Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 11:20   #61
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Koja je razlika između gyrosa i kebaba?
Ovo što se kod nas prodaje kao da nazovu kak im se sprdne, nekad kebab a nekad gyros.
U principu, u gyros bi trebali ići krumpirići. I tzaziki.

Na početku ti je malo čudno, gledaš koji kurac krumpirići rade unutra, al onda nemreš bez njih. Pita kruh, tzaziki, svježi krastavci, i fino meso.
Jao, moram opet u grčku. Kreta, dvaipo eura, dva na dan.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 11:42   #62
Ne znam je li pravi gyros, ali pod tim imenom se prodaje nesto JAKO fino u A1 u Novom Zagrebu!
Sastoji se od hrpe piletine u ljutom umaku s pomfritom i puno raznog povrća, nisam jela već godinu-dvije, ali tada je koštalo oko 35 kn. Nadam se da se nije značajno promijenilo otad, gledam sad njihov web i na slici djeluje puno siromašnije nego što sam ja dobivala.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 11:44   #63
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
U principu, u gyros bi trebali ići krumpirići. I tzaziki.

Na početku ti je malo čudno, gledaš koji kurac krumpirići rade unutra, al onda nemreš bez njih. Pita kruh, tzaziki, svježi krastavci, i fino meso.
Jao, moram opet u grčku. Kreta, dvaipo eura, dva na dan.

Ja se u Ateni najedao

Ali okus tamo je drugačiji nego bilo gdje drugdje da sam jeo.
Mislim da je stvar u marinadi, a bogami i lepinja je drugačija
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 11:49   #64
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
U principu, u gyros bi trebali ići krumpirići. I tzaziki.

Na početku ti je malo čudno, gledaš koji kurac krumpirići rade unutra, al onda nemreš bez njih. Pita kruh, tzaziki, svježi krastavci, i fino meso.
Jao, moram opet u grčku. Kreta, dvaipo eura, dva na dan.
To je to
Čak bi preživjela bez tzazikija, ali mora ubaciti onu hrskav piletinu, krumpiriće i paradajz. Joj, sad bi jela...
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 12:42   #65
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
U principu, u gyros bi trebali ići krumpirići. I tzaziki.

Na početku ti je malo čudno, gledaš koji kurac krumpirići rade unutra, al onda nemreš bez njih. Pita kruh, tzaziki, svježi krastavci, i fino meso.
Jao, moram opet u grčku. Kreta, dvaipo eura, dva na dan.
To sam si i mislio.
Znači ovo što sam ja jeo pod imenom gyros je ustvari bio kebab.
Ili tko zna što.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 17:11   #66
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Dosad sam gyros naručivao uglavnom iz A1 i Buco's, s tim da mi je u A1 valjda najbolji koji sam jeo, dok je Bucin nešto slabiji ali zato poprilično velik. Ima tko još kakvo mjesto s gyrosom za preporučiti?
Ako pricamo o gyrosu...onda jedino mjesto koje ti mogu preporuciti u Zagrebu je Pizzeria Paprika u Lučkom.
Olakotna okolnost je da su otvorili i svoju podružnicu u Horvaćanskoj...relativno nedavno.
Zbilja dobar gyros...
Ako te zanima informiraj se na : https://hr-hr.facebook.com/gyrospaprika
hedonist_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 14:29   #67
Hvala na informaciji za Papriku u Horvaćanskoj. Moram probati novu lokaciju pod hitno!
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 16:02   #68
super što su otvorili i u zapadnom dijelu grada
pametan potez
nina 55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 23:39   #69
Jel bio tko u nedavno otvorenom El Grecu u Tkalčićevoj?
Kakvi su dojmovi?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:00   #70
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Jel bio tko u nedavno otvorenom El Grecu u Tkalčićevoj?
Kakvi su dojmovi?
ja sam bila.
nisam pretjerano oduševljena.

grčka salata (40ak kuna) ukusna i to mi je možda bilo najbolje
Gyros je bio oke, ali da sam pala u nesvjest, nisam. porcija valjda u redu , teško mi procjenit jer nisam neka izjelca.

interijer odličan.
Nerija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:35   #71
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Jel bio tko u nedavno otvorenom El Grecu u Tkalčićevoj?
Kakvi su dojmovi?
Bio jednu subotu, prije 2 tjedna. U 21h nisu imali više ništa s menija. Nabijem ih.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 12:09   #72
Bila neki dan, da imamo objektivni dojam je s nama isao nas frend iz Grcke . Presuda je da je fino. Ja sam ih u Grckoj jela vecinom na jednom mjestu i u usporedbi mi nije toliko dobar, pita bread mi je malo prekruhast. I da, jeli smo gyros sendvice, ja pileci, decki svinjeci. Meni je jedan bio dosta, oni su pojeli po dva. Vratiti cemo se . E da, chef im je grk . Fotke (hrane, ne Alexa the chefa):



Lijevi je piletina s dodatnim jogurt sosom (sam inace dodje s senf umakom), desni mutni je svinjetina . Aha da, gyros sendvic 29 HRK, bas porcija gyrosa je 40. I da, stvarno su snicli u pitanju, vidi se kako se vrti.

Nevezano za hranu, na stolovima imaju ispod kuke za objesit torbu (stolovi su visoki, s barskim stolcima bez naslona). To mi je od kad sam vidjela u Tacos baru minus kad ga na drugim mjestima s visokim stolom nemaju . Uredjenje vristi "gle me kako sam grckooooo, sve je s plavim detaljiiiimaaaaaa" . Fora mi je zid s ponudom, napravljeno je tako da izgleda kao da je otvoren prozor, s plavim salaporkama .
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 19:57   #73
Bili frend i ja jučer.
Gyros je ok, ali ništa posebno. Ali ipak bolji od dosta gyrosa koji se nude u gradu. Porcija lagano premala, mislim da bi cijena trebala biti jedno 6-7 kuna niža.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2018., 01:51   #74
Evo baš se nešto mislim zadnjih dana da bih, nakon poduže pauze (od mislim nekih 2 godine čak?) konačno mogao opet naručiti gyros iz A1 - i ne znam jesam dobro skužio da su poskupili otad? Čini mi se da su ranije velike porcije bile još uvijek ispod 50 kn, negdje par kuna više od manje...Ili ja imam neka lažna sjećanja?

I je li ikome poznato postoji li još uvijek restoran Buco's? Od njih sam naručio svoj prvi gyros u životu i sjećam se da mi je bio dosta dobar i dosta sam naručivao od njih u prvim godinama faksa - i onda su odjednom nestali s Pauze...A i google ništa ne izbacuje...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2018., 07:50   #75
Quote:
hedonist_zg kaže: Pogledaj post
Ako pricamo o gyrosu...onda jedino mjesto koje ti mogu preporuciti u Zagrebu je Pizzeria Paprika u Lučkom i na Knežiji.
Potpis
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 17:46   #76
U zadnje vrijeme piletina im recimo bas i nije nesto, bas tesko sjeda na zeludac.
Mesni su ok.
Isplati se uzet sa vise mesa, onda se komotno dvoje najedu od njega.
Sto nije bila neka prica da je upravo u Paprici radio gazda A1 ili tak netko od njih i tamo naucio raditi gyrose?
Jer sto je istina, ja sam prvi put cuo za taj gyros upravo u Paprici negdje pocetkom stoljeca kad su i otvorili.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2022., 15:38   #77
Ljudi, sto je s Gyros Paprika na Horvacanskoj? Zatvorena je?
Kruskic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.