Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2006., 10:27   #1
Cres ili Losinj - za familiju s djecom

Koje mjesto bi bilo OK na Cresu za familiju s djecom (8 i 6 godina), znaci da ima sljuncanu plazu, da se do nje ne hoda dugo i da u mjestu ima barem malo zivota, koji restoran, trg i negdje za prosetat navecer? Trazim previse? Mozda nesto slicno ima na Losinju? Hvala
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 22:06   #2
Ako tražiš nešto života onda na Cresu dolazi u obzir grad Cres dok je Lošinj možda generalno malo "življi". Što se tiče grada Cresa, postoje dva hotela, jedan u samom centru koji ne bi preporučio te jedan cca 1 km od centra sa svojom "plažom" (hotel Kimen). Inače ima dosta i privatnog smještaja te auto-kamp. Plaže su uglavnom betonirane ili napravljene od nasipanog šljunka. Osobno mislim da što se plaža tiče, Cres i nije ko zna što. Na Cresu je po mom mišljenju Valun te obližnje Lubenice savršeno mjesto glede plaža (od okruglog kamenja, prekrasno more) ali tamo nema nekog života. U Valunu dođeš brzo do plaže dok Lubenička plaža iziskuje planinarske vještine :-)
Tako da kad se sve zbroji, možda je Lošinj bolja varjanta mada ne znam kakve su tamo plaže.
Orbit2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 01:53   #3
Bolji je Lošinj.Imaš mir ako hoćeš a imaš i malo živosti.
Mi smo bili sa klincem prvo put kad je imao 1. g.Bili još jednom i ove godine za Uskrs išli tjedan dana.Bilo skroz OK,klinac se igrao,kupao (u bazenu),šetali smo bili po Cresu.Po ljeti za klince imaš animaciju,moj klinjo ima 8. i paše mu odmaknuti se od nas pomalo.
Hotel gdje smo mi odsjeli je Aurora i dobar je,klopa je skroz Ok,ljudi ljubazni
samo ja mislim da ti neće biti lako dobiti smještaj jer je vjerojatno već sve rezervirano.Lošinj napadnu Njemci i Talijanci,Slovenci.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 07:07   #4
Na Lošinju nemaš paže za klince,mi smo vozili u Atatore (ili tak nekak se zove mjesto svaki dan)........anyway.........u Lošinj nikada više
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 11:11   #5
Quote:
ZUJAN_BJ kaže:
Na Lošinju nemaš paže za klince,mi smo vozili u Atatore (ili tak nekak se zove mjesto svaki dan)........anyway.........u Lošinj nikada više
Cudno, Čikat je djelomicno pjescana plaza, bas za bebache. Sunčana uvala ima dobar komad sljuncane plaze, sasvim ok za djecu. Obje imaju i kamene ploce savrsene za suncanje.
Juraj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 13:25   #6
Quote:
Juraj2 kaže:
Cudno, Čikat je djelomicno pjescana plaza, bas za bebache. Sunčana uvala ima dobar komad sljuncane plaze, sasvim ok za djecu. Obje imaju i kamene ploce savrsene za suncanje.
Ma je samo od silnih čeha,mađara,srba nemreš ni do vode,a voda daleko najzmazanija na cijelom Jadranu........meni se osobno tam uopče ne sviđa,a ko voli nek izvoli......
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 10:20   #7
Thanx, people. U biti, ne trazim za sebe, nego za familiju kolegice Talijanke koji su redovni na nasem Jadranu pa me pitala za Cres, ali bila sam odmah skepticna kad su klinci u pitanju. Po vasim odgovorima, a i po onome sto sam cula, Cres je ipak vise za parove bez djece sa boljom kondicijom.

