Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2014., 11:35   #1501
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Edward Gobetz, PhD, Professor Emeritus of Sociology- Kent State University: Communist "justice" today:

http://demokracija.si/v-fokusu/slove...usticeq-today-

Među najoštrijim kritičarima procesa protiv Janše i njegovog stavljanja u zatvor su među ostalima i :

- prof. prava sa doktoratima na Oxfordu i Harvardu dr. Klemen Jaklič,
- bivši ustavni suci dr. Šturm i Krivic,
- sadašnji ustavni suci dr. Petrič ( prvi slovenski ambasador u USA), dr. Deisinger i dr. Zobec,
- najviše nagrađivan in najviše prevođen slovenski pisac akademik Drago Jančar,
- dva bivša predsednika slovenske akademije nauka i umjetnosti ( SAZU) dr. Bernik i pokojni dr. Trontelj ( ujedno član komisije za etiku kod Savjeta Europe),
- a i jedini slovenski kardinal dr. Franc Rode

Rode izjavio sledeće: " Gandhi i Mandela su dobili izbore iz zatvora." A udbaši i komunisti na forumima i po medijima prave usporedbu sa dokazanim milijonskim mitama Sanaderu. Jadne njihove duše.

Nijedan veliki pravni ili moralni autoritet u SLO se ne usudi zagovarat osude Janeza Janše u tom montiranom političkom procesu. Nijedan!
Trontelj je mrtav više od pola godine i on je kritičar?
Kad budem imo više vremena, napisat ču malo više. I o levoj i desno opciji u Sloveniji i kako i zašto u Sloveniji na izborima nebiramo ljude koji nam se sviđaju, nego ljude koji su kontra opcija ljudima, koje nevolimo...
akita inu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 15:37   #1502
Kranjc, mislim da će ti se sviditi ovaj dokumentarac

http://www.youtube.com/watch?v=Ef6ksheiv2k
thatfeel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 20:49   #1503
Quote:
akita inu kaže: Pogledaj post
Trontelj je mrtav više od pola godine i on je kritičar?
Kad budem imo više vremena, napisat ču malo više. I o levoj i desno opciji u Sloveniji i kako i zašto u Sloveniji na izborima nebiramo ljude koji nam se sviđaju, nego ljude koji su kontra opcija ljudima, koje nevolimo...
Trontelj je na žalost pokojni, da. A potpisao je oštar protest ( zajedno sa desetak drugih članova SAZU- akademicima) protiv načina procesuiranja šefa SLO opozicije, koji je išao u Europu. Među potpisnicima je i akademik Boris Pahor, 100 godišnjak iz Trsta, pisac i kandidat za Nobelovu nagradu, žrtva naci-logora i antifašist, vjerovatno najveća legenda i živeča moralna avtoriteta nacije.

A ono tvoje, zašto " nebiramo ljude koji nam se sviđaju, nego ljude koji su kontra opcija ljudima, koje nevolimo" možda ipak zadrži u jednini. Ono plural maiestatis ti je ipak nešta previše pretenciozno.

p.s. Ne vrijedi ti zapravo argumentirat. Normalni ljudi u normalnim demokracijama ne razumiju te "logike".
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 23:05   #1504
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Trontelj je na žalost pokojni, da. A potpisao je oštar protest ( zajedno sa desetak drugih članova SAZU- akademicima) protiv načina procesuiranja šefa SLO opozicije, koji je išao u Europu. Među potpisnicima je i akademik Boris Pahor, 100 godišnjak iz Trsta, pisac i kandidat za Nobelovu nagradu, žrtva naci-logora i antifašist, vjerovatno najveća legenda i živeča moralna avtoriteta nacije.

