Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 23:30   #81
Ako ideš na malo ozbiljniji treking onda je, ali čini se da za to nećete imati vremena. Gradovi su ti na nekih 700-800m nv a Sarangkot, vidikovac na 1000 i nešto. Svuda uokolo su rižina polja i stabla banana, dakle nije zima za popizditi. Ponekad zimi i može biti malo friško ali sumnjam da ti treba full zimska oprema.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 22:45   #82
e..da...
Kolko si ti sveukupno para skršio u indiji za kolko dana?...
al ako ne racunamo kartu do tamo..Kolko si dnevno spizdio para u prosjeku?
al ako i racunamo trosal za prijevoz tamo..znaci vlakovi i busevi i rikše
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 07:10   #83
Jako malo i vjerujem da ne bi i danas mogao isto postići.
cca 500eura za avionsku kartu i cca 500 eura za 45 dana. Dakle vjerovao ili ne 10eura/dan (uključujući prijevoz+spavanje+hranu+ostalo). Međutim bio sam student, imao sam tada jako ograničen budget i preveliku želju da nešto vidim i doživim unatoč nevelikim novcima.

Mjesta gdje sam spavao često nisu imala ni prozore u sobama i uglavnom je wc bio u hodniku. Iako se znalo desiti da za 2-3$ sam imao i wc i neku prastaru tv-u sobi. Mjesta gdje sam jeo su isto uvijek bila jeftini restorani ali uvijek sam nastojao voditi računa da su prometni. Negdje nisam ni ulazio radi meni preskupih ulaznica.
Ulaz u Taj Mahal je tada bio dolar ili dva, danas je čini mi se najmanje 10. (e tu bi ušao dvaput i da je bilo dupla današnja cijena )
Uvijek sam putovao 2. klasom vlaka i jeftinijim rikšama. Taksi sam uzeo samo prvi put s aerodroma do Paharganja (kvart sa jeftinim smještajem u Delhiju). Kad sam putovao na duge staze gledao sam da putujem noću i time štedim na smještaju a vlak je ionako jeftin. Tako sam podosta noći ušparao.

I tako, danas ne znam kako sam uspio proći tako jeftino ali jesam. Sva ostala putovanja sam prolazio relativno jeftino ali nikad kao taj put. Ako ste štedljivi računaj realno sa min. 20eura/dan.
Najbolju procjenu ćeš si napraviti pomoću cijena iz nekakvog vodiča novijeg izdanja.
Ali zato definitivno nisam nigdje toliko stvari doživio kao u Indiji. Ako je netko željan svakojakih doživljaja, to je mjesto kamo treba ići.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 10:13   #84
Da...potpuno smo isti..mi smo sad studenti i nemamo bas previse para i nebi se doso tamo razbacivat sa parama i vozit se u 1. klasi samo zato jer je jeftinije nego kod nas..Sta se tice hotela tu nam stvarno ne igra ulogu..jebe mi se za prozore i za tv. Samo da ima wc i po mogucnosti tuš a prije svega da nema žohara i tih sranja..tog se najvise grozim.
Od kud si ti iso sa avionom? Mi planiramo ici iz Istanbula do Jaipura avionom sa AIR ARABIOM za 300€ povratna karta a zg-istanbul je jos 100€ znaci put do indije za nekih 400€...sad bi mi dobro dosla ta informacija jer do istanbula treba jahat sa vlakom 42 sata pa bi radje dao jos 100€ ako si ti letio iz blizeg grada...
Znaci nas budzet bi bio najmanje 6 000 kuna s tim da 3 soma ode na put do tamo i nazad i ostalih 3 000 na 25 dana iznosi 120 kuna dnevno pa bi jos za svaki slucaj stavio 1 000 kuna u pricuvu ako zagusti al mislim da bi nam 120 ćuna dnevno bilo dosta..s tim da bi mi taxi i ta sranja dijelili trosak jer nas je dvoje...

DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 11:14   #85
Cijena karte vam je odlična. Moja je bila Lufthansa Ljubljana-Frankfurt-Delhi i Mumbai-Frankfurt-Ljubljana. Tada su bili najpovoljniji. Ovo ti je jako zastarjela informacija tako da se ne možeš osloniti na to.
Koliko se sjećam prošle godine su Aeroflot i Turkish imali najbolje cijene za Indiju.

