Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2015., 21:49   #1
Operacija nosa II

Moderatorska obavijest

S obzirom da je na staroj temi ispisano preko 10 000 postova, prema naputku administracije otvara se nova tema.

Link na staru temu koja je dostupna samo za čitanje.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

Moderatori pdf-a Zdravlje

---------------------------------------------------------------------------------------------


Pozdrav
čitam malo postove vaše...zbog prirode posla sam vidjela popriličan broj operiranih noseva i mogu vam stvarno potvrditi, što neki ovdje već dobro znaju - super je i sreća, bez obzira na operatera, kad dobiješ krasan novi nos nakon prve operacije.
Ali sve one koji se pate s problemmima postoperativno, od mijenjanja izgleda nosa, nastanka izraslina po nosu koje tu nisu bile prije, do problema s disanjem..Stvarno bi se operacija nosa mogla svrstati kao jedna od najkompleksnijih zahvata. Toliko stvari poslije uzme neki svoj tok koji kirurg nije niti predvidio niti znao rješavati.
Čestitke svim lijepim nosićima, a onima koji još vode bitke, držim fige..nemojte se navuć na kapljice

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 04.06.2015. at 19:37. Reason: dodavanje moderatorske obavijesti
Moccame is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 18:44   #2
Jel ima tko od vas da je već imao operaciju i da je zadovoljan ali da je imao nos sličan meni čisto da mi netko kaže svoje iskustvo kako to izgleda nakon... Ja imam dosta širok nos,koji i ide u stranu po malo i jako je primjetno i ružno i sva sam očajna zbog toga.. Kad se slikam ono dođe mi da samo plačem koliko mi nos dolazi do izražaja...Mogu se našminkat najsavršenije na svijetu ali to pada u vodu samo zbog glupog nosa.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 17:52   #3
Quote:
Soundy kaže: Pogledaj post
Pa čuj, mojoj poznanici je glumičić doslovno "upropastio" nos, ako želim biti baš tako oštar riječima. Znam da je napravio puno lijepih nosića, ali da je imao i uvijek ima neželjene rezultate. To je upotponosti istina. samo što možda te osobe ne govore javno o tome na forumu više preko offline venues i privatnih poruka.

Imala je malu nezgodu kod koje se nos sasvim malo iskrivio, stvorila se iz poluprofila kvržica na hrskavici nosa, kao mala grbica.
Kasnije joj je Glumičić objasnio neka nikako ne dopusti da netko samo pobrusi tu kvržicu (jer je ona htjela samo to, jer bila je zadovoljna nosom od naprijed i u globalu), jer se to tako ne radi i upropastit će mi nos- nos se cijeli treba mijenjati (od korijena do nosa), on će mi napraviti jako malu promjenu s kojom ću biti zadovoljna, drugi to neće niti skužiti. Kasnije se ispostavilo da to baš nije točno, jer kirurzi vani ne mijenjaju nužno cijeli nos, iako treba u tome biti spretan. Rezultat- ružniji nos u profilu, od naprijed previše podignut i ženskast nos, što se njoj ne sviđa, maknuto previše hrskavice, kvržice na samom vrhu nosa. Znači, profil izgleda kao skakaonica, skraćen na vrhu- iz poluprofila. U redu nije ju sada osakatio, ali u globau nos izgleda lošije nego prije i nitko ne bibio zadovoljan tim krajnjim rezultatom.

