Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2009., 12:50   #201
samo da napišem iskustvo sa prepeličjim jajima...
nakon 1. ture skupili smo 3,5 tjedna u vrtiću bez bolesti i podgili željezo (nakon kompletne ture) ž

još je uzimao Petroivćev med za dizanje imuniteta, vitamin C tekući..i probiotik još uvijek pije (mislim da će nam ovo biti zadnja tura) da se malo oporavi nakon svih antb...
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 13:57   #202
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
samo da napišem iskustvo sa prepeličjim jajima...
nakon 1. ture skupili smo 3,5 tjedna u vrtiću bez bolesti i podgili željezo (nakon kompletne ture) ž

još je uzimao Petroivćev med za dizanje imuniteta, vitamin C tekući..i probiotik još uvijek pije (mislim da će nam ovo biti zadnja tura) da se malo oporavi nakon svih antb...
Super!!!
Kako ta jaja pije?I di se to moze kupit?
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 14:08   #203
piju se ujutro na tašte...al mogu i kuhana i pečena al je smanjen učinak..
ja stavim još žlicu jogurta i uopće se jaje ne osjeti...a ja inače ne podnosim sirova jaja...

naruče se putem telefona od najbližeg uzgajivača, većinom dostavljaju na kućnu adresu...a ima ih za kupit i u nekim Konzumima, Mercatoru..

potraži na netu "jaja japanskih prepelica"..moraju biti japanske tj od te vrste

nemaju kolesterola, imaju samo 15 kcal
ako se usporede sa istom količinim kokošjeg jajeta imaju.
7 x više željeza
5 x više fosfora i kalija
10 x više vitamina B kompleksa
sadrže i vitamin A i aminokiseline

mi smo popili 120 kom..
inače je doza za djecu 3-5 godina 240 jaja....ne preporučaju se manjima ako imaju otprije alergije na jaja...
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 16:43   #204
.....

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
maticna mlijec ne moze uciniti nista lose ako se uzima kako je propisano
osim toga , dijete mora proci periode prahlada i bolesti , da bi razvilo vlastiti imunosni sistem
znam da zvuci glupo , ali osobno sam bio isprobao ribani krumpir na noge i zelje na prsa
neznam zasto ni kako , ali te stvari rade
meni je zelje to jest listove kupusa preporucio ginekolog da stavim na grudi ako me bole ili su natecene.....bolje to nego neke obloge od vode na ta takva osjetljiva mjesta....i krumpir naravno.....na noge.....lakse se podnosi nego direktno hladne krpe....a ucinak je isti....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 16:53   #205
..........

Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
Koliko je proslo od mog zadnjeg posta toliko nam se stanje pogorsalo!!!!

Nakon 3 ab-zinat,klavocin i na kraju sumamed popita u 9 dana poharalo nas je opet.....visoka tem.,plac,buncanje dok spava,i sve sto ide uz to.nocas smo opet bili na hitnoj ali u drugoj bolnici.otorinac nas pregledao i zamislite ovo: kronicna upala srednjeg uha i lijevo i desno,tonzile ilitiga mandule razrovane i naslage ko kora debele!!zaljecena gnojna angina....i sta ja znam sta sve nije nabrojao!

