Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2016., 14:11   #6721
Quote:
Aurigo kaže: Pogledaj post
U mojem je kraju i velikom dijelu moje obitelji - obicaj, i to jos dodatno komercijaliziran kroz paljenja adventskih svijeca u gradu kao nekakva drustvena fora za klince i ugodjaj.

Bas niko iz moje sire obitelji ne hoda u crkvu ni na misu, cak ni stara baka.

Isti kurac ko i bozicna jelka, a i ko sam Bozic, to sve skupa nema vise veze s vjerom i Crkvom...
Možda tebi nema veze. Ali zapravo itekako ima
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 09:47   #6722
mislio sam da je prošlogodišnji božićni program loš, ali su uspjeli nadmašiti i to:

http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&m...tum=2016-12-25

http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&m...tum=2016-12-26
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 10:42   #6723
Veće je pitanje koji k... Neda Ritz stara preko 70 godina radi u dotičnom tijelu da uopće takva pitanja može postavljati?

Zanima me samo hoće li ove godine čestitati "blagdane" ili Božić?
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 11:06   #6724
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Veće je pitanje koji k... Neda Ritz stara preko 70 godina radi u dotičnom tijelu da uopće takva pitanja može postavljati?

Zanima me samo hoće li ove godine čestitati "blagdane" ili Božić?
Koji?
pa "toji" da je profesionalna, da je priznata i van zemlje i da ima veliko iskustvom u struci.
Ili misliš da bi sve starije od 70 trebalo strpati u neke logore da ne bi svojim znanjem i iskustvom kvarili znalce tipa Dujmović ili Barišić?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 05:10   #6725
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Oni koji su stavili vijenac u studio nisu to zbog vjere to uradili nego iz političkih razloga.
Iz nekog razloga ova postava na Prisavlju želi biti primjećena. I to rade prilično amaterski i propagandistički način.

Ali prošla su vremena kada je HRT prao mozak narodu. Odavno se ljudi ne informiraju više preko HRTa.
Cini se da i Angela Merkel zeli biti primjecena
http://www.hrt.hr/media/tt_news/Czea...op_upscale.jpg


Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Ako je Republika Hrvatska sekularna drzava,simboli bilo koje religije su nepozeljni u udarnom terminu dnevnika javne
televizije koju placaju i gradjani koji nisu katolici ni krscani,a ima ih poprilican broj.

To nije dobro
Moze clanak ustava ili neki zakon koji definira Hrvatsku kao sekularnu drzavu? Neupucen sam pa pitam.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 09:17   #6726
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post

Moze clanak ustava ili neki zakon koji definira Hrvatsku kao sekularnu drzavu? Neupucen sam pa pitam.
I ja sam se nemalo iznenadio kad sam vidio da o tome u Ustavu zapravo nema ništa ili ja nisam uspio naći...onda u nekom Zakonu?
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 09:53   #6727
Valjda članak 41. Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:03   #6728
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
I ja sam se nemalo iznenadio kad sam vidio da o tome u Ustavu zapravo nema ništa ili ja nisam uspio naći...onda u nekom Zakonu?
Ustav RH:
Članak 40.
Jamči se sloboda savjesti i vjeroispovijedi i slobodno javno očitovanje vjere ili drugog uvjerenja.
Članak 41.
Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.
Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, socijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:29   #6729
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Koji?
pa "toji" da je profesionalna, da je priznata i van zemlje i da ima veliko iskustvom u struci.
Ili misliš da bi sve starije od 70 trebalo strpati u neke logore da ne bi svojim znanjem i iskustvom kvarili znalce tipa Dujmović ili Barišić?
Tih "nezamjenjivih" imamo na lopate.
Sad ce nam ti isti "stručno pametovati" o kaljuži koju su sami miješali.
Ona konkretno na HRT-u od 1966.
Tko do vremena za mirovinu nije odgojio nasljednika, može svoju "profesionalnost" i iskustvo zataknuti za šešir.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 11:08   #6730
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Koji?
pa "toji" da je profesionalna, da je priznata i van zemlje i da ima veliko iskustvom u struci.
Ili misliš da bi sve starije od 70 trebalo strpati u neke logore da ne bi svojim znanjem i iskustvom kvarili znalce tipa Dujmović ili Barišić?
I bit će tako "pametna i stručna" sve do svoje 100-te godine, ako toliko poživi, i nitko neće moći na "njeno" (rezervirano?) mjesto?

Ili - koje su godine "granične"? Nije li zakonodavac ipak s nekakvim razlogom postavio granicu za umirovljenje (koja se, btw., upravo da bi se prilagodila realnom stanju produženog života i realne radne sposobnosti, sve više pomiče)?

Ipak, što je previše, je previše. Gospođa, čak i kad bismo posve zanemarili njeno formiranje i uspješno djelovanje u jednom sasvim drugačijem sustavu, sa sasvim drugačijim načinom odlučivanja, ima 73 godine i vrijeme je da se dostojanstveno povuče i otkrije čari bavljenja nekim drugim, njenim godinama primjerenijim aktivnostima.