ne želim nikoga tu plašiti ili odvlačiti, nego samo kažem da nitko od naših kirurga ne može garantirati upotpunosti da ćete biti zadovoljni, i da će ispasti baš onako kako želite. Kod operacije nosa puno je toga nepredvidivo, od cjeljenja, zarastanja unutrašnjih struktura i hrskavica, tokom i nakon operacije. Kod Glumičića morate sve detaljno dogovoriti, da ne bi ispalo da vam sreže nos iz profila, pa da dobijete tobogan od nosa. A bilo je tih noseva dosta, nekima možda i stoje, a nekima definitivno ne.
Ovaj problem s kvrzicama imam i ja nakon op.Na vrhu kad diram nos imam ko dva roscica i to je katastrofa.zvala sam ih pa su rekli da dodjem na pregled da vide.Definitivno cu ponoviti ovu zimu operaciju ali sigurno im necu platiti puni iznos (ako uopce budem isla k njemu opet)!
anaira32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 18:38   #4
Quote:
anaira32 kaže: Pogledaj post
Ovaj problem s kvrzicama imam i ja nakon op.Na vrhu kad diram nos imam ko dva roscica i to je katastrofa.zvala sam ih pa su rekli da dodjem na pregled da vide.Definitivno cu ponoviti ovu zimu operaciju ali sigurno im necu platiti puni iznos (ako uopce budem isla k njemu opet)!
Zasto bi uopce ista trebala platit?

Ja sam toliko nezadovoljna sa svojim nosom da izbjegavam svaki pogled u ogledalo. Ok proslo je 3 tj, ali trebalo bi se dogoditi cudo da ovo postane nos kakav sam trazila. Izgleda kao da imam opet grbu

I definitivno bih ga trazila da mi popravi nos ako ovako ostane jer ovo nema veze s onim sto sam mu ja rekla da zelim i nemislim mu platiti nista (raspitala sam se s odvjetnicima jer ih imam u blizoj obitelji, i rekli su da on to mora napravit pro bono)
ivona2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 19:50   #5
Pozdrav svima!

Planiram ovog ljeta na estetsku operaciju nosa i pretražujući forum oko mi je zapelo za dr. Bastaića. Naručit ću se još za konzultacije kod njega, al malo me muče njegove godine, jer čovjek je u drugoj polovici 60-ih. Možda ne mora ništa značit, al ne šalju se ljudi bzvz u određenoj dobi u penziju.

Što vi mislite? Postoji li dob kirurga nakon koje mu se više ne bi dali u ruke? Jel netko nedavno operiran kod Bastaića? Kakva su vam iskustva?
(čitala sam dosta starijih postova i tamo sam samo pozitivne stvari našla)
Gvadalupe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 21:58   #6
Quote:
ivona2004 kaže: Pogledaj post
Zasto bi uopce ista trebala platit?

Ja sam toliko nezadovoljna sa svojim nosom da izbjegavam svaki pogled u ogledalo. Ok proslo je 3 tj, ali trebalo bi se dogoditi cudo da ovo postane nos kakav sam trazila. Izgleda kao da imam opet grbu

I definitivno bih ga trazila da mi popravi nos ako ovako ostane jer ovo nema veze s onim sto sam mu ja rekla da zelim i nemislim mu platiti nista (raspitala sam se s odvjetnicima jer ih imam u blizoj obitelji, i rekli su da on to mora napravit pro bono)
Od moje op je prosla godina i 3 mj.Sestra je rekla da ovisi o slucaju,da se nekad napravi besplatna reoperacija.Ja ovo sigurno necu opet platit 2200 eur nema sanse...sad me i strah opet ic kod njega da mi nebi jos vise zeznuo:/
anaira32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 22:18   #7
Quote:
anaira32 kaže: Pogledaj post
Od moje op je prosla godina i 3 mj.Sestra je rekla da ovisi o slucaju,da se nekad napravi besplatna reoperacija.Ja ovo sigurno necu opet platit 2200 eur nema sanse...sad me i strah opet ic kod njega da mi nebi jos vise zeznuo:/
A šta je tebi napravio krivog? Ja sam operirala prije neka 4tj, bila sam prezadovoljna i sad nekako vise nisam. slično kao kod Ivone, naotekao jako i promjenio se na gore.
andmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 22:47   #8
Quote:
andmare kaže: Pogledaj post
A šta je tebi napravio krivog? Ja sam operirala prije neka 4tj, bila sam prezadovoljna i sad nekako vise nisam. slično kao kod Ivone, naotekao jako i promjenio se na gore.
na pocetku sam i ja bila zadovoljna, ali nakon 6 mj kad je sve proslo vise ne. na vrhu nosa osjecam hrskavicu na dodir ko dvije kuglice sa svake strane a jos se to i vidi!
anaira32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 08:55   #9
Zdravo svima,

