Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 21:24   #4941
hvala
aria is offline  
Old 08.11.2017., 08:24   #4942
gdje u Zg kupiti mini banane?
Magenta123 is offline  
Old 11.11.2017., 09:53   #4943
Ima netko neku ideju što napraviti s kiwijem, ako se uopće može za nešto iskoristiti?
Imam punu vrećicu (iako još nije skroz zrel), a ne znam što bih s njim, osim jesti ga vulgaris
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 11.11.2017., 13:11   #4944
Od kivija sam ja radija džem, odličan je bio.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 11.11.2017., 13:45   #4945
Imaš neki recept?

Btw. danas u sparu kupio pripravak za fondue, nisam to nikad pravio, vidim uglavnom recept sa češnjakom i vinom, ili ima tko kakav dobar recept? Btw nemam posudu za fondue, ne znam u čemu to pripremati?
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 11.11.2017., 14:03   #4946
jedno glupo pitanje. da li vatrostalnu posudu (staklenu) mogu staviti direkt na ploču štednjaka? bez da mi pukne
volim čokoladu is offline  
Old 12.11.2017., 11:13   #4947
Je li ovaj kaki koji se kod nas sad moze kupiti hachiya ili fuyu? Fuyu se jede tvrd a hachiya nije jestiva tvrda nego mora bas sazrit gnjecava. Izgleda mi ko hachiya nekak, ali nije bas nesto dugoljasta kao sto vidim na netu... Jel se mogu nabaviti obje vrste?
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Old 13.11.2017., 12:38   #4948
Pozdrav, zna netko ima negdje u Zg osim u sparu halloumi sira..
Obožavam ga, ali 25 kn za 250g mi je puno previše, jer nama za jednu večeru treba barem 2 paketa, pa dok uračunaš druge stvari ispadne jako jako puno ..
Panther1989 is offline  
Old 13.11.2017., 13:21   #4949
Quote:
Blue Dreams kaže: Pogledaj post
Je li ovaj kaki koji se kod nas sad moze kupiti hachiya ili fuyu? Fuyu se jede tvrd a hachiya nije jestiva tvrda nego mora bas sazrit gnjecava. Izgleda mi ko hachiya nekak, ali nije bas nesto dugoljasta kao sto vidim na netu... Jel se mogu nabaviti obje vrste?
Domaći, iz doline Neretve je hachiya i nisu duguljasti nego baš okrugli i veliki. Fuyu sam vidio samo u Konzumu Radnička, lani, oko Božića.
Pellaprat is offline  
Old 14.11.2017., 16:51   #4950
Kakav hren kupujete? Ja sam u zadnjih 2 godine kupio razne vrste i nijedan mi ne pase, preblagi su. Zadnje sam uzeo od Droge ali ni taj ne valja.
Ima li netko dobru preporuku, ako moze u vecim lancima ducana jer nisam u Zagrebu da idem po nekim posebnim ducanima sa dobrom ponudom?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 14.11.2017., 17:47   #4951
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Kakav hren kupujete? Ja sam u zadnjih 2 godine kupio razne vrste i nijedan mi ne pase, preblagi su. Zadnje sam uzeo od Droge ali ni taj ne valja.
Ima li netko dobru preporuku, ako moze u vecim lancima ducana jer nisam u Zagrebu da idem po nekim posebnim ducanima sa dobrom ponudom?
Meni je dobar Zvijezdin, kupio u Kauflandu.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 15.11.2017., 11:26   #4952
@babarej
Iskrena preporuka za Mautner Markhof hren. I piše na njemu wurzig. Osobno najbolji kupovni hren i dobro piše, baš je šarf. Teglice uglavnom od 100g, ima i većih, ali rijetko ih nađem u nas (ako netko zna, hvala).
U Plodinama, Interspar, Superkonzum.
FineGold is offline  
Old 15.11.2017., 12:48   #4953
Quote:
FineGold kaže: Pogledaj post
@babarej
Iskrena preporuka za Mautner Markhof hren. I piše na njemu wurzig. Osobno najbolji kupovni hren i dobro piše, baš je šarf. Teglice uglavnom od 100g, ima i većih, ali rijetko ih nađem u nas (ako netko zna, hvala).
U Plodinama, Interspar, Superkonzum.
Potpisujem! Meni toliko previše würzig scharf da ga miješam s vrhnjem pola-pola. Najukusniji od gotovih hren dipova. Ali ja sam ga vidio samo u Metrou. Super ako ga ima i drugdje.

@babarej
Kupi u Austriji Mautner Markhof Wasabi.
Pellaprat is offline  
Old 16.11.2017., 07:38   #4954
Bas danas idem do Plodina pa cu potraziti, Austrija mi je malo daleko .

Ima li kod nas dobrog wasabija kad vec spominjete, nisam to nikad probao?
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 17.11.2017., 06:14   #4955
Nazalost, nije bilo tog hrena u Plodinama. Nije da mi je hitno ali nije mi jasno da u ponudi nemaju ni jedan dobar, svi su razvodnjeni sa vrhnjem, ne osjeti se jacina hrena.
Hocu da mi procisti sinuse kad jedem. Kao kad je zenin rodjak iz Kanade na nekoj festi mislio da je pire krumpir pa zagrabio punu zlicu hrena i strpao u usta
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 17.11.2017., 14:08   #4956
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Nazalost, nije bilo tog hrena u Plodinama. Nije da mi je hitno ali nije mi jasno da u ponudi nemaju ni jedan dobar, svi su razvodnjeni sa vrhnjem, ne osjeti se jacina hrena.
Hocu da mi procisti sinuse kad jedem. Kao kad je zenin rodjak iz Kanade na nekoj festi mislio da je pire krumpir pa zagrabio punu zlicu hrena i strpao u usta
U nazad godinu dana provjereno ga nalazim u Zg Plodinama Zapruđe te kod Arene zatim Plodine Zadar, onda Kaufland Sopot i Dubrava, IntersparJankomir, Konzum Črnomerec. Našla i u K Radnička no tamo ne zalazim dugo pa nemam recentni info.
FineGold is offline  
Old 17.11.2017., 18:59   #4957
Ja sam jucer trazio u Plodinama Zadar, onaj kao hipermarket i nije bilo.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 19.11.2017., 05:47   #4958
Quote:
FineGold kaže: Pogledaj post
@babarej
Iskrena preporuka za Mautner Markhof hren. I piše na njemu wurzig. Osobno najbolji kupovni hren i dobro piše, baš je šarf. Teglice uglavnom od 100g, ima i većih, ali rijetko ih nađem u nas (ako netko zna, hvala).
U Plodinama, Interspar, Superkonzum.
ako je riječ o ovom, kupila jučer u Kauflandu

__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 19.11.2017., 17:08   #4959
Od koga kupiti ticino ukrase za tortu?
Malac u sijecnju navrsava prvu godinu pa bih htjela malo ukrasiti tortu koju cu ja raditi s ticino figuricama.
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Old 19.11.2017., 22:42   #4960
Imaš trgovinu na Samoborskoj cesti 130. Trgovins se zove Cake Decoration. Oni imaju razne jestive ukrase.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.