Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2008., 08:49   #21
...kažem ja njoj da bih htio doći do svog vlasničkog lista. Nisam ni počeo, a ona meni da je to on-line samo onako i da se pravi vlasnički list vadi u gruntovnici, ma OK, ali mene zanima on-line. I tako sad da joj dam z.k uložak, kažem nemam gdje to mogu naći, kaže ona piše u vlasničkom listu, pa ženo Božja da bih došao do vlasničkog lista on-line moram pročitati broj s vlasničkog lista....Može li mi netko reći kako se dođe do tih vlasničkih listova? Ono, imam ime i prezime vlasnika, adresu objekta i kako dalje?....[/QUOTE]

Bok,

Koliko ja pratim zemljišne knjige i katastar, ima još dosta zaostataka, a to znači da mnogi vlasnici još uvijek nisu upisani kao vlasnici....adrese i prezimena se mijenjaju, ali se ne prijavljuju promjene (jer i to košta nekih 50-tak kuna).
U kupoprodajnim ugovorima navedeni su naziv katastarske općine i broj katastarske čestice, te se po njima izvršava pretraživanje on-line (na www.katastar.hr još i preko posjedovnog lista.) Uz to sve podaci između katastra i zemljišne knjige NISU USKLAĐENI...a to se osjeća i u slučajevima kada katastarsku česticu iz katastra treba IDENTIFICIRATI sa česticom u zemljišnoj knjizi....(čest slučaj u katastru Grada Zagreba)...

Dakle treba biti svjestan da svaki pojedinac treba biti odgovoran za svoju nekretninu jer time štiti svoje vlasništvo i njom raspolaže kako želi (kupoprodaja, darovanje, hipoteka ili nasljeđivanje).

Uređena nekretnina znači kako u naravi tako i na papiru, a što tiče on-line vlasničkih listova pretpostavljam da će to biti u skoroj budućnosti.

Interesantna je web stranica www.uredjenazemlja.hr, pa se tamo mogu dobiti detaljnije informacije...

Ako ti nisam mogla pomoći, bar se mora priznati da se trudim.

Pozdrav
Đurđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 08:56   #22
Smile

Quote:
deelayla. kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu,jel mi može netko reči kako izgleda vlasnički list.
naime,potreban mi je za prijavu prebivališta, a ja imam neko rješenje o uknjižbi prava vlasništva.
jel to vlasnički list
hvala
Na rješenju o uknjižbi prava vlasništva piše broj čestice i naziv katastarske općine na kojima se nalazi nekretnina. Lijepo otiđeš u zemljišnoknjižni odjel kupiš 20 kuna biljega i na šalteru zatražiš z.k. izvadak (vlasnički list). Kopiju ostaviš MUP-u, a original pokažeš i ostaviš kod sebe, jer ti može dobro doći...ako je nekretnina tvoja...preko web stranice www.pravosudje.hr imaš dostupne podatke, pretraživanje se vrši preko broja čestice i naziva k.o. (prije toga odabereš zemljšnoknjižni odjel)...i preko tako transparantnih podataka možeš znati da nitko ne mućka sa tvojim vlasništvom....Pozdrav.
Đurđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 09:12   #23
Cool Uslađivanja podataka zemljišnih knjiga i katastra

Znate li koliko su podaci katastra neusklađeni sa podacima zemljišnih kniga?

Imate li usklađene podatke svojih nekretnina?

Tko je odgovoran?
Đurđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2008., 10:59   #24
Mislim da je Đurđa izdvojila najbitnije.
draz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 00:00   #25
Onlajn zemljišna knjiga, Grad Zagreb

Je li moguće da za dijelove Katastarske općine "Grad Zagreb" još nisu dostupni zemljišnoknjižni podaci? Ukucam broj zemljišnoknjižnog uloška (eno ga piše na izvatku starom dva mjeseca) - i ništa.
Malinovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 02:39   #26
Quote:
OpasanNekiLik kaže: Pogledaj post
Snalazi li se netko na tim stranicama; katastarska čestica, knjiga položenih ugovora, glavna knjiga, z.k. uložak, poduložak, Zs, Z, tabularna izjava, posjedovni list, vlasnički list, izvod iz KPU, katastarska općina, D.I. broj, broj geodetskog elaborata ... ma mislim.

Nazovem ja njih na onaj broj koji su naveli na stranicama i javi mi se neka gospođa i kažem ja njoj da bih htio doći do svog vlasničkog lista. Nisam ni počeo, a ona meni da je to on-line samo onako i da se pravi vlasnički list vadi u gruntovnici, ma OK, ali mene zanima on-line. I tako sad da joj dam z.k uložak, kažem nemam gdje to mogu naći, kaže ona piše u vlasničkom listu, pa ženo Božja da bih došao do vlasničkog lista on-line moram pročitati broj s vlasničkog lista, i sad opet ona kako je to on-line samo onako da ako nešto trebam da moram doći u gruntovnicu ... trala-lala-la! OK, hvala Vam gospođo.

Može li mi netko reći kako se dođe do tih vlasničkih listova? Ono, imam ime i prezime vlasnika, adresu objekta i kako dalje?
https://e-uprava.apis-it.hr/katweb/servlet/Logon

probaj ovdje samo upises adresu i kucni broj i pojavi se sve,to je samo za ZG i Sesvete
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 10:03   #27
Evo i na ovoj stranici se mogu pronaći neke osnove Sve o katastru i gruntovnici. Kao što rekoh tu su ipak samo osnove, ali i to možda nekom pomogne.
dpop1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 16:19   #28
Ako je stan upisan u KPU (knjiga polozenih ugovora) i nemate broj poduloska u tom slucaju se NE MOZE na internetu naci izvadak unatoc tome sto imate K.cestice , K.Opcine ili zk.uloske ime ulice i sl..

