Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2003., 11:40   #81
Quote:
Tija kaže:
Ideš direkt u Pašku siranu.
a ona je:
1. kreneš od Paga prema Zadru
2. Od Paga prema Novalji
3. ima li putokaz ili nešto prepoznatljivo u blizini
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 11:51   #82
Stvarno ne znam. Pitat ću popodne tatu pa ti večeras napišem.
Možda sailor zna?
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 11:58   #83
Sailor nema pojma jer dobija (čak nisam znao za tu varijantu puknuto pa jeftino) ali sailor zna hrvatski, paški i još par jezika pa bi, da se zatekne tamo a želi kupiti, znao pitati.

Na Pagu sam samo radi kupanja, ponekad.
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 12:18   #84
a ja pitam vas, misleći da znate pošto ste s mora
ja na more dolazim prvensteno uživati u kupanju, ne istraživa mi se okolo i ne luta ...ko moji prije dvije godine traže po Pagu onaj začarani trokut, nešto u vezi vanzemaljaca...nit putokaza, ništa...nalutali se po suncu po onim uskim puteljcima i oštrom kamenju, a sve zabadava, a živog čovjeka ni za lijek niotkud...

zato se ja hoću unaprijed opskrbiti informacijama...mislim ..ak ne tražim previše
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 12:23   #85
Ja stvarno ne znam gdje je Sirana - tvornica, a, nevjerojatno ali istinito, ne znaju niti moji mama i tata - zvala sam ih da ih pitam.
Oni kupuju domaći sir, tako da ja nisam znala niti za ovu povoljnu prodaju sira iako već godinama ljetujem na Pagu.

Inače za onaj začarani trokut imaš organizirane izlete iz Novalje.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 12:28   #86
Pashka sirana ima ducan maloprodaje na pashkoj pjaci, tochno preko puta crkve

Tamo ima i onog mjeshanog ali odlichnog sira po 40 kn kilo.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 12:29   #87
Quote:
emili kaže:
...ko moji prije dvije godine traže po Pagu onaj začarani trokut, nešto u vezi vanzemaljaca...nit putokaza, ništa...nalutali se po suncu po onim uskim puteljcima i oštrom kamenju, a sve zabadava, a živog čovjeka ni za lijek niotkud...

zato se ja hoću unaprijed opskrbiti informacijama...mislim ..ak ne tražim previše
E, to znam

Skreneš prema trajektnom pristaništu Žigljen i gle čuda, negdje na pola puta, lijepa velika tabla i odvojak ceste na desno
U sezoni dežuraju dva mala zelena
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 12:33   #88
hvala ti Verice na trudu, a za onaj trokut me boli neka stvar...
ne bi me sam vrag natjero gledat po suncu kamen do kamena..nisam ja iz tih priča, neg oni moji avanturisti..pobrali prospekte i zalutali jer dobrih oznaka za individualce jednostavno nije bilo...
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 12:35   #89
Quote:
emili kaže:
hvala ti Verice na trudu, a za onaj trokut me boli neka stvar...
ne bi me sam vrag natjero gledat po suncu kamen do kamena..nisam ja iz tih priča, neg oni moji avanturisti..pobrali prospekte i zalutali jer dobrih oznaka za individualce jednostavno nije bilo...
reci ti njima da se slijedeći puta popnu na vrh Paga - Sveti Vid - to im se sigurno više isplati a i bolje je označeno
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 12:35   #90
Quote:
sailor kaže:
E, to znam


U sezoni dežuraju dva mala zelena
valjda su pocrvenili čekajući pa ih moji nisu prepoznali
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2003., 15:20   #91
znaci da smo se dogovorili

Drniski prsut je najbolji

Spanjolski? Talijanski? Samo zbog toga sto je prodavaniji?
To bi znacilo da je Microsoft najbolja Softver firma, ipak najvise prodaju.

