Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2011., 01:43   #21
Quote:
Agripa kaže: Pogledaj post
Sanader je junak-lupeža.
Tako doći i otići,pun para i satova,može lik bez srama u zemlji budala.
pa ja ne znam čijim očima vi gledate TV , ovo šta je bilo danas u sudnici je asocijacija na montirani proces . Novinar komentira da je taktika obrane prebaciti krivnju na nekog drugog , i to biranim riječima , pridjevi i fraze , bljak .
U ovoj točci je na redu M.Granić , a možemo se sjetiti de je istom bilo pakirano prije koju godinu pa je čovjek završio u bolnici , te se tad zataškalo .
Dakle , dojam je obećavajući , samo treba malo manje emotivno to , inače .....
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 23:44   #22
Jučer je Sanader tvrdio u sudnici da su njegova prava ugrožena curenjem informacija. Da li se kad Sanader upitao kad je bio na vlasti koliko je ljudi izgubilo
kuće,stanove i ostalu imovinu zbog lihvarskih bankara, koliko se ljudi rastalo zbog neimaštine? Ne on je bio potpuno imun na posljedice svoje politike. I ne samo on.
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 23:53   #23
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Imamo mi li mi zakon koji nalaže nekome tko je ukrao ili slično, da dotični mora dokazati porijeklo imovine?
Zašto ne bi IS trošio svoje resurse u traženju dokumentacije o porijeklu materijalnih dobara?
Zašto ovo sve ide na račun naroda?
nemamo, a zasto nemamo sad cu ti pojasniti...zakone pisu ljudi a prvenstveno po osobnim potrebama vladajucih, kriminalnih organizacija, potrebama onih koji ih donose, pa cak i zeljama njhovih obitelji tek onda po nekakvim moralno prvnim uzusima...takvi zakoni postoje jedino u zemljama di je vladavina kriminala i pojedinaca i nemaju veze s zdravom pamecu...
serenada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 11:05   #24
Plejer as. Drug Predsjednik Sabora osjeća vječitu zahvalnost zbog činjenice da je postao Predsjednik Sabora. Pa je u svojoj naivnosti želio založiti
svoju kuću hipotekom da bi njegov "prijatelj" izašao iz istražnog zatvora. Predsjednik Sabora, već danas bivši, zadovoljan je što će u Saboru
visiti njegova slika. No, pod njegovim predsjedanjem građani su i dalje siromašili, pa je pitanje zbog čega bi ušao u povjest ove države kao pozitivna
osoba. Od ex komunista nikad građani neće dočekati bolji život. Oni jednostavno se osjećaju dužni prema onima ispred u vlasti i njima služe do kraja, kao i u
slućaju Bebića, berača mandarina.
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 18:58   #25
Luka Bebić (Desne, kod Metkovića, 21. kolovoza 1937.), hrvatski političar, aktualni predsjednik Hrvatskog sabora.
Završio je Agronomski fakultet u Sarajevu (diplomirani inženjer agronomije), a poslijediplomski u Zagrebu.
Svoju političku karijeru je počeo članstvom u KPJ u svom rodnom kraju. Od rujna 1989. godine član je HDZ-a. U razdoblju od 1990. obnašao je niz političkih dužnosti. Bio je ministar obrane u razdoblju od 31. srpnja 1991. do 18. rujna 1991..