Dakle ako je stan u KPU upisan trebas br. poduloska a ako je stan upisan u zemljisnim knjigama onda zemljisno knjizni izvadak MOZES naci preko k.cest. i k.opcine ili zk.uloska
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 13:48   #29
ako mislite da u zagrebu ima problema s neuskladjenoscu cestica u katastru i na sudu, dodjite na jug dalmacije: bez problema naici cete na slucajeve u kojima vlasnistvo nad malim cesticama (negradjevinskog!!!!) zemljista ima 20-70 ljudi

ludnica



molio bih ako ijedan pravnik koji se dobro kuzi u te stvari moze pojasniti treba li ista drugo uskladiti osim stanja u katastru sa stanjem na sudu?

i ako moze odgovoriti sto je 'jace' u slucajevima u kojima stanje nije uskladjeno: je li bolje imati cesticu na svoje ime u katastru (katastar.hr), ili na sudu (pravosudje.hr)?
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 14:54   #30
prodaja neetažirane starogradnje

Bok,
može li me netko savjetovati što trebam/mogu dobiti iz gruntovnice od papira za prodaju neetažirane starogradnje? Stan u starogradnji je u Novom Zagrebu u neetažiranoj zgradi i nasljedila sam ga ostavinom. Banka navodno traži vl. list koji sada ne mogu dobiti jer sve dugo traje. Koji je najbrži naći doći do valjanih papira za prodaju? Vrijede li KPU ili Rješenje o uknjižbi prava vlasništva? Znate li dobrog advokata ili agenciju za nekretnine u Zagrebu koja ganja te papire u gruntovnici? Koje su cijene njihovih usluga? Hvala.
Reni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 17:08   #31
Pod uvjetom da je stan upisan u Knjizi položenih ugovora (KPU) i da je u gruntovnici provedeno rješenje o nasljeđivanju najbolje što možeš zatražiti i dobiti je Izvadak iz knjige položenih ugovora koji je valjani dokument za dokazivanje prava vlasništva.
dpop1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 10:27   #32
Question

Što je potrebno od dokumenata za upis stana u Knjigu položenih ugovora (KPU)? Zna li netko dobrog advokata koji ganja papire u gruntovnici? Kolike su njihove cijene?

Zadnje uređivanje Reni : 15.10.2008. at 10:44.
Reni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 09:14   #33
Quote:
Đurđa kaže: Pogledaj post
Znate li koliko su podaci katastra neusklađeni sa podacima zemljišnih kniga?

Imate li usklađene podatke svojih nekretnina?

Tko je odgovoran?
Upravo sam saznala zahvaljujući tebi Đurđa.
Ostali, provjerite imate li usklađene podatke nekretnina. Dakle, katastar i zemljišne knjige
Neusklađeni totalno, i za to bi netko morao biti odgovoran.
Tko?
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 09:32   #34
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post

l



molio bih ako ijedan pravnik koji se dobro kuzi u te stvari moze pojasniti treba li ista drugo uskladiti osim stanja u katastru sa stanjem na sudu?

i ako moze odgovoriti sto je 'jace' u slucajevima u kojima stanje nije uskladjeno: je li bolje imati cesticu na svoje ime u katastru (katastar.hr), ili na sudu (pravosudje.hr)?
Da. treba li još nešto? Važno je i jedno i drugo.
Najbolje je otići u katastar i s izvodom iz katastra na sud. Svejedno, možda ni to nije dovoljno?
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes

Zadnje uređivanje nina333 : 17.10.2008. at 10:31.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 11:12   #35
Samo još jedna napomena.
Odlukom Ministarstva Pravosuđa RH od 6. rujna 2007. godine, s danom 1. listopada 2007. god., prestaje postojati Općinski sud u Zagrebu, i započinje sa radom Općinski građanski sud u Zgb-u, i Općinski kazneni sud, isto u Zgb-u.
__________________
Groundhog day - the groundhog has blue eyes
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 18:20   #36
"…i ako moze odgovoriti sto je 'jace' u slucajevima u kojima stanje nije uskladjeno: je li bolje imati cesticu na svoje ime u katastru (katastar.hr), ili na sudu (pravosudje.hr)?..."

Jedini dokaz vlasništva je ono što piše na sudu tj. u gruntovnici a ne u katastru.
Vlasnik je onaj ko je upisan u zemljišnim knjigama(sud), a onaj ko tvrdi drugačije, treba to dokazati.
Katastar vodi posjedovne listove i na osnovu njih se naplaćuju komunalije i slično a nekad se na osnovu toga plaćao porez na zemljišta.
leopan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 00:32   #37
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Ja sam isto zbunjen i izgubljen u svim ovim pojmovima i terminima, a ovaj prikaz vlasničkog lista je također zbunjujuć jer na njemu ne piše "Vlasnički list" nego "Posjedovnica" što više asocira na posjedovni nego na vlasnički list. Je li ovo 100% vlasnički list?
rrrastaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 10:03   #38
Ne pise na njemu samo posjedovnica, pogledaj i vidjet ces da je posjedovnica ili dio A samo jedan od 3 dijela zk uloska.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 16:12   #39
Thumbs up

ovdje imate sve
http://e-izvadak.pravosudje.hr/pretraga-zk-ulozaka.htm

morate samo znati br.zemljista(katastarske cestice), a to saznate tako da nazovete zemljo-knjizni odjel opcinskog suda, u vasoj zupaniji i pitate

nice&easy
nikica_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 10:21   #40
..

Može li mi netko reći kako mogu doći do katastarskog plan neke općine,u katastar.hr nisam uspio naći?
bball is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.