotin koji konzumirate tokom dana . . . sve radijacije televizora kompjutera i sl kojih se nagutate . . manjak zdrave fizicke aktivnosti ilitiga sjedilacki nacin zivota koji narusava prirodan shift s dnevnog na nocni bioritam . . . the picture is poprilicno clear . . Tko se nije dobro oznojio tokom dana, manje slatko pava u svakom slucaju . . . . A eto. Tko bi se lishio sitnih zivotnih uzitaka ? . . . Trebalo bi to u svakom slucaju josh ispitati . .

Ima jedna super knjiga, zapravo prirucnik, kako masteringom bioritma
˝Spavati manje - a imati energije vishe nego ikad˝
u stilu politicara i ostalih koji kljukaju sleep na ˝zrna˝ . . .
>>> 4 shared ˝How to sleep less . . ˝

Ekipo
__________________
We stop wars by facing Death and not fighting.
Sha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 08:41   #53
Evo definitivno ulazim u ovu skupinu...
Trenutno stanje: 24 sata bez sna i sad trenutno na faksu čitam i odgovaram na ovaj topic
Inače je problem slijedeći: praktički prije podne nemogu zamisliti svoj normalan radni dan, a zaspati je nemoguće prij 3-4 ujutro (i to sam čak i smanjio u zadnje vrijeme, inače je bilo i gore..... )
I u svakom slučaju mogu reći da mi je sve lakše raditi navečer, koncentracija bolja, lakše se uči i puno je veća inspiracija i zainteresiranost i to je s psihičke strane veoma poželjno i pozitivno, ali s druge, fizičke strane takav poremećeni bioritam, definitivno nije poželjen i nije zdrav ni u kojem slučaju, pogotovo ovo šta neki od vas rade, a to je po samo nekoliko sati sna....
Po mom mišljenju, za sve nas ljude B tipa, koji bolje funkcioniraju u noćnim satima, mislim da bi bilo dobro da bar imamo bioritam sa spavanjem na min 2-3 ujutro i buđenjem oko 10-11....
Evo ja već pokušavam mjesec dana da se nekako dovedem u taj neki podnošljivi bioritam, i za sad sam čak i par dana uspio da spavam otprilke nekako normalno i mislim da je čak i mala promjena rasporeda predavanja utjecala na to....
SynTh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 12:16   #54
Evo, za sad sam u normali...legao u 4, probudio se u 11. Ali čim bude pun mjecec - GOTOVO! Ne mogu zaspati bez obzira što radio...i onda opet sve iz početka.

Još netko?
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 15:31   #55
Da bar radite nešto korisno ponoći imala bih razumjevanja

Evo ja ne spavam već 6 mjeseci i moram primjetit da sam postala izuzetno kreativna.
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 15:32   #56
presjeci to, ubij se alkoholom i tabletama pa ćeš zaspat na vrijeme
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 15:44   #57
Dobro mi znamo što ti kreativno radiš po noći a i sa kime tj ne znamo s kime
Vukasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 15:48   #58
Quote:
Vukasin kaže: Pogledaj post
Dobro mi znamo što ti kreativno radiš po noći a i sa kime tj ne znamo s kime
ne razumjem
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 15:52   #59
Quote:
rosabella kaže: Pogledaj post
Evo još jedna
Najgore je što se meni ni sad ne spava već me san tek oko 7 hvata... i tako je unatoč tome što sam jučer ujutro zaspala u 7, a u 9.30 se budila za faks. Ja jednostavno mrzim jutro i obožavam noć

i ja mrzim jutro,pogotovo kad upadnem u saobracaju u guzvu....i kad svi pocnu zivi da me zovu i proveravaju raspored za taj dan...grrrr....kao da sam ja sef za rasporede....

a zato noc obozavam,tad imam najbolje inspiracije za sve...
a od kad sam pocela da se iz hobija bavim astronomijom i kupila manji teleskop...e tek tada je uzivancija nocu.......

ja ne pijem kafu,veoma retko,ali obavezno posle radnog vremena oko 7pm odem u obliznji Starbucks ili Dunkin Donats kupim malo poveci latte i capucino... i pravac kuci uzivancija...

e jos kad bi i neko musko se naslo jos bolje bi bilo...
jovana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 16:08   #60
Quote:
jovana84 kaže: Pogledaj post
i ja mrzim jutro,pogotovo kad upadnem u saobracaju u guzvu....i kad svi pocnu zivi da me zovu i proveravaju raspored za taj dan...grrrr....kao da sam ja sef za rasporede....

a zato noc obozavam,tad imam najbolje inspiracije za sve...
a od kad sam pocela da se iz hobija bavim astronomijom i kupila manji teleskop...e tek tada je uzivancija nocu.......

ja ne pijem kafu,veoma retko,ali obavezno posle radnog vremena oko 7pm odem u obliznji Starbucks ili Dunkin Donats kupim malo poveci latte i capucino... i pravac kuci uzivancija...

e jos kad bi i neko musko se naslo jos bolje bi bilo...
Dunkin Donats Blaaago ti se
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.