Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2012., 15:51   #81
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
@Krko a gledaj da ubaciš šnitu dvije tokom dana u redoviti jelovnik, nemoj ga jesti samo radi jedenja, ono maslac od kikirikija je žeća kalorijska bonba, skoro ki nutela

-probaj ga sa komadima banane
-jedi ga sa sirom
-dobar je sa šunkom
-a može i sa kakvim peknezon, ja volem đem od jagode.
Svi tu kao nešto, ne smije se pretjerati, kalorije, mučnina, ovoono. Pih, amateri!

Svečano prijavljujem da smo dragi i ja jučer sami samcati zdrmali cijelu teglu. Pored prazničkog ručka, jel.

Zadnji puta sam jela taj namaz kao klinka; još se sjećam da mi ga je stari tražio u bijelom svijetu, nakon što sam u Santa Barbari vidjela kako to jede Mejsonov mali.

Ali tada mi je bilo preslatko, usta su mi se skupljala i nisam bila oduševljena.

S vremenskim odmakom, jučer sam se davila u tostu s maslacom od kikirikija i domaćim pekmezom od kajsija i šljiva preko. Jeli smo ga i sa šunkom. A bogami smo ga jeli i na žlicu. Muž ga je jeo prvi put.

Lastane?

OT Prijavljujem da je u lidlu u Zagrebu u prečkom ostalo barem 100 teglica maslaca od kikirikija, ali samo crunchy i da ima još i marshmallowsa. I općenito svega. Pa tko je još u potrazi, neka navrati. Ima čak i ostataka još iz kineskog tjedna, a i inače ne oskudjevaju. Tamo redovito nađem akcijske stvari bez problema i na treći dan akcije.
Walpurgas is offline  
Old 02.05.2012., 18:23   #82
Quote:
Walpurgas kaže: Pogledaj post
Svi tu kao nešto, ne smije se pretjerati, kalorije, mučnina, ovoono. Pih, amateri!

Svečano prijavljujem da smo dragi i ja jučer sami samcati zdrmali cijelu teglu. Pored prazničkog ručka, jel.

Zadnji puta sam jela taj namaz kao klinka; još se sjećam da mi ga je stari tražio u bijelom svijetu, nakon što sam u Santa Barbari vidjela kako to jede Mejsonov mali.

Ali tada mi je bilo preslatko, usta su mi se skupljala i nisam bila oduševljena.

S vremenskim odmakom, jučer sam se davila u tostu s maslacom od kikirikija i domaćim pekmezom od kajsija i šljiva preko. Jeli smo ga i sa šunkom. A bogami smo ga jeli i na žlicu. Muž ga je jeo prvi put.

Lastane?

OT Prijavljujem da je u lidlu u Zagrebu u prečkom ostalo barem 100 teglica maslaca od kikirikija, ali samo crunchy i da ima još i marshmallowsa. I općenito svega. Pa tko je još u potrazi, neka navrati. Ima čak i ostataka još iz kineskog tjedna, a i inače ne oskudjevaju. Tamo redovito nađem akcijske stvari bez problema i na treći dan akcije.
Nakon ovog posta vjerojatno više nećeš.


Meni je taj maslac super. Kupila sam ga da imam, iako ga sad ne jedem.

Kakvi su Oreos? Kupio itko?
Gipsyqueen is offline  
Old 02.05.2012., 19:25   #83
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Nakon ovog posta vjerojatno više nećeš.


Meni je taj maslac super. Kupila sam ga da imam, iako ga sad ne jedem.

Kakvi su Oreos? Kupio itko?
oni crni keksi? ok su, samo maleni, zapakirani u nekakvu vrećicu u kutiji.
grogo bolger is offline  
Old 02.05.2012., 20:55   #84
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Meni je taj maslac super. Kupila sam ga da imam, iako ga sad ne jedem.

Kakvi su Oreos? Kupio itko?
Mene ti mali crni keksi malo plaše... onako nekako su mi zločesti. Ne volim male keksiće, imitatore Moto keksa. Općenito baš kekse u Lidlu ne kupujem.

S azijskog tjedna su mi u dobrom sjećanju ostali rezanci raznih vrstau vrećicama (užim, ne kutijama), koje se u woku zgotove u 5 min.
S britanskog mint sos (lupam, ne znam je l' uopće bio britanski).