To šta idete u Jaipur je samo jedan plus.
Grad ima dosta toga za vidjeti (kao i ostatak Rajastana) i na putu prema istoku stanite još u Jodhpur jer vam je usput. Jodhpur-Delhi su samo 6 sati busom.
Preporučam korištenje vlakova umjesto buseva kad god je to moguće jer su sigurniji.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 15:35   #86
Pozdrav svima. Zbog obaveza nisam mogao otici ranije pa vas pitam da li bi za mjesec dana valjalo otici u Indiju? Znam da nije sezona al kasnije necu moci ici. Ako vam nije tesko recite gde bi mogao otici u tom periodu za cca 1000 eura, neka egzotika. Hvala
master is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 15:46   #87
Za mjesec dana tj. u lipnju?
Hm, nije ti baš neka sezona jer počinju monsuni, kišurine i vrućina.

Da ne popujem evo šta LP kaže:

Weather Overview
Climate in India varies greatly, from the arid deserts of Rajasthan to the cool highlands of Assam, allegedly the wettest place on earth. But basically India has a three-season year - the hot, the wet and the cool. The heat starts to build up on the northern plains around February and by April it becomes unbearable - expect 35-45°C (95-113°F) days in most places. The first signs of the monsoon appear in May, with high humidity, short rainstorms and violent electrical storms. The monsoon rains begin around 1 June in the extreme south and sweep north to cover the whole country by early July. The monsoon doesn't really cool things off, but it's a great relief - especially to farmers. The main monsoon comes from the southwest, but the southeastern coast is affected by the short and surprisingly wet northeastern monsoon, which brings rain from mid-October to the end of December. The main monsoon ends around October, and India's northern cities become crisp at night in December. In the far south, where it never gets cool, the temperatures are comfortably warm rather than hot.


http://www.lonelyplanet.com/worldgui...tial?a=weather

btw. cijela Indija je egzotika
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 17:39   #88
A kolko si ti platio vizu za indiju kad si iso?
vidim da bi mi trebali presjedat u UAE-u pa ce mi trebat i viza za tamo!
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 19:26   #89
Astone, HVALA!!!!!
master is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 08:19   #90
Mislim oko 200kn, ali i to ti je informacija stara nekoliko godinica
Ako je aerodrom u Dubaiu kao i većina drugih aerodroma, ako ste u tranzitu i ako nemate namjeru odlaziti iz tranzitnog prostora viza vam najvjerojatnije ne treba.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 16:52   #91
ja bila u indiji.karta do delhija preko beca 1000e za osobe manje od 25g, ostali malo skuplje,viza 350kn.bila prije pola godine
nina2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 00:16   #92
Ja idem u indiju krajem prosinca.
Stvar je frkovita jer ću 2 tjedna biti u grupi, a onda još 2 tjedna soliram. Jel opasno za curu da hoda okolo sama?
Hoće mi se netko pridružit?
BenSumatra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 09:54   #93
Hej BenSumatra....ja idem u indiju početkom Siječnja sa frendicom...do kada si ti tamo i gdje...nas dvije idemo na 3 tjedna i slijećemo u Bangalore a letimo iz Dehli a
grr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2007., 11:53   #94
Zgodan Blog, o Indiji i Nepalu:

Feringhee: The India Diaries





.
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti - tj. treba ukinuti TV pretplatu, kao i tu lažnu "javnu televiziju" - "HTV".
Tragač is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 14:18   #95
e jeste li putovali preko agencije ili ste sami organizirali? ja imam prijateljicu tamo tako da bi mi ona mogla srediti neke stvari. koliko je otprilike put do tamo, znaći avion viza i to? ona je u gradu puna... nešto u blizini što bi se trebalo vidjeti??
_mala_zg_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 17:52   #96
hello ljudi,jel ova tema jos aktualna?

ja se spremam u prvom mjesecu u indiju. uzela sam kartu preko general turista..520 eura + taksa 250-300 eura. zagreb-london-bangalore
mislim ostat mjesec i pola..to ce mi nadam se bit dovoljno jedino ako ne zabrijem ostat dolje prodavat voce
uglavnom..procitala sam sve vase savjete u vezi indije kako sta gdje..ali dajte jos malo molim vas..jer ocito nikad dosta informacija
treba mi jos nekih info za bangalore..pa ako netko ima..unaprijed se zahvaljujem.
pozz
zzojaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 10:56   #97
da li mi netko može preporučit smještaj u new delhiju i jaipuru? gdje ste vi odsjedali? Spremam se tamo u 12 mjesecu pa je svaka preporuka dobro došla!
eymi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 15:06   #98
Quote:
eymi kaže: Pogledaj post
da li mi netko može preporučit smještaj u new delhiju i jaipuru? gdje ste vi odsjedali? Spremam se tamo u 12 mjesecu pa je svaka preporuka dobro došla!
Pozdrav,

