Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2012., 10:36   #41
to ti je ko da dodjes u banku i kazes " dobar dan ja bi pare" i oni ti izvade 100 000 eura i kazu " izvolite gospodine, samo potpisite ovu hipoteku ovdje" i ti mislis da si dobio lovu.
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 11:07   #42
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
To sa vozuelizacijom sam isprobala dok sam studirala. cesto bih naucila samo neka odredjena pitanja i na samom ispitu zamisljala kako mi postavlja odredjeno pitanje i kako ja odgovaram. i skoro svaki put bi me pitao bas to pitanje. e sad da li je to slucajnost ili ne, ne znam...ali u trazenju posla ova tehnika mi nije nimalo pomogla (
Evo..ja osobno ne vjerujem u takve stvar..Mislim da je to što te dočekalo baš to pitanje slučajnost,naravno.Imala si sreće,mislim da se tu ne krije ništa drugo,ali to je odlično. Vjerojatno si u glavi stvorila snažno vjerovanje da ćeš proći ispit,nisi imala toliko dominirajuće misli o neuspjehu,pa se to i dogodilo.A sad da mi možemo "namještati" što će se i kako događati,do nekih sitnih detalja,to ne.Meni je to besmislica,tako da ne razmišljam tako.A što se tiče posla,to isto,ovisi o tebi,tvojim dominatnim mislima i još važnije,prisutnim osjećajima.Nadam se da ne osjećaš očaj i nedostatak za poslom,iako je to normalno u situaciji u kojoj ga nemamo.Sami kreiramo svoj život,bez obzira koliko smo uspješni u tome
RandomMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 10:12   #43
Tajna, zakon privlačnost, magija - ma zovite to kako god hoćete.

Ta stvar djeluje i ja to vidim u svemu što mi se kroz život dogodilo. Da, testirao sam ja taj zakon privlačnosti i svjesno. Ljudi imaju veću moć nego što mogu zamisliti i stvari mogu privući u svoje živote već za sat vremna.

Svjestan sam da određeni ljudi ne znaju svjesno primjeniti zakon privlačnosti i znam koji su mogući razlozi za to. Bolje je za vas tako, jer čak i da znate privući sve što želite, to ne znači da znate što vam je potrebno u životu.

Meni je trebalo neko vrijeme da to shvatim. Život nam daje sve što trebamo. Važno je samo da postanete svjesni da vaše misli, emocije i djela utječu na vašu stvarnost, te da njima ne donosite negativu u vaš život.


Za vas koji znate primjeniti zakon privlačnosti imam samo jednu napomenu: nemojte ga koristiti protiv tuđe slobodne volje.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 11:12   #44
Ma daj molim te..., za sat vremena????
12345ab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 12:02   #45
Quote:
12345ab kaže: Pogledaj post
Ma daj molim te..., za sat vremena????
Ja znam da to nekima od vas zvući nemoguće. Bilo je iskustva koje su se ostvarile i za par minuta. Npr. šetam gradom i poželim sresti neku dragu osobu koju nisam dugo vidio. Ne znam da li su prošle 2 minute i susretnem se sa polusestričnom koju nisam vidio duže od godinu dana.

Ili, jednom prilikom sam poželio poslovnu priliku dok sam išao iz autoškole pješice doma. Drug iz škole mi ima kuću uz cestu kojom sam prolazio i vidim ja njega vani. Pozdravim ga i pitam kako je i čime se bavi. Kaže on meni: "Pa eto, upravo sam pokrenuo svoj biznis i tražim partnere. Zanima te ?"

To su naizgled smiješne i "slučajne" situacije, ali je bilo jako mnogo njih u mome životu.


Ako ti vjeruješ da treba proći dugo vremena da ti se stvari ostvare, vjerojatno će i trebati dugo vremena. Ljudi uništavaju svoju kreatorsku moć i moć privlačenja time što ne vjeruju u nju. Naravno da im se i to ostvaruje. Ironično, zar ne ?

Nemojte zaboraviti da je ovo samo jedan od faktora koji utječe na svjesno korištenje zakona privlačnosti. Ima dosta njih, jer mi u biti oponašamo prirodno ponašanje čovjeka. Da bi to bili sposobni prvo morate razumjeti način na koji ljudi prirodno djeluju. Vjera i volja uz nju, sanjaranjenje (a ne samo vizualizijacija), snažne emocije, fokus na prave stvari, zahvalnost, osječaj da već imamo ono što želimo - sve to i još neke stvari utječu na ishod.


Kako ćeš privuči nešto ako vjeruješ da ti treba vremena da to privućeš ? Ti se moraš osječati kao da to već imaš, jer slično privlači slično Zato i kažem da je svjesno korištenje zakona privlačnosti zapravo oponašanje prirodnog djelovanja. Većina to nikada ne shvati.