A ono tvoje, zašto " nebiramo ljude koji nam se sviđaju, nego ljude koji su kontra opcija ljudima, koje nevolimo" možda ipak zadrži u jednini. Ono plural maiestatis ti je ipak nešta previše pretenciozno.

p.s. Ne vrijedi ti zapravo argumentirat. Normalni ljudi u normalnim demokracijama ne razumiju te "logike".
Svi spomenuti u tvom prošlom postu, su više manje desno orientirani. Šta se tiče Pahora, on je protiv svih totalitarnih režima i pre jedno pola godine, imali prepucavali su se sa Janšom. Pahor ga je obtužio, da menja istinu i istoriju, jer za JJ za sve su krivi komunisti, crveni,... Nepriznaje partizanstvo i ljudski odpor u 2. svetskom ratu. On neide na proslave o oslobođenju izpod nacista. Ali zato ide na proslave poginulim domobrancima. Na podizanju spomenika bilo je više istaknutih lica iz SDS.
Šta se tiče izbora... Na zadnjim izborima je glasalo 65% glasača. I ide u negativnom trendu. Zašto? Zato što je ljudima jednostavno dosadilo. Ili levi ili desni, sve isti k... Jedino JJ ima jaku glasačku bazu. To su više manje ljudi, koji idu u crkvu i tamo jih pumpaju. Valjda znam, jer imam nažalost u familiji čoveka, koji je jedan vidnijih u SDS. A mislio sam, da je pametniji, pa neče u politiku.... A šta se tiče demokracije... Slovenija je na rangu neke afričke države. Smiješ napisati i reči sve, ali da to niko nepročita ili nečuje.
akita inu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 03:27   #1505
Quote:
akita inu kaže: Pogledaj post
Svi spomenuti u tvom prošlom postu, su više manje desno orientirani. Šta se tiče Pahora, on je protiv svih totalitarnih režima i pre jedno pola godine, imali prepucavali su se sa Janšom. Pahor ga je obtužio, da menja istinu i istoriju, jer za JJ za sve su krivi komunisti, crveni,... Nepriznaje partizanstvo i ljudski odpor u 2. svetskom ratu. On neide na proslave o oslobođenju izpod nacista. Ali zato ide na proslave poginulim domobrancima. Na podizanju spomenika bilo je više istaknutih lica iz SDS.
Šta se tiče izbora... Na zadnjim izborima je glasalo 65% glasača. I ide u negativnom trendu. Zašto? Zato što je ljudima jednostavno dosadilo. Ili levi ili desni, sve isti k... Jedino JJ ima jaku glasačku bazu. To su više manje ljudi, koji idu u crkvu i tamo jih pumpaju. Valjda znam, jer imam nažalost u familiji čoveka, koji je jedan vidnijih u SDS. A mislio sam, da je pametniji, pa neče u politiku.... A šta se tiče demokracije... Slovenija je na rangu neke afričke države. Smiješ napisati i reči sve, ali da to niko nepročita ili nečuje.
Neću te uglavnom uvjeravat, da nisi u pravu, jer imaš pravo na svoje mišljenje. ( Mogu te čak i pohvalit, da za razliku od nekih drugih tu svoje stavove ponešto i argumentiraš i ne plakatiraš stvari na uvrijedljiv način.)

Osim onoga, gdje tvrdiš, da se u Crkvi u SLO uvelike politički pumpa ljudi. E, reci mi to, molim, gdje! Jer ja idem na misu, pa ništa od toga ne uspijem ćuti. A i u slučaju, da bi ti bio u pravu što se toga tiće i da bi vjernici pokorno ( ali zašto?) slušali političke preporuke svojih svečenika, tih nešto iznad 10% odrasle populacije, koji redovito posječuju nedeljnu misu je baš daleko od toga, da se time dobiju izbori.

Ako želiš striktne političke poruke oko toga, tko je doma i u inostranstvu neprijatelj naroda a tko saveznik radije od svete mise u SLO posječuj mitinge ZB NOB- saveza boraca, koji još uvijek ne zvuće kao normalne veteranske komemoracije ( u stilu zapadnih saveznika) sa mirotvornim akcentima, nego i dalje ono kao u tvrdim aktivističkim vremenima socializma uz puno komunističke ikonografije u stilu: "Jutri (sutra) gremo u boj..."
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 04:36   #1506
Nego, šta kaže Janša, kako mu ide golf u zatvoru? Jel' mu teško ubaciti lopticu u rupu iz deset pokušaja? Ništa, ako pri tome iščaši ručni zglob uvijek može tražiti od države Slovenije bogatu odštetu kao žrtva komunističkog zlostavljanja. Ili ne daj bože ako pokisne na golf terenu, o-ho-ho, to je već premija, jer se to tretira kao "waterboarding"...
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 10:38   #1507
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Neću te uglavnom uvjeravat, da nisi u pravu, jer imaš pravo na svoje mišljenje. ( Mogu te čak i pohvalit, da za razliku od nekih drugih tu svoje stavove ponešto i argumentiraš i ne plakatiraš stvari na uvrijedljiv način.)

