Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2014., 13:14   #61
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
S obzirom na demografske trendove u EU i izmjene strukture stanovništva u korist tradicionalnih kultura (islamsko) čak vjerujem da će i te struje posustati, jednostavno EU neće biti ugodno mjesto za živjeti.. govorim o 20-30 godina.
Ja pokušavam gledati kontekstualno:

-abortus
-obitelj
-životno partnerstvo
-društvo
-globalna slika (ratovi, sukob civilizacija i pitanje istine, agresija..)
_____________________

Sad uzmi sve nabrojeno i presijeci po dužini bitka navedenih fenomena i vidjet ćeš gdje je kvaka.

Primordijalni rascjep je u čovjeku. Sebični gen kao strukturalni atom čovjeka.
Krćanin veli, grijeh. Geštalt psihoterapeut kaže, zastoj. Evolucionist, nadmoć jačeg.

Ja vjerujem da integracija rascjepkanih dijelova čovjeka koji se zrcale najprije u obitelji jer je ona ono što osoba prvo ugledava kada dođe na svijet, može utjecati na kvalitetu društva...a tako i EU podneblja.

Kao što se umrežava rascjep u društvo (grijeh struktura?), tako se umrežava i vrednota.

To je proces "odozdo",od čovjeka.

Zato je obitelj jezgra preobrazbe i zato nije nevažno ono što građanska inicijativa U ime obitelji ponovo posvješćuje.

Stanje naravi stvara ugodno ili neugodno mjesto za život. Ja vjerujem u Dobro i budućeg djelovanja dobra na svijet.



A znaš zašto je obitelj još važna?
Tu se uče prve relacije/odnosi s drugim, različitim od sebe (majka, otac, sestra, brat..) i to od samog rođenja.

A čini mi se da je relacijski vid osobe, zapravo bit čovjeka.
Biti s drugim.

Što je veći rascjep u čovjeku, veći je u obitelji, pa onda umrežen u rascjep i polarizaciju društva.

Zadnje uređivanje naftali : 07.09.2014. at 13:23.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 14:17   #62
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post




Nisam rekao da je to sramota. Nego ubijati dijete.
Nisi rekao direktno,ali propagiraš gomilu djece što danas znači samo siromaštvo.A ne vidimda je itko ko je siromašan dakle živi od minimalca,gladuje,soc je slučaj ponosan zbog toga.No npr.ima Ivana Jakovljevića koji je sad napravio četvrto dijete,a inače je profesionalni žicar i u tom će duhu odgajati svoju djecu.
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:27   #63
Quote:
vitez teutonac kaže: Pogledaj post
To što ti zoves pravo na abortus je u koliziji sa pravom na život.
Ništa ona ne "zove" pravom na abortus, nego je to doista pravo u RH. I nije u koliziji s pravom na život. Ne može niti postojati "pravo na život" mimo volje žene koja zatrudni. Ili bi ti prisiljavao žene zatočenjem na iznošenje prisilne trudnoće? I to bi smatrao pravednim?

Quote:
Abortus netreba braniti zbog demografske politike nego zbog zaštite najslabijih koji sami sebe nemogu štiti.
Kako, konkretno, misliš tu "zaštitu" izvoditi, ako žena ne želi iznositi neželjenu trudnoću?

Quote:
Svi koji podržavaju "pravo na abortus" su već rođeni. Vjerujem da će doći dan kada će abortus imati isti tretman kao i svako drugo ubojstvo i kada ćemo se sa gnušanjem sjećati da je to bilo dozvoljeno.
Bilo bi apsurdno da se vraćamo na neka prevladana, zastarjela i nerazumna vremena.

Quote:
Nema ideologije u zalaganju za zaštitu prava na život od začeća do prirodne smrti. Čisto čovjekoljublje!
Ma, kakvi! Osim što nitko od vas nije doista spreman podmetnuti svoja leđa i resurse za uzdržavanje nečije neželjene djece. Ali, glavno da su vam puna usta moraliziranja o tome. Ništa novo, nažalost.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:31   #64
Abortus je poraz društva. Premda pojedinac donosi tu odluku, grijeh pobačaja ide na dušu svih nas.

Odluka i sam čin su između svakog tog pojedinca i njegova Stvoritelja. I nitko drugi nema pravo suditi.

Ali okolnosti, egzistencijalni strah, sustav vrijednosti, sve ono što pojedince dovodi do odluke o pobačaju - to je na svima nama. Nakon tisuća godina razvoja nismo uspjeli stvoriti društvo u kojem bi svako dijete bilo očekivano kao najveća vrijednost.