i ja se ovog ljeta odlocujem da odem na operaciju nosa,bila sam vec na konzultacijama kod dr. Tončiča, pročitala ceo ovaj forum ali ipak opet sam u dilemi, dali ici kod njega na operaciju ili ne. Nemam bas neki ruzan nos, samo mi malo smeta grbica na nosu, sa profila. Dali je imao neko ove godine kod njega operaciju i sa sličnim problemom kao ja (da je samo grbicu popravio, a nije dirao vršičak nosa ). I molila bi one, koji so več imali operacijo nosa kod dr. Tončiča i kako su zadovoljnim nosom posle godinu dana, dali je bilo kakvih problema sa disanjem ili slično? Najlepsa hvala na odgovorima

pozdrav iz Slovenije
Angevil9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 00:04   #10
otoplastika

Evo želio bih reći samo par riječi na temu otoplastika ( operacija ušiju) kod dr. Branka Glušca iz Makarske. dr.Branko Glušac.
Sredinom mjeseca travnja 2015.g. napravio sam kod njega operaciju odstojećih uški, rezultati čist promašaj. Iako sam došao kod doktora radi operacije samo jednog uha ( teški pad u djetinjstvu), isti mi je preporučio operirati oba uha radi bolje simetrije i kako ne bi bilo vidljive razlike. Uho koje je bilo odstojeće i veće, na kraju nije tako loše ni ispalo, međutim ovo normalno uho je totalno izbačeno iz ležišta tako da je isto spušteno, naborano i totalno zgužvano u odnosu na prvotno stanje.
Doktor me uvjeravao kako nije istina da je uho spušteno,već samo pomaknuto unazad što definitivno ne odgovara istini pogotovo kada se uzmu snimke prije i poslije.Doktor na svojim stranicama daje cijeli niz nesitinitih informacija, tipa šivanje bez vidljivih ( vanjskih) šavova, na kraju sam 17 dana nosio crne šavove, vidljive s 10 metara, uši su mi bile natečene do boli, tek nakon mjesec dana došlo je do blagog smirivanja jer mi je doktor stavio ekstra jak DPS kirurški konac ( kojim se inače šiju tetive, a ne uši), a koji se razgrađuje do 100 dana, tako da su mi uši i mjesec dana nakon natečene, dok ožiljci izgledaju kao da je šivao doktor koji u životu nije držao kiruršku iglu i konac.
Na savku moju primjedbu doktor kaže da je to normalno i da će otok pasti, iako je prvotna informacija bila, ništa se ne vidi, nakon tjedan dana se vraćate aktivnostima.
Na kraju nikako ne preporučujem bilo koju vrstu operacije raditi kod navedenog Doktora.
Jedina istina je da je doktor pristupačan i komunikativan, ali na kraju niste došli na druženje, već na estetsku opersciju, od koje na kraju ne bude ništa. Kamo sreće da je i mene netko upozorio na dotičnog, ovako mi preostaje samo

Zadnje uređivanje dred1 : 02.06.2015. at 00:20.
dred1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 02:03   #11
Upozorava se, samo ljudi idu glavom kroz armirani beton - cijena, cijena... Ništa drugo se ne razmišlja...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 10:52   #12
Quote:
Angevil9 kaže: Pogledaj post
Zdravo svima,

i ja se ovog ljeta odlocujem da odem na operaciju nosa,bila sam vec na konzultacijama kod dr. Tončiča, pročitala ceo ovaj forum ali ipak opet sam u dilemi, dali ici kod njega na operaciju ili ne. Nemam bas neki ruzan nos, samo mi malo smeta grbica na nosu, sa profila. Dali je imao neko ove godine kod njega operaciju i sa sličnim problemom kao ja (da je samo grbicu popravio, a nije dirao vršičak nosa ). I molila bi one, koji so več imali operacijo nosa kod dr. Tončiča i kako su zadovoljnim nosom posle godinu dana, dali je bilo kakvih problema sa disanjem ili slično? Najlepsa hvala na odgovorima