Osim onoga, gdje tvrdiš, da se u Crkvi u SLO uvelike politički pumpa ljudi. E, reci mi to, molim, gdje! Jer ja idem na misu, pa ništa od toga ne uspijem ćuti. A i u slučaju, da bi ti bio u pravu što se toga tiće i da bi vjernici pokorno ( ali zašto?) slušali političke preporuke svojih svečenika, tih nešto iznad 10% odrasle populacije, koji redovito posječuju nedeljnu misu je baš daleko od toga, da se time dobiju izbori.

Ako želiš striktne političke poruke oko toga, tko je doma i u inostranstvu neprijatelj naroda a tko saveznik radije od svete mise u SLO posječuj mitinge ZB NOB- saveza boraca, koji još uvijek ne zvuće kao normalne veteranske komemoracije ( u stilu zapadnih saveznika) sa mirotvornim akcentima, nego i dalje ono kao u tvrdim aktivističkim vremenima socializma uz puno komunističke ikonografije u stilu: "Jutri (sutra) gremo u boj..."
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Neću te uglavnom uvjeravat, da nisi u pravu, jer imaš pravo na svoje mišljenje. ( Mogu te čak i pohvalit, da za razliku od nekih drugih tu svoje stavove ponešto i argumentiraš i ne plakatiraš stvari na uvrijedljiv način.)

Osim onoga, gdje tvrdiš, da se u Crkvi u SLO uvelike politički pumpa ljudi. E, reci mi to, molim, gdje! Jer ja idem na misu, pa ništa od toga ne uspijem ćuti. A i u slučaju, da bi ti bio u pravu što se toga tiće i da bi vjernici pokorno ( ali zašto?) slušali političke preporuke svojih svečenika, tih nešto iznad 10% odrasle populacije, koji redovito posječuju nedeljnu misu je baš daleko od toga, da se time dobiju izbori.

