Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2011., 00:48   #81
Ali pazite vi ovaj srpski bezobrazluk: Srbija vam sruši grad do temelja, odvede vas u logor, koje danas ne priznaje, potom vas muče i maltretiraju DEVET mjeseci i zatim, dvadeset godina kasnije, ta ista Srbija vas optužuje i možda osuđuje za ratni zločin.


Neka se branitelji zahvale hrvatskim političarima i hrvatskoj politici na ovome.
pandur! is offline  
Old 08.01.2011., 00:50   #82
Bit će dobro ako stvari ostanu samo na tome, preko granice. Nećemo ići preko granice.
Ali problem će nastati kad nas naša država sama počne isporučivati Srbiji.
Ord Mantel is offline  
Old 08.01.2011., 00:53   #83
Sluganska politika onih koji vode ovu državu, još od smrti prvog hrvatskog predsjednika, dr. Franje Tuđmana je dovela do toga da pobjednici trunu u svjetskim tamnicama, a poraženi, agresori bivaju blago kažnjeni, odnosno nagrađeni. Rijetko se u povijesti viđa da oni koji bivaju poraženi (dapače, ne u potpunosti, isključivo zaslugom svjetskih sila) diktiraju uvjete mira pobjednicima predvođenima štakorima, ološi i onime što je dr. Ante Starčević nazivao imenom "slavoserbi". Za ovako nešto nije odgovorna Srbija, koja radi ono što joj se dopušta, nego je kriva hrvatska vlast koja to dopušta.
Richeilleu is offline  
Old 08.01.2011., 00:59   #84
Da imaju karaktera, sve bi udruge kolektivno vršile pritisak na Josipoviuća i Kosoricu da se definitivno odrede i postave glede ovih svinjarija velikosrpske politike Tadića i onih kojima je eksponent.

Politika Josipovića (ili njegovih gazdi) propala je u s treskom, i red je da taj svinjac stavi na javni red. Ako ne, ovaj dezorganizirani narod bi u očaju i frustraciji mogao krenuti s nečim vrlo nemudrim, a to su fizički obračuni s izdajnicima.
Hroboatos is offline  
Old 08.01.2011., 01:06   #85
Quote:
AnteNaš kaže: Pogledaj post
- da sam pobjegao iz JNA s otuđenim oružjem,
- da sam se nakon toga priključio Zboru narodne garde
- da sam ratovao protiv JNA, TO, VSK, VRS i dobrovoljačkih četničkih jedinica,
- da sam u toj borbi paljbeno djelovao na živu silu, borbena sredstva, tehniku i utvrđene objekte

Priznajem:
- sve ovo sam činio svim raspoloživim sredstvima,
- djelovao sam i po zapovijedi i po osobnoj procjeni,
- sudjelovao sam u napadnim i obrambenim djelovanjima
- izlagao sam opasnosti u svemu tome svoj život i zdravlje.

Ovime se stavljam na raspolaganje nadležnim organima gonjenja.
S poštovanjem. AnteNaš
a di si to ratovao? u diznilendu, bre !!
ATMOSPHERE is offline  
Received Infraction
Old 08.01.2011., 01:09   #86
Da se mene ne bi krivo shvatilo, ja kao Hrvatski Dragovoljac i Branitelj znam da nije svatko bio za pušku i za ići u rat iz ovog ili onog razloga, ja imam prijatelje od prije DR koji dana nisu bili u ratu, da sad ne navodim sve razloge za to oni su mi i dalje ostali isti prijatelji, normalno da su oni koji su bili zajedno sa mnom prošli pakao rata po osjećaju dođu kao braća i po bliskosti bliži od rodbine, mnogih prijatelja pa čak bliži i od vlastite supruge, jer od te braće ti je najčešće ovisio tvoj i život drugih u postrojbi, koliko znaći kad znaš bio ti ranjen ili mrtav da te neće ostaviti i ako treba pod kišom metaka i granata riskirajući svoje živote.
Cijenim svakog onoga kojima je Hrvatska Domovina i koji cijene i poštuju žrtvu Hrvatskih Branitelja
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Old 08.01.2011., 01:30   #87
Danijel Srb kaže kako je u posjedu popisa od 332 imena koje Srbija traži zbog ratnog zločina. Pa ako je u posjedu tog popisa zašto nije upozorio te ljude ili on ovakvu situaciju korisiti kako bi svojoj stranci podigao rejting? Onda se u budućnosti više nitko ne mora bojati jer će ih Srb upozoriti..valjda.
skyline77 is offline  
Old 08.01.2011., 01:38   #88
Quote:
skyline77 kaže: Pogledaj post
Danijel Srb kaže kako je u posjedu popisa od 332 imena koje Srbija traži zbog ratnog zločina. Pa ako je u posjedu tog popisa zašto nije upozorio te ljude ili on ovakvu situaciju korisiti kako bi svojoj stranci podigao rejting? Onda se u budućnosti više nitko ne mora bojati jer će ih Srb upozoriti..valjda.
To sam i ja pomislio. Ako ima popis, neka upozori ljude, a ne trazi od njih da dodu u HSP provjeriti jesu li na njemu.

