Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2007., 17:46   #61
Ona betonska ploča na dimnjaku se složi tak da visi van od rupe na sve strane. Rupa dimnjaka ti ima vrlo malu površinu, pa neće skupiti puno vode, tak da se ne moraš bojati fleka.
Imam dimnjak s 3 rupe 14x14 cm, bez kape i nikad problema.
Nadam se da bu tak i ostalo
Dimnjak (Schiedel) za centralno bude imal onaj inox konus na vrhu, također bez kape.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 20:32   #62
Kapa za dimnjak

danas sam napokon išao to postaviti gore..maknem crijep, donesem sve..kupio si čak novi borer za beton za 35kn(!!)..mislim si kak budem to za čas probušio i aj bok..i onda, kad sam počeo bušiti sa se sjetio riječi čovjeka koji je izljevao završnu ploču za dimnjak "ko ovo bude bušio će nam svima j***t majke"..i usitinu jesam..dobar borer, probio jednu rupu, na sljedećoj stao na nečem sivom i nisam mogao proći ali sam uspješno zatupio borer. uspio sam onda još jednu rupu probiti i tako mi se sad kapa drži sa 2 dijagonalna šarafa..ako tamo nije MB100 ne znam šta je ugl, mislim da ću u te polovne rupe morati mala sidra staviti jer očito nemam sa čime probiti skroz ploču pa da sa šarafima pritegnem to sve..eto, otegnutih papaka, pozdrav za sada
igi_pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 21:00   #63
A kaj će ti kapa na dimnjaku? Samo ti se bude cijedila crna smola po dimnjeku, a da ne govorim koliko to pogoršava propuh dimnjaka.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 01:39   #64
treba mi..

..jer mi malo veći problem predstavlja curenje čađe po zidu na otvoru za peć na katu..dok malo bolja kiša padne mi zacuri po zidu. ne može se niti prefarbati nego ću morati olupati žbuku i staviti novu..
igi_pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 18:48   #65
ja sam betonske kape na dimnjake zalijepio sa fleksi ljepilom, nisam ništa bušio..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 20:24   #66
Pozdrav ,ako mogu uskočiti sa jednim pitanjem.
Ako neko možda zna, ili ima ideju od čega bi se mogao napraviti (prepraviti) ventilator koji bi stavio na dimnjak ?
__________________
Prika
kumenat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:31   #67
Quote:
kumenat kaže: Pogledaj post
Pozdrav ,ako mogu uskočiti sa jednim pitanjem.
Ako neko možda zna, ili ima ideju od čega bi se mogao napraviti (prepraviti) ventilator koji bi stavio na dimnjak ?


Ima gotovih za kupiti,nisam siguran da se može samo tako napraviti.O kakvom ogrijevu je riječ?
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:28   #68
To što pokretaća topica brine rješava se HIDROIZOLACIJOM ab ploče koja, ako se izvodi po propisu ,nije nimalo jeftino rješenje.Prilikom kupnje elemenata za dimnjak trgovac uglavnom nudi i prateću opremu pa tu ne bi trebalo biti problema .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 09:59   #69
Problem s dimnjakom

Pozdrav!
Živim u tavanskom stanu i kroz sredinu boravka prolazi mi dimnjak iz prizemlja i izlazi gore na krov. Ispalo je da se dimnjak više ne bude koristio pa sam mislio srušiti ovaj segment koji meni smeta u boravku. U prizemlju nebi dirao zato što dolje ne smeta, a onaj najgornji na krovu najrađe nebi dirao zato što nemam crijepa za pokrpati rupu kada ga srušim. Mislim da mogu srušiti srednji segment zato što nije zidan u komadu, nego je od deke nadovezan novi segment - nebi se srušio gornji dio ako ja srušim srednji segment.
Moje pitanje je - kako nakon rušenja zakrpati rupe u podu i plafonu? Mogu li to nekako sa siporeksom, da ne moram baš izljevati dio deke na plafonu i stavljati stup za potporu u dnevni boravak?
Any ideas?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 16:50   #70
Što se plafona tiče to bi se dalo riješiti sa gipsom i običnom špahtlom Moguće je de ćeš morati nanositi gips dva, tri puta zbog veličine rupe, ali on se brzo povlači pa bi trebao biti brzo gotov.

Što se poda tiče, to je malo teže, ali bilo bi dobro da nećim blokiraš rupu (možeš dobro nabiti i papir) do dubine 15-20 cm i na to izliješ malo betona dok ne poravnaš sa podom.
Majstor Fantać is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 19:40   #71
od čega je stropna konstrukcija? gredice i ciglena ispuna?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 07:54   #72
tako je, gredice i ciglena ispuna.
pod (ispod laminata) ima armaturu i mislim punu deku
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 07:58   #73
Quote:
okicizepa kaže: Pogledaj post
ima armaturu
htjedoh reći glazuru
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 10:28   #74
hm.....
dimnjak je težak i težinom sjeda na mali komad probušenog montažnog stropa ...
trebalo bi očistiti žbuku da se vidi kako dimnjak točno sjeda na ploču, tj. da li dimnjak sjeda na gredicu ili ispunu

postoji mogućnost urušavanja ako sjeda na ispunu (ciglu)
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 11:59   #75
onda mi je najpametnije srušiti cijeli dimnjak, mislim da ću naći dovoljno crijepa i sljemenjaka za pokriti rupu
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 19:02   #76
ŠAMOTNA CJEV ZA DIMNJAK promjera 40cm

Jel zna netko gdje se mogu kupit šamotne cijevi za dumnjak promjera 40 cm, jer u svim prodavaonicama gdje sam gledao je maximum 30 cm. kupio bi i polovne, treba mi 4 metra.

A ako ne postoji 40 cm, kako da to izvedem zidanjem ili ima neko bolje rješenje?
Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 19:03   #77
E da a kuca mi je u Istri
Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 08:37   #78
Quote:
Mirko kaže: Pogledaj post
E da a kuca mi je u Istri
fi 40cm?
Misliš napraviti krematorij?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 19:41   #79
Vikendica

Mi u vikendici u Gorskom kotaru imamo dimnjak od kanalizacijske cijevi, koji godinama fantastično funkcionira. Obojali smo ga nekom crnom bojom za auspuhe i lijepo i izgleda.
Muž bi ti rekao nešto više, ali ga nema doma.
Triša is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 13:00   #80
Vraća nam dim

Imamo peć na drva i sve je bilo ok,dok danas nije punila jaka bura.
svako malo nam peć ispusti dim.
postoji li način da se to rješi,možda da promjenimo kapu na vrhu dimnjaka sada je završetak betonski.
__________________
love
Sanska koza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.