(I nema smisla da sad ti ili netko napiše kako "poznaje osobu" ili navede nekog izuzetnog tko je "sa svojih 80 godina napisao, naslikao..." nešto genijalno... Nedi Ritz nitko ne brani da tako "genijalno" djeluje u svom slobodnom vremenu ili za svoje novce: neka ju angažira neka privatna TV kuća, ako je tako genijalna. Ili neka osnuje svoju vlastitu medijsku kuću... Ili... što god na ovom svijetu želi!)

Jer, bez obzira na svu njenu stručnost (i neću to napisati pod navodnicima, jer je se sjećam i mislim to iskreno), njena socijalna inteligencija je, kao i kod svih starih ljudi, ozbiljno narušena: jednostavno ne razumije vrijeme u kojem "se našla", niti to da su se stvari oko nje promijenile.

Ja mislim - na bolje, iako - apsurdno - trenutačno može izgledati kao da je na gore. Ipak, činjenica da svatko može - bez posljedica - reći što želi (pa i ona, svoju nebulozu o adventskom vijencu!), za mene je neusporediva vrijednost u usporedbi s vremenom u kojem se ona društveno i profesionalno formirala!

(Jer ovakav sustav, kao dio demokratskog ustroja zemlje, osigurava mogućnosti za napredak i poboljšanja (a to se, mikronskim pomacima, doduše) i događa. Koliko god to nama bilo sporo, niti jedno društvo svoje pomake nije ostvarilo preko noći. Mi imamo desetljeća (da ne kažem stoljeća) za nadoknaditi...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar

Zadnje uređivanje Špranja : 14.12.2016. at 11:54.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:01   #6731
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
I bit će tako "pametna i stručna" sve do svoje 100-te godine, ako toliko poživi, i nitko neće moći na "njeno" (rezervirano?) mjesto?

Ili - koje su godine "granične"? Nije li zakonodavac ipak s nekakvim razlogom postavio granicu za umirovljenje (koja se, btw., upravo da bi se prilagodila realnom stanju produženog života i realne radne sposobnosti, sve više pomiče)?

Ipak, što je previše, je previše. Gospođa, čak i kad bismo posve zanemarili njeno formiranje i uspješno djelovanje u jednom sasvim drugačijem sustavu, sa sasvim drugačijim načinom odlučivanja, ima 73 godine i vrijeme je da se dostojanstveno povuče i otkrije čari bavljenja nekim drugim, njenim godinama primjerenijim aktivnostima.

(I nema smisla da sad ti ili netko napiše kako "poznaje osobu" ili navede nekog izuzetnog tko je "sa svojih 80 godina napisao, naslikao..." nešto genijalno... Nedi Ritz nitko ne brani da tako "genijalno" djeluje u svom slobodnom vremenu ili za svoje novce: neka ju angažira neka privatna TV kuća, ako je tako genijalna. Ili neka osnuje svoju vlastitu medijsku kuću... Ili... što god na ovom svijetu želi!)

Jer, bez obzira na svu njenu stručnost (i neću to napisati pod navodnicima, jer je se sjećam i mislim to iskreno), njena socijalna inteligencija je, kao i kod svih starih ljudi, ozbiljno narušena: jednostavno ne razumije vrijeme u kojem "se našla", niti to da su se stvari oko nje promijenile.

Ja mislim - na bolje, iako - apsurdno - trenutačno može izgledati kao da je na gore. Ipak, činjenica da svatko može - bez posljedica - reći što želi (pa i ona, svoju nebulozu o adventskom vijencu!), za mene je neusporediva vrijednost u usporedbi s vremenom u kojem se ona društveno i profesionalno formirala!

(Jer ovakav sustav, kao dio demokratskog ustroja zemlje, osigurava mogućnosti za napredak i poboljšanja (a to se, mikronskim pomacima, doduše) i događa. Koliko god to nama bilo sporo, niti jedno društvo svoje pomake nije ostvarilo preko noći. Mi imamo desetljeća (da ne kažem stoljeća) za nadoknaditi...)
nemam namjeru polemizirati na ovako diskriminiraćujoj osnovi kao što je dob.
Ajmo na stručnost - kad ima stručnih i mladih zašto nam HRT1 i HRT4 izgleda ako sjevernokorejski državni kanal? I šute svi ti mladi i stručni.
Zašto se na HTV govori nekom čudnom verzijom hrvatskog jezika?
Zašto u udarnim terminima emitiraju turske sapunice?
Zašto kasne sa svakim terminom prikazivanja?
Zašto je Dnevnik spao na simboličnu gledanost?
....
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:04   #6732
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Valjda članak 41. Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Ustav RH:
Članak 40.(...)
Thx...promaklo mi, kasnije sam uočio...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:07   #6733
Quote:
Jer, bez obzira na svu njenu stručnost (i neću to napisati pod navodnicima, jer je se sjećam i mislim to iskreno), njena socijalna inteligencija je, kao i kod svih starih ljudi, ozbiljno narušena: jednostavno ne razumije vrijeme u kojem "se našla", niti to da su se stvari oko nje promijenile.
Da li se ovo odnosi i na npr. Papu?

