Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2011., 15:16   #1
NU2 - opća tema

Očekivao sam da će emocionalni desničar i utjelovljeni starčevićanac g.A.Prkačin potpisati pristupnicu HSP-AS-u,a ne HSP-u g.D.Srbu,no što je tu je..
Ovaj kolažni tip čovjeka,poetičar i general HOS-a BIH,koji je svojevremno sjedio pred istražnim organima RH zobg osnivanja naoružanih formacija pravaške stranke u zoru 1990-ih,sada ponovno ulazi u politiku.
Vrlo vjerno slijedi svoj antieuropejski nazor,i želi mudro zaustaviti domaće lopove da legitimiraju svoj kriminal ulaskom u EU.
U tome ga jedino i podržavam-nezaborav i progon nacionalnih lopova.
Sjedinjenje pravaški stranaka posve je neutemeljeno jer su egoistične razlike naglašene..
Što vi kažete na g.Prkačina?
Agripa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 16:37   #2
Quote:
Agripa kaže: Pogledaj post
Što vi kažete na g.Prkačina?

Puno je nereda bilo u Slav. Brodu zbog njega i generala Kruljca, a vjerujem da će biti još jer nije to završena priča.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 16:46   #3
Tip je dobar materijal za Malnarovu Noćnu moru, mada mi se čini da bi on za desničare više napravio nego svi Đapići, Srbi (Danijel, a na narod) i sl. zajedno. Mora se priznati što se tiče EU zrelo razmišlja.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 16:46   #4
Nisam baš neki njegov fan, ali je dosad na HTV-u najbolje i s jakim argumentima upozorio hrvatski narod što ga čeka ako se ne trgne i otpili EU.
Najdojmljiviji dio izlaganja mi je kad je objasnio postupak za napuštanje EU, ako si već njena članica. Bez Revolucije je gotovo nemoguće napustiti EU... Bilo bi logično za očekivati ako dobrovoljno ulazimo, da možemo dobrovoljno i izać iz te nakaradne tvorevine. Ali ne - postali bi njen vječni talac... Za 150 godina naši potomci bi nas proklinjali!
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 17:13   #5
Znači još jedan engleski igrač u političkoj sceni Hrvata.
NE U EU. A dobro,uvik je dobro znati di vitar puše...............
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 17:18   #6
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Puno je nereda bilo u Slav. Brodu zbog njega i generala Kruljca, a vjerujem da će biti još jer nije to završena priča.
O čemu se radi?O preuzimanju krčmi,kaže g.A.Prkačin..što misliš?
Agripa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 17:34   #7
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Znači još jedan engleski igrač u političkoj sceni Hrvata.
Nisam baš primjetio da je zastupao engleske interese...
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 17:52   #8
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Nisam baš neki njegov fan, ali je dosad na HTV-u najbolje i s jakim argumentima upozorio hrvatski narod što ga čeka ako se ne trgne i otpili EU.
Najdojmljiviji dio izlaganja mi je kad je objasnio postupak za napuštanje EU, ako si već njena članica. Bez Revolucije je gotovo nemoguće napustiti EU... Bilo bi logično za očekivati ako dobrovoljno ulazimo, da možemo dobrovoljno i izać iz te nakaradne tvorevine. Ali ne - postali bi njen vječni talac... Za 150 godina naši potomci bi nas proklinjali!
U emisiji je izrekao više gluposti što se tiče Europske unije, pa tako i za izlazak iz EU. Stoga ne bih rekao da je baš vjerodostojan kao što piše u naslovu.
Quote:
- Suglasnost dvije trećine zemalja potrebna je samo u slučaju kada se neka zemlja želi izbaciti iz Europske Unije, a ne u slučaju kada neka zemlja iz EU sama želi izaći. Niti jedna od 27 zemalja u EU dosad to nije poželjela učiniti, iako u svakoj zemlji članici postoje euroskeptične političke stranke, koje, međutim, nigdje nisu uspjele skupiti dovoljan broj glasova birača da bi mogle zatražiti izlazak iz EU - istaknula je predsjednica Odbora za praćenje pregovora, te dodala kako je istina da je Hrvatska danas u ekonomskom smislu na koljenima, ali da bi upravo zato ulazak u Europsku Uniju mogla biti velika prilika za gospodarski oporavak i razvoj zemlje. Napomenula je, također, da ona ne vidi nikakvih naznaka da bi EU mogla tako skoro nestati.
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...ic/299908.html
Lutarez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 18:00   #9
Quote:
Agripa kaže: Pogledaj post
O čemu se radi?O preuzimanju krčmi,kaže g.A.Prkačin..što misliš?
http://www.nacional.hr/clanak/11026/...jca-i-prkacina