To sto vecina ljudi nezna za Drniski prsut neznaci nista, vazno je da Kraljica Elizabet II zna za njega
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2003., 17:28   #92
Ne znam ja kakav pršut, znam samo da svako jutro pojedem sendvič s pršutom i sirom i uz to obavezno jogurt. I tako već jedno 4 godine. Od kad sam se navukla na pršut šunku ne mogu smisliti. Možda je skuplji, ali se isplati. Uostalom, ne plaćam ja nego roditelji Mmmm, pršut. Najbolji "narezak" ikad!
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2003., 20:34   #93
Šokol

Šokol je čudna kobasa koju daje Sindikat
Tvrdo za popizdit..možda zato jer je Posedarski podvrsta Sindikalni
Sila necista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 04:16   #94
pricajuci o posedarju ima posedarje dvi prustane, ovo tvu staru i ovu jednu novu koja proizvodi samo takve prsute pancete i sokole, privatna je, mislin da se zove brako, malo se informirajte, odlicni su in proizvodi
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 13:13   #95
Quote:
Drniski prsut je najbolji
ma kakav drniški

najbolji je imotski pršut
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 22:59   #96
Re: Prsut

Quote:
Hrvoje kaže:
Oklen je najbolji??

Hvala na odgovoru

DRNISKI PRSUT

Jel volite poist prsuta? malo domaceg sira, maslina, kapule i kruva ispod peke
mljac obozavam DRNISKI PRSUT i sve sto ide s tim...masline...sir...
Megy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 14:11   #97
Pozdrav!
Evo citao sam malo ove postove o pršutu.
Moram reci da sam do sada u životu probao jedno dva puta pršut, te mogu reci da je jako ukusan.

No što sam htio reći. Kako je gore napisala indigo girl od kad se navkla na pršut šunku ne može smislit.

Zašto, kada se šunka dobro obradi i osuši i ona bude još kako dobra i ukusna.

Evo navesti ću jedan primjer, prijejedno dvije god. sam bio kod ujaka tu u slavoniji i tako smo nesto pricali nešto o šunkama kada on mene upita de mi reci želiš li probati moju šunku ja kažem može, (tada mi je rekao da je bila stara oko dvije godine). I tako ujak nareže ja uzmem malo komadić malo sam pomiriso da osjetim kakav ima miris,a kada sam ju probao, ono navala užitka što da kažem topi se u ustima. I uz šunku smo popili butelju graševine, ma milina što da drugo velim.

Tako sam prošle godine i ja ostavio jednu šunku dobro ju ispreso kvalitetno izdimio i osušio. Ona je sada sva u plijesni te ću je negdje oko Božića oćistiti i narezati.

Ovime nisam htio ništa govoriti što je bolje, svatko jede što mu paše i voli ali moram reci da je i slavonska šunka jako kvalitetan i dobar proizvod.

Pozdrav.
Petar_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 19:58   #98
ako moram birati, biram sunku!

(al ne sunku u ovitku iz ducana, da se razumimo)
Bocca della Verita is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 14:05   #99
Ako moram birati između lošeg pršuta i dobre šunke biram dobru šunku. Ako moram birati između dobrog pršuta i dobre šunke biram dobar pršut.
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 08:58   #100
Probala sam i dalmatinski i istarski, i istarski mi je bolji, ali ne zato jer sam iz Istre Jednostavno obožavam onaj osjećaj kad mi se onako slatkast topi u ustima. Dalmatinski je za moj gušt presuh i pre pre slan, a ja imam nisku toleranciju na sol.

Problem je taj da je danas teško nać pravi istarski pršut u trgovinama, da ti ga narežu. Imaju dalmatinskog i iz Slovenije, pa one talijanske "sirovine" koje smrde po sirovom mesu... Nema istarskog pršuta, pravog. Za to trebaš znat ove privatnike uzgajivače, a ja ih npr. ne znam, pa ne mogu ni doć do prave stvari.

@Magic:
da li je taj ŠOKOL kojeg hvališ isto što u Istri OŠOKOLO? Ako da, meni je to najgori suhomesnati proizvod. Upravo te zato to i pitam jer vidim kako si se oduševila s tim šokolom
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.