Ako želiš striktne političke poruke oko toga, tko je doma i u inostranstvu neprijatelj naroda a tko saveznik radije od svete mise u SLO posječuj mitinge ZB NOB- saveza boraca, koji još uvijek ne zvuće kao normalne veteranske komemoracije ( u stilu zapadnih saveznika) sa mirotvornim akcentima, nego i dalje ono kao u tvrdim aktivističkim vremenima socializma uz puno komunističke ikonografije u stilu: "Jutri (sutra) gremo u boj..."
Pa recimo Jože Pavlakovič ( župnik i Starog trga kod Kupe), Janez Očkon ( župnik u Bevkama kod Vrhnike),Tomaž Nagode (župnik iz Smlednika kod Ljubljane), itd. Ali to su primeri direktnog nagovaranja, koga da se obkružuje na izbornim lističima. Više ima prikrivenog. Recimo u smislu, da se treba odlučivati za političke opcije, koje su protiv abortusa, protiv homosexualaca,... Pročitaj knjigu Catholic imperialism and world freedom, od pisca Avra Manhatna ( Avro Manhattan). U njoj imaš ogromno primera umešavanja i sufliranja crkve na izbore, politiku i slično. Nekažem, da je crkva slaba, možda je u neku stranu dobra institucija, jer ipak su oni položili temelje za neko etično bivanje ljudi. Možda nekako povukli crtu između dobrog i zla, ali mi ide na živce umešavanje u politiku i opredeljivanje na bilo koju stranu. Zar nije čak u bibliji napisano:" Svako nek se podredi vlastima koje su iznad njega. Jer nema vlasti koja nebi bila od Boga. I te koje su, su postavljene od boga. Ko se upire vlasti, upire se božjem redu. A oni koji se upiru, nakopače si sudbu." Nekako u tom smislu. To je iz pisma rimljanima (Rim 13,1). Zanči, da je i leva i desna vlada postavljena od boga i nerazumem zašto crkva preferira desnu političku opciju.
Šta se tiče NOB, njihovih proslava i to... Bojiš li se ti 80 godina starih ljudi, koji kažu da če uvatiti za oružje i krenuti u boj? Večina njih ima Parkinsonovu ili koju od sličnih bolesti, pa čak nemogu od tresenja staviti metak u cev. Ili možda sklerozu, tako da iduči trenutak i zaboravi, zašto je uzeo pušku. OK, zajebanciju na stranu. Verovatno ni oni nebi smeli igrati neku ulogu u izborima i politici. Pravilno bi bilo, da slave svoje pobede, pevaju pesme i slično. Ali ako si opazio, svaki dan se menja istorija. Recimo, diže se spomenike domobrancima, koji su bili kolaboranti. Ako se recimo digne spomenik četnicima u Srbiji, ustašama u Hrvatskoj, pa čak Gavrilu Principu, EU ima ogromno za komentirati. Obsuđujemo totalitarne režime, a menjamo istoriju i partizanstvo (koje je bilo u 2. svetskom ratu oslobodilac) odbacujemo. Zašto? Jer su bili komunisti? Jer su nosili crvenu zvezdu, koja je simbol komunizma? Kako lako se zaboravlja, da su ljudi sa crvenom zvedzdom na kapi i borci protiv fašizma i nacizma.
To što se je događalo posle 2. svetskog rata se je događalo svugde. Obranučunavanje sa protivnicima je normalna stvar. Jer priznaj, čovek nemože ostati hladan, ako ti komšija (domobranac) izda pola familije (partizani), koje posle domobranci pobiju ili oteraju u logore (kao "humana" opcija), a posle rata (ili između) on ti je na očima... Sigurno bi mu dao jednu veeeeelikuuuu pusuuuu.
Ali ovo je lep primer poltičke situacije u Sloveniji. Ja i ti. Prepucavanje oko stvari koje su se dešavale pre 30,40, 50, 100 godina, dok sadašnjost polako prolazi. Mi se prepucavamo oko toga ko je koga i zašto je ko koga, umesto da se bavimo sa stvarima koje se događaju danas.
akita inu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 10:50   #1508
Quote:
akita inu kaže: Pogledaj post
Ako se recimo digne spomenik četnicima u Srbiji, ustašama u Hrvatskoj, pa čak Gavrilu Principu, EU ima ogromno za komentirati.
Nema spomenika ustašama u Hrvatskoj. Niti jednoga.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 11:06   #1509
Quote:
Ruka.Slave kaže: Pogledaj post
Nema spomenika ustašama u Hrvatskoj. Niti jednoga.
Znam, i svaka čast hrvatima za to.
Bio je to samo primer. Možda najbolja paralela odnosa do istorije i njenog tumačenja.
akita inu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 12:55   #1510
Između ustaštva i domobranstva su ogromne razlike. Baš ogromne. Nisam ja za veličanje domobranstva. Ali ne vidim velikog problema u spomen pločama na čast bilo koje vojne formacije, uključene u rat. Poslije smrti smo ljudi isti, kao što smo isti došli i na svijet. Ovo pietetno načelo je osnova civilizacije.

Akita-Inu, strašno detaljne su ti informacije o tome, šta govore župnici širom slovenske države na misama. Ko da bi imao dostup do centrale neke ( još uvijek postojeće?) udbe. Moje stajalište: slobodna smo zemlja, nemože se nikog progonit ako se slobodno politički izražava. A šta je primjerno i gradi kredibilnost, to je drugo pitanje. Upozorit na (ne)poštivanje nekih krščanskih društvenih načela ili kršenje opčih ljudskih prava je drugo od davanja direktnih uputa vjernicima, koju političku opciju podržat. Meni osobno je prvo više nego primjerno, a drugo ne. A tvoje, da je svaka vlast od Boga ( i Hitlerova i Stalinova?) i da je kršćanin treba poštivat, je meni vrlo arhaična, nisam se nikad sa njome slagao i ne prihvaćam je.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 13:18   #1511
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Između ustaštva i domobranstva su ogromne razlike. Baš ogromne. Nisam ja za veličanje domobranstva. Ali ne vidim velikog problema u spomen pločama na čast bilo koje vojne formacije, uključene u rat. Poslije smrti smo ljudi isti, kao što smo isti došli i na svijet. Ovo pietetno načelo je osnova civilizacije.

