Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2015., 21:05   #221
Ali ništa se nije desilo nisam primjetio da se neš topi pali ili da auto radi neispravno, auto je Alfa 156 redizajn ionako im je elektronika u k....
Sanjo00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 21:46   #222
Možda si ju sad doveo u red

Btw, imal si sreće kaj je drugi aku bil prazan.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 23:01   #223
Konkretno sta se moze desiti ako crvenu plus klemu stavim na blok motora jer sam se tu zake.o, koje mogu bit posljedice. Crnu sam stavio na minus ali crvenu na taj blok.
Sanjo00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 07:34   #224
Ako jednu stranu staviš na + i drugu na blok motora i oba kabla i sve četiri kleme su spojene to je kratki spoj.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 12:57   #225
Možda mi nekada zatreba pa bi htjela znati paliti auto preko kablova.
Sve sam pročitala i većinom shvatila ali jedino ne kužim gdje spojiti "-" pol na primatelja?
Kaže se na "masu" ali nemam pojma što bi to trebalo biti, odnosno, gdje smijem, a gdje ne.
Jel može netko to malo pojasniti ili možda slikovno označiti.
Hvala
milankaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 13:13   #226
masa je najsigurnija kao - pol na akumulatoru.

ali da se izbjegne mogućnost iskrenja kod otkapčanja (plinovi izlaze iz akumulatora) masu spajaš drugdje na auto.
a to znači metalni dio na samoj šasiji ili na motoru. neki motori imaju kuke za vađenje dizalicom, može i usisna grana, nosač motora, šaraf od amortizera....nešto masivno, pogodno za kliješta kleme, neofarbano....

ako trebaš kod sebe, daj sliku motora.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 16:38   #227
Ma spoji na minus pol i basta. Jedino gdje NE spajam na minus pol je platforma, a razlog je nezgodan smještaj akumulatora i lijenost za saginjanje.

Samsung S III
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 20:11   #228
Većina automobila ima neku oznaku gdje spojiti masu pa možeš i potražiti.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 16:58   #229
Još jedna opcija - Cobra Jumpack CPP 7500, između ostalog može pokrenuti i akumulator na izdisaju.

Video
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 12:35   #230
Danas se susjedu ispraznio aku, ja sam bio donor, sve je spojeno ok (+na+) njegov -, a drugi minus na sasiju mog auta. Ali ja nisam imao ugaseno auto, iako se to preporucuje, sad jel se moze nesto poslije desiti, da nesto pregori, klima, ecu i slicno? Ili ako sve stima sada nema brige?
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 12:44   #231
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Danas se susjedu ispraznio aku, ja sam bio donor, sve je spojeno ok (+na+) njegov -, a drugi minus na sasiju mog auta. Ali ja nisam imao ugaseno auto, iako se to preporucuje, sad jel se moze nesto poslije desiti, da nesto pregori, klima, ecu i slicno? Ili ako sve stima sada nema brige?
Tko to preporucuje?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 12:47   #232
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Tko to preporucuje?
Pa evo na prvoj stranici ove teme je to naglaseno par puta. Meni je bitno da se nesto ne po..ebe od elektronike poslije doniranja struje. Valjda nisam previse pogrijesio sto nisam ugasio donorski auto.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 14:02   #233
Quote:
exception kaže: Pogledaj post
Danas se susjedu ispraznio aku, ja sam bio donor, sve je spojeno ok (+na+) njegov -, a drugi minus na sasiju mog auta. Ali ja nisam imao ugaseno auto, iako se to preporucuje, sad jel se moze nesto poslije desiti, da nesto pregori, klima, ecu i slicno? Ili ako sve stima sada nema brige?

Kad se struja posuđuje donorski auto se cca 10 sec drzi na gasu od cca 2.000 o/min da onaj kome treba struje malo dobije safta direktno sa alternatora i tek se onda pali.

Minus (-) se spaja na akumulator od donorskog auta a na minus na sasiju onog koji se pali (najbolje na motor, na onu kuku za dizalicu).

Sistem koji uvijek funkcionira.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 14:05   #234
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Kad se struja posuđuje donorski auto se cca 10 sec drzi na gasu od cca 2.000 o/min da onaj kome treba struje malo dobije safta direktno sa alternatora i tek se onda pali.

Minus (-) se spaja na akumulator od donorskog auta a na minus na sasiju onog koji se pali (najbolje na motor, na onu kuku za dizalicu).

Sistem koji uvijek funkcionira.
Posto se radilo o Mercu A klase, ima aku ispod suvozacevih nogu, evo ja sam jedino pomijesao tako sto je - bio na njegovom aku i na mojoj sasiji. Valjda nisam napravio stetu.
exception is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 14:15   #235
Nisi pogrijesio ako si prvo turiranjem donora malo probudio njegov akku i napunio sistem strujom tako da paljenje nema uticaja na tvoj sistem.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 16:27   #236
Ma nije se ništa desilo. Da je odmah bih znao. Samo vozi

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.