Razmisljaju i o Krku, pa mi se cini da ce ipak biti Krk. Hvala!
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 19:23   #8
Quote:
ZUJAN_BJ kaže:
Na Lošinju nemaš paže za klince,mi smo vozili u Atatore (ili tak nekak se zove mjesto svaki dan)........anyway.........u Lošinj nikada više
Ti si onda bio u nekom drugom Lošinju nego ja. Možda u Srednjem Lošinju?
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 10:26   #9
pa po meni krk uopce nije mjesto za obitelj s djecom. voda je toliko prljava da ja svojoj djeci ne bi dala da se u tome kupaju! uzas-doslovno govna plutaju! na cresu toga nema! more je precisto i prekrasno! ljudi ima, ali ne previse kao na drugim mjestima! i zato mi se cini da je to najbolje mjesto za obitelj.
i losinj je prekrasan sam tamo ima puno ljudi i priroda nije tako prekrasna....krk mi se cini kao najgori izbor.
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 19:24   #10
Quote:
molly* kaže:
pa po meni krk uopce nije mjesto za obitelj s djecom. voda je toliko prljava da ja svojoj djeci ne bi dala da se u tome kupaju! uzas-doslovno govna plutaju! na cresu toga nema! more je precisto i prekrasno! ljudi ima, ali ne previse kao na drugim mjestima! i zato mi se cini da je to najbolje mjesto za obitelj.
i losinj je prekrasan sam tamo ima puno ljudi i priroda nije tako prekrasna....krk mi se cini kao najgori izbor.
Ako idu s klincima na Krk, najbolje mjesto im je Baška.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 01:13   #11
Quote:
molly* kaže:
pa po meni krk uopce nije mjesto za obitelj s djecom. voda je toliko prljava da ja svojoj djeci ne bi dala da se u tome kupaju! uzas-doslovno govna plutaju! na cresu toga nema! more je precisto i prekrasno! ljudi ima, ali ne previse kao na drugim mjestima! i zato mi se cini da je to najbolje mjesto za obitelj.
i losinj je prekrasan sam tamo ima puno ljudi i priroda nije tako prekrasna....krk mi se cini kao najgori izbor.

Definitli ne Krk, to je grdi masovni turizam... osim ako baš ne poznaju dobre osamljene plaže, npr. oko Stare Baške.
Cres je sigurno jedan od najboljih izbora na Jadranu, no samo za šmekere...
Uostalom, klinci od 6 i 8 godina plivaju već i bolje nego starci, pa nisu ograničeni s dječjim plažama.
zakan14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 17:29   #12
Quote:
molly* kaže:
pa po meni krk uopce nije mjesto za obitelj s djecom. na cresu toga nema! more je precisto i prekrasno! ljudi ima, ali ne previse kao na drugim mjestima! i zato mi se cini da je to najbolje mjesto za obitelj.
i losinj je prekrasan sam tamo ima puno ljudi i priroda nije tako prekrasna....krk mi se cini kao najgori izbor.
Pa reci onda, gdje na Cresu? Ili na Losinju? Koje mjesto, koja plaza, konkretno. Klinci su 5 i 7 godina (nadodala im ja jednu ) i nisu jos 100% s plivanjem (nisu rodjeni na moru) tako da su im plaze s lakim ulazom u more interesantne.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 18:50   #13
na cresu: plaza u lubenicama, plaza u orlecu, u gradu cresu (samo pretpostvaljam da nije precisto), u valunu, u martinscici! u valunu---predivno!!!!
na losinju: bolje poznajem veli losinj nego mali, iako dugo nisam bila...a i mislim da je veli bolji za klince...kako se zove ona plaza iza svjetionika?...rovenska?
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 19:11   #14
Quote:
molly* kaže:
na cresu: plaza u lubenicama, plaza u orlecu, u gradu cresu (samo pretpostvaljam da nije precisto), u valunu, u martinscici! u valunu---predivno!!!!
na losinju: bolje poznajem veli losinj nego mali, iako dugo nisam bila...a i mislim da je veli bolji za klince...kako se zove ona plaza iza svjetionika?...rovenska?
Bolji je mali jer ima šljunčanih dijelova plaže i ima hlada. Plaža u Velom lošinju je na udaru sunca bez milosti ako nemaš svoj suncobran. A gdje točno u Malom Lošinju nije osobito važno -- samo pređeš preko otoka na suprotnu stranu od grada i imaš par kilometara raznih plaža u rasponu od svega pa do svačega. Prije svega imaš dosta hlada i sto pizdarija za klince (uključujući sokove, sladoled i sl.)
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 21:33   #15
mali losinj.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 22:44   #16
na losinju smo ljetovali negdje do moje 9-te godine i to su mi definitivno najljepsa ljetovanja.

