Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 13:51   #61
Quote:
16gusta kaže: Pogledaj post
da !!! mislis da nije dobro centriran????
moglo bi biti do balansiranja... nedavni slucaj,
parketar je nosil sam vrbovecku i opal preko kabla koji je netko ostavio gdje ne bi trebal biti ...
kod barbarica placena generalka, sve mijenjano,
pocela je ostavljati tragove sto prije pada nije radila, zbalansirali su nesto, razradili valjak, petljali sa kotacicima, narucivali od razl. proizvođača i do sad su sami skemijali da brusi ok, jedino na finishu ostavlja crte ...
problem je najveci naci sposobnog majstora koji ce vrbovecku dovesti u red ... kako su imali tad problem, usput su se raspitivali i izgleda da ih ima mnogo sa slicnim problemom ...
tako da su na kraju uzeli novu masinu, ne sjecam se koju, jednu od arkadinih mislim...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 21:00   #62
meni je isplatljivije preko tog stavit nov laminat nego to brusiti lakirati i kupovati nove letvice... jos i kitovati rastvore

Zadnje uređivanje supher mali : 02.02.2009. at 21:10.
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 09:17   #63
Je,a zamisli samo da su to cijene iz 2005 ;-) ...
i da nadodam, priupitala sam za gore spomenutu brusilicu, sa vremenom kak je to sjelo nakon generalke, crte su nestale i na finishu, ali pocela je zezat sa hupserima na finishu kak je i 16gusta imao problem, a to ako su oni dobro pokopcali nesto sa osovinom i kotacima koji su "plastikana", jos ce probati kod jednog tipa koji balansira zamasnjake,radilice i sl.,a navodno je neki stari majstor koji je mrak radio umro prije 2 godine te negdje kod radnicke su se nekad proizvodili kotacici koji su bili odlicni za nju, ima neke sa 4 lagera i ne sjecam se koliko slojeva gume ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 20:18   #64
ja sma nasao jednog za 30kn kvadrat , mada mogu i sma posuditi brusilicu


lajsne ne brusi..jesu skupe ali rade kupi nove...

lak je skup

mislim d abi majstor trebao u cijenu i staviit letvice i sve.. ja bjezi od MAJSTORA koji kompliciraju...

ovako se pogadaj koliko vam je po kvadratu

ima tog vise jel moze manje

jel to ulkjucuje sve?

ako pocme pricati ja to moram vidjeti..trazi drugog


i ne dopusti da ti prvi put da jednu cijenu a kasnije drugo duplo vecu..sto vecinom rade



a jeftinije ti je stavit laminat preko tog nego se zezati s time


a sad jedno pitanje za mene? jel se da sto izvesti sa obicnom brusilicom? jel tko probao
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 22:25   #65
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
ja sma nasao jednog za 30kn kvadrat , mada mogu i sma posuditi brusilicu


lajsne ne brusi..jesu skupe ali rade kupi nove...

lak je skup

mislim d abi majstor trebao u cijenu i staviit letvice i sve.. ja bjezi od MAJSTORA koji kompliciraju...

ovako se pogadaj koliko vam je po kvadratu

ima tog vise jel moze manje

jel to ulkjucuje sve?

ako pocme pricati ja to moram vidjeti..trazi drugog


i ne dopusti da ti prvi put da jednu cijenu a kasnije drugo duplo vecu..sto vecinom rade



a jeftinije ti je stavit laminat preko tog nego se zezati s time


a sad jedno pitanje za mene? jel se da sto izvesti sa obicnom brusilicom? jel tko probao
Mali pričaš gluposti,bježiš od majstora koji kompliciraju samo zato jer ti čovjek želi objasniti.

Budala daje dvije cijene u ponudi,lak je skup a onaj koji je još skuplji za večinu je nedostižan.

Laminat i parket su dvije različite stvari,po svemu.

Postoje ljudi koji imaju pare i znaju dobro što žele,pa to i dobiju.Pa kad im vidiš gajbu na telki oblije te znoj.

Prema tome......imaš pare ili ne????

P.s običnom brusilicom recimo 1800 w de walt,probao sam davnih dana,i to je pušiona.Čudi me da to ne znaš,kako si ono napisao na mojoj temi "Ja sam još uvijek master."

usput znam lika koji radi za 21 kn m2 sa poliranjem tako da ti crte ne ostanu.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 12:31   #66
da takvih sto imaju para ,,,imas jako puno?..a kod takvih izgubis dana na licanje...pa te dode na isto

agajba im je ono sto oni vide,a ne ono sto mi vidimo
a ti vidis koliko si rekao lovu...pa tako oko tog i nema neke rasprave...

parket sam imao prije 40g i ne mislim da je neka fora imat mi ga i danas....
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 17:18   #67
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
da takvih sto imaju para ,,,imas jako puno?..a kod takvih izgubis dana na licanje...pa te dode na isto

agajba im je ono sto oni vide,a ne ono sto mi vidimo
a ti vidis koliko si rekao lovu...pa tako oko tog i nema neke rasprave...

parket sam imao prije 40g i ne mislim da je neka fora imat mi ga i danas....
Ista ti je cijena i za "njih" i za druge stari.A gajbe su im j..ene logički zato jer imaju.