Akita-Inu, strašno detaljne su ti informacije o tome, šta govore župnici širom slovenske države na misama. Ko da bi imao dostup do centrale neke ( još uvijek postojeće?) udbe. Moje stajalište: slobodna smo zemlja, nemože se nikog progonit ako se slobodno politički izražava. A šta je primjerno i gradi kredibilnost, to je drugo pitanje. Upozorit na (ne)poštivanje nekih krščanskih društvenih načela ili kršenje opčih ljudskih prava je drugo od davanja direktnih uputa vjernicima, koju političku opciju podržat. Meni osobno je prvo više nego primjerno, a drugo ne. A tvoje, da je svaka vlast od Boga ( i Hitlerova i Stalinova?) i da je kršćanin treba poštivat, je meni vrlo arhaična, nisam se nikad sa njome slagao i ne prihvaćam je.
Istina. "Slobodna" smo zemlja. I ja isto mislim, da je sloboda govora jedna od temelja demokracije. Ali to mora biti prikladno i trenutku i samom kontekstu. I sigurno nije primerno duhovnicima ili bilo kome ko ima tu moć, da se obrača ljudima preko javnih sredstava ili na skupovima, koji niso političko vezani, da suflira na bilo koju opciju. Narod je nažalost premalo aktivan i nezainteresovan u politiku. I tu dolazi ono, što sam reko, da večina glasa za one koje nevole.
Ako pogledaš izborne rezultate od godine 2000, vidiš da se menjaju plitčke stranke košto jih donosi vetar. Stranka, koja je pobeđivala na izborima nedobija ni jedan mandat (LDS). Nove stranke dobivaju lepe mandate (DL, PS). Sad prednjači Cerar. Znači, narodu je dojadilo gledat jedne i iste face. Večini naroda. Jedini koji imaju jaku i stalnu glasačku bazu su SDS i Desus.
Šta se tiče upozoravanja "na (ne)poštivanje nekih krščanskih društvenih načela ili kršenje opčih ljudskih prava"... Mislim, da ako se izgovaramo na demokratiju kad pričamo o slobodi govora i izražanja političkih stavova, onda je demokratija i kod biranja svoje seksualne orientacije ili prava na abortus. Jer, ako nas je stvorio bog, onda je stvorio i homoseksualce valjda?
Istina je, da je možda protih krišćanskih stavova, ali sa humane strane... Jeli pametno, da ima devojčica od 16. godina ceo život uništen zbog jedne greške na žurci? Ok, ekstrem, ali mislim, da nekad neko nije spreman preuzimat odgovornost za dete. Posebno ako si i sam dete.
To, što sam citiro je napisano u Bibliji, koja je osnova kršćanina. Sad, tumačenje je drugo, ali to je dosta doslovice napisano.
akita inu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 14:38   #1512
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Između ustaštva i domobranstva su ogromne razlike. Baš ogromne. Nisam ja za veličanje domobranstva. Ali ne vidim velikog problema u spomen pločama na čast bilo koje vojne formacije, uključene u rat. Poslije smrti smo ljudi isti, kao što smo isti došli i na svijet. Ovo pietetno načelo je osnova civilizacije.