Quote:
Ja mislim - na bolje, iako - apsurdno - trenutačno može izgledati kao da je na gore. Ipak, činjenica da svatko može - bez posljedica - reći što želi (pa i ona, svoju nebulozu o adventskom vijencu!), za mene je neusporediva vrijednost u usporedbi s vremenom u kojem se ona društveno i profesionalno formirala!
Da li se ovo odnosi na npr. Antuna Vrdoljaka ili Terezu Kesoviju, Sašu Zalepugina, Franju Tuđmana, sve urednike/novinare Radio Televizije Zagreb?
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:26   #6734
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Da li se ovo odnosi i na npr. Papu?



Da li se ovo odnosi na npr. Antuna Vrdoljaka ili Terezu Kesoviju, Sašu Zalepugina, Franju Tuđmana, sve urednike/novinare Radio Televizije Zagreb?
Me neee....samo na Nedu Ritz jer je uočljivo dementna i smetena.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:54   #6735
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
nemam namjeru polemizirati na ovako diskriminiraćujoj osnovi kao što je dob.
Ne vidim ništa diskriminirajuće u diskusiji o nečijoj "podobnosti" temeljem njegove/njezine dobi. Argument ti je smiješan, jer onda, po nekakvoj tvojoj PC, ne bi bilo dobnih granica (ni donjih ni gornjih) niti za zapošljavanje.
Realnost je, nažalost, ipak iznad naših želja i izmišljene političke korektnosti:
realnost je da ja, sa svojih >50 , "ne razumijem" više , ne "uklapam se" više okruženje u kojem radim... na isti način kao s 30 ili 40, bez obzira na svoje obrazovanje, stručnost, iskustvo, motiviranost i elan koji su još uvijek na visokom nivou (laskam si - i višem od mnogih mlađih "lavova"). Ali imam dovoljno razvijenu socijalnu inteligenciju da znam da polako "ispadam iz igre", da to više "nije moje vrijeme", da vidim kako se sve više moram truditi "uklopiti se",... i da se psihološki pripremam za konačni rastanak i prepuštanje palice mlađima, makar neiskusnijima (ali s nekim drugim kvalitetama koje ću ja izgubiti), pa što bude...

To je prirodan poredak stvari i ništa diskriminirajuće u tome nema.

Quote:
Ajmo na stručnost...
Vidi gornji odgovor. -

Quote:
zašto nam HRT1 i HRT4 izgleda ako sjevernokorejski državni kanal? I šute svi ti mladi i stručni.
Zašto se na HTV govori nekom čudnom verzijom hrvatskog jezika?
Zašto u udarnim terminima emitiraju turske sapunice?
Zašto kasne sa svakim terminom prikazivanja?
Zašto je Dnevnik spao na simboličnu gledanost?
Meni ne izgleda...

O "čudnoj verziji" hrvatskog jezika ... ja je ne primjećujem. Meni nema u verziji koja se koristi na HTV-u baš ništa "čudnog". (Ali primjećujem sve veću "nepismenost", to je istina. Koja nema nikakve veze s (ne)prisutnošću Nede Ritz i sličnih "dinosaura"u strukturama HTV-a. Dapače, mogli bismo reći: kakve su to naraštaje iza sebe ostavili?)

Turske sapunice? Mislim da nitko, s obzirom na bogatstvo programa, nije osuđen na to da ih gleda, osim onih koji to žarko žele. Čnjenica da ima puno onih koji to žele mene također žalosti, ali "čitam znakove vremena"...
.......
.......
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:55   #6736
HTV ima u prime timu TUR sapunicu? ne izmišljaj gluposti
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:59   #6737
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Da li se ovo odnosi i na npr. Papu?
Vatikan me se ne tiče, niti znam njihovu "papinsku regulativu".

Quote:
Da li se ovo odnosi na npr. Antuna Vrdoljaka ili Terezu Kesoviju, Sašu Zalepugina, Franju Tuđmana, sve urednike/novinare Radio Televizije Zagreb?
Na svakog tko želi proračunski novac ili "državnu" sinekuru: u najmanju ruku u otvorenom natjecanju / tržišnoj utakmici / demokratskim izborima mora dokazati da je to zaslužio.

Privatno - može bit direktor svemira, što se mene tiče.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 14:50   #6738
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
HTV ima u prime timu TUR sapunicu? ne izmišljaj gluposti
mooolim?
Ajd ti malo smanji doživljaj.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=60526027&postcount=1

vrijeme od pol šest do pol sedam ako i nije udarni termin, svakako je na samom rubu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 15:33   #6739
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
mooolim?
Ajd ti malo smanji doživljaj.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=60526027&postcount=1

vrijeme od pol šest do pol sedam ako i nije udarni termin, svakako je na samom rubu.
vrijeme od 17.20h - 18.05h nije prime time
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 15:35   #6740
Umjesto kvalitetnih turskih filmova, "domoljubna" ekipa pod vodstvom sad već bivšeg Siniše, je uvalila sapuničarsko smeće na nacionalnu telku?

Tako svejedno kad ide, sama činjenica da ide, je tragedija.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.