Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2012., 14:55   #41
Quote:
Tony Balloni kaže: Pogledaj post
To zavisi od cijene letova. Ja bih na tvom mjestu napravio plan Thailand-Malaysia-Vietnam-Cambodia-Thailand i koristio Air Asiju za let Bangkok (Phuket)- Kuala Lumpur i za let Kuala Lumpur-Hanoi.

Od Hanoija do Saigona bih išao vlakom, polako, tako da cijeli put traje 10 ili 15 dana.

Od Saigona do Phnom Penha i od Phnom Penha do SR išao bih busom ili brodom.

Od SR do Bangkoka ili Pattaye ponovno kopnom, tj. vlak ili bus.

Kada idem na ovakav put potrošim 20 ili 30 dana na prethodno planiranje i sve avionske karte kupim 3 mjeseca unaprijed.
Ma znas sta,nebih bas kupovala karte unaprijed,ipak je to dug period i ne mogu 2 i pol mj isplanirati unaprijed..sta ako mi se negdje nesvidi,negdje zapnem ili negdje budem htjela ostati duze...nisu problem karte..
Iz KL-Da Nang (Vietnam) 237kn
KL-Phnom Penh (Cambodia) 179kn
pitanje je mj dana ostaviti za Malaysia i Cambodia
ili Vietnam Cambodia
jer bojim se da za Malaysia-Vietnam-Cambodia nebi imala dovoljno novca..al otom potom,mozda je i glupo to pitanje postavljati sada,kad nisam ni otisla jos ni potrosila nish!!da...
U Phnom Penh bi iz KL letom za 179kn pa brodom do SR (hvala forumasima),busom do granice,vozom do Bangkoka-to je kraj putovanja..
ili eventualno iz Vietnama kopnenim putom prema Cambodi..i sve isto
Na Phuket necemo ici,zadrzat cemo se na istocnoj strani(mozda se i to promjeni) i na sjeveru par dana
..jako je tesko isplanirati sve unaprijed..
uglavnom,jako mi se svida sto je predlozio flumen-day,da iz Bangkoka se neleti za Samui(bas je skupo)nego za Surat Thani(sicha)i uzme combo ticket za Samui
..prihvacam sve sugestije,za detaljan i siguran plan mi je nemoguce pisati iz ove pozicije..
..zahvalit cu vam se iscrpnim prepricavanjem kad budem tamo...
__________________
It has to start somewhere,it has to start sometime what better place than here, what better time than now?

Zadnje uređivanje lightlana83 : 27.10.2012. at 15:03.
lightlana83 is offline  
Old 27.10.2012., 15:00   #42
U Pattayu necemo ici,neuklapa se..A mislim i da se zeljeznice bas i nekoriste u Cambodia?ha?ajde iskusni odg.,ja bas i nisam..
al hvala na prijedlogu..
__________________
It has to start somewhere,it has to start sometime what better place than here, what better time than now?

Zadnje uređivanje lightlana83 : 27.10.2012. at 15:22.
lightlana83 is offline  
Old 27.10.2012., 18:00   #43
Quote:
mamut322 kaže: Pogledaj post
molim moderatora da je se bana s ovog podforuma , hvala.

posto tony balloni ima jedan post i registriran je očito maločas što i piše kad otvorite na profil tonya...registracija 26.10., nesto mi govori da je sama otvorila novi account i pokazala nama svima nenormalnima koji nismo spremni pomoci kako ipak ima normalnih na ovom forumu od 10000+ postova, koji ocito sluzi za ...urac i nikom nije pomogao do sad. Čestitam
Hahaha..koja mašta..svaka čast. Da...nemam pametnijeg posla nego to raditi! Samo sam se zahvalila jedinom čovjeku koji mi je pokušao pomoći sa mojim problemom, a od kud tebi takve ideje ne znam...
FLORIOS is offline  
Old 27.10.2012., 18:11   #44
[QUOTE=lightlana83;41947239
..tebe `uprti` a ona ko dama?
Ja cu ipak sa koferom,jer njega vec imam,i dosta je kvalitetan a ruksak neki manji za izlete..[/QUOTE]
Očito si ti visoka i jaka pa podnosiš težinu?
Vincent7 is offline  
Old 27.10.2012., 20:14   #45
Quote:
Vincent7 kaže: Pogledaj post
Očito si ti visoka i jaka pa podnosiš težinu?
haha ruksak u kofer a i nenosim mnogo stvari..
__________________
It has to start somewhere,it has to start sometime what better place than here, what better time than now?
lightlana83 is offline  
Old 27.10.2012., 20:44   #46
Quote:
FLORIOS kaže: Pogledaj post
Hahaha..koja mašta..svaka čast. Da...nemam pametnijeg posla nego to raditi! Samo sam se zahvalila jedinom čovjeku koji mi je pokušao pomoći sa mojim problemom, a od kud tebi takve ideje ne znam...
Floris, meni su najviše pomogli postovi forumaša čiji je nick Flumen day.