Akita-Inu, strašno detaljne su ti informacije o tome, šta govore župnici širom slovenske države na misama. Ko da bi imao dostup do centrale neke ( još uvijek postojeće?) udbe. Moje stajalište: slobodna smo zemlja, nemože se nikog progonit ako se slobodno politički izražava. A šta je primjerno i gradi kredibilnost, to je drugo pitanje. Upozorit na (ne)poštivanje nekih krščanskih društvenih načela ili kršenje opčih ljudskih prava je drugo od davanja direktnih uputa vjernicima, koju političku opciju podržat. Meni osobno je prvo više nego primjerno, a drugo ne. A tvoje, da je svaka vlast od Boga ( i Hitlerova i Stalinova?) i da je kršćanin treba poštivat, je meni vrlo arhaična, nisam se nikad sa njome slagao i ne prihvaćam je.
Samo za informaciju, i u Hrvatskoj su najčešći bili domobrani (koji su bili vojska NDH i vojni obveznici), ustaše su bili dobrovoljačka vojska i nije ih bilo baš tako puno kako se često misli (kasnije je Pavelić naredio da se domobrani preobuku u ustaške uniforme). Ne znam ima li u Ljubljani za kupiti časopis Vojna povijest ali tamo se može naći svašta zanimljivog, a da nije ispod kape boljševičkih kvazipovjesničara.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 21:11   #1513
kranjski janez, oces li barem priznat da si clan SDS-a, pa da nevini ljudi znaju o cemu se radi dok citaju tvoje litanije?
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 03:03   #1514
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
kranjski janez, oces li barem priznat da si clan SDS-a, pa da nevini ljudi znaju o cemu se radi dok citaju tvoje litanije?
Heh, surprise-surprise and a big dissapointment for you. Nisam ti ja član SDS, a nisam nikad ni bio. Glasao sam za njih već na izborima, ali vrlo rijetko ( na manje od 10% izbora).

Još jedna mizerna vijest iz SLO: sjećate li se mog linka na intervju sa ( barem za mene) jednom pravom damom, lijepom izvana a iznutra; uz to i pametnom : dr. Urškom Bačovnik- Janša:

http://www.siol.net/novice/slovenija...kplanettv.aspx

Znate koja je vijest oko tog intervjuja. Avtor intervjua novinar Matej Hlebš je danas zbog tog intervjua sa Urškom dobio otkaz od šefa Bojana Travna. Izgubio posao.

Evo, to ti je stanje u Sloveniji danas. Onda se vi meni tu smješite, kad ja vućem usporedbe sa komunizmom, ko da sam lud i haluciniram. Pa to ti je najtvrđi stalinizam u godini 2014 i to usrijed EU. Sramota!
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 10:09   #1515
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Heh, surprise-surprise and a big dissapointment for you. Nisam ti ja član SDS, a nisam nikad ni bio. Glasao sam za njih već na izborima, ali vrlo rijetko ( na manje od 10% izbora).

Još jedna mizerna vijest iz SLO: sjećate li se mog linka na intervju sa ( barem za mene) jednom pravom damom, lijepom izvana a iznutra; uz to i pametnom : dr. Urškom Bačovnik- Janša:

http://www.siol.net/novice/slovenija...kplanettv.aspx

Znate koja je vijest oko tog intervjuja. Avtor intervjua novinar Matej Hlebš je danas zbog tog intervjua sa Urškom dobio otkaz od šefa Bojana Travna. Izgubio posao.

