Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2011., 23:54   #1
Exclamation Prosvjedi branitelja (zbirno)



Pozivamo sve hrvatske branitelje i stradalnike Domovinskog rata, sve hrvatske građane, posebno obespravljene radnike, seljake i domoljube, da se odazovu na javno iskazivanje nezadovoljstva jalovoj politici Vlade i Državnog odvjetništva RH prema hrvatskim braniteljima i vrednotama proizašlih iz Domovinskog rata kao i opčim nezadovoljstvom gospodarsko socijalnog stanja u koju je dovedena država.

Prosvjed će se održati u subotu, 26. veljače 2011. godine u 13,00 sati na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu.

Prosvjed organizira Udruga hrvatskih branitelja 1990-1996 RH (UHB 1990-1996 RH) uz nazočnost ratnog ministra Ministarstva unutarnjih poslova RH Ivana Vekića, umirovljenog generala Željka Sačića, predsjednika Udruge branitelja logoraša Grada Zagreba i Zagrebačke županije Ilije Ačkara, pukovnika Petra Janjića - Tromblona, Borisa Prebega iz pokreta - "Stop progonu hrvatskih branitelja" te umjetnika Marka Perkovića Thompsona, Ivice Pepelka i Branka Čulića - Vukovarca i uz nazočnost brojnih velikana Domovinskog rata.


S obzirom na još neviđenu medijsku blokadu kojoj je izložen najavljeni prosvjed STOP progonu hrvatskih branitelja, pozivamo sve koji žele dati svoj doprinos da OVDJE PREUZMU LETAK koji poziva na prosvjede i koji trebate isprintati ili umnožiti u što većem broju te podijeliti i polijepiti na što veći broj mjesta, gdje će biti vidljiv. Zamolite vlasnike dućana, trafika i drugih objekata na prometnim mjestima da vam dopuste zalijepiti letak. Također ovaj poziv proslijedite dalje svim svojim prijateljima i poznanicima.

I da naglasim da HDZ, Josipović niti njihove sluge s ovim prosvjedom nemaju veze. Organizira ga neovisna braniteljska udruga, a svi govornici na prosvjedu su časni i pošteni, provjereni ljudi, branitelji, heroji!

Ne smije se dopustiti da se ovaj prosvjed u medijima prikaže kao HDZ-ov prosvjed jer on to nije! Nije bio ni prosvjed u Zadru pa su ga mediji uspjeli prikazati kao prosvjed u korist HDZ-a.
Zato, ako se na prosvjedu nađu trojanski konji (čitaj HDZ-ovi pijuni), bio bi red da barem budu izviždani kao na posljednjem prosvjedu u Vukovaru.

Zadnje uređivanje Ovcoder : 20.02.2011. at 00:03.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 23:56   #2
Vidimo se

Ne kužin samo zašto je ovaj prosvjed "uvod u opći prosvjed svih hrvatskih branitelja" jer ljudi u nas većinom preskaču uvod, a čekaju glavnu stvar. A jako dobar uvod zna razvodniti ono glavno...

Iskreno, mislin da "uvodi" nisu potribni, ili idemo ili ne. Svejedno ću prisustvovati.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 00:02   #3
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Vidimo se

Ne kužin samo zašto je ovaj prosvjed "uvod u opći prosvjed svih hrvatskih branitelja" jer ljudi u nas većinom preskaču uvod, a čekaju glavnu stvar. A jako dobar uvod zna razvodniti ono glavno...

Iskreno, mislin da "uvodi" nisu potribni, ili idemo ili ne. Svejedno ću prisustvovati.
Ma to da je uvod, pisalo je samo na jednom od mojih izvora. Nije mi jasno zašto. Mogao bih to maknuti....
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 00:40   #4
Piši kući propalo je. 300 ljudi maksimalno. Ekonomska kriza na vrhuncu, tko ima vremena baviti se pizdarijama.
__________________
Ožeži, Mile!
Orjunaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 01:15   #5
Bumo videli. Valjda neće ostati na pozivima preko društvenih mreža pa da završi s novim fijaskom.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 01:19   #6
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Već sam napisao da ovaj prosvjed nema veze s HDZ-om.
Kako može biti prosvjed za HDZ, ako su HDZ i Josipović najveći krivci za ovakvo stanje.
Koncentriraj se Nema veze s HDZ-om Jer, HDZ-u je genijalno da taj prosvjed nema veze s njima.

Quote:
Moraš znati razlikovati prave branitelje od lažnih branitelja.
Opa. Kako da ih razlikujemo na, recimo, nekom prosvjednom skupu? Kako da znamo koji su prosvjed organizirali pravi, a koji lažni branitelji? Hvala, HDZ.