A parket kako ti rekoh,je nešto drugo a laminat opet treće.Imaš i laminata po 350 kn m2 imaš za tu cijenu i gotovih parketa,sistem slagalice pa ti dođe na isto.Imaš i egzote po 800 kn m2 a imaš i laminata sa greškom po 30 kn m2.

Poanta o parama je kako rekoh : "Ništa nije problem,imaš ili nemaš?" i to je sve.

Što se tiče mene,normalno da vidim lovu,ali i radim.Ne brini da davno nisam radio iz morala penzionerima za nekih 80 kn po danu,deset sati.Ali stari moj kad drugi dan shvatiš da si svoj rad praktički pojeo u jedno popodne i nije ti ostalo ništa,šta čemo tada?Iskreno,lagao bih kada bih rekao da mi je žao i da mi Bog to nije vratio.

Normalno da ima i probisvjeta koji mute,ali pošto radim sam s takvima baš nisam u kontaktu,ali čujem.

Tako je to...
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 19:46   #68
ovaj gotovi parket da...

da se vidi neka vele razlika NE. da je razlika u kvaliteta primjetna NE

to su samo price

sta ti mislis da bi ja radio ispod 400kn, a za vise sve... ma da ima pravilo i ne previae odbijati posao...
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 20:32   #69
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
ovaj gotovi parket da...

da se vidi neka vele razlika NE. da je razlika u kvaliteta primjetna NE

to su samo price

sta ti mislis da bi ja radio ispod 400kn, a za vise sve... ma da ima pravilo i ne previae odbijati posao...
Računica i je od 400 do 1000 kn dnevno.Zavisi koliko radiš i kakav je posao.Nisu vremena za odbijanje,jedino ako se ne može radi drugih obveza...I naravno ako skontaš prevaritosa...
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:32   #70
skontas haha

aj bas me zanima kako ga skontas

ovo bi mogla bit nova tema

-----------
ej bas kad smo kod ovog

daj mi reci za zvucnu izolaciju izmedu brodskog poda?

i po tvom sto ej bolja zvucna izolacija brodski pod i sto vec se stavi izmedu ili laminat i 5mm spuzva?
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 15:18   #71
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
skontas haha

aj bas me zanima kako ga skontas

ovo bi mogla bit nova tema

-----------
ej bas kad smo kod ovog

daj mi reci za zvucnu izolaciju izmedu brodskog poda?

i po tvom sto ej bolja zvucna izolacija brodski pod i sto vec se stavi izmedu ili laminat i 5mm spuzva?
Da tema ne bi bila loša,inače samo o majstorima a ajmo o kljientima.

Ovo drugo pitaj na Parketima.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 15:13   #72
Quote:
slavko1941 kaže: Pogledaj post
Pažljivo čitam svaki post i ne razumijem zašto inzistirati skidanje postojeće "stare" podloge ako je ona do sada bila u redu? Zašto ne zamijeniti samo parket, a podlogu premazati sredstvom koji će podlogu površinski utvrditi?
Nisu stari graditelji bili baš takve neznalice, znali su oni šta rade.
Quote:
petar0001 kaže: Pogledaj post
slavko1941, nitko nije komentirao tvoj post. Zasto? Upravo mene to i zanima. Da li je to dobro napraviti, ispod parketa na postojecu podlogu staviti samonivelirajucu masu? Ima neka koja moze ici do 30mm debljine. Sta kazete na to?