a ima toga još...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 18:15   #10
Quote:
Lutarez kaže: Pogledaj post
U emisiji je izrekao više gluposti što se tiče Europske unije, pa tako i za izlazak iz EU. Stoga ne bih rekao da je baš vjerodostojan kao što piše u naslovu.

- Suglasnost dvije trećine zemalja potrebna je samo u slučaju kada se neka zemlja želi izbaciti iz Europske Unije, a ne u slučaju kada neka zemlja iz EU sama želi izaći. Niti jedna od 27 zemalja u EU dosad to nije poželjela učiniti, iako u svakoj zemlji članici postoje euroskeptične političke stranke, koje, međutim, nigdje nisu uspjele skupiti dovoljan broj glasova birača da bi mogle zatražiti izlazak iz EU...
A što nisi napisao koliko ih treba dati suglasnost ako neka članica želi samovoljno napustiti EU

Quote:
Lutarez kaže: Pogledaj post
...,te dodala kako je istina da je Hrvatska danas u ekonomskom smislu na koljenima, ali da bi upravo zato ulazak u Europsku Uniju mogla biti velika prilika za gospodarski oporavak i razvoj zemlje. Napomenula je, također, da ona ne vidi nikakvih naznaka da bi EU mogla tako skoro nestati.
To što je Pusička rekla je vjerodostojnije od Prkačina???
Pa, to je obični propagandni govor...
"...,ona ne vidi naznaka da bi EU mogla tako skoro nestati."
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 19:19   #11
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
A što nisi napisao koliko ih treba dati suglasnost ako neka članica želi samovoljno napustiti EU
Što nisi ti napisao?

Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
To što je Pusička rekla je vjerodostojnije od Prkačina???
Pa, to je obični propagandni govor...
"...,ona ne vidi naznaka da bi EU mogla tako skoro nestati."
Vesna Pusić je predsjednica odbora za praćenje pregovora s EU i po pitanju Europske unije ona je zasigurno informiranija.

Quote:
The Treaty introduces an exit clause for members who wish to withdraw from the Union. Under Article 50, a Member State would notify the European Council of its intention to secede from the Union and a withdrawal agreement would be negotiated between the Union and that State.
http://en.wikipedia.org/wiki/Withdra...European_Union

Poklopi se po ušima.
Lutarez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 19:36   #12
ante nam je opet dosao popovat o postenju, pravdi i domoljublju. hm, zanimljivo. zanimljivije mi je njegovo mirenje sa djapicem. ajd dobro kad ih veseli sve to. taman su s epravasi malo poceli ozbiljnije okupljati, dosla ekipa koja ce ih opet razjebati. dobro je. jako dobro.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 19:38   #13
premutan je lik,iako dobro on sve to priča,makar me dosta živcira to njegovo spominjanje ustaša.
__________________
"Srce mi otpuhao ko maslačak, ko bi rekao, tko bi rekao..."
cro-pro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 20:13   #14
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Tip je dobar materijal za Malnarovu Noćnu moru, mada mi se čini da bi on za desničare više napravio nego svi Đapići, Srbi (Danijel, a na narod) i sl. zajedno. Mora se priznati što se tiče EU zrelo razmišlja.
Zašto za noćnu moru malnara?..zato jer govori iskrenije od ostalih ljigavaca?
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 20:19   #15
Meni je samo drago što se desnica, kao i ostala domoljubna opcija budi iz svoje učmalosti. Izbore koji slijede možda neće dobiti, ali kada bi svi zajedno osvojili 10-15% to bi bilo odlično, a onda bi na slijedećim izborima bilo moguće pomesti izdajnički slugansko-konjušarski SDP-HDZ klan sa svojim satelitima.
Konstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 20:27   #16
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ante nam je opet dosao popovat o postenju, pravdi i domoljublju. hm, zanimljivo. zanimljivije mi je njegovo mirenje sa djapicem. ajd dobro kad ih veseli sve to. taman su s epravasi malo poceli ozbiljnije okupljati, dosla ekipa koja ce ih opet razjebati. dobro je. jako dobro.
Pravasi su na zalost (mislim na HSP) trojanski konj ljevice na desnici koji ima zadacu razbijati pojavu desnice.

