Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2008., 23:20   #41
Quote:
morning star ♀ kaže: Pogledaj post
Da,
naucices u koliko higijenskim uslovima se priprema hrana, koliko su cisti stolovi, koliko je nevazno brzo i efikasno obaviti stvar, i kako na ratistu No 1 preokupacija treba bit oprat ruke prije jela ili odbiti operaciju spasavanja ranjenika jer u rovu nisu higijenski uslovi bolnice.
ja ne govorim o higijeni nego o uredu!

kao prvo ucis uredno drzat tvoje stvari u ormaru.
Uredno pospremit krevet.
Uredno nosit uniformu.
U redu mirno stajat na apelu u dvoristu.
U redu s drugovima marsirat, gmizit kroz blato.........
Uredno i bez greske obavljat zadatke, izvjestaje, prijavit se, odjavit se, pozdravit vise kadre..itd...itd....

Vojska i urednost su jedan pojam
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 23:25   #42
Quote:
cuca kaže: Pogledaj post
ja ne govorim o higijeni nego o uredu!

kao prvo ucis uredno drzat tvoje stvari u ormaru.
Uredno pospremit krevet.
Uredno nosit uniformu.
U redu mirno stajat na apelu u dvoristu.
U redu s drugovima marsirat, gmizit kroz blato.........
Uredno i bez greske obavljat zadatke, izvjestaje, prijavit se, odjavit se, pozdravit vise kadre..itd...itd....

Vojska i urednost su jedan pojam
I sve si to vidio u pitanju - peres li ruke prije svakog jela?
__________________
The truth alone has never set anyone free. It is only doubt which will bring mental emancipation.
morning star ♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 23:32   #43
Quote:
bbsan kaže: Pogledaj post
Mislim da ljudi podcjenjuju psiho testove. Da meni netko saspe u lice da neće rješavati psiho test na način na koji je u postu opisala 'cuca', ne bih je zaposlio ili bi joj prvom prilikom dao otkaz (ako bih bio u mogućnosti)

Iznimno je važno kakvi kadrovi se biraju u tvrtki, jer se krivim izborom mogu dobiti potencijalni lopovi ili potencijalni ljudi koje baš briga ili potencijalni ljudi koji su nesposobni pa onda firma propadne zbog gluposti. Druga stvar je to što u nekim strukama nije dovoljno da su ljudi normalni, nego moraju biti i stručni, što psihotestovi ne otkrivaju...

Što se pitanja tiče, mislim da su sva s razlogom u testovima.
Napominjem: ja sam vec bila 2 godine u firmi i obavljala svoj posao ontop i u zadovoljstvo gazde firme.

onda je dosao taj majmun koji o sistemu, proizvodu i mom poslu pojma nije imao. osim toga ja sam znala gdje je prije bio i sto je radio.

nije mi mogao ama bas nista! naprotiv, ja sam na pocetku, do onog incidenta, njemu morala protumacit kako treba obavljat posao za koji je namjesten!

namjesten je bio da meni olaksa posao a radio je , naravno, u protivnosti!

i zato je doslo do tog incidenta! jer sam ga ja "procitala" da nije sposoban

i bas zato je trazio, ne samo kod mene, "greske" kod drugih!
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 11:46   #44
Quote:
cuca kaže: Pogledaj post
Napominjem: ja sam vec bila 2 godine u firmi i obavljala svoj posao ontop i u zadovoljstvo gazde firme.
OK, ja sad (osim iz tvoje subjektivne priče, koja može biti sasvim točna) ne mogu znat kakva je bila situacija, ali dobro, recimo da si u pravu.

Ono što ja tvrdim je da je testiranje i biranje zaposlenika jako korisno, što se najbolje vidi po velikim sustavima - banka poput Zagrebačke ima primjerice hrpu starih i loših kadrova, i komunikacija unutar banke je loša, greške se događaju i teško ispravljaju. U novom sustavu poput Raiffeisen banke zaposlenici su novi, u većini slučajeva su birani i cijeli sustav znatno bolje funkcionira...

Tu je i Pliva, za koju znam da je svojevremeno slala management na neko testiranje, i između ostalih išao je i Čović, iako je on tamo niz godina, ali je mroao svojim primjerom pokazat da vjeruje testiranja... (Nemojmo sad ulazit u prodaju Plive i druge promašaje, ali mislim da sukadrovi u toj tvrtki isto relativno dobro birani baš zbog detaljnih testiranja)
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 10:58   #45
Inače, ako se ne varam, pitanje o majci jedno je od pitanja na skali psihotičnosti[1]. Skala laži ima drugačija pitanja, npr. ona o pranju ruku i sličnim socijalno poželjnim odgovorima.
U principu, relativno je lako prikazati se dobro uravnoteženom osobom na takvom testu ako znaš koja pitanja čemu služe. Mi smo, recimo, to radili na srednjoškolskoj psihologiji.

[1] Zadnje sam detaljno obrađivao taj test pred desetak godina, pa mi sjećanje nije nužno najtočnije.
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:07.