http://hr.wikipedia.org/wiki/Luka_Bebi%C4%87
evo ga ....kužim da mnogima nije drag , ali ja ga nikad ne bih nazvao beračem maslina - to mi izgleda kao sprdanje sa prvim ministrom obrane u Hrvata . Prije sprdnje bih postavio pitanje - kakvo je to ministarstvo obrane bez vojske , jer jedina legitimna vojska u to vrijeme je bila JNA ? Ajd sad , neću preteška pitanja....ha, ha.
Svrha citata iz Wikipedije je da pojasnim ulogu Bebića u samom vrhu HDZ-a koja nema nikakve veze sa Sanaderom .
Što se tiče banaka , pa ne da mi se kopat po google , ali koliko se sjećam to je sve prodano strancima još u vrijeme Tuđmana i Račana ,
što opet nema veze sa Sanaderom i njegovim skupocjenim satovima - a eto , sad čujemo u sudnici da su nestali pa se ne mogu upotrijebiti kao dokaz za taj organizirani montirani proces
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 09:54   #26
Plejer as.Ti očito ne znaš kako se je u ex. komunizmu napredovalo u društvu. Onomu ispred se je 100% podilazilo. To se zove negativna selekcija
ljudi u društvu.Drug Bebić je tako očito po ponašanju zahvalan d/g. Sanaderu da je ušao u povijest države Hrvatske. Branje mandarinki nije
nečastan posao, ali je činjenica kod druga Bebića, i ne bi trebalo biti predmet drugačijeg tumačenja ali može biti uvod o nekim drugim aspektima
političkog rada druga Bebića. Koliko ja poznajem dolinu Neretve i ljude koji tamo žive drug Bebić je iznimka od pravila. Drug Bebić je koristio
Partijsku knjižicu u svojoj karjeri , a 95% stanovnika delte Neretve nisu. To je izrazito Hrvatski i katolički narod.
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 16:02   #27
junak Sanader Ivo?

Evo, "junaku" se sprema i ovo:
Quote:
Sanader opet na sudu. Potvrđena optužnica i zbog 10 MILIJUNA EURA mita za Inu! USKOK: SNIMKA JEST valjan dokaz

NOVO>>>>> 13:33 - Svi dokazi protiv bivšeg premijera Ive Sanadera su zakoniti, izjavila je danas ravnateljica USKOK-a Tamara Laptoš. Među njih spada i snimka Sanaderovog sastanka s predsjednikom uprave MOL-a Zsoltom Hernadijem u jednom zagrebačkom restoranu, za koju obrana tvrdi da je nezakonit dokaz

Optužno vijeće zagrebačkog Županijskog suda potvrdilo je danas optužnicu protiv Sanadera kojeg se tereti za zlouporabu položaja i primanje 10 milijuna eura mita od Hernadija u zamjenu za prepuštanje upravljačkih prava u INA-i, a USKOK je snimku predložio kao dokaz u spomenutom slučaju protiv bivšeg premijera...
http://www.jutarnji.hr/ivo-sanader--...7BAF453ED2AC.1
data_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 11:55   #28
neka samo , što više to bolje .
Inače , to je stara optužba , ali se Uskok zapetljao zbog tog nezakonitog snimka u restoranu . I uopće kakve veze taj snimak ima sa tragom novca , tih 10 milijuna...pa nisu valjda nosili pare i kao u filmovima mijenjali torbe ispod stola u restoranu ?
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 11:58   #29
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Plejer as.Ti očito ne znaš kako se je u ex. komunizmu napredovalo u društvu. Onomu ispred se je 100% podilazilo. To se zove negativna selekcija
a pozitivna selekcija bi bilo ova plemenska ?
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 12:14   #30
Kao vlasnik restorana je gospodi trebao reći da ih se snima, pa neka promjene lokal, ako to ne žele. Nije li na ulazu lijepo vidljiva obavijest o snimanju.
Kaže ona pravnica da je vlasnik trebao uništiti snimke, jer su poslužile svrsi. Ne, da su uništene nebi mogle ni doći do suda. Svako je nevin dok mu se to
ne dokaže, ali će se snimka odbaciti jer potvrđuje optužbu. To je o.k.?
Plejer as. O kojim Ti to plemenima pitaš? ne kužim listam enciklopediju.Pozitivna selekcija je onda kad ljudi napreduju u društvu prema stvarnoj stručnosti u
dosadašnjem radu, kojeg ne može nitko osporiti ko je iole objektivan,a u politici koji je do imenovanja služio sugrađanima i to može dokazati.
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 00:26   #31
snimanje za potrebe zaštitarske službe podložno je elaboratu osiguranja , koji mora biti sukladan zakonu.
Nemam pojma , jer me ne zanima , o čemu se radi ali logika je da se , ako se na štićenom objektu ne utvrde štete , u roku štajaznam mjesec dana , snimke presnimavaju ili uništavaju , kao i to da se ne smiju privatno upotrijebiti protiv osuba koje su snimljene. A vlasnik restorana je upravo to učinio , privatno upotrijebio zaštitarske snimke
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 10:56   #32
junak pa dosadan?