Evo, to ti je stanje u Sloveniji danas. Onda se vi meni tu smješite, kad ja vućem usporedbe sa komunizmom, ko da sam lud i haluciniram. Pa to ti je najtvrđi stalinizam u godini 2014 i to usrijed EU. Sramota!
Hahaha sekta SDS-ovska
chupacabra666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 12:05   #1516
Ako neko slučajno nezna... Bojan Traven je u duetu sa Francijem Slakom tvorac emisija Trenja i Pogledi Slovenije. To su bile dve vrlo zanimljive emisije o političkim situacijama, aferama,... Obe su bile ukinjene zbog političkih pritisaka. I Traven kao odgovorni urednik i Slak su se izkazali sa vrlo prodornim ispitivanjem sugovornika. Neki od političara čak nisu ni hteli gostovati kod njih. Po drugoj strani, Hlebš je novinar, koji je najpoznatiji po lansiranju afere Ultra, gde je ugotovio, da je tadašnji precednik stranke Zares, Gregor Golobič vlasnik Ultre, koja je navodno uzimala kredite kod NLB brez osiguranja, pa je lansirao neke dokumente koji su bili falsifikovani i slično. Tu je bilo obtužbi, suđenja pred različitim sudovima,... Zadnja odmevnijih stvari je bila recimo afera Patria, jer ju je Hlebš pokrivao za RTV Slovenija. Tu valja i spomenuti, da je najviše radio u tandemu sa Rosvitom Pesek, koja je (evo ga opet ) vrlo desno orientirana. Možda valja potražiti razloge za odkaz tu. Jer Traven se je izkazao kao vrlo oštar za sve, dosta neutralan, a Hlebš više manje pokriva (i otkriva) afere sa leve strane. Znači, da je više manje desno orientiran.
akita inu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 10:25   #1517
Evo, još jedno udbaško svjedočenje ( na srpskoj TV), kako drugovi sa svojim jugo-mafijskim- vezama od samih početaka nezavisne slovenske države ruše onog političara, koji je, već sami znaju zašto, njihova glavna meta.

Naručili tamo 1992e, 1993e slovenski udbokomunisti ( Kučanovi krugovi i LDS), meta Janez Janša. A eksekutor uz tu već predstavljenog udbaša Radenka Radojčića ( poznatog Hrvatima iz operacije Labrador), novo lice: tako zvani srpski "James Bond" SDBovac Božidar Spasić. ( Ispričao sve sam na Happy TV, čak se time hvalio, nije, naravno, u dogovoru sa Janšom; oćito ga mrzi)

http://www.reporter.si/slovenija/kak...n%C5%A1o/25666
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 21:34   #1518
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ne znam za Zmagu i njegiva krva zrnca.
Bio je osuđen mislim zbog nelegalnog oružja.ž
Mislim da je krao iz muzeja.
Vjerojatno su mu namjestili
Kao što su mu namjestili da je vozio pijan.
To je sitnica, veću pizdariju je napravio s dvojicom pajdaša kada su nekog momka prebili na smrt, ali Zmago nije odgovarao jer mu je japa bio neki klinac u tadašnjoj Sloveniji i kolege su završile u zatvoru, a on na slobodi. Prije nekoliko godina je naglo ušutio jer mu je tadašnja ministrica ( ona zgodnuša u vezi sa skoro duplo starijim pravniku, a prijatelja joj je izgrizao onaj veliki pas u vrijeme masovnih orgija "visokog društva" ljubljane i slovenije ) policije spomenula mogućnu reviziju tog slučaja i nekako je izgubio oštrinu u svojim polemikama kontra tadašnje vlade...
Neman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 22:19   #1519
"Ne vem, koliko državljanov ve, da je bila Slovenija 29.3.1994 na robu vojaškega udara. Parlament je zaradi Depale vasi odstavljal Janšo, Kacin stari znanec je ves poštirkan čakal na razplet,vedel je, da ga čaka ministrski stolček takoj, ko Janša pade. Še nekdo je čakal, da Janša pade. Specialna brigada Moris. Načrt je bil,da vdremo v parlament takoj,ko bodo izglasovali Janšev odstop. V večernih urah je bila večina Morisa že v Ljubljani razporejeni v okolici parlamenta in še na nekaj mestih,da preprečimo policajem posredovanje.


Okoli druge ure zjutraj je bilo, ko je Janšo parlament odstavil. Zdaj smo bili mi na potezi, nisem verjel, da je prišlo tako daleč! Tri leta nazaj smo skupaj nagnali JLA iz Slovenije, zdaj pa smo na pragu obračuna med seboj.


Navlekel sem maskirno kapo na glavo, še enkrat pogledal, če je varovalo na orožju odprto in srepo opazoval glavni vhod, kamor bo vsak trenutek krenila moja skupina. Ostale formacije so pokrivale ostale izhode in bile pripravljene na širšo blokado centra mesta. Še danes ne vem, katera trezna glava je prepričala Janšo in Krkoviča, da tako pač ne gre v demokraciji, namesto ukaza za napad in zavzetje parlamenta je prišel ukaz, da se umaknemo prav v Kočevsko Reko. Bili smo poraženi in ponižani, brez vojskovodje, razpuščeni, nekateri so spustili nekaj solzic za našim ministrom, Njavro na primer."