pozdrav iz Slovenije
ej! evo ja jučer bila na pregledu kod dr. tončića (na preporuku jedne poznanice koja se kod njega operirala) i skroz mi se svidjelo. poliklinika je jako lijepa, a doktor je bio nasmijan i ljubazan pa mi je odmah bilo lakše. rezervirala sam si termin za operaciju 23.06.
inače, ja sam se isto dogovorila s njim da mi samo grbicu makne, odnaprijed mi je ok nos, samo me taj profil muči. budem uploadala fotku nosa.
marinica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 11:47   #13
Meni je danas 3 tjedna od operacije i mogu vam reci da neznam sta se događa sa nosom on je sve širi ,vrh nosa se širi a sastrane neznam sta sa kazem neko kaze da je to normalno neko da nije neznam vise samo znam da svoj nos nemogu viditi;(
Angelale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 13:54   #14
Bas mi je zau,da ti se zakompliciralo posle operacije A smijemo znati kod koga si bila na operaciji? Al ipak mislm, da treba jos vremena da se tvoj novi nos dobije oblik, jer kako pises tek 3 tjedna proslo..nadam se da ce se stanje brzo poboljsati!
Angevil9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 14:14   #15
Quote:
Angelale kaže: Pogledaj post
Meni je danas 3 tjedna od operacije i mogu vam reci da neznam sta se događa sa nosom on je sve širi ,vrh nosa se širi a sastrane neznam sta sa kazem neko kaze da je to normalno neko da nije neznam vise samo znam da svoj nos nemogu viditi;(
To je prekratko vrijeme za bilo kakav rezultat i vrhu nosa najduze treba da splasne,meni je 6 mje bio kao bumbar i to nakon obadvije operacije jer je tamo nadeblja koža...strpi se i za par mjeseci ces vidjet dali ide na bolje.
lolalita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 14:15   #16
pozz cure i decki,
molim vas za savjet u vezi operacije nosa. Imam mali grbicu na sredini nosa, ostalo sve u vezi moga nosa mi se svidja, cak je i uzak i sve, mozda malo vrh zaobliti iz profila. Ima li tko iskustva s Mutinićem, kakav je on ?
Mateićka1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 15:00   #17
Quote:
Angelale kaže: Pogledaj post
Meni je danas 3 tjedna od operacije i mogu vam reci da neznam sta se događa sa nosom on je sve širi ,vrh nosa se širi a sastrane neznam sta sa kazem neko kaze da je to normalno neko da nije neznam vise samo znam da svoj nos nemogu viditi;(
Ista stvar i meni. Evo sad ce 4 tj od operacije, nos mi je uzas. Izgledam kao osoba kojoj treba operacija nosa a ne koja je operirala nos.

Bila na drenazama al ne vidim neki pomak
ivona2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 16:42   #18
Ja kad vas čitam očito da ću zauvijek ostati sa svojim ružnim nosom Tako me sad i strah bilo šta poduzeti da ne izgledam još gore nego sad.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 17:37   #19
Quote:
lolalita kaže: Pogledaj post
To je prekratko vrijeme za bilo kakav rezultat i vrhu nosa najduze treba da splasne,meni je 6 mje bio kao bumbar i to nakon obadvije operacije jer je tamo nadeblja koža...strpi se i za par mjeseci ces vidjet dali ide na bolje.
Kad sam skinula kalup savršen je bio a sad bas kao da trebam operaciju;/ reci mi dali se i suzi jer mi je jako širok a doktor ga je suzio bar je tako rekao ?
Angelale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 19:06   #20
Quote:
Angelale kaže: Pogledaj post
Kad sam skinula kalup savršen je bio a sad bas kao da trebam operaciju;/ reci mi dali se i suzi jer mi je jako širok a doktor ga je suzio bar je tako rekao ?
Kod kog si operirala?

I meni je bio savrsen nakon kalupa, sad se promjenio do neprepoznatljivosti.
ivona2004 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.