U Jaipuru bih ti preporucio hotel Arya Niwas fenomenalan hotelcic, uredan imaju i svoju agenciju gdje mozes bukirati voz, taxi, bus i ostale stvarcice, a odmah ispred mozes lako naci rikshu.
taxi iz hotela je bio extra jeftin jer smo isli nas trojica i i izadje super jeftino do Agre npr.
Za voz je islo malo teze jer je cijena svaki sat bila veca i veca, kao samo malo da provjerimo i hop cijena veca i sve tako....
Ali sve u svemu lokacvija hotela je vrhunska, sobe su super, kupatilo uredno, sobe ciste svaki dan....hrana jako dobra i jeftina..
A mozes upoznati i ostale backpackere jer je hotel dosta povoljan a i preporucen od Lonely planeta pa je i poprilicno popularan u Evropi (zbog toga je pozeljno rezervisati ranije mada to u indiji bas i ne pije vode jer sam prisustvovao par puta da ljudi imaju rezervaciju a u hotelu nemaju slobodnu sobu)...
Ako vas ide troje, slobodno rezervisite dvokrevetnu i kad dodjete trazite extra bed i onda ce vam sve biti jos jeftinije jer se za dodatni krevet placa oko 100 rupija fiksno bez obzira koliko dana bili...
Auer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 07:21   #99
Quote:
Auer kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

U Jaipuru bih ti preporucio hotel Arya Niwas fenomenalan hotelcic, uredan imaju i svoju agenciju gdje mozes bukirati voz, taxi, bus i ostale stvarcice, a odmah ispred mozes lako naci rikshu.
taxi iz hotela je bio extra jeftin jer smo isli nas trojica i i izadje super jeftino do Agre npr.
Za voz je islo malo teze jer je cijena svaki sat bila veca i veca, kao samo malo da provjerimo i hop cijena veca i sve tako....
Kupovanje ikakve karte po raznoraznim agencijama i hotelima je uvijek skuplje (čak i nekoliko puta skuplje) nego da si to obaviš sam.
A da je teško otići na željezničku, stati u red i sam si kupiti kartu i nije. Nadam se da ti je jasno da su vas ovi dobrahno potezali za nos.

Inače cijena karte vlaka je uvijek ista i ne mijenja se, sve dok ima mjesta u vlaku. Nakon toga se bukira idući.

Taksije, rikše i ostalo se nađe po svuda a pravilo je da ako čekaju pred hotelima, pogotovo hotelima gdje odsjedaju stranci budu skuplji nego niže niz ulicu. Koliko god se činili jeftini uvijek se može jeftinije
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:51   #100
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Kupovanje ikakve karte po raznoraznim agencijama i hotelima je uvijek skuplje (čak i nekoliko puta skuplje) nego da si to obaviš sam.
A da je teško otići na željezničku, stati u red i sam si kupiti kartu i nije. Nadam se da ti je jasno da su vas ovi dobrahno potezali za nos.

Inače cijena karte vlaka je uvijek ista i ne mijenja se, sve dok ima mjesta u vlaku. Nakon toga se bukira idući.

Taksije, rikše i ostalo se nađe po svuda a pravilo je da ako čekaju pred hotelima, pogotovo hotelima gdje odsjedaju stranci budu skuplji nego niže niz ulicu. Koliko god se činili jeftini uvijek se može jeftinije
Sve si u pravu, zato i nismo kupili karte za voz kod njih, jer isprva je cijena bila vrlo korektna, medjutim ubrzo se utrostrucila i odustali smo....

Sto se tice rikse i to je tacno, ali mi smo upoznali jednog lika kojeg smo nekako zagotivili i on nas je vozio svaki dan gdje god smo htjeli 250 rupija dnevno od podne do navecer....
to je sigurno puno i mozda se moglo jos spustiti, ali nama je i to bilo super jeftino a i cikica je bio fin pa smo se vozikali s njim a dobio je i baksis na kraju...
Fin je osjecaj cjenjkati se, ali nekad ti se i zgadi natezat se oko 20,30,50 rupija, tebi je to nista a vozacu rikse je to ogromno....
Medjutim, sve je to Indija, karta za voz se moze naci za 50 rupija u III razredu, tako da i to moze biti puno....sve zavisi koliki budzet imas
Auer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.