Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2008., 21:53   #81
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Pola sata je i taksijem, ako je guzva, oko 20 funti je taxi od aerodroma do centra.
Obavezno jedi haggis, a po novom su počeli deep fried mars bars, to pak nisam probala, zaobilazim
Može kratko pojašnjenje?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 23:15   #82
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Može kratko pojašnjenje?
mljevene ovcje iznutrice s jecmom i dodacima, kuhane u ovcjem zelucu. ima okus po janjetini, meni barem. ja ga najvise volim u skotskom dorucku poguglaj.
Trshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 23:19   #83
svi koji planiraju, svakako bi preporucila proputovanje okolo. ako vas je vise, nije problem rentat auto, financijski mislim. je, edinburg je lijep, umjetnicki, glasgow vise radnicki i drugacije dise, al dok ne odete u highlands i na zapadnu obalu(barem na skye) onda niste nis ni vidli. najbolje je zimi, izvan sezone, bez turista, lokalni ljudi u pubu, milina.
ja idem opet sad za hogmanay

btw, ja obicno idem iz budimpeste, ryan je u pravilu uvijek jeftiniji od easyja, let je na glasgow prestwick, koji je cca 2 sata busom od edinburga, ali je isto varijanta ako se ne moze naci jeftine karte london-edinburg. a zg-bp povratna je oko 210 kn.
Trshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 23:53   #84
nemojte jesti haggis, tako vam boga! bus na relaciji aerodrom/centar edinburgha (waverley) jest £5 otvorena povratna. taksi negdje oko 15-18 funti u jednom smjeru. bus ide svakih par minuta do kasno u noc/jutro.

deep fried mars bar je dubokoprzeni mars. ne preporucam. osim ako niste pijani/mamurni. i manite se laznih kiltova, pretvorice se u dronjak momentalno.

za edinburgh se dobro zabundat - hladnije i vjetrovitije nego u glasgowu (kisovitije i toplije poradi golfske struje).
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 23:57   #85
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Svi jeftiniji kiltovi i jeftini štof su fejk.

Isplati se otići u Elephant house restoran, hrana nije skupa a od tamo je pogled na dvorac prekrasan.
Inače, tamo je JK Rowling pisala Harry Pottera.
pravi kiltovi se narucuju, zajedno sa citavom ostalom parafenalijom (odijelo, cipele, carape, sporran, onaj nozic, itd.). 500 funti najmanje.

ne znam, meni je elephant house skup, a dobijes vrlo malo. plus redovi su ogromni taman kad mi je pauza. i sve vrve od turista poradi j k rowling. zaobilazim u sirokom luku. blizu je outsider, tamo otic za pojest.

otic u fruitmarket gallery pojest. vrlo dobro. a i pogledat pokoju modernu izlozbu nije lose. na pun ili prazan zeludac.

al' dobro, j k rowling/harry pottera ne mogu smislit pa prema tome...
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 00:12   #86
a dobro, za pravi pravi kilt po tradiciji moras dobit dozvolu klanskog chiefa, koji ti je u biti nece dat, cesto ne daju cak ni nositeljima klanskog prezimena. moj bivsi i njegov brat su za to saznali nakon sto su kiltovi bili gotovi, pa je obiteljski prijatelj isao pitat chiefa ne spominjuci ih, i ovaj je naravno odbio
al ih ljudi naravno daju napravit, otud svi ti silni kiltovi polovnjaci koje se moze nac jeftinije, a svejedno su real deal.
Trshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 22:56   #87
Spremamo se u Glasgow i Edinburgh, pa me zanima dal ima netko neki dobar turistički vodič za preporučiti, dati, posuditi.
jejeje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 11:10   #88
Quote:
xiola bleu kaže: Pogledaj post
pravi kiltovi se narucuju, zajedno sa citavom ostalom parafenalijom (odijelo, cipele, carape, sporran, onaj nozic, itd.). 500 funti najmanje.
Moji nisu bili naručeni a koštali su papreno
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 12:14   #89
Eto, i ja se spremam od 5.1. do 9.1 u Glasgow (čist poslovno, avionska karta je u džepu), a hotel još nije. Valjda će jedan od 78 hotela imati sobicu za mene Isto mi treba vodič..tražila sam po Zagrebu, ali nema Glasgowa...
Čime se najiplatljivije i najbolje voziti po Glasgowu?
SRETAN BOŽIĆ SVIMA!
nikili is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 17:02   #90
Ako netko zna bikers welcome motele/hotele u Škotskoj.... dragi i ja bismo kroz godinu i pol gore motorom pa skupljamo sve info
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 12:00   #91
@ nikii
Glasgow ima gradski bus i niskostropni metro.Nije bas ogroman grad pa ti cipelcug mozda bude dovoljan.Kao i u svakom "boljem gradu" najisplativije su dnevne karte za bus & metro.
Ako nema knjiga po knjizarama ima ih u knjiznicama.Ako nema ni tamo onda ima - na internetu.
4 dana samo za Glasgow mozda bude previse a malo bi u shumu onda skokni u Trossachs.
Ili nepredaleki Edinburgh ili/i Ayr.