https://www.forum.hr/showthread.php?t=278&page=344

Flumen day ovako opisuje prijelaz iz Tajlanda u Kambodžu:

"Odmah ću vam i sa punom odgovornosti, pa me poslije i izgrdite "na pasja kola" ako bude drugačije, potvrditi kako prelazak granice Aranyaprathet - Poipet nije ništa posebno. Samo treba držati na umu par, ali baš doslovno, banalnih stvari!!!

- po dolasku u Aranyaprathet, bilo vlakom, bilo autobusom, potražite ili songathew ili tuk tuk do granice. Uglavite cijenu, a ona nebi smjela biti preko 80 bahta!!! Po tuk tuku, a ne po osobi!!!

- dok vas bude vozio, tuk tukaš će htjeti stajati kod agencija, kod kambodžanskog konzulata, kod ovog i kod onog... Ne slušajte, ne razmatrajte, ne raspravljajte. Vi ste se dogovorili za vožnju do granice, do granične crte i za to je on novce dobio, a od naivnih neka uzima sa lokalnom mafijom provizije

- kada dođete do granice, izađite i otresite se tuk tukovca sa jednim reskim hvala i doviđenja.

- uđite u tajlandski dio granice, obavite formalnosti... Jednostavno, iako se može ponešto i čekati. Lako za to...

- kada ste obavili Tajlanđane, bez nervoze krenite prema kambodžanskom dijelu, a koje se nalazi s druge strane mosta... Žurbi razloga nema...

- kada ste došli do kambodžanskih vlasti, imajte u ruci putovnicu i fotografiju. Uzmite Arrival/departure formular i ispunite ga. Pričekajte red i to predajte na šalteru + 20 USD. Imajte par dodatnih USD uz sebe, ako vas zatraže "bakšiš" u vidu neke izmišljene usluge. Ako se radi o par dolara, ok, a ako traže iznos koji bi išao preko 25 USD, pretvarajte se da ne razumijete pa će odustati. Odustanu čak i od straženja dva ili tri dolara, ali pružite im ih, pa će vam sve napraviti prže. No, ne davati ništa preko 20 ako ne pitaju! U pravilu, ne pitaju!

- kada vam zalijepe kambodžansku vizu, ulazite pješice u grad Poipet. Ubrzo će vas čekati "government bus". On je beslpatan i vozi do autobusnog stajališta. Pitajte da li je free, da nebi bilo zabune jer bi morao biti free.

- kada ste na autobusnom stajalištu, a ako vas je troje ili četvero, tada vam se isplati uzeti taksi jer on dođe kao cca tri autobusne karte ili nešto više...

I to je to.

Neće vas nitko tuči, prisiljavati, zadržavati, ucjenjivati... Ništa od toga... Samo nemojte biti ovca za šišanje i to je sve. Bio sam, vidio sam i ništa posebno. Na kraju se malo i podsmjehuješ toj ekipi koja ti nastoji izmusti novac koji im ne pripada. Neka pokušavaju, ali kod vas neka ne uspiju! Jedan od dobrih recepata da se otresete dosadnjakovića je i taj da tuk tukašu kažete kako već imate vize sređene u kambođanskom veleposlanstvu u Bangkoku !

Uglavnom, putovnicu nikome u ruke izuzev službenim osobama! Vidjeti ćete da ćete se nasmijati na sve ovo. Kao neka djeca, a tek koliko naivaca...

Što se sigurnosti prelaska tiče, a u svjetlu ovog incidenta kod hrama Preah Vihear, to neka vas ne zamara. Incidenti oko tog pograničnog hrama u vrlo zabačenom dijelu, skoro su pa rutina koja se ponavlja svakih par godina... Šteta, ali to nije nikada, pa neće niti sada utjecati na normalan tijek robe i dobara između Tajlanda i Kambodže. Slobodno pođite i ne zamarajte se sa tom situacijom oko koje su se već susreli predstavnici Tajlanda i Kambodže i razgovaraju oko smirivanja strasti...