Zadnje uređivanje zoki89 : 20.05.2012. at 12:34.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 14:07   #46
zoki, kako hraniš takav pozitivan stav? ili ga održavaš? čitanjem, knjigama, čime? mislim da su sve stvari koje si tu napisao točne. ne možeš vjerovati "s odgodom" . ili vjeruješ ili ne.

ja vjerujem u te "slučajnosti", ali moram priznati da dosta brzo potonem, usred okruženja. kako održati motivaciju?
Altera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 14:18   #47
Quote:
zoki, kako hraniš takav pozitivan stav? ili ga održavaš? čitanjem, knjigama, čime? mislim da su sve stvari koje si tu napisao točne. ne možeš vjerovati "s odgodom" . ili vjeruješ ili ne.

ja vjerujem u te "slučajnosti", ali moram priznati da dosta brzo potonem, usred okruženja. kako održati motivaciju?
Hvala ti Ja vjerujem da govorim istinu, ali uvijek postoji neki novi "sloj istine" koji iz dana u dan otkrijem. Drugim riječima, drago mi je da si uočio moj tekst, ali ne vjeruj samo njemu. Uvijek budi otvorenog uma i otkrivaj dijeliće istine. Toliko je toga što još svi moramo naučiti.

Sada si postavio pitanje koje je mene mučilo godinama. Ne postoji neki trik kojim možeš održati motivaciju. U početku tražiš motivaciju u dobrim filmovima, glazbi, ljudima oko tebe, tvojim značajnim iskustvima itd. I to zaista djeluje, ali samo trenutaćno.

S vremenom se razvijaš, rasteš kao osoba, i počinješ uviđati da ima nešto i u tebi. To nije oblik motivacije kakve znamo, ali te uvijek pokreće. Motivacija u vanjskome svijetu ti uvijek dobro dođe, ali to tvoje unutrašnje znanje, motivacija i svjesnost sada su uvijek s tobom. Zapravo su uvijek i bili, samo ih u jednom trenutku postaneš svjestan.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 15:01   #48
Da, tako sam i mislila. Bajdvej ja sam žensko, da sam muško bio bih Alter
Altera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 15:17   #49
Quote:
Altera kaže: Pogledaj post
Da, tako sam i mislila. Bajdvej ja sam žensko, da sam muško bio bih Alter
Sorry, moja greška. Istovremeno čitam jako puno stranica, pa vjerojatno nisam niti pogledao tvoje korisničko ime. Pomalo nepažljivo od mene
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 21:14   #50
" Zato i kažem da je svjesno korištenje zakona privlačnosti zapravo oponašanje prirodnog djelovanja. "

Sviđa mi se.To je dobro rečeno.
RandomMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 22:28   #51
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Tajna, zakon privlačnost, magija - ma zovite to kako god hoćete.

Ta stvar djeluje i ja to vidim u svemu što mi se kroz život dogodilo. Da, testirao sam ja taj zakon privlačnosti i svjesno. Ljudi imaju veću moć nego što mogu zamisliti i stvari mogu privući u svoje živote već za sat vremna.

Svjestan sam da određeni ljudi ne znaju svjesno primjeniti zakon privlačnosti i znam koji su mogući razlozi za to. Bolje je za vas tako, jer čak i da znate privući sve što želite, to ne znači da znate što vam je potrebno u životu.

Meni je trebalo neko vrijeme da to shvatim. Život nam daje sve što trebamo. Važno je samo da postanete svjesni da vaše misli, emocije i djela utječu na vašu stvarnost, te da njima ne donosite negativu u vaš život.


Za vas koji znate primjeniti zakon privlačnosti imam samo jednu napomenu: nemojte ga koristiti protiv tuđe slobodne volje.
apsolutno djeluje, ponekad čak ne moram ništa ni napraviti, npr. evo zadnjeg slučaja:
- razmišljam kako bi bilo super da si promijenim dizajn na stranici, i nakon kratkog vremena javi mi se mailom osoba koja mi je prošli put radila dizajn, nakon stvarno dugog vremena - to ne može biti slučajno

uglavnom, treba koristiti maštu u svoju korist, dakle, zamišljati lijepe stvari "bilo bi super kad bi bilo tako", a ne za prežvakavanje problema
__________________
----------
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 22:51   #52
Ja nekad odigram na jedan broj na talijanskom lotu 10/20 i fakat zabrijem svaki put da cu dobit.
Prolaznost 75% otprilike
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 12:16   #53
Quote:
Altera kaže: Pogledaj post
zoki, kako hraniš takav pozitivan stav? ili ga održavaš? čitanjem, knjigama, čime? mislim da su sve stvari koje si tu napisao točne. ne možeš vjerovati "s odgodom" . ili vjeruješ ili ne.

ja vjerujem u te "slučajnosti", ali moram priznati da dosta brzo potonem, usred okruženja. kako održati motivaciju?
preporučujem Youtube - ukucaj: Abraham Hicks thrive and tell others how

potpuno je besplatno
ima sigurno 10-ak sati materijala sa konkretnim primjerima, zabavno je i poučno

pretvoriš si to u mp3 i slušaš ono što ti je interesantno npr. na putu kuća - pos'o - kuća )))

jasno ako znaš engleski, a ako ne znaš....

razmišljam o snimanju audio materijala na hrvatskom
__________________
----------
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 14:35   #54
Pozdrav svima!