A ovo što sam boldao gore od tvog teksta me jako čudi. Eto, samo da se začudim.
Deedy is offline  
Old 02.05.2012., 22:18   #85
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Mene ti mali crni keksi malo plaše... onako nekako su mi zločesti. Ne volim male keksiće, imitatore Moto keksa. Općenito baš kekse u Lidlu ne kupujem.

S azijskog tjedna su mi u dobrom sjećanju ostali rezanci raznih vrstau vrećicama (užim, ne kutijama), koje se u woku zgotove u 5 min.
S britanskog mint sos (lupam, ne znam je l' uopće bio britanski).
Joj, mene tog keksa isto strah. Valjda sam jedina osoba na planeti koja unatoč silnim reklamama nije pokleknula i umakala taj vražji oreos u mlijeko. Nemam pojma ni kakvog je okusa taj keks. Ali tako mi izgleda kancerogeno ta crna boja da ih ne želim ni probati.

Moto keks volim jako.

Deedy, ovaj mint sos sam vidjela večeras u gore navedenom lidlu, u maloj minijaturnoj staklenci, uredno uguran između ajvara i senfa. Ah, taj lidl.

Ja sam ovisnik o onom čipsu s račićima iz azijskog tjedna. U normalnim okolnostima, ne jedem iz mora ništa osim ribe i sve mi to smrdi, ali ovo čekam k'o ozebli sunce i onda se prežderavam danima i onda mi bude zlo. I tak.

Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Nakon ovog posta vjerojatno više nećeš.
E jebat ga sad.

Zadnje uređivanje Walpurgas : 02.05.2012. at 22:24.
Walpurgas is offline  
Old 02.05.2012., 22:52   #86
Ne znam kakva bolest bi me morala natjerat da močim kekse u mlijeko, osim možda demenca

Oreos imaju skroz bezvezan bland okus. Moto su sto puta bolji.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 03.05.2012., 01:11   #87
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post

A ovo što sam boldao gore od tvog teksta me jako čudi. Eto, samo da se začudim.
Pa znaš mene i program. Ovaj maslac od kikirikija ima dosta UH, zato ga ne jedem dok sam na programu, ali sam kupila da imam za "punjenja" kad jedem sve.

Quote:
Walpurgas kaže: Pogledaj post
E jebat ga sad.

Ma ne vjerujem da će ga baš toliko poharati. Bila sam par puta u Prečkom i onom kod King Crossa i Doma sportova i uvijek je bilo svega.

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ne znam kakva bolest bi me morala natjerat da močim kekse u mlijeko, osim možda demenca :-D
Gipsyqueen is offline  
Old 03.05.2012., 02:20   #88
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Mene ti mali crni keksi malo plaše... onako nekako su mi zločesti. Ne volim male keksiće, imitatore Moto keksa. Općenito baš kekse u Lidlu ne kupujem.
a ne ne
Oreo je odličan keks, jedan od najboljih koje sam ikad jeo
Nema to veze sa Moto keksom, ovo je puno bolje btw u Lidlu imaju neke velike kekse sa rupom u sredini koji se mrve kad ih zagrizeš, kao da su od pijeska
mogu ih pojesti cijelo pakovanje
Krkimir is offline  
Old 03.05.2012., 03:26   #89
meni taj oreo niš ne valja
manchild is offline  
Old 03.05.2012., 13:05   #90
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
meni taj oreo niš ne valja
+1
probala i nisam se odusevila,bas naprotiv.uzasan mi okus imaju
__________________
...nikad se ne vracaj proslosti,jer ono sto si odbacio u proslosti vjerojatno se nije nimalo promijenilo...
petra_k is offline  
Old 03.05.2012., 13:13   #91
Ni meni oreo ne valjaju, gorki su mi
Ps. Kakav vam je njihov Milbona maslac, kroasani i kiselo vrhnje?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Old 03.05.2012., 13:20   #92
ako mislis na njihove svjeze kroasane,zakon su...pogotovo oni s nugat punjenjem
__________________
...nikad se ne vracaj proslosti,jer ono sto si odbacio u proslosti vjerojatno se nije nimalo promijenilo...
petra_k is offline  
Old 03.05.2012., 13:38   #93
Slazem se, nugat kroasani su tako fini . Maslac sam uzela na nekoj akciji i upotrijebila u kolacu i bio mi je ok, ali ja ne kuzim bas razlike izmedju razlicitih vrsta maslaca .
Doria is offline  
Old 03.05.2012., 16:57   #94
i ovi kroasani bez punjenja su super...fini mekani...
a kiselo vrhnje ok, ne kuzim neku razliku izmedju lidlovog i ostalih...
bila malo prije u lidlu, gledam teglu maslaca od kikirikija i dobro da nisam uzela...oslo bi moje skidanje kila u klinac
Victoria88 is offline  
Old 03.05.2012., 17:08   #95
Ja često miksam maslac od kikirikija s posnim sirom i cimetom. Jako fino i ne odveć kalorično Paše i uz grčki jogurt, ali onda ima malo više masti Negdje na nekom forumu sam pročitala da je super snack tijekom skidanja kila i maslac od kikirikija s jabukama. Nisam probala, ali zvuči fino.
5rich is offline  
Old 03.05.2012., 17:16   #96
Walpurgas