Quote:
Jedino lažnim braniteljima odgovara ovakav HDZ jer njihovim braniteljskim udrugama daje novac, a takve braniteljske udruge nemaju nikakvu drugu korisnu svrhu. Samo čine štetu braniteljima.
Pitanje: zašto pravi branitelji nisu zagovarali (pa i prosvjedom) raskrinkavanje tih udruga lažnih branitelja na vrijeme? Jedan razlog. Zašto su pravi branitelji dopustili da im razne grebatorske udruge koje su kapitalizirale svoje (sumnjivo) sudjelovanje u Domovinskom ratu budu predstavnici? Jedan razlog.
Kako je moguća homogenost branitelja u takvoj situaciji? Hvala, HDZ. Ova situacija je gori grijeh od pljačke.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 01:35   #7
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Već sam napisao da ovaj prosvjed nema veze s HDZ-om.
Zar si stvarno mislio da sam napisao da je prosvjed za HDZ?
Tučete u krivu metu. Vladu ne možeš posramit jer ni nema lice. To će biti prosvjedi protiv nikoga od svakoga. Znam da su lažni branitelji uništavali sustavno državu. Pa ste se 16 godina nakon rata konačno odlučili s njima uhvatit u koštac? Malo prekasno. Već su se osigurali za sva vremena. A ako i postoji neka nada najprije se izborite za javnu objavu registra branitelja, onda razračunajte s lažnima, tek onda prosvjedujte jer će vam onda narod više vjerovati. A bio Đikić govno ili ne on nas još prestavlja pa nebi bilo loše i protiv njega nešto reć.
Ma sve je ovo qurac dok postoji mali milion udruga. Napravimo jednu poštenu!
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 01:38   #8
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post

Opa. Kako da ih razlikujemo na, recimo, nekom prosvjednom skupu? Kako da znamo koji su prosvjed organizirali pravi, a koji lažni branitelji? Hvala, HDZ.
Pogledaš koja je udruga organizator, koji je ljudi vode i koji će ljudi govoriti na prosvjedu. Koliko ja znam, svi ovi koji će organizirati i govoriti na prosvjedu u Zagrebu su pošteni ljudi i pravi branitelji.
Na prosvjedu će se govoriti i protiv vlasti jer u suprotnom, prosvjed ne bi imao puno smisla.
Na prosvjed se uvijek može uvući netko iz redova HDZ-a. Što bi ti, da ih se nasilu potjera pa da branitelji ispadnu nasilnici i divljaci? Ako ih se zapazi, mislim da će biti dovoljno da ih se izvižda ili na neki drugi način ogradi od njih.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 01:39   #9
Ćemu te udruge uopće is služe ? Koja bi trebala biti njihova stvarna funkcija ?
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 01:47   #10
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Zar si stvarno mislio da sam napisao da je prosvjed za HDZ?
Tučete u krivu metu. Vladu ne možeš posramit jer ni nema lice. To će biti prosvjedi protiv nikoga od svakoga. Znam da su lažni branitelji uništavali sustavno državu. Pa ste se 16 godina nakon rata konačno odlučili s njima uhvatit u koštac? Malo prekasno. Već su se osigurali za sva vremena. A ako i postoji neka nada najprije se izborite za javnu objavu registra branitelja, onda razračunajte s lažnima, tek onda prosvjedujte jer će vam onda narod više vjerovati. A bio Đikić govno ili ne on nas još prestavlja pa nebi bilo loše i protiv njega nešto reć.
Ma sve je ovo qurac dok postoji mali milion udruga. Napravimo jednu poštenu!
Registar je već objavljen, a da se i objavi u cijelosti, ne bi puno pomoglo. Objavljivanje registra može biti samo sredstvo, a ne cilj. Trebalo bi ponovno postrojavanje ratnih postrojbi i sl. To bi već imalo efekta.
Te priče o registru su da zabavljaju narod, a ništa ne rješavaju. Iako imamo registar većine branitelja na internetu, to nam je vrlo malo pomoglo da se raskrinkaju lažni branitelji.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 01:50   #11
Ovcoder, kolega, mani se objašnjavanja trollerima jer tema nije ni o tome ko je lažni, a ko pravo branitelj, ni o Thompsonovom braniteljskom statusu, ni o registru branitelja. Tema je prosvjed koji se održava tad i tad, organiziraju ga ti i ti, a pozvani su SVI!