Isto tako, neka ga meni posalje, ja cu naci nekoga tko ce ga javno objaviti.

Zalosno je da neki i na ovom grade svoju politiku, ali pozitivna stvar je barem da ima popis.
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.
Tactum is offline  
Old 08.01.2011., 01:40   #89
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Ma kurac ce se manjina obracunat s vecinom. Si nekaj umisljate. Sve vezano uz branitelje hdz drzi na uzdi ko psice. Di je sad stozer za obranu digniteta i onaj condic.....mislim da je svima jasno koji je to igrokaz, sve glavne utvrde branitelja su bastioni hdz a .koja revolucija, vas 5 s foruma. Ajde probajte
Manjina?

Spadaš i ti među ovaj šljam meni se čini, prljavi SDP-ovac koji pokazuje prstom na svoje partijske drugove iz HDZ-a. Meni ste svi vi oduvijek bili isti. Ali ako ništa barem se slažemo oko braniteljskih udruga.
pandur! is offline  
Received Infraction
Old 08.01.2011., 01:42   #90
Quote:
skyline77 kaže: Pogledaj post
Danijel Srb kaže kako je u posjedu popisa od 332 imena koje Srbija traži zbog ratnog zločina. Pa ako je u posjedu tog popisa zašto nije upozorio te ljude ili on ovakvu situaciju korisiti kako bi svojoj stranci podigao rejting? Onda se u budućnosti više nitko ne mora bojati jer će ih Srb upozoriti..valjda.
Možda i rade na tome
__________________
Teatar apsurda se nastavlja !
Ignore list; 1.card
DEFENSE is offline  
Old 08.01.2011., 02:30   #91
Gospodo, ajde probajte pisati o problematici uhićenog branitelja, teme SDP vs HDZ već imamo. Hvala.
clouseau is offline  
Old 08.01.2011., 02:35   #92
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Gospodo, ajde probajte pisati o problematici uhićenog branitelja, teme SDP vs HDZ već imamo. Hvala.
Tesko je izbjeci problematiku jadnog covjeka a da se.zanemari politicka strana, s pravne strane nema se sta puno dodati. Ovakve stvari ce se i dalje desavati jer su posljedica a ne uzrok. A uzrok je u politici i vlasti te manipulacijom te vlastivkoja godinaa vec branitelje drzi kao stit i mac prema politickim suparnicima a u stvarnosti se vidi koliko ih uistinu brine konkretna problematika, i zato to je konkretna politicka tema usko vezana za hdz. Moze se na podforumu pravo pricati o pravnoj strani problema ali on je jos nepoznat. No kako god, moderatura ima pravo na svoje usko videnje stvari tako da postujem odluku i prestajem pisanje ovdje, do novog ovakvog slucaja, a biti ce ga jel govorimo o posljedicama a ne uzroku, kao i obicno

Do citanja
Adler109 is offline  
Old 08.01.2011., 08:19   #93
Ako je Danijel Srb imao spisak optuženih branitelja, onda ga je trebao odmah i objaviti, a ne čekati da netko zaglavi i onda sazvati konferenciju za novinare.
roadmonster is offline  
Old 08.01.2011., 09:04   #94
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Bit će dobro ako stvari ostanu samo na tome, preko granice. Nećemo ići preko granice.
Ali problem će nastati kad nas naša država sama počne isporučivati Srbiji.
I to će se dogoditi, budite sigurni.
Ja sam jos davno pricao da braniteljima nije sigurno preko granice, i da mi ne pada na pamet nikuda van, pogotovo u BiH, - Srbiju da ne spominjem.
porga is offline  
Old 08.01.2011., 09:10   #95
KVALIFIKACIJA DELA: Namerno ubijanje i nehumano postupanje sa ranjenicima i bolesnicima
MESTO I VREME: Borovo naselje, (Vukovar), 05. novembar 1991.
KRATAK OPIS: Za vreme oružanih sukoba u Borovo naselju pucano na veću grupu ranjenika i vojnika, od kojih na mestu ubijena dvojica (čiji identitet nije utvrđen), a smrtno ranjen desetar JNA Boban Gačić (koji kasnije umro u vukovarskoj bolnici).
INDICIJE O IZVRŠIOCU: Petar Janjić (1963) iz Vukovara, Tihomir Purda (1969) iz Vukovara i Danko Maslov (1964) iz Borova, svi pripadnici rezervnog sastava ZNG Republike Hrvatske.

DOKAZ: Izjave svedoka. vojne starešine Dušan Kmezić i Pero Kovačević iz VP 1090 Vršac, bivši vojnici iz ove VP Barišić, Garić, Piperić, kao i civil Mladen Novak, Niko Vardić, Petar Novka, Josip Rajh, Dragan Naceha, Branko Vincelek, Đuro Genenčir i Petar Mađarević.

NAPOMENA: Vojno tužilaštvo podnelo je zuahtev za sprovođnjee istrage protiv osumnjičenih Vojnom sudu u Beogradu (br. predmeta 1150/92 od 26. oktobra 1992.).