Orao, ne orao- isto mi je. Meni su grozni, a nisam ih jos ni probao.

Ma sto ljudi, sto cudi.

Ima neka nova tematika u Lidla? Dobra im je to fora, u Konzumu ili Mercatoru se bas i ne sjete slicnog (aj u Mercatoru su jos i polumastoviti, al ovi gudfud akonzumashi, aiiii).
Deedy is offline  
Old 03.05.2012., 18:04   #97
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Orao, ne orao- isto mi je. Meni su grozni, a nisam ih jos ni probao.

Ma sto ljudi, sto cudi.

Ima neka nova tematika u Lidla? Dobra im je to fora, u Konzumu ili Mercatoru se bas i ne sjete slicnog (aj u Mercatoru su jos i polumastoviti, al ovi gudfud akonzumashi, aiiii).
Općenito rijetko jedem kekse, ali imam gladuše koji ih vole pa sam zato pitala. Inače najradije pečem domaće. Moji vele da im Oreos nisu niš' posebno.

Lidl nema non-stop tematske tjedne. Povremeno imaju meksički, engleski, američki, kineski,..
Redovito čekiram njihov sajt jer znaju imati zgodnih stvari na akcijama četvrtkom i subotom, ali i svaki tjedan imaju nešto u ponudi po tjedan dana - mene najviše zanimaju potrepštine za kuhinju.

Što se tiče maslaca, primijetila sam da malo razrijedi kremu, tj. krema kao da je malo "tekućija" kad ga umiksam. Takav mi je bio i Meggle maslac. Možda sam u krivu. Ipak najradije uzimam Veronika maslac i na njega sam navikla (40kn 1kg).

Lidl ima jako dobru ponudu kad su kolači u pitanju, tj.ono što je potrebno za izradu istih - čokolada, bademi u listićima i mljeveni, maslac, slatko vrhnje, jogurti, lisnato tijesto (svježe i smrznuto), vanil šećer, brašno,...
Gipsyqueen is offline  
Old 04.05.2012., 09:44   #98
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Što se tiče maslaca, primijetila sam da malo razrijedi kremu, tj. krema kao da je malo "tekućija" kad ga umiksam. Takav mi je bio i Meggle maslac. Možda sam u krivu.
Mislim da si ipak u krivu.

Naime, gotovo uvijek kupujem samo taj maslac, a radim kremaste kolače sve u 16 i nikada mi nije zeznuo teksturu. Fakat izvrstan omjer cijene i kvalitete.

Možda si ga umiksala u pretoplo pa zato.
Walpurgas is offline  
Old 04.05.2012., 09:55   #99
Quote:
Walpurgas kaže: Pogledaj post
Mislim da si ipak u krivu.

Naime, gotovo uvijek kupujem samo taj maslac, a radim kremaste kolače sve u 16 i nikada mi nije zeznuo teksturu. Fakat izvrstan omjer cijene i kvalitete.

Možda si ga umiksala u pretoplo pa zato.
Ma nemam problema s takvim "greškama".

Ne kažem da je maslac loš, već da mi je bio drukčiji od Veronike. Btw, idući tjedan je u Lidlu baš maslac na akciji!
Gipsyqueen is offline  
Old 04.05.2012., 10:27   #100
Slovenski Lidl ima počevši od 7.5 azijske dane, ako kome treba.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.