http://www.24sata.hr/crna-kronika-ne...-s-njim-242034
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 11:33   #33
A sijeća li se itko kada je voljeni vođa ne tako davno umjesto u Vukovar išao na operu u Veronu. A tada se i Pliva prodavala.Nakon odgledanih par minuta suđenja siguran sam da se njemu nebude ništa dokazalo jer ovo je igrokaz samo tako. Ona bolesna noga i štaka su mi vrh vrhova.
freddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 14:20   #34
Quote:
plejer_as kaže: Pogledaj post
snimanje za potrebe zaštitarske službe podložno je elaboratu osiguranja , koji mora biti sukladan zakonu.
Nemam pojma , jer me ne zanima , o čemu se radi ali logika je da se , ako se na štićenom objektu ne utvrde štete , u roku štajaznam mjesec dana , snimke presnimavaju ili uništavaju , kao i to da se ne smiju privatno upotrijebiti protiv osuba koje su snimljene. A vlasnik restorana je upravo to učinio , privatno upotrijebio zaštitarske snimke
Ne razlikuješ pojam privatno od javnog ili nešto što se zove po sudskom nalogu ili nalogu nekog drugog državnog tijela koji ima pravo tražiti takve stvari. NIšta vlasnik lokala nije upotrijebio u svoje privatne svrhe, sud je njemu naložio da mu preda snimke ukoliko postoje, i on je to bio dužan učiniti. To je cijela priča. Nema tu nikakvog privatnog iskorištavanja, pa ne tuži vlasnik lokala Sandera.

Ti bi ustvario htio reći da kada orobljeni vlasnik benzinske pumpe kada predaje snimke policiji ili sudu postupa protupravno jer ne smije predati te snimke jer ih predaje zbog privatnog interesa
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 08:45   #35
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ti bi ustvario htio reći da kada orobljeni vlasnik benzinske pumpe kada predaje snimke policiji ili sudu postupa protupravno jer ne smije predati te snimke jer ih predaje zbog privatnog interesa
Svašta .... nemaš ti pojma o snimanju za potrebe osiguranja .
mogli bi vas dva , ti i taj snimatelj u detektive , ali ipak pročitaj koje su kazne za neovlašteno snimanje
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 16:10   #36
Quote:
plejer_as kaže: Pogledaj post
Svašta .... nemaš ti pojma o snimanju za potrebe osiguranja .
mogli bi vas dva , ti i taj snimatelj u detektive , ali ipak pročitaj koje su kazne za neovlašteno snimanje
Koje to veze ima s onim što sam ja rekao. To su dvije potpuno odvojene pravne situacije - neovlašteno snimanje (ako ga je upoće bilo, a to nije ni na tebi ni na meni da utvrđujemo), i postojanje snimke kao takve.

To bi bila analogija slijedeća - ti neovlašteno prelaziš cestu (na neobilježenom prijelazu) i u tom trenutku si očevidac ubojstva. Po tebi se tvoj iskaz ne uzeo u obzir jer si neovlašeno prelazio cestu.