Jedan moj prijatelj koji poznaje Prkacina jako dobro kaze za njega da je galantan, da je lola, gazda i sve o njemu najbolje. Kaze i da voli popiti, okinuti koju mladu klinkicu, te da zna biti naporan kad se napije s pricom. Ali u principu ga cijeni. I ja sam tu negdje blizu njegovog stava. Ante ima muda. To je definitivno istinito. Prije par mjeseci Srbi su pricali kako ce podici optuznicu za neki zlocin koji je on navodno pocinio, a on se fino dovezao u Banja Luku i prosetao gradom do televizije i sjeo u studio pricati s ljudima protiv kojih je ratovao o tome.

I kaze jedan lik da su jedan dan poslali autobus specijalne policije i pita ga je li ga on razoruzao? A kaze Ante: "nego sta da jesam!". Ono sto je zanimljivo je da je on tada bio u Bosanskom Brodu sa 20 ljudi, dakle njih 20 je razoruzalo autobus specijalaca.

Tako da je nesumnjivo rijec o hrabrom covjeku, covjeku koji ima svoj stav i za njega je spreman i tuci se, mada kod njega ima vise pozerstva i psihologije nego mozda hrabrosti, ali dosada ga nitko nije stavio na test koji bi ovu moju procjenu potvrdio.

Ali ono sto je meni zanimljivo i sto me sad tjera na razmisljanje oko Prkacina je to da se on sad ulaskom u HSP stavlja otvoreno u sluzbu newUDBA strukturama u Hrvatskoj koje su uvidjele da se dogada budenje hrvatskog naroda na desnici i koje svim silama pokusavaju sprijeciti rast dviju mladih ali izuzetno potentnih opcija na desnici. HRAST i HSP A.S. su objavili da su sklopili sporazum o zajednickom izlasku na izbore i upravo je krenulo predstavljanje HRAST-a po gradovima diljem lijepe nase.

Jedina opasnost za newUDBA strukture u Rh koje vladaju politickom, obavjestajnom, medijskom i gospodarskom scenom je budenje prave iskrene desnice i stoga je evidentan njihov angazman na obnavljanju starih struktura koje su im vec u proslosti pomogle na razbijanju desnice. Na zalost, Prkacin je uplovio u te vode, a razlog zasto je to tako opet nudi moj prijatelj koji ga poznaje.

Nakon danasnje emisije mi ne izlazi iz glave njegova recenica da su nakon sukoba i ubijanja po Slavonskom Brodu Prkacinovi puleni dobili vrlo malo za zatvora, te je jedan od njih izisao nakon godinu i nesto van. On je to komentirao da Ante ima sigurno neke jebene veze.

Moguce je da tim svojim vezama Ante sad vraca dug. Na zalost izgleda da je i on uplovio u vode newUDBE i da ga oni drze za rep. Sad on za njih treba odraditi posao koji je slican onom koji je odradivao 90-ih kad je preuzeo vojnu strukturu od Blaza Kraljevica i podveo je pod jedinstvenu zapovijednu liniju. Tadasnji partneri koji su mu bili nalogodavci u tome su isti kao i oni koji mu daju danas naloge za ovaj angazman. Ima samo jedna razlika, 90-ih su ti nalogodavci nalog dobivali od Tudmana i Prkacin je provodio drzavotvornu politiku, a danas nalogodavci nemaju svoje nalogodavce, nego su oni izvor naloga.

