Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 00:06   #1
Montessori vrtić

"Poseban program,Montessori program,djeca od 3.-6. godine uče kroz igru, crtaju,pišu, računaju, stvaraju, uče bonton, zemljopis, prirodu i sve je prilagodjeno njima... Jako su uredni, pristojni... Taj program je jako dobar za dijete, baš se razvija,a ne samo gleda crtiće i slaže kockice kao u drugim vrićima... I da, imaju posebne igračke i igre, didaktički materijal pomoću kojeg lakše uče."

pise to danas meni moja sestricna. pa sad... cijena tog famoznog vrtica je 3000kn mjesecno (ne,nisam stavila jednu nulu viska) . po njoj, roditelj bi trebao imati tri tisuce kuna mjesecno dat djetetu za vrtic ili ce imat ograniceno dijete. gledam ja...isla sam u obican vrtic, pa ne mislim za sebe da sam manje inteligentna i sposobna. moj necak sad pohadja jedan "normalan" vrtic u zg-u, ondje izradjuju svoje igracke,crtaju, rade predstave, pjevaju,zabavljaju se.

ja se pitam... mislite li da su vam djeca zakinuta ako ne idu u takav neki vrtic? imate li novaca za priustit im to? mislite li da ce imat neku prednost u zivotu ako krenu ucit zemljopis s tri godine??

Zadnje uređivanje lana1313! : 23.11.2009. at 00:20.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:09   #2
privatni montessori vrtić u mom kvartu košta 1600 kuna mjesečno

edit: diskusija je, doduše, zanimljiva i puno šira od cijene vrtića, al ne da mi se sad.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:10   #3
ajd da smo amerika.. i da je taj vrtić kasnije ulaznica za Harvard ili Yale onda bih mu vidjela smisao... ali u brdovitoj zemlji negdje ne Balkanu ja mu ne vidjeh smisao...
barem ne iz ovog što piše...

Da li mislim dijete dati u takav vrtić - NE
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:10   #4
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
privatni montessori vrtić u mom kvartu košta 1600 kuna mjesečno

na bukovcu? (tam mi ode od susjede mali)
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:11   #5
tko voli, nek' izvoli.
ak imate love, i sviđa vam se - go ahead

ne mislim da su pritom djeca koja ne idu u takav vrtić ograničena. ito kao što ne mora značiti ni da će djeca koja pohađaju takav vrtić biti u prednosti pred ostalom. općenito ljudi imaju averziju prema svemu što nije "normalno" (montessori, waldorfski i sl. ), čak bih rekla da to smtraju preseravanjem.
meni je ok, svatko ima pravo na izbor. što više mogućnosti, to bolje.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:12   #6
da imam love, mozda bi i razmisljala o nekom alternativnom vrticu...
u svakom slucaju to je previse para...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:12   #7
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
privatni montessori vrtić u mom kvartu košta 1600 kuna mjesečno

edit: diskusija je, doduše, zanimljiva i puno šira od cijene vrtića, al ne da mi se sad.
moja sestricna je bila ovaj vikend sa faksom na prezentaciji tog vrtica i kaze 3000kn mjesecno. ako laze ona mene,lazem i ja vas.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:14   #8
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ne mislim da su pritom djeca koja ne idu u takav vrtić ograničena. ito kao što ne mora značiti ni da će djeca koja pohađaju takav vrtić biti u prednosti pred ostalom. općenito ljudi imaju averziju prema svemu što nije "normalno" (montessori, waldorfski i sl. ), čak bih rekla da to smtraju preseravanjem.
Jedno dijete kod mog malog u vrtiću (vulgaris gradski) je došlo upravo iz montesori vrtića, a mama kaže da se malom tu više sviđa i da sama vidi da je to bilo preseravanje (a po autu i oblekici definitivno joj nije problem bila lova).