Moram reći da se svaki dan iznova pokušavam uvjerit da nešto mogu, al na kraju svega nekako "znam" da ne mogu i to me uvijek pokoči.

No jedino u što vjerujem je karma, tj. odnos djela i posljedica te da će svatko dobit ono što zaslužuje, po onoj staroj "sve se vraća sve se plaća". I mogu reći da totalno djeluje! Kad god mi je netko nešto zlo napravio, vratila mi se prilika pri kojoj sam mu mogla vratit još i više, sreća pa nisam zlopamtilo.

Ljudski je mozak stvarno čudo jedno, šteta što je vjerovati, čak i samome sebi, jedna od najtežih stvari danas.
__________________
A lot of girls think they have to choose between being the smart geeky type or the beautiful bimbo.
čokokukix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 14:44   #55
Thumbs up

Quote:
Hrabri 19 kaže: Pogledaj post
Joj ma makni se te filozofije "pozitivnog razmišljanja" to je najbolji način odbacivanja sebe i svoje negativne strane, oni kažu kad osjetis lošije raspoloženje stavi pjesmu, društvo ili šta god i vrati se u pozitivu, a nije im jasno da je to tako prokleto teško i pogrešno!! Postoji ispravniji i svrsihodniji put... Jel ti ikad palo na pamet da prihvatis i svoje negativno razmišljanje i da ucis iz njega? Ali ne svi se krvnicki guraju iz negative u pozitivu iz egoisticnog motiva ostvarenja vlastite koristi (novaca,respekta itd) , tim guranjem sebe (umjesto prihvacanjem), nećeš doći do ničega osim razočaranja i depresije...
Zamisli kako je lijepo živjeti bez brige i napoteosti o sebi i svom stanju i razmisljanju , prihvacas sve i ucis iz svega te tako rastes
Upravo tako hrabri.... Tajna nije u tome da dobiješ sve što želiš, već da želiš upravo to što dobiješ
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 19:57   #56
Quote:
čokokukix kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Moram reći da se svaki dan iznova pokušavam uvjerit da nešto mogu, al na kraju svega nekako "znam" da ne mogu i to me uvijek pokoči.

No jedino u što vjerujem je karma, tj. odnos djela i posljedica te da će svatko dobit ono što zaslužuje, po onoj staroj "sve se vraća sve se plaća". I mogu reći da totalno djeluje! Kad god mi je netko nešto zlo napravio, vratila mi se prilika pri kojoj sam mu mogla vratit još i više, sreća pa nisam zlopamtilo.

Ljudski je mozak stvarno čudo jedno, šteta što je vjerovati, čak i samome sebi, jedna od najtežih stvari danas.
ja mogu i znam da mogu i zaista je to moćno, čovječe
__________________
----------
suzette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 21:32   #57
Quote:
sad_violin kaže: Pogledaj post
Pa to je ona metoda iz Tajne, makar su ta knjiga i film amerikanizirani, duboko vjerujem da postoji zakon privlačnosti, barem želim vjerovati. Mislim da je stvar u vizualizaciji onog što želiš... Zapravo već su vedska učenja i hari krišne govorile o tom zakonu privlačnosti, i to je zapravo ta "Tajna" o kojoj se prica, da čitav svijet funkcionira na tom temelju. Taj zakon privlačnosti podrazumjeva potpuno uvjerenje da već imamo ono što želimo i vizualizaciju toga, bez ikakvih sumnji, jer one poništavaju njihovo ostvarivanje.Takvu sumju je ponekad vrlo teško ukloniti jer uvijek pomislimo.. ma pih da je to tako lako svi bi bili bogati, ali navodno je tako. Ja još uvijek sumnjam duboko u sebi, možda mi se zato stvari ne ostavruju onako kako si želim. Isto tako potrebno je konstantno pozitivno misliti, i želje artikulirati afirmativno- želim to i to umjesto-ja ne želim to i to, jer zakon privlačnosti privlači sve ono pozitivno i negativno na što pomislimo, on ne razumije primjerice ja ne želim dugove-on samo razumije sliku, a u glavi nam se nalazi slika dugova, onda dugove i dobivamo. Treba razmišljati na način onda- ja želim novce. Ma puno tog još ima u toj knjizi, pročitaj si i nju, imaš i o rađenju takvih popisa možeš ljepiti i neke slike i sl. Pročitaj je ako te zanima. Imaš ponešto na ovom linku http://motivacija.blogger.ba/arhiva/2010/03/11/2452139 . Uglavnom Tajna i sl knjige, tekstovi pričaju o istoj stvari samo na nešto drugačijim razinama možda.
taj 'zakon' opisan u Tajni ima nekoliko mana (po mom)L
- vizualizirajuci nesto i osjecajuci 'srecu' jer ce nam se to kakti ostvariti i da ce nam se 'otvoriti zidovi' radimo pozitivnu afirmaciju, ali na glumpav nacin... pozitivna afirmacija da, okretanje negativnih stvari na pozitivne - da, ali sve to uz visoku razinu svjesnosti o tome sto radimo, zasto pozitivna afirmacija (bla bla bla), a ne samo mantranje u sebi i hodanje na oblacima, jer mi to sto zelimo 'zapravo vec imamo'...