I ova prica svjedoci kako neke veze imaju trajnost, a usudio bih se reci i da je prozivanje iz Bosne za zlocine bio samo pritisak newUdbe na Prkacina da odluci o ovoj kandidaturi, a Prkacinova setnja do studija u Banja Luci ponosno i hrabro samo odavanje vec tada odluke da ce prihvatiti njihove naputke.

Opet cu ispasti baba Vanga, ali tada sam gledajuci emisiju na srpskoj televiziji, mom prijatelju koji ga poznaju rekao: evo nam Ante natrag u politiku, vrijeme je da plati za male kazne svojih rodaka i prijatelja i da skine realnu prijetnju da odlezi koju godinicu u zatvoru u republici srpskoj.

I danas ga vidim kako ulazi u HSP i kako je s Dapicem prijatelj. Ali kako Antu isto pomalo i cjenim, vidim kad prica o tome svemu nije onaj stari poeta kojem rijeci lete i leprsaju, nego ima napor u kazivanju. Kao da mora suzbijati mucninu...
__________________
Neki "Haagovi" će objašnjavat majci (domovini) što joj je sin (domoljub) bio?? Nosite i njegujte istinu o domovini u sebi koja je tako čista i jasna, recite djeci svojoj i učite ih koja je i što je ona... by:Wild_East I pazite kad budete glasali.

Zadnje uređivanje Tactum : 29.05.2011. at 20:35.
Tactum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 20:29   #17
Najpametniji čovjek na hrvatskoj desnici.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 20:29   #18
Quote:
Konstruktor kaže: Pogledaj post
Meni je samo drago što se desnica, kao i ostala domoljubna opcija budi iz svoje učmalosti. Izbore koji slijede možda neće dobiti, ali kada bi svi zajedno osvojili 10-15% to bi bilo odlično, a onda bi na slijedećim izborima bilo moguće pomesti izdajnički slugansko-konjušarski SDP-HDZ klan sa svojim satelitima.
Ja ne vjerujem u nikakav dolazak dovoljnog broja poštenih hr političara koji će voditi računa o narodu...da ih ima već bi bili glasni toliko da svima probiju uši...
A ako se netko i pojavi narod ga ne jebe pola posto (npr.tadić).

Inačemi je prkačin vrlo dobar i drago mi je da se vratio u politiku.
alenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 21:05   #19
Nitko ne komentira priču o količinama mlijeka. Dakle,tvrdi da nakon dogovora smijemo proizvoditi manje mlijeka nego ga trebamo. Ne treba posebno naglašavati da velike zemlje (primjerica Njemačka) proizvode više od potreba. Dakle, Hrvatska, kao ipak pretežno poljoprivredna zemlja, morati će uvoziti mlijeko iz industrijskih članica.Inače, i proizvodnju šećera moramo smanjiti - zbog "izrazito poljoprivredne zemlje" Francuske (to su oni koji su nam kupili najvećeg proizvođaća mlijeka).
Spomenuo je Prkačin i sve veći broj zemalja koje u zadnje vrijeme "prosperiraju" da se sve praši.
Spomenuo je i neograničeno useljavanje azilanata.
Ono što Prkačin nije spomenuo su primjerice ZERP i granica sa Slovenijom.
Jedina mogućnost da se proglasi ZERP i za EU je odustajanje od ulaska.
Jedina mogućnost da se izbjegne gubitak morskog teritorija je isto to.

A na kraju treba naglasiti, da su jedine dvije parlamentarne stranke koje su protiv ulaska u EU HDSSB i HSP.

Dakle, da ostanemo u onom EU-govoru, ima alternative većini EU-sklonih stranaka.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 21:13   #20
Ne znam tko ovakvim tipovima više predaje pažnju.

Neozbiljan je, ima dvojbenu prošlost, samo citira bosanske, srpske i crnogorske pjesnike, što i nije čudno jer je iz Bosne.

Uvijek priča o jednim te istim stvarima, prošlost, povijest, prošlost, povijest....


Meni u ovoj zemlji treba budućnost i tako gledam. Đapići, Rojsevi, Krpine, Prkačini....užasne spodobe, primitivci, lešinari....

Mičite svoje prljave ruke od ove zemlje već jednom!!
Pavlekic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.