Ovu priliku koristim kako bi svima rekao da ukoliko žele ići za Kambodžu, da to i učine, ovaj incident nije ništa posebno, a to što mediji govore o nekakvim evakuacijama stranaca, iznose pretjerane i netočne podatke. Za par dana, nitko o tom incidentu neće pričati, a svima koji odustanu od Kambodže, biti će i više nego žao...

Što se odsjedanja u Bangkoku tiče, teško je reći... Zavisi od afiniteta. Osobno se smještam na području Rambuttrija, relativno blizu Khaosan Roada i tamo odabirem ili Rambuttri Village Inn ili Four Sons House jer su mi blizu gata Phra Arthit i omiljenog mi riječnog gradskog transporta koji ima poveznicu i na Sky Train.

Općenito, što se prijevoza po Bangkuku tiče, tuk tuk je, ako gledamo razdaljine, najskuplji. Stoga je dobro koristi kombinaciju riječnog transporta, Sky Traina i Metroa, a uz to ne treba zapostaviti niti gradske ultrajeftine autobuse."

Još jednom hvala Flumenu.
Tony Balloni is offline  
Old 27.10.2012., 21:38   #47
Quote:
lightlana83 kaže: Pogledaj post
..A mislim i da se zeljeznice bas i nekoriste u Cambodia?ha?ajde iskusni odg.,ja bas i nisam..
al hvala na prijedlogu..
Quote:
Due to neglect and damage from civil war during the latter half of the 20th century, the railways were in a dilapidated state and all services had been suspended by 2009.
Quote:
The western line connecting to the Thai rail network at Poipet is currently being reconstructed...
http://en.wikipedia.org/wiki/Rail_transport_in_Cambodia
Čitao sam negdje super reportažu o ekipi koja si je napravila svoje "lokomotive" od dvije osovine s malim benzinskim motorom + drvena platforma i voze se po ostacima pruga.
kiimao is offline  
Old 27.10.2012., 21:44   #48
Quote:
mamut322 kaže: Pogledaj post
molim moderatora da je se bana s ovog podforuma , hvala.

posto tony balloni ima jedan post i registriran je očito maločas što i piše kad otvorite na profil tonya...registracija 26.10., nesto mi govori da je sama otvorila novi account i pokazala nama svima nenormalnima koji nismo spremni pomoci kako ipak ima normalnih na ovom forumu od 10000+ postova, koji ocito sluzi za ...urac i nikom nije pomogao do sad. Čestitam
Možda i je tako, iako nisam baš uvjeren, ali nije ni bitno. Ako netko ima privatnog klauna koji umjesto njega čita forum i traži mu informacije, neka mu bude. Samo bilo bi OK da si onda to šalju na PP, a ne zagušuju ionako pregolemi topic kopijama već postoječih postova.
kiimao is offline  
Old 27.10.2012., 22:30   #49
Glede famoznog prelaska, kad se vec spominje opet, ne mogu se sjetiti da se spominjala puno o opcijama busom, a ja sam bas tu koristio. Bus vozi sa Mo Chit stanice i kosta 235 Bahta, sto je istina 5 puta skuplje nego vlakom, ali bus je klimatiziran i voznja je vrlo ugodna, a dobili smo i sok i nekakav kroasan.Ne mogu se sjetiti koliko cesto buz vozi, ali siguran sam da je bar 4-5 puta dnevno, sto je opet duplo cesce nego vlak. Tako da onima kojima se neda kao sto se ni meni nije dalo dizati na jutarnji vlak u 5i55i za one koji se ne zele naci po mraku u poipetu ako idu na onaj kasniji oko podne...ova varijanta smatram da je vrelo dobra! Ono sto zelim reci je da si svakako kupite kartu do zadnjeg odredista, ne do Arayanapraheta, nego do "Market nešto", tako se zove stanice zadnja, koja je udaljena od granice manje od kilometra, sto nije slucaj s Arayanaprahetom koji je cini mi se oko 6-7 km. Znaci, komotno se pjeske prosecete, ne prolazite gnjavazu s tuk tukovcima i pokusajima prevare sa false borderom i slicno. Eto, neka imaju u vidu to oni koji nisu bili.
mamut322 is offline  
Old 28.10.2012., 10:26   #50
Imam jedan problem! Kupio povratnu kartu Turkish airlines BKK-VCE. Trebao bih se vratiti 12. 12. 2012. U međuvremenu sam dobio mogućnost duže ostati u Tajlandu, do Nove godine! Sada bih htio promijeniti termin povratka, tj. povratak s 12.12.2012. promijeniti u 29., 30. ili 31. 12. ili čak 1. 1. 2013.