Nezakonito pribavljanje dokaza nije ono što ti tvrdiš da jeste, to je mnogo kompliciranija stvar nego što se čini na prvi pogled. Malo previše svi zajedno gledamo sudske američke sapunice.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 20:25   #37
Moguće je da IS bude oslobođen ili uvjetno kažnjen.
S gnušanjem odbija sve optužbe, ne osjeća se kriv, ništa nije učinio loše, ponosan je na svoj doprinos boljitku ovog naroda i bla bla bla....

Pa, tko je onda kriv za nestale milijarde i ostale kriminalne radnje?
Možda svemirci vrše tihu okupaciju i otimačinu i .....?
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 23:27   #38
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
dvije potpuno odvojene pravne situacije - neovlašteno snimanje (ako ga je upoće bilo, a to nije ni na tebi ni na meni da utvrđujemo), i postojanje snimke kao takve.
snimanje posjetitelja ( takođe i ljubavnika , djece , javnih i službenih osoba , ) u ugostiteljskom objektu , hotelu isl - je čista perverzija . Ako je vlasnik sve to izveo , uključujući i uredno čuvanje vrpce dvije godine , na svoju ruku .
Ako nije , što je vrlo moguće , tada možemo raspravljati o dokaznom materijalu , mada u to vrijeme osoba nije bila pod istragom . Što otvara upravo dimenziju "pakiranja" .
plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:12   #39
Quote:
plejer_as kaže: Pogledaj post
snimanje posjetitelja ( takođe i ljubavnika , djece , javnih i službenih osoba , ) u ugostiteljskom objektu , hotelu isl - je čista perverzija . Ako je vlasnik sve to izveo , uključujući i uredno čuvanje vrpce dvije godine , na svoju ruku .
Ako nije , što je vrlo moguće , tada možemo raspravljati o dokaznom materijalu , mada u to vrijeme osoba nije bila pod istragom . Što otvara upravo dimenziju "pakiranja" .
To uopće nije važno. Ne smiješ korisiti neka vlastita viđenja i neke moralne kategorije za utvrđivanje zakonitog dokaza. Jedino što je tu mjerodavno je Zakon o kaznenom postupku koji određuje koji će se dokazi uzeti u obzir a koji neće. Postoje odredbe što je nezakonit dokaz, ali isto tako postoje i odredbe da se u nekim situacijama čak i takvi dokazi mogu korisiti u sudskoj proceduri. Ono što ti i ja mislimo da je ispravno, moralno ili nemoralno, nema veze sa sudskim postupkom.

A ovo zadnje što pišeš je pravni nonsens. Pa ni pljačkaš bankomata u vrijeme kada ga snima kamera kako pljačka bankomat nije pod istragom. Pa bi onda trebali tumačiti da - banka neovlašteno "pakira" pljačkašu snimajući ga.

Ja razumijem što ti želiš reći, čak se i slažem da su mu mnoge stvari vjerovatno i "pakirane", ali to neće puno promijeniti po pitanju prihvata ovih ili onih dokaza. Ako na temelju ZKP-a sud odluči da je dokaz prihvatljiv on će takav i biti ili neće biti, ali samo zbog stavaka zakona a ne zbog nečijeg mišljenja.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 19:09   #40
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ne smiješ korisiti neka vlastita viđenja i neke moralne kategorije za utvrđivanje zakonitog dokaza.
pljačkaš bankomata u vrijeme kada ga snima kamera kako pljačka bankomat nije pod istragom. Pa bi onda trebali tumačiti da - banka neovlašteno "pakira" pljačkašu snimajući ga.
Ako na temelju ZKP-a sud odluči da je dokaz prihvatljiv on će takav i biti ili neće biti, ali samo zbog stavaka zakona a ne zbog nečijeg mišljenja.
u mene nisu vlastita viđenja ali moralne kategorije su još od 1990. i prvog predsjednika HDZ-a F.T. kojeg je časno naslijedio junak Sanader Ivo
........
ovo za pljačku bankomata neću komentirat , a u ovom slučaju kad spominješ ZKP - imam samo jedan odgovor (ecobarbarus, ignore)

plejer_as is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.