Ko želi doći je dobrodoša, ko ne želi neka ne sere i ne kvari drugima zabavu
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 01:51   #12
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Registar je već objavljen, a da se i objavi u cijelosti, ne bi puno pomoglo. Objavljivanje registra može biti samo sredstvo, a ne cilj. Trebalo bi ponovno postrojavanje ratnih postrojbi i sl. To bi već imalo efekta.
Te priče o registru su da zabavljaju narod, a ništa ne rješavaju. Iako imamo registar većine branitelja na internetu, to nam je vrlo malo pomoglo da se raskrinkaju lažni branitelji.
Da postrojimo ljude? Iz moje postrojbe ih je već 20-ak umrlo. Visoki časnici su obradili doktore za PTSP (doduše bili su u ratu za razliku od nekih), dobili mirovine do 10000 kuna, pa zar smatraš da je njima u interesu da nas ponovo postroje? Pogotovo kad su se nakon rata totalno udaljili i izolirali od nas.
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 01:57   #13
Quote:
hrvatina_i_po kaže: Pogledaj post
Ćemu te udruge uopće is služe ? Koja bi trebala biti njihova stvarna funkcija ?
Većina današnjih udruga služe da razjedinjuju branitelje i podržavaju HDZ koji im zauzvrat daje novac.
A stvarna funkcija bi trebala biti da štite branitelje u slučajevima kao što je Purdin, da okupljaju branitelje i štite njihove interese.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 01:57   #14
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Ovcoder, kolega, mani se objašnjavanja trollerima jer tema nije ni o tome ko je lažni, a ko pravo branitelj, ni o Thompsonovom braniteljskom statusu, ni o registru branitelja. Tema je prosvjed koji se održava tad i tad, organiziraju ga ti i ti, a pozvani su SVI!

Ko želi doći je dobrodoša, ko ne želi neka ne sere i ne kvari drugima zabavu
U tome i je pogreška što su pozvani SVI!
P.S. Nije mi namjera trolat
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 01:58   #15
A čemu onda služi ministarstvo branitelja ?
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 02:01   #16
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Da postrojimo ljude? Iz moje postrojbe ih je već 20-ak umrlo. Visoki časnici su obradili doktore za PTSP (doduše bili su u ratu za razliku od nekih), dobili mirovine do 10000 kuna, pa zar smatraš da je njima u interesu da nas ponovo postroje? Pogotovo kad su se nakon rata totalno udaljili i izolirali od nas.
Onima koji vole Hrvatsku u miru kao i u ratu jest cilj da se postroje i da se otkriju lažnjaci. Zna se tko je umro, bolestan itd. To nije razlog da se postrojavanje ne napravi.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 02:03   #17
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
U tome i je pogreška što su pozvani SVI!
P.S. Nije mi namjera trolat
Pa nezadovoljni će doći prosvjedovati protiv vlasti, zadovoljni neće sigurno. Poznavajući Hrvate, neće doći ni puno onih koji su nezadovoljni, taman posla da će onda doći zadovoljni i oni kojima HDZ odgovara.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 02:05   #18
Quote:
hrvatina_i_po kaže: Pogledaj post
A čemu onda služi ministarstvo branitelja ?
To je institucija hrvatske vlade. Udruge bi trebale biti NEvladine i trebali bi ih voditi politički neobojani, provjereni branitelji.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 02:08   #19
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Onima koji vole Hrvatsku u miru kao i u ratu jest cilj da se postroje i da se otkriju lažnjaci. Zna se tko je umro, bolestan itd. To nije razlog da se postrojavanje ne napravi.
Slažem se, a razlog je taj što nitko od mjerodavnih nema volje napravit postrojavanje, jer nisu ni neki od njih nisu baš najčišći. A i sad je prekasno: Pojeo vuk magare.
Tu smo nepovratno zasrali, a jedini prosvjedi na koje ću ja ić će biti oni protiv EU ukoliko budu organizirani, jer smatram da se to zlo još može izbjeć.
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 02:18   #20
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Slažem se, a razlog je taj što nitko od mjerodavnih nema volje napravit postrojavanje, jer nisu ni neki od njih nisu baš najčišći. A i sad je prekasno: Pojeo vuk magare.
Tu smo nepovratno zasrali, a jedini prosvjedi na koje ću ja ić će biti oni protiv EU ukoliko budu organizirani, jer smatram da se to zlo još može izbjeć.
Ma ja samo želim da se ne krivi prave branitelje za ovakvu situaciju. Teško se je boriti protiv ovakvog prokletog sustava, ali barem na prosvjed nije problem otići, pogotovo ako je u tvom gradu. Ne idem ni ja na bilo kakav prosvjed. Uvijek nastojim sve provjeriti da ne bih na prosvjedu nekome poslužio za manipulacije i razne interesne ciljeve. Ali kod ovog prosvjeda mi se čini da je sve na mjestu.
I ja ću također ići na prosvjed protiv EU ako bude i ako ga budu organizirali pravi ljudi.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.