Koga da zovem, Turkish u ZG,? Koliko će me doći promjena, ili ako znate neku povoljnu opciju jednosmjernog putovanja iz BKK, SIN, KUL za Europu?
Tony Balloni is offline  
Old 28.10.2012., 11:22   #51
Ovisi koja je karta. Zovi turkish
jure.motovilec is offline  
Old 28.10.2012., 11:35   #52
Pozdrav društvo, evo nas put je počeo jučer kad smo krenuli vlakom iz Zg za Budimpestu. Tu Bud smo nocili a sada smo na aerodromu i čekamo let za Beč i onda u 23,30 za Bkk. Tamo smo 2 dana i onda picimo za Vijetnam pa od tamo za Kambođu i opet se vracamo za Tajland. Hvala svima na uputama i pomoći oko organizacije puta. Javim se sa terena po potrebi.
__________________
Posljednji kapitalist kojeg ćemo objesiti je onaj koji nam je prodao uže!
mmmatija is offline  
Old 28.10.2012., 16:43   #53
Smile

Quote:
mmmatija kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvo, evo nas put je počeo jučer kad smo krenuli vlakom iz Zg za Budimpestu. Tu Bud smo nocili a sada smo na aerodromu i čekamo let za Beč i onda u 23,30 za Bkk. Tamo smo 2 dana i onda picimo za Vijetnam pa od tamo za Kambođu i opet se vracamo za Tajland. Hvala svima na uputama i pomoći oko organizacije puta. Javim se sa terena po potrebi.
Ajde molim te kada se vratis u Thailand napisi svoje dojmove +cijene- za Cambodia i Vietnam usporedno sa Thailandom..
__________________
It has to start somewhere,it has to start sometime what better place than here, what better time than now?
lightlana83 is offline  
Old 29.10.2012., 00:17   #54
viza tajland

Pozdrav ekipi,
s obzirom da ovih dana krecem prema tajlandu imam najnovija iskustva s dobivanjem vize !

- jedan ulaz traje maximalno 60 dana kosta 35 eura
-moguce je dobiti 3 ulaza odjednom
-od dana izdavanja vize ulaz se moze iskoristiti u roku od 3 mjeseca
s obzirom da nisam iz zg hp-om sam poslao putovnicu i potrebne dokumente za ishodovanje ,
s gospođom koja radi pri konzulatu sam se prehodno čuo telefonski i dogovorio,stvar je bila rijesena u 3 radna dana
Điran is offline  
Old 29.10.2012., 00:23   #55
Quote:
Tony Balloni kaže: Pogledaj post
Imam jedan problem! Kupio povratnu kartu Turkish airlines BKK-VCE. Trebao bih se vratiti 12. 12. 2012. U međuvremenu sam dobio mogućnost duže ostati u Tajlandu, do Nove godine! Sada bih htio promijeniti termin povratka, tj. povratak s 12.12.2012. promijeniti u 29., 30. ili 31. 12. ili čak 1. 1. 2013.

Koga da zovem, Turkish u ZG,? Koliko će me doći promjena, ili ako znate neku povoljnu opciju jednosmjernog putovanja iz BKK, SIN, KUL za Europu?
Promjena termina kod turkisha stoji 50 eura plus razlika cijene karte
kod qatara stoji 100 eura plus razlika cijene
naravno to su cijene ako se zove direktno u njihove office ako se karta mjenja a kupljena je kod posrednika ispadne skuplje!
s tim da su mi obajsnili kako je najteze promjeniti kartu u tom periodu jer jer su 99% letova bukirani ali opcijaa postoji
imam isti problem jer postoji mogucnost da ostanem dulje
Điran is offline  
Old 29.10.2012., 01:47   #56
Quote:
lightlana83 kaže: Pogledaj post
Ajde molim te kada se vratis u Thailand napisi svoje dojmove +cijene- za Cambodia i Vietnam usporedno sa Thailandom..
za Vietnam, ti ne znam, a za Thai i Camb znam jer sam se vratio prije mjesec dana. Sto te tocno zanima ? Napisi mi sto te tocno zanima pa ti mogu pomoci s informacijama koje su relativno friske, tj. dosta friske a naravno temeljena su na mom iskustvu
mamut322 is offline  
Old 29.10.2012., 14:59   #57
[QUOTE=mamut322;41974077]za Vietnam, ti ne znam, a za Thai i Camb znam jer sam se vratio prije mjesec dana. Sto te tocno zanima ? Napisi mi sto te tocno zanima pa ti mogu pomoci s informacijama koje su relativno friske, tj. dosta friske a naravno temeljena su na mom iskustvu[/QUOT