Evo isto sam se i ja pitao, ali sve "znalci" koje sam pitao su govorili da treba maknuti staru podlogu van, a na sve moje upite bi li ta stara podloga(koja je drzala 40godina) bila dobra da se malo ucvrsti i na nju stave osb ploce na koje bi dosao parket, su odgovarali sa: "..a ja to neznam..to se tako ne radi.. kad vec sve mjenjas promjeni i to, i sl gluposti.
Tako da sam nakraju odustao i sve maknuo van, sada samo treba smisliti kakvu podlogu staviti jer vidim da tu ima dosta prijedloga...
__________________
...hakuna matata...
Qwasy6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 16:17   #73
Quote:
marijoj kaže: Pogledaj post
mislim da ti je najbrze a i najjeftinije rjesenje na postojecu glazuru staviti najtanje OSB ploce ( 12 mm) i onda na njih ljepiti parket. Znaci, visi si samo za 2 mm, a mislim da je to zanemarivo.Moguce da se ta razlika moze izgubiti brusenjem parketa. Novi parketi ce se ljepiti na 100% suhu podlogu a ujedno smatram da ces dobiti i jos jaci spoj tj. da je drvo-drvo jace nego drvo-beton.
OSB mora biti jači (deblji) od parketa inače će ga parket razvaliti.
the_ripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 22:28   #74
Majstor mi je lakirao parket...prosao 2 ruke i bilo je sve odlicno..aliiii kad je isa 3 ruku ostale su kao neke bubuljice ZBOG CEGA je to ako moze neko pomoc...i kako rjesit?? HVALA
__________________
UM caruje a SNAGA klade valja :)
Lavić2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 08:24   #75
Spolirat i ponovo lakirati,a zasto, ima dobar tekst koji sam prije c/p odnegdje sa opisom raznih problema kod lakiranja, ukratko moze biti npr. prasina,pa zargonom majstora "kristali" laka,mislim da je bilo navedeno nesto i sa temp. te varijacije na temu problema...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:41   #76
Quote:
Lavić2010 kaže: Pogledaj post
Majstor mi je lakirao parket...prosao 2 ruke i bilo je sve odlicno..aliiii kad je isa 3 ruku ostale su kao neke bubuljice ZBOG CEGA je to ako moze neko pomoc...i kako rjesit?? HVALA
Opet problem chromodena.
kaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 10:13   #77
Dižem temu jer me zanima kako se sada kreću cijene brušenja parketa - samo osnovnog grubo&fino brušenja prije lakiranja. Sve drugo imam tko će mi napravit, samo trebam nekoga sa strojem. U ovoj temi piše 30kn/m brušenje i lakiranje (ali to je cijena od pred više godina), a ja sad kad zovem oglase majstori mi traže 30 - 40kn/m samo za tih par sati brušenja (trebam obrusiti pola stana, tj. oko 30m2). 900 kn za par sati, ma da ne bi.

Napominjem da se ne radi o višestrukom brušenju nakon svakog sloja laka, nego samo priprema parketa prije prvog sloja.

Sama sam si napravila već dosta oko renoviranja stana, pa ću i ovo sama, ako treba. Ali ako znate da se može naći netko sa strojem za neku normalniju cijenu, molim da javite, može i na pm. Hvala.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 11:07   #78
Quote:
ja-koja-jesam kaže: Pogledaj post
Dižem temu jer me zanima kako se sada kreću cijene brušenja parketa - samo osnovnog grubo&fino brušenja prije lakiranja. Sve drugo imam tko će mi napravit, samo trebam nekoga sa strojem. U ovoj temi piše 30kn/m brušenje i lakiranje (ali to je cijena od pred više godina), a ja sad kad zovem oglase majstori mi traže 30 - 40kn/m samo za tih par sati brušenja (trebam obrusiti pola stana, tj. oko 30m2). 900 kn za par sati, ma da ne bi.

Napominjem da se ne radi o višestrukom brušenju nakon svakog sloja laka, nego samo priprema parketa prije prvog sloja.

Sama sam si napravila već dosta oko renoviranja stana, pa ću i ovo sama, ako treba. Ali ako znate da se može naći netko sa strojem za neku normalniju cijenu, molim da javite, može i na pm. Hvala.
A tko će ti lakirati......zar nema taj svoju brusilicu da to napravi. ako nema onda je stvarno majstor od formata.

Inače ovakve postove gdje samo tražiš majstora stavljaj na temu "Potražnja za majstorima".
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 12:07   #79
Oke, nisam skužila temu jer sam naletjela direktno s gugla.

Ne radi se o "pravom" majstoru (a pitanje što se pod tim podrazumijeva, mislim da majstori i ja imamo sasvim različitu definiciju toga) nego o prijatelju koji je kao student radio na baušteli, uključujući i takve poslove. Vidjela sam kako je sredio svoj pod pa mu vjerujem.

Jednostavno odbijam plaćati lihvarske cijene.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 12:09   #80
Quote:
ja-koja-jesam kaže: Pogledaj post
....Sama sam si napravila već dosta oko renoviranja stana, pa ću i ovo sama, ako treba. .....
Imaš strojeva za iznajmiti u većim centrima (u Sisku recimo OBI)!
Ili si kupi tračnu brusilicu (500-700 kuna) dvije vrste šmirgl trake (gruba i fina po 3 komada) i brusi. Jedino nakon 3-5 kvadrata moraš na čik pauzu - brusilica se zagrije. (Ali je pod garancijom)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.