- pogresan je i jer je usredotocen na cilj, a ne na sredstvo ili put... tako jeftino materijalisticko prihvacanje metode kako bi se dobilo nesto, umjesto kako bismo bili bolji.

- ta metoda predstavlja mentalnu magiju, odnosno vise se bavi vizualizacijom, sto dovodi do toga da se 'dug' stvoren takvom metodom naplati na necemu drugom...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 21:34   #58
Quote:
čokokukix kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Moram reći da se svaki dan iznova pokušavam uvjerit da nešto mogu, al na kraju svega nekako "znam" da ne mogu i to me uvijek pokoči.

No jedino u što vjerujem je karma, tj. odnos djela i posljedica te da će svatko dobit ono što zaslužuje, po onoj staroj "sve se vraća sve se plaća". I mogu reći da totalno djeluje! Kad god mi je netko nešto zlo napravio, vratila mi se prilika pri kojoj sam mu mogla vratit još i više, sreća pa nisam zlopamtilo.

Ljudski je mozak stvarno čudo jedno, šteta što je vjerovati, čak i samome sebi, jedna od najtežih stvari danas.
a zamisli koliko bi tek bila sretnija da umjesto da ostvaris taj 1-2-3 cilja, da se usredotocis na sebe i pocnes sebe voljeti, tako da ti se ne desavaju takve blokade..

da se naucis voliti sebe savrsenu ili nesavrsenu...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 14:50   #59
Neznam jeste li možda čuli one priče s papirićima, kao zapišeš želju i ako stalno razmišljaš o njoj onda ti se ona ostvari. Tako mi je jedna frendica pričala da je neki lik napisao neku cifru na papir i svako jutro i večer je gledao u taj papirić i zamišljao da ima te novce, ili da ih jednostavno želi i tako je jednog dana zaradio lovu i bila je baš ta cifra koja je bila zapisana na papiru. Imam iskustvo koje potvrđuje da je stvarno istina. Bila sam prije 2 tjedna s frendicom na moru i pričali smo upravo o tome i iz zezancije sam upisala na papirić 500 kn. Taj papirić mi je nekih 2, 3 dana stajao u novčaniku i zatim su nam stare poslale 500 kn. Svakoj po 250. Tek jučer mi je došlo do mozga da su ti poslani novci bili cifra koja je bila na papiriću. Inače vjerujem u takve stvari, a i nekad se dogodi da baš nešto što zamislite se ostvari. Pa makar i one male stvari. Na nekom forumu sam čitala za jednu curu da je isto zamislila neku pjesmu i baš je ta pjesma svirala na radiju. Događa se puno češće nego što mislimo samo što toga nismo svjesni.
justchilling is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 16:30   #60
Ja se pridružujem pozitivnim kritikama, prije godinu dana sam se bolje upoznala s tom temom (ako nekoga zanima, jako dobar priručnik je Traži i bit će ti dano) i mogu reći da mi se pokazalo u bezbroj situacija, najčešće kod nekakvih sitnica. Prije bih si odredila što želim i čak si zamislim vremenski period, a ono paf eto ti ga za nakon par dana ili još i prije.
Ono što sam zamjetila je, da ta želja koju pomislite, mora biti iz nekakve dubine, mora biti jako jaka. Ne znam to objasniti, ali mi se puno puta znalo dogoditi da zavapim za nekim, to bude jako intenzivan osjećaj potrebe koji dođe vrlo iznenada, i maltene u roku od minutu vidim tu osobu, iako je vjerojatnost stvarno mala da se našla na tom mjestu. Rijeđe se događa kod stvari koje želim, ali manjim intenzitetom. Također, primjetila sam da štetno djeluje negativno raspoloženje. U zadnje vrijeme sam malo u depresiji i vrlo mi se teško skoncentrirati i proživjeti sve osječaje dobivanja neke određene stvari/događaja, pa se ni ne ispunjavaju.
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.