Protivnik sam pobačaja, ali isto tako sam protiv da se sve svede na državnu restrikciju. To nije nikakvo rješenje, to je kratica koja ne vodi nikuda. Treba društvo mijenjati iz temelja, abortus je dokaz da je nešto u temeljima trulo.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:40   #65
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Zato što fokus gledanja nije na obitelji (otac, majka, dijete), već na ekstremnom individualizmu koji u prvi plan stavlja ženino tijelo i njenu vlast nad njim.
A kako ti misliš da "obitelj" treba odlučivati o ženinoj trudnoći i to još mimo same žene koja je trudna? Ženino tijelo i odlučivanje o njemu koje sama žena radi nema veze s nikakvim "ekstremnim individualizmom", nego sa prirodom stvari. U njoj raste život, pa ona o njemu i odlučuje... što je priroda stvari, a ne ideologija.. sviđalo se to tebi ili ne.. Tako je bilo kroz cijelu povijest, neovisno o zakonima i režimima, a bogme je i danas, samo što su neke zemlje uspjele dostići toliku razinu opće prosvijećenosti i razuma da su dobro shvatile kako im je bolje imati legalne pobačaje nego ilegalne, jer tako imaju manje štete, budući da im je stalo do zaštite nihovog reproduktivnog resursa.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:46   #66
Quote:
vitez teutonac kaže: Pogledaj post
Osim toga u cijeloj ovoj priči o pravu žene na raspolaganje svojim tijelom nema oca tog dijeteta? Što se njega ništa nepita? licemjerno do bola.
A kako misliš da bi taj partner mogao trudnicu prisiliti na rađanje, ako ona to ne želi? Osim toga, daleko je više onih "očeva" koji pobjegnu glavom bez obzira čim čuju da im je partnerica trudna...
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:52   #67
Abortusa je oduvek bilo i uvek će ga biti ma kolko neko smatrao da je to nemoralno...
Uostalom ljudi je ionako previše,svakih 10-ak godina broj ljudi na planeti skoči za milijardu...
Jarg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:54   #68
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
Ovo je ucjena zla. Neće ići.
Gdje ti vidiš "ucjenu"? Što neće ići?

Quote:
Poštovanje ljudske osobe od začeća.
Nakon što se prethodno poštuju nositeljice ploda. Bez njih ništa.

Quote:
Petlja se i petljat ću se. To mi je dužnost.
Da? Kako to onda misliš intervenirati u nečiju maternicu sa strane, konkretno, ako žena želi iči na pobačaj? Budeš ju svezao i držao zatočenu?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:55   #69
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
što je priroda stvari,
priroda je omogućila muškarcu da pojebe i nonšalatno odšeta ali smo izmislili zakone koji mu to onemogućuju
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:57   #70
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Kad bi se osigurali uvjti za imanje djece i abortusa bi bili manje.
To je sigurno točno.

Quote:
Rijetke su zene koje su sretne sto rade abortus.
Nema takvih. Nijedna ne ide tamo iz zabave, nego iz očaja.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:01   #71
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Treba društvo mijenjati iz temelja, abortus je dokaz da je nešto u temeljima trulo.
E to je već druga stvar. S time se potpuno slažem. On je samo pokazatelj duboko neriješenih problema u društvu, ali koji se debelo prelamaju preko grbače žena.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:05   #72
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
priroda je omogućila muškarcu da pojebe i nonšalatno odšeta ali smo izmislili zakone koji mu to onemogućuju
To nije omogućila priroda, nego patrijarhat. I, to nije ništa novo.. i dalje se tako radi u velikim brojevima. Zakoni djeluju samo na one razumne, koliko mogu. Na mnoge nemaju nikakvog učinka. Blago tebi, ako se time ponosiš.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:24   #73
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
To nije omogućila priroda, nego patrijarhat.
elaboriraj, ak ti nije problem


Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Zakoni djeluju samo na one razumne, koliko mogu. Na mnoge nemaju nikakvog učinka. Blago tebi, ako se time ponosiš.
Po tebi zakoni nebi trebali djelovat na žene (zalažete se se za apsolutnu slobodu ženinog izbora) nego samo na muške i samo bi muške trebalo gonjat,kažnjavat i oduzimat pare i imovinu (a po novom i imovinu njihovih roditelja) radi, pazi sad, ne samo odluka koje oni donesu nego i onih odluka koje netko drugi donosi bez da se njih išta pita.

Kažeš da su žene nerazumne a muški uberrazumni

Zadnje uređivanje Samo jako! 1994 : 07.09.2014. at 19:31.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 22:27   #74
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
A kako misliš da bi taj partner mogao trudnicu prisiliti na rađanje, ako ona to ne želi? Osim toga, daleko je više onih "očeva" koji pobjegnu glavom bez obzira čim čuju da im je partnerica trudna...
Možda baš zato što ih se prisiljava na roditeljstvo? Ili je nečovječno u roditeljstvo tjerati žene, ali sasvim prirodno i razumno muškarce?