prije tocno 1,5mj kad je to sve pocelo je sam trazila briseve da naprave ali su mi rekli da ne treba jer je sve ok,nakon tjed.dana opet ja pricam a nitko me ne sljivi,....crp rastao i dosao do 70, leukociti skoro do 30 a oni se loptaju i dali nam sumamed!!!!
od sumameda proslo 10 dana i ponovo nocas zakurio preko 40.(njemu tem.skoci odmah visoko nema postepenog rasta).ponovo nam u bolnici prepisali zinat koji sam ja odbila i danas posavjetovala sa svojom pedicom koj je presla odmah na inekcije 7 dana ali sam zaboravila kako se zovu(sutra cu pitati),napravili sve briseve i sad cekamo rezultat koji ce biti u petak.
sta da djetetu dam sad nakon toliko ab u kratkom roku a ima samo 14mj.i nejde u jaslice od kad ovo traje,izolirali smo ga,pazimo ga ali uzalud kad nije izlijeceno kad je trebalo na vrijeme!!
strah me jer su to jako visoke tem koje se ponavljaju svaka 3-4 dana pa stanu i tako to vec traje....
dali mu smijem dati sad probiotik ili da pricekam do ne zavrsimo sa tim inekcijama?
pije ehinal sirup ali nema bas ucinka i presli smo na cebelicu maju tak se zove,voli samo one danon jogurtice vocne ali ove norm.nevoli kiseli su mu.a moramo z.floru podici a kako???
e tako je meni sin ove zime dosao do sumameda zbog streptokoka u nosu............jer muz uzeo stapice one za usi obicne i vadio mu slinice iz nosa par dana.....ama opreza nikad dosta.....ma ja nedam i doma da ode to u nesto veliko......cim vidim da djete pije dva sirupa skoro.....kupim odma i cefaleksin,eritromicin i sl podjelim doma.....aj sto da ja trujem djete nek se truju malo odrasli.....najvise mislim od starih....(baba ,deda ima pa prababa...pa ja i muz se motamo tu)....i disemo ono sto i on...a nama inkubacije duze traju....mozda ti djete kupi nesto od vas....i onda ako vi nesredite se nemoze ni ono....u njega se samo komplicira.....i otvaraju novi problemi
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 08:42   #206
Jel može uz dojenje matična mliječ? royal gelly? na deklaraciji ništ ne piše
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 09:13   #207
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
Jel može uz dojenje matična mliječ? royal gelly? na deklaraciji ništ ne piše
Može.
Ja sam pila, a i davala djetetu.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 09:17   #208
hvala
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 09:52   #209
mi našem zlatu (20 mj) dajemo med od petrovića i ulje jetre bakalara. još i cica. tako da je to to za imunitet.

a glede matične mliječi za bebe, dosta sam tražila na tu temu, naišla na različite stavove, da se ne preporuča baš za bebe (radi hormona ako se dobro sjećam..). tako da sam odustala
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 18:20   #210
....

ma sad me ta jaja od prepelice zaintrigirala me jer sasku je hemoglobin uvjek tu negdje....na granici.....a jaja od prepelice sam vidjela samo u jednom ducanui neznam ni koliko su.....nego moj sin nije bas jajojedac,(pazi mi izraza hehe )...nevoli ih....znaci moraju se sirova zamaskirat u nesto....nego me brine salmonela....posto ih ima u samo jednom ducanu....i sirova se jedu...a ova moja doktorica....samo ne ziva jajca,samo ne ziva jajca....100 puta ce reci...a sasko nece ni przena ni kuhana.....treba da ga nacekas.....i s nekom pavlakom,mladim sirom...ili nekim namazom mlijecnim da sve to upakujes....
a i kakve su sanse za alergije...ko zna...sasko je alergicar na insekte i svasta nesto.....na boje inustriske....jestive...dali da probam .....ili ne pitanje je sad.....a bem ti citava filozofija ispade.....ali volila bi da mu pokacim malo zeljezo....i muzu da dokazem da moze i hemoglobin da se zgolemi s jajcima......
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 22:33   #211
ako je alergičan na jaja onda je alergičan nije btno jel kokošje ili prepeličje...al ako inače jede kokošja a nema alergiju onda može i prepeličja...

ni MIha baš ne voli jaja al ja stavim u 2 jaja žličicu jogurta ili Monte-a i uopće se ne osjeti miris ni okus jaja..
ja ih kupujme od uzgajivača i z adjecu su u pola cijene, inače su 1,25 kn po komadu
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 08:28   #212
....

Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ako je alergičan na jaja onda je alergičan nije btno jel kokošje ili prepeličje...al ako inače jede kokošja a nema alergiju onda može i prepeličja...

ni MIha baš ne voli jaja al ja stavim u 2 jaja žličicu jogurta ili Monte-a i uopće se ne osjeti miris ni okus jaja..
ja ih kupujme od uzgajivača i z adjecu su u pola cijene, inače su 1,25 kn po komadu

on je jako malo konzumirao jaja u ovih 3g...i to uvjek su bili kuhani ili przeni...nije reagirao....ali sad brine me...izlazimo iz zime kad je imunitet slabiji....a koncentracija svih stvari u tim jajcima je puno jaca..da mi neragira..u stvari izgleda probaj pa ces saznat nazalost....

ps. ma u stavri ta citava misterija zasto djeca reagiraju na jajca i sta okida tu takvu alergiju mi je nepoznata....zato i trabunjam tu......
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 14:31   #213
ako je ijednom probao jaje u bilo kojem obliku i nije reagirao onda nije alergičan...
a koncentracija željeza, vitamina B i sl stvari ne može biti štetna
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:46   #214
pripravci za jačanje imuniteta

evo, kao što naslov kaže, zanima me što je najbolje za jačanje imuniteta kod djece. Mali mi sad kreće u školu i inače je podložan svašta pokupiti, a ja sam trudna pa ne bih riskirala da se stvari dodatno zakompliciraju.
pa eto, uz voće i povrće, što bi bilo najbolje da mu dam, neke dječje vitamine ili ehinaceu, zeleni med što je vama bilo najbolje?
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:57   #215
ja svojima dajem svaki dan po zlicu meda sa par kapi propolisa. kad mi svekrva posalje megamed, to prave tamo kod nje, onda i to dajem, to je mijesavina meda sa maticnom mljeci, propolisom i s cvijetnim prahom.

i mogu rec, da smo s time prosle zime super prosli

a kad vidim da kenjkaju oko jela onda znam dat sanostol, ali rijetko.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 11:50   #216
Ja dajem svojima kapi InfantCare od TwinLaba. I super su. Mene i muža ovih dana pokosio neki želučani virus, a njima ništa. stvarno su manje bolesni odkada ih uzimaju.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 12:42   #217
bili smo puno bolesni zadnje vrijeme i na kraju završili na srebrnjaku... kad sam pitala doktora kojem jako vjerujem kako da ojačam bebin imunitet rekao je NIKAKO vrijeme će učiniti svoje, svaka viroza jača imunitet, svaka bolest radi na tome...
NAravno da nije naodmet davati vitamin C i med kada je bolesno, ali propolise, matične mliječi i slično on ne preporuča davati (ne štete ali ni ne koriste-ako sam dobro shvatila)...
Naravno da mi je to bio šok jer 8 tjedana je bolovala no držim se te (dok ponovno ne krene neka faza boleština...)
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:05   #218
..I ja pocinjem vjerovati u to nakon cca 1500 potrosenih kuna u kojekakve vitamine, dodatke, pripravke. Imam feeling da smo sve isprobali. I svejedno se razboljevao svako malo u vrticu. Da svako malo.... Nije ni bio u jaslicama!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:08   #219
E da.. I pricam s jednom mamom iz kvartovskog parka, koja je inace pedijatrica (ima kcer trun stariju od princa), I govori mi da mu nista ne dajem. On mora proci te sve bolesti. Ako nece sada, kasnije ce.. Bilo sa 3, 5 ili 7god.
Jednostavno da se probamo snaci za baka servis ili dadilju kada krene u vrtic I kad krenu bolesti..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:11   #220
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
E da.. I pricam s jednom mamom iz kvartovskog parka, koja je inace pedijatrica (ima kcer trun stariju od princa), I govori mi da mu nista ne dajem. On mora proci te sve bolesti. Ako nece sada, kasnije ce.. Bilo sa 3, 5 ili 7god.
Jednostavno da se probamo snaci za baka servis ili dadilju kada krene u vrtic I kad krenu bolesti..
tako reče i ovaj moj pedijatar koji ima kćerkicu malo stariju od AMrte, ali isto tako veli da ako idu u vrtić da ih valja cijepiti protiv streptokoka pneumoniae (bar bi on svoju cijepio)... protiv rota virusa ju nisu cijepili (oba roditelja su pedijatri) jer ga je preboljela.... a bi li
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.