@ O2kana
Ne znam za motoprijateljske spavaone.Ne znam ni po cemu bi se razlikovale od bilo kojih drugih (koji primaju vozace auta,bicikala ili pjesake.).Mozda neki popust ili garazha?
Cimerfraj/B&B vlasnici nisu zvijeri i nisu skupi.Jedino cete imat poteskoca naci sobu za kadilce i zna bit malo skuplje ako ostajete samo 1 noc.
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 12:32   #92
Kefa, hvala ti puno!!!! Sad idem malo trčat po gradu po knjižarama, pa onda po Internetu
nikili is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 19:11   #93
Quote:
kefa kaže: Pogledaj post
@ O2kana
Ne znam za motoprijateljske spavaone.Ne znam ni po cemu bi se razlikovale od bilo kojih drugih (koji primaju vozace auta,bicikala ili pjesake.).Mozda neki popust ili garazha?
Cimerfraj/B&B vlasnici nisu zvijeri i nisu skupi.Jedino cete imat poteskoca naci sobu za kadilce i zna bit malo skuplje ako ostajete samo 1 noc.
Nećeš vjerovati ali ima vlasnika/osoblja motela te "pružaoca" B&B-a koji bikere automatski povezuju sa razuzdanim bandama . Kod bikers welcome ekipe se često uz dobar smještaj nađe i dobro čuvana garaža za motor kao i dobra časica razgovora sa istomišljenicima .

Ideje zasad skupljamo jer nakon Aspena u siječnju i New Yorka u lipnju još ne znamo kad ćemo se točno "opariti" za provesti desetak dana gore, tako da ljudi slobodno pišite
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 12:39   #94
@ nickili
run,Forrest run!
(nemoj samo pobrkat etapni slijed trcanja)

@ksk
Neces vjerovati ali donekle kuzim o cemu pricas.Nisam biker nego cikler...kod nas me gledaju kao mjesavinu gay paradera i pedofila sa velikim boginjama.Ali tako je samo kod domacih debila.Od Zlovenije pa nadalje je druga prica a Shkoti su (skoro) bolji od Bosanaca.
Sigurno da ce biti vise bratske ljubavi ako gazda i sam ima chopper u garazhi ali nitko te pri (online) rezervaciji ne pita sa cime dolazis... "da li si clan banditske organizacija i ako da navedi koje?".
Mozda (mada sumnjam) bi bilo drugacije da idete od vrata do vrata utnjeci motorima.
Za svaki slucaj evo ti ovo...
http://www.friendly-places.com/categ...er%2Dfriendly/
http://www.scotland.mag-uk.org/Sco_BFriendly.php
kefa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 13:01   #95
Quote:
kefa kaže: Pogledaj post
@ksk
Neces vjerovati ali donekle kuzim o cemu pricas.Nisam biker nego cikler...kod nas me gledaju kao mjesavinu gay paradera i pedofila sa velikim boginjama.Ali tako je samo kod domacih debila.Od Zlovenije pa nadalje je druga prica a Shkoti su (skoro) bolji od Bosanaca.
Sigurno da ce biti vise bratske ljubavi ako gazda i sam ima chopper u garazhi ali nitko te pri (online) rezervaciji ne pita sa cime dolazis... "da li si clan banditske organizacija i ako da navedi koje?".
Mozda (mada sumnjam) bi bilo drugacije da idete od vrata do vrata utnjeci motorima.
Za svaki slucaj evo ti ovo...
http://www.friendly-places.com/categ...er%2Dfriendly/
http://www.scotland.mag-uk.org/Sco_BFriendly.php
Hvala na linkovima. Ma stvar je dosta i u motoru, nije baš da ćemo motor vrijedan 100 tisuća kuna samo ostaviti ispred hotela na parkingu, a nerijetko puta se desilo da su neki debili dolazili na ideje čačkati po njemu, kopati sjedati i na kraju i svoju djecu posjedati jer to je, bože moj, normalno da je nečija imovina svima na izvol'te.