mali losinj je bolji od velog jer ima puno vise plaze. kad sam bila klinka isli smo najvise na cikat, a kad sam naucila plivati (na cikatu ) na suncanu uvalu, i to najcesce na onaj stjenoviti dio. ja sam vrlo brzo pocela ici direktno u duboku vodu, ali ima i plicaka.

molly, kak si ti zamisljas da ljudi dodu do lubenica, tj. do plaze? koliko znam, ide se ili pjesice ili privatnim brodicem. men su lubenice super mjesto za odmor, ali da bi tam isla s dvoje djece , ne bi.
valun mi je totalno bezveze. nema hlada ni za lijek, sve nagurano...
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 07:26   #17
do lubenica--pa upravo tako brodicem! lijepo si iznajme i na izlet. a ima i izleta skupnih do tamo.
valun je prekrasan. ja na cresu ljetujem 15 godina i nikad nije guzva prevelika. a i hlada sam uvijek mogla naci!
meni je bolji veli losinj za klince...jer ne moras ici autom do plaze kao u malom losinju (ako se ne varam), a i ima manje turista...mali losinj je bas onako grad, nije mi kao neko slatko turisticko mjestasce...al to ja volim, ne mora znaciti da i drugi!
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 20:32   #18
Arrow

Quote:
molly* kaže:
valun je prekrasan. ja na cresu ljetujem 15 godina i nikad nije guzva prevelika.
Hm, za par dana mi stižu gosti koji su 20 godina ljetovali u Valunu te su sada odustali od Cresa upravo zbog velike gužve...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 13:49   #19
Quote:
molly* kaže:
meni je bolji veli losinj za klince...jer ne moras ici autom do plaze kao u malom losinju (ako se ne varam), a i ima manje turista...mali losinj je bas onako grad, nije mi kao neko slatko turisticko mjestasce...al to ja volim, ne mora znaciti da i drugi!
Mislim da se varas jer u Malom Losinju ne moras ici autom na kupanje...mislim, bolje reci ovisi gdje odsjednes jer logicno je da ako hoces jeftiniju cijenu ides malo dalje od mora, pa ti logicno ni plaza nije blizu iako to za Losinj ne vrijedi, jer cijene su tamo iste gdje god bio. U Suncanoj uvali ti je more ispred nosa (Vespera, Aurora, dvije-tri vile), u Cikatu isto tako (Bellevue, Alhambra, Vila Hortenzia, Vila Diana, Helios, auto kamp, i mali izbor apartmana) a isto tako i u Valdarkama (jedino izbor apartmana). U Veli Losinj ces i tesko naci pristup s autom do plaze, osim kod hotela Punta, iako i tamo ne mozes vise parkirati jer su vec prosle godine zagradili parking samo za hotelske goste. Prije ulaza u "pjesacku zonu" placas parking, a veliki dio apartmana u Velom i nema direktni pristup automobilom do apartmana. U Velom se jedino mozes kupati s klincima u uvali Rovenska koja ima solidnu sljuncanu plazu. Ostale plaze u Velom nisu za klince.

Sto se djece tice, iskreno bih vise preporucio boravak u Suncanoj uvali i u Cikatu. Tamo ima svega, od dijelova sljuncanih plaza, do dijelova pjescanih plaza, iako prevladav u globalu stijena. Uvala Cikat je dobar izbor za klince, ima dio pjescane plaze, a ima i Aqua World za klince ispred hotela Bellevue, koji je besplatan i ima one dvorce na napuhavanje, tobogane na napuhavanje, ma sve je napuhano i u vodi....raj zivi za klince, pustis ih tamo jednom, imas bezbrizan godisnji

A sto se tice Cresa i njegovih plaza, mozda najbolji izbor za klince...more je cisto (kao i Losinju) i ima dosta plaza nasipane sljunkom. Hotel Kimen ne bih preporucio za smjestaj, ponuda komparirano s cijenom nije dobra, pa bih u Cresu preporucio izbjegavanje u apartmane, dok za Losinj vrijedi obratno.

euro putnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 13:55   #20
proslu subotu ujutro oko 10 kolona za trajekt na cres je bila oko 2 km zato smo odustali. (isli smo s gornje strane, lovran, moscenica pa dalje)
bojim se i pomisliti kak je 8 mj.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.