Nadam se, da razumete. Ako ne, mogu prevesti ali če potrajati.
Pa nadalje...
http://www.mladina.si/92437/desant-na-ministrstvo/

A '94 se je JJ sruši sam sa aferom Depala vas.
akita inu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 01:09   #1520
Quote:
akita inu kaže: Pogledaj post
"Ne vem, koliko državljanov ve, da je bila Slovenija 29.3.1994 na robu vojaškega udara. Parlament je zaradi Depale vasi odstavljal Janšo, Kacin stari znanec je ves poštirkan čakal na razplet,vedel je, da ga čaka ministrski stolček takoj, ko Janša pade. Še nekdo je čakal, da Janša pade. Specialna brigada Moris. Načrt je bil,da vdremo v parlament takoj,ko bodo izglasovali Janšev odstop. V večernih urah je bila večina Morisa že v Ljubljani razporejeni v okolici parlamenta in še na nekaj mestih,da preprečimo policajem posredovanje.


Okoli druge ure zjutraj je bilo, ko je Janšo parlament odstavil. Zdaj smo bili mi na potezi, nisem verjel, da je prišlo tako daleč! Tri leta nazaj smo skupaj nagnali JLA iz Slovenije, zdaj pa smo na pragu obračuna med seboj.

Navlekel sem maskirno kapo na glavo, še enkrat pogledal, če je varovalo na orožju odprto in srepo opazoval glavni vhod, kamor bo vsak trenutek krenila moja skupina. Ostale formacije so pokrivale ostale izhode in bile pripravljene na širšo blokado centra mesta. Še danes ne vem, katera trezna glava je prepričala Janšo in Krkoviča, da tako pač ne gre v demokraciji, namesto ukaza za napad in zavzetje parlamenta je prišel ukaz, da se umaknemo prav v Kočevsko Reko. Bili smo poraženi in ponižani, brez vojskovodje, razpuščeni, nekateri so spustili nekaj solzic za našim ministrom, Njavro na primer."

Nadam se, da razumete. Ako ne, mogu prevesti ali če potrajati.
Pa nadalje...
http://www.mladina.si/92437/desant-na-ministrstvo/

A '94 se je JJ sruši sam sa aferom Depala vas.
Ne znam koliko stanovnika zna da je Slovenija 29.03.1994. bila na rubu vojnog udara. Sabor je zbog Depale selo smjenjivao Janšu, Kacin je sav ušminkan čekao na rasplet situacije, znao je da ga čeka mjesto ministra. Još netko je čekao na pada Janše. Specijalna postrojba Moris. Plan je bio da upadnomo u sabor odmah nakon izglasavanja nepovjerenja Janši. U večernjim satima je večina pripadnika Morisa već bila u Ljubljani i to raspoređeni u okolici sabora i još na nekim mjestima da bi spriječili policijsko posredovanje.

Bilo je oko dva sata iza ponoći kada je sabor izglasavao nepovjerenje Janši. Sada smo bili mi na potezu, nisam vjerovao da je sve otišlo tako daleko! Prije tri godine smo zajedno protjerali JNA iz Slovenije, a sada smo na rubu međusobnog obračuna.

Navukao sam fantomku na glavu, još jednom provjerio da li je oružje odključano i istodobno promatrao glavni ulaz, kamo će za koji trenutak krenuti moja postrojba. Ostale grupe su pokrivale druge izlaze i bili su pripremljeni na širu blokadu centra ljubljane. Još i dan danas ne znam koja je trijezna glava spriječila Janšu i Krkovića da se tako ne stvara demokracija, umjesto naredbe za napad i zauzimanje sabora došla je naredba da se maknemo u Kočevsko Reko. Bili smo poraženi i poniženi, bez vojskovođe, rasformirani, neki su pustili i suzu za našim ministrom, npr., Njavro...

nadam se da ste zadovoljni prijevodom...
Neman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.