Ali kak ti veliš, tko voli, nek izvoli.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:18   #9
ne znam,mi takvih vrtića nemamo pa nisam baš upućena u program

Ako je ovako ko što si ti napisala,da imam viška love u džepu,ne bi ga upisala tamo.
Zašto?
Zato jer hoću da bude dijete,najobičnije,najnormalnije dijete. Kratko i jasno

I kakva su to trogodišnja djeca s bontonom?Jel sjede za za stolom i ispijaju čaj iz najfinijeg porculana.
Po meni čisto pretjerivanje,ali ko voli nek izvoli.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:22   #10
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
"Poseban program,Montesorri program,djeca od 3.-6. godine uče kroz igru, crtaju,pišu, računaju, stvaraju, uče bonton, zemljopis, prirodu i sve je prilagodjeno njima... Jako su uredni, pristojni... Taj program je jako dobar za dijete, baš se razvija,a ne samo gleda crtiće i slaže kockice kao u drugim vrićima... I da, imaju posebne igračke i igre, didaktički materijal pomoću kojeg lakše uče."
ček, to je pisala tvoja sestrična koja, pretpostavljam, studira PO? ako dam jel to sve što je zapamtila, odnosno, jel ona smatra da je jedino to bitno kod tog montessori vrtića?

ak pričamo o onom na bukovcu, ja sam prije 2 tjedna pričala s tom susjedom iz zg, rekla je da plaća 1600 i nešto sitno.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:22   #11
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ajd da smo amerika.. i da je taj vrtić kasnije ulaznica za Harvard ili Yale onda bih mu vidjela smisao... ali u brdovitoj zemlji negdje ne Balkanu ja mu ne vidjeh smisao...
barem ne iz ovog što piše...

Da li mislim dijete dati u takav vrtić - NE

ček, jel bitno da kasnije možeš na Harvard, Yale ili nešto sasvim drugo?

brdovita zemlja na Balkanu će još dugo ostat takva ako se nešto ne promijeni.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:23   #12
ajd, budući da sam odustala od toga da ću išta napraviti večeras od kućanskih poslova, budem razduljila...

ja sam nedavno čula za taj super duper vrtić u kvartu i počela razmišljat bi li dijete, kad mi dođe u dob za vrtić (3 godine) dala tamo ili ne. sad je u gradskim jaslicama.
lova - a, čuj, imam 1600 kuna mjesečno za dat, neću bit kruha gladna, al opet morat ću se odreć nečega.
s jedne strane mi je super privlačna ta pedagogija (ja pisala seminar svojednobno o montessori pedagogiji i bila u jednom takvom vrtiću) i činjenica da imaju makrobiotički meni , s druge strane dosita ne mislim da djetetu, osobito već u vrtićkoj dobi, nešto doista bitno fali u gradskom vrtiću. tim više ako je već adaptirana i navikla na ovaj svoj vrtić.

pa mi je rekla jedna mama, čije je dijete išlo nekoliko godina u walfdorfski vrtić, da često stvari i nisu tako bajne kako se prezentiraju i da se njezinom djetetu više sviđa sad u gradskom vrtiću, da se - nakon početnog šoka da su tete stroge jer tamo nije bilo autoriteta ni bezpogovornog slušanja za neke stvari - tamo preporodilo.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:26   #13
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ček, to je pisala tvoja sestrična koja, pretpostavljam, studira PO? ako dam jel to sve što je zapamtila, odnosno, jel ona smatra da je jedino to bitno kod tog montessori vrtića?

ak pričamo o onom na bukovcu, ja sam prije 2 tjedna pričala s tom susjedom iz zg, rekla je da plaća 1600 i nešto sitno.
je,pogodila si. i da,to je ono sto ona smatra da je bitno kod tog vrtica.

ona je bila na nekoj prezentaciji programa koji krece od slijedece skolske godine. i kaze da je 3000kn.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:31   #14
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
je,pogodila si. i da,to je ono sto ona smatra da je bitno kod tog vrtica.

ona je bila na nekoj prezentaciji programa koji krece od slijedece skolske godine. i kaze da je 3000kn.

ma ja sam se htjela referirat na rečenicu koja opisuje sam montessori program
Quote:
uče kroz igru, crtaju,pišu, računaju, stvaraju, uče bonton, zemljopis, prirodu i sve je prilagodjeno njima... Jako su uredni, pristojni... Taj program je jako dobar za dijete, baš se razvija,a ne samo gleda crtiće i slaže kockice kao u drugim vrićima
ak student PO na takav način opisuje montessori onda ne znam kaj bi rekla
k vragu, ja koja nemam veze s tom strukom, bih znala da to nije bit.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:34   #15
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
ne znam,mi takvih vrtića nemamo pa nisam baš upućena u program