Ovo je smiješno. Pucano na veću skupinu ranjenika i vojnika? Dvojica ubijena na mjestu a jedan kasnije umro u VU bolnici?! Pa kakve su to svirepe ustaše kada ranjenog pripadnika JNA evakuišu u bolnicu kojoj nedostaje u tom trenutku osnovnih sredstava za rad. Mora da im je bilo u cilju čisto iživljavanje vukovarskih Mengelea...
Patton is offline  
Old 08.01.2011., 09:11   #96
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
I to će se dogoditi, budite sigurni.
Ja sam jos davno pricao da braniteljima nije sigurno preko granice, i da mi ne pada na pamet nikuda van, pogotovo u BiH, - Srbiju da ne spominjem.
Istina,osjetio na vlastitoj kozi ali ne od sluzbenih djeletnika MUPa BiH vec
krajisnih ratnika kad smo se slucajno sreli.Od kad je objavljen reg.branitelja nisam ni isao nigdje zbog ratnog puta postrojbe u kojoj sam bio.
promatrac is offline  
Old 08.01.2011., 09:27   #97
http://www.icty.org/x/cases/mrksic/t...n/051115IT.htm

8 Q. Have you ever heard of that soldier, Boban Gacic?

9 A. Yes. I'm not sure who asked me, but I'm -- I'm familiar with the

10 name. The family name rings a bell. However, I would be going too far if

11 I said for certain. I'm not sure.

12 Q. May I remind you, then, that there is a statement to the effect

13 that he succumbed to gaseous gangrene after a leg surgery?

14 A. Yes. That refreshes my memory. Unfortunately happened to be one

15 of those five wounded soldiers in those difficult conditions. It was

16 impossible to obtain medicine for gangrene. You couldn't bring anything

17 into the hospital or take anything out of the hospital on account of the

18 occupation by the JNA and paramilitary units. So we had no medicine to

19 work with. Unfortunately, the result was that people died of gangrene,

20 even those whose lives might otherwise have been saved.


Za smrt ovog vojnika također su krivili i dr. Bosanac. Sada su im krivi i oni što su ga ranili, zarobili i omogućili mu da mu bude pružena medicinska pomoć. Najtužnije je što bi valjda bilo najbolje da su ga likvidirali na mjestu. Skratili bi muke i njemu i sebi.
Patton is offline  
Old 08.01.2011., 09:41   #98
Quote:
Richeilleu kaže: Pogledaj post
Sluganska politika onih koji vode ovu državu, još od smrti prvog hrvatskog predsjednika, dr. Franje Tuđmana je dovela do toga da pobjednici trunu u svjetskim tamnicama, a poraženi, agresori bivaju blago kažnjeni, odnosno nagrađeni. Rijetko se u povijesti viđa da oni koji bivaju poraženi (dapače, ne u potpunosti, isključivo zaslugom svjetskih sila) diktiraju uvjete mira pobjednicima predvođenima štakorima, ološi i onime što je dr. Ante Starčević nazivao imenom "slavoserbi". Za ovako nešto nije odgovorna Srbija, koja radi ono što joj se dopušta, nego je kriva hrvatska vlast koja to dopušta.
Uvijek mi je simpatičan A. Starčević i sam pola Srbin kad se tako izražava !
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 08.01.2011., 10:19   #99
Quote:
Patton kaže: Pogledaj post
Ovo je smiješno. Pucano na veću skupinu ranjenika i vojnika? Dvojica ubijena na mjestu a jedan kasnije umro u VU bolnici?! Pa kakve su to svirepe ustaše kada ranjenog pripadnika JNA evakuišu u bolnicu kojoj nedostaje u tom trenutku osnovnih sredstava za rad. Mora da im je bilo u cilju čisto iživljavanje vukovarskih Mengelea...
Pa da mu vade bubrege i seku deci prstice.

Inace iz optuznice mi se cini da je JNA napadala, a nasi ih odbili.

Tesko je ovako rekonstruirati dogadaj, ali moguce je da su Srbi upali u zasjedu, ili izvlacili svojeg covjeka (iako neznam kolko je to po doktrini JNA), i pritom da ih je jos vise poginulo.

Oplseti po vojicima u povlacenju mozda i nije ljepo, ali je normalno.
(osim toga ako se netko nema pravo pozivati na vanserijsko vitestvo onda su to JNA i Srbi)

Nadam se da ovo nisu nove optuznice za Vukovar koje smo ocekivali.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Old 08.01.2011., 10:19   #100
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Nema to veze, Josipović ili Mesić pa ćak niti sanader danas nemaju veze s operativnim poslom policije, ovo što si ti napisao je politički pamflet bez trunka istine
Ne, nemaju oni ništa s time. Tko ste vi? U kojoj zemlji živite? Ovdje se branitelji hrvatske državnosti progone kao najgori zločinci, a pravi zločinci koji su vršili genocid uživaju u povlasticama i s vrha vlasti pokaauju prstom u one koji im "krše prava." Ako to niste shvatili, izvucite glavu iz pijeska.
klonirano is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:14.