Možda bi i pravo na odbacivanje tereta očinstva trebalo biti jednako legalno kao i pravo na odbacivanje tereta materinstva, pa bi bilo manje bježanja...
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 00:02   #75
abortus mi je omiljena metoda kontracepcije
žoan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.09.2014., 10:35   #76
.Kakav je smisao rodit djete pa ga poslije ubit.Takvo dijete se većinom rodi u samostalnoj režiji u nekom WC-u.Ali npr.Afrika oni neznaju ni za abortus ni za kontracepciju pa su gladni a ima i mrtvih.Također postoji mogućnost roditi mrtvo dijete il se dijete rodi,a majka umre.Što ako žena zatrudni silovanjem? Jel to poseban blagoslov'To su pitanja koja me muče
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:06   #77
Ajme opet tema o tome!

Evo vam moj slučaj. Ostala sam trudna nakon što mi je dijagnosticiran sterilitet. Unatoč jako teškoj životnoj situaciji, prije 3 mjeseca rodila sam svoje dijete (koje obožavam najviše na svijetu, btw).

Međutim, još jedno dijete si nikako ne mogu priuštiti - niti financijski, niti što se tiče prostora, niti psihički...
Odmah poslije poroda otišla sam ginekologu raspitati se za kontracepciju i dobila odgovor da pričekam 4 mjeseca da mi se ustabili ciklus.

U ogromnom strahu od moguće ponovne trudnoće izbjegavam odnose sa suprugom, što nam (kao što vjerojatno možete pretpostaviti) stvara poprilične probleme u odnosima.
Kondome ne podnosim (nisam niti prije), ali poslije poroda pogotovo - iritiraju mi mjesto reza od epiziotomije.

I što sad da se meni dogodi ponovna trudnoća? Jedva prehranimo sebe i to jedno dijete, živimo u skučenom stanu i nemamo pojma što ćemo kad dijete malo poraste i kad bude trebalo više prostora. Moj muž rani nonstop za plaću koja nas niti ne pokrije - da nam starci ne pomažu, ne znam što bismo. Doma je od subote ujutro do nedjelje popodne - ostatak tjedna radi, niti ne dolazi doma (vozač je).

Ja sam nezaposlena, primam onu minimalnu porodiljnu naknadu, onu naknadu od grada nisam niti dobila, jer iako sam ja prijavljena u Zagrebu od rođenja, moj muž nije, pa nisam imala pravo.

Ova država samo gleda kako te zakinuti, ne potiče se ama baš ništa, a rađanje pogotovo. Sve više mi te "mjere" liče na pokušaj da nas se zatre, a ne namnoži.

U svojoj situaciji, da opet ostanem trudna, pobacila bih bez imalo grižnje savjesti. Nemam niti približnih uvjeta za još jedno dijete, niti ikakve perspektive da ću ih imati - a za to je kriva ova država, a ne ja.
A onaj tko bi mi predbacivao da sam ubila svoje dijete i prosipao takvu pamet, kod mene bi bio u košu s onim ljudima koji nisu iskusili pravi život i životne probleme, jer samo takvi mogu imati tako krute stavove protiv abortusa.

I kao što je netko već napisao - ta bajna Katolička crkva isto tako ne poduzima ništa, niti ikakve konkretne od nje koristi. A svi znaju soliti pamet.
Orange Brick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:14   #78
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Možda baš zato što ih se prisiljava na roditeljstvo? Ili je nečovječno u roditeljstvo tjerati žene, ali sasvim prirodno i razumno muškarce?
Roditeljstvo nije puka obveza oca, nego i pravo djeteta.

Dijete ima pravo na sredstva za koliko toliko normalno odrastanje.
Kung-Lao is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:18   #79
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Možda baš zato što ih se prisiljava na roditeljstvo? Ili je nečovječno u roditeljstvo tjerati žene, ali sasvim prirodno i razumno muškarce?

Možda bi i pravo na odbacivanje tereta očinstva trebalo biti jednako legalno kao i pravo na odbacivanje tereta materinstva, pa bi bilo manje bježanja...
Sa ovim se slazem.


Tu se nonstop prica o nekom pravu na izbor.
Medjutim, kada je situacija takva da zena zeli dijete a muskarac ga ne zeli...onda upravo ti isti okrecu plocu i pricaju price kako onaj tko napravi dijete mora ga i uzdrzavati, i ne samo on nego i njegovi roditelji.. Nema vise prava na izbor, samo obaveze!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 10.09.2014. at 14:29.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 14:25   #80
Quote:
Orange Brick kaže: Pogledaj post
U svojoj situaciji, da opet ostanem trudna, pobacila bih bez imalo grižnje savjesti. Nemam niti približnih uvjeta za još jedno dijete, niti ikakve perspektive da ću ih imati - a za to je kriva ova država, a ne ja.
A onaj tko bi mi predbacivao da sam ubila svoje dijete i prosipao takvu pamet, kod mene bi bio u košu s onim ljudima koji nisu iskusili pravi život i životne probleme, jer samo takvi mogu imati tako krute stavove protiv abortusa.
Ja ti nebi prebacivao da si ubila dijete, kao sto ne prebacujem isto nekim svojim poznanicama koje su abortirale....ali bi mislio to! Abortus jeste ubojstvo. To je namjerno uklanjanje buduce "smetnje" u vidu male bebe.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.