Ako je ovako ko što si ti napisala,da imam viška love u džepu,ne bi ga upisala tamo.
Zašto?
Zato jer hoću da bude dijete,najobičnije,najnormalnije dijete. Kratko i jasno

I kakva su to trogodišnja djeca s bontonom?Jel sjede za za stolom i ispijaju čaj iz najfinijeg porculana.
Po meni čisto pretjerivanje,ali ko voli nek izvoli.


ja zelim najbolje za svoje dijete,kao i svaka mama za svoje. ali ne vidim zasto bi taj vrtic bio bolji od ostalih. ja zelim da mi dijete ima bezbrizno djetinjstvo,da se smije i igra,da uziva,ne zelim mu s tri godine nametat neke obveze da mora ucit itd... bit ce vremena za to.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:35   #16
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
ma ja sam se htjela referirat na rečenicu koja opisuje sam montessori program
ak student PO na takav način opisuje montessori onda ne znam kaj bi rekla
k vragu, ja koja nemam veze s tom strukom, bih znala da to nije bit.
a ne znam sta da ti kazem.. ja sam prepisala njenu poruku od rijeci do rijeci...
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:44   #17
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post


ja zelim najbolje za svoje dijete,kao i svaka mama za svoje. ali ne vidim zasto bi taj vrtic bio bolji od ostalih. ja zelim da mi dijete ima bezbrizno djetinjstvo,da se smije i igra,da uziva,ne zelim mu s tri godine nametat neke obveze da mora ucit itd... bit ce vremena za to.
nemoj se ljutit, al ja mislim da je tebi kriva osoba išla objašnjavat neke stvari (mislim na tvoju sestričnu) . radije pitaj nekog kompetentnijeg.

don't get me wrong - moja mala isto ide u gradske jaslice, ali ja ne mislim da je montessori nešto fensi, vrednije, bolje ili nešto deseto. jednostavno, postoji više mogućnosti i svatko će odabrat onu koja mu više odgovara. za nekog je to gradski, za nekog privatni, a za nekog montessori, waldorf itd.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:53   #18
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutit, al ja mislim da je tebi kriva osoba išla objašnjavat neke stvari (mislim na tvoju sestričnu) . radije pitaj nekog kompetentnijeg.

don't get me wrong - moja mala isto ide u gradske jaslice, ali ja ne mislim da je montessori nešto fensi, vrednije, bolje ili nešto deseto. jednostavno, postoji više mogućnosti i svatko će odabrat onu koja mu više odgovara. za nekog je to gradski, za nekog privatni, a za nekog montessori, waldorf itd.
pa slazem se da ce svako odabrati sto misli da je najbolje za njegovo djete,naravno u skladu s financijskim mogucnostima. mene je najvise zasmetalo pljuvanje po gradskim vrticima (imam ja jos njenih poruka ). ali cinjenica je da smatram da je 3000kn previse za dat za vrtic... moje misljenje samo...
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 00:59   #19
srat me nemoj,3000kn za vrtić??? za te novce dignem još jedan kredit i riješim djetetu stambeno pitanje koje će mu bolje koristiti nego da nauči tražiti rupčić umjesto maramice (serem bezveze.nije žvaka za seljaka)
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 08:33   #20
Ne znam za vrtic tu,ali ovdje mu je cijena ok i vrtic je ok.Ne moraju oni sad strebati ili nesto,nego jednostavno rade na principu da djecu poticu nekim stvarima i uce kroz igru.Meni se stil svidja,iako nista nemam ni protiv gradskih.Mi imamo u susjedstvu jedan i djeca npr.naizmjenice idu sa tetama kupovati namirnice u trg.sjeckaju povrce za rucak,donose cvijece za djeciji stol,svaki tjedan druga djeca i sl.Ukljuceni su jednostavno u sve segmente vrtica.Al nije da ih neko postavi za stol,da globus,pa ti uci zemljopis
Zaljubljena i sretna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.