E ovako,ja sam negdje na 300 i nekoj str.i vidim da ljudi dosta pisu o sjeveru Camb.a mene zanima jug,ako je netko bio na plazama,cijena itd(kazu da je 30% jeftiniji od Thai-jeli to istina?
Plan je nakon Thai otici u Maleziju,pa Vietnam iz Vietnama kopnom na jug Camb. pa se dizati do SR-i onda do Bangkoka onako kako su svi opisivali.
Jos nista nije sigurno jel neznam koliko cemo novca potrositi-mozda na kraju budemo morali izbaciti Maleziju(mada karte iz KL su prejeftine)ili Vietnam..sto vise vrijedi vidjeti...ko zna??!!
..mada kako sam rekla,mozda je i glupo postavljati takvo pitanje iz ove perspektive,eww jos smo u HR!
(put traje 2 i pol mj )
btw hvala mamut322
__________________
It has to start somewhere,it has to start sometime what better place than here, what better time than now?
lightlana83 is offline  
Old 29.10.2012., 16:52   #58
Pozz, evo mi stigli danas popodne s time da je let kasnio jer su u Beču u 23,20 morali odleđivati avion zbog snijega i onda sletim u Bkk na +35. Moj prvi dojam je da je aerodrom bomba, idući dojam je čistoća city linea (usporedivo sa Budimpestom i Bečom) i onda stanica Phaya thai. E to je vjerojatno pravi Tajland. Kad me onaj miris zapljusnuo...joj..sad smo se već navikli. Taksi od stanice do Rambuttria 73 baht i karta za vlak 45 tek toliko da utvrdimo gradivo. Sad smo na večeri i odma od početka probavamo lokalnu klopu. Dojam Tajlandana je da su ok i spremni pomoći. Inače večera za nas dvoje (2 chang, 2 cola, riza sa jajima i ananasom i piletina u umaku od currya i neko čudno povrće koje podsjeća na mahune) u nekom finijem restoranu na khao san roadu (my darling se zove) košta 470 bahti s time da je chang 130 a cola 30 bahti. Puno za prvu večer ili ne, vidjet ćemo sutra. Tražimo i istrazujemo dalje. Tu je jebeno...inače sto se tiče Rambuttria nisam zadovoljan, ono sto nude na netu nije isto u stvarnosti i otkazati cu povratak tu kako sam planirao poslije juga. Jbg, moje mišljenje.... Imajte se rada
__________________
Posljednji kapitalist kojeg ćemo objesiti je onaj koji nam je prodao uže!
mmmatija is offline  
Old 29.10.2012., 17:53   #59
Mnogi ovdje upozoravaju da Bangkok nije tako jeftin, namjeravam tamo provesto 1,2. i 3.mjesec. Prijatelj mi je bio više puta i kaže da se može naći smješataj u čistom Guesthouse sa kupaonicom za manje od 10€ bez problema. Konkretno u rambutri street ili khao san road. Također kaže da ništa ne bukiram preko interneta jer je puno skuplje, dok ovaj u guesthousima nije ni izložen.

Zadnje uređivanje krapić : 29.10.2012. at 18:58.
krapić is offline  
Old 29.10.2012., 22:43   #60
Quote:
Điran kaže: Pogledaj post
Promjena termina kod turkisha stoji 50 eura plus razlika cijene karte
kod qatara stoji 100 eura plus razlika cijene
naravno to su cijene ako se zove direktno u njihove office ako se karta mjenja a kupljena je kod posrednika ispadne skuplje!
s tim da su mi obajsnili kako je najteze promjeniti kartu u tom periodu jer jer su 99% letova bukirani ali opcijaa postoji
imam isti problem jer postoji mogucnost da ostanem dulje
Meni su ovako rekli. Moja cijena karte je 530 E. Cijena karte za temin koji tražim je 652 E. Razlika je 122E, dakle 652 EUR- 530EUR=122EUR(razlika) + 50E(cijena promjene)EUR= 172 Eura.

Dakle, ukupna cijena promjena termina povratka je 172 Eura, tj upravo je onako kako si napisao. Hvala,

Zadnje uređivanje Tony Balloni : 29.10.2012. at 22:50.
Tony Balloni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.