Osobno nisam puno imala kontakta sa škotima, ono malo što sam i imala sam dobila dojam da su sjebani u glavu u nekim razmišljanjima ali dobro, suprug hoće ponovo đir gore a meni je više "da guzica vidi puta"
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 04:36   #96
Quote:
jejeje kaže: Pogledaj post
Spremamo se u Glasgow i Edinburgh, pa me zanima dal ima netko neki dobar turistički vodič za preporučiti, dati, posuditi.
Bila sam u Glasgowu prije dva tjedna, nisam se bas nesto ekstra odusevila makar nismo imali pno vremena, al za Edinburgh - nikako ne propusti Princess street, samo radi dozivljaja ne toliko radi sopinga, Scottish monument neces omasit a prekrasan je - ne zaboravi otici do dvorca, vidis ga gotovo sa svih strana gdje god stanes u Edinburghu a ako zelis vidjeti prekrasan gotički restoran, bukiraj večeru THE WITCHERY.
Jest da je malo skuplji ali i zgrada u kojoj je i cijelo okruzenje kao i ambijent su predivni.
Stol bukiraj onlline jer su puno konstantno, ja sam bukirala svoj 3 mjeseca unaprijed.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 04:38   #97
Quote:
xiola bleu kaže: Pogledaj post
pravi kiltovi se narucuju, zajedno sa citavom ostalom parafenalijom (odijelo, cipele, carape, sporran, onaj nozic, itd.). 500 funti najmanje.

ne znam, meni je elephant house skup, a dobijes vrlo malo. plus redovi su ogromni taman kad mi je pauza. i sve vrve od turista poradi j k rowling. zaobilazim u sirokom luku. blizu je outsider, tamo otic za pojest.

otic u fruitmarket gallery pojest. vrlo dobro. a i pogledat pokoju modernu izlozbu nije lose. na pun ili prazan zeludac.

al' dobro, j k rowling/harry pottera ne mogu smislit pa prema tome...
Pa nije bas tak skup, iste su im cijene ko po vecini tih cafe restorana, nisam primijetila neku preveliku razliku.
Redovi jesu veliki ali ja odem popodne na lagani rucak i meni je porcija prevelika, cak i decko jedva pojede svoju.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 04:39   #98
Quote:
xiola bleu kaže: Pogledaj post
nemojte jesti haggis, tako vam boga! bus na relaciji aerodrom/centar edinburgha (waverley) jest £5 otvorena povratna. taksi negdje oko 15-18 funti u jednom smjeru. bus ide svakih par minuta do kasno u noc/jutro.

deep fried mars bar je dubokoprzeni mars. ne preporucam. osim ako niste pijani/mamurni. i manite se laznih kiltova, pretvorice se u dronjak momentalno.

za edinburgh se dobro zabundat - hladnije i vjetrovitije nego u glasgowu (kisovitije i toplije poradi golfske struje).
Haggis je odlican, zasto odvracas ljude od neceg sto nisu probali, mozda im se svidi?
Deep fried mars bar je cista zafrkancija
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 04:41   #99
Quote:
Trshna kaže: Pogledaj post
let je na glasgow prestwick, koji je cca 2 sata busom od edinburga, ali je isto varijanta ako se ne moze naci jeftine karte london-edinburg. a zg-bp povratna je oko 210 kn.
Imas vlak iz Edinburgha za Glasgow, ide svakih sat vremena, cijena je 19 funti za povratnu i putovanje je 1h a vlakovi su im bas udobni.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 21:06   #100
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Imas vlak iz Edinburgha za Glasgow, ide svakih sat vremena, cijena je 19 funti za povratnu i putovanje je 1h a vlakovi su im bas udobni.
prestwick je jos zapadnije od glasgowa, na obali, a ryanair putnici dobiju 50% popusta na vlak do svoje destinacije, sto u jednom smjeru prestwick-edinburg iznosi 6.95 funti.
Trshna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.