Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2015., 17:40   #161
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
ti si zaista prva osoba u mom matorom zivotu koja je ovo izjavila.
mea culpa.
Vidiš, nikad nije kasno za saznati nešto novo...

Taj dan sam bila kao u transu, pa se dosta toga ni ne sjećam, srećom...kao da sam zaronila na dah i rekla sebi izdrži...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 18:01   #162
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
ti si zaista prva osoba u mom matorom zivotu koja je ovo izjavila.
mea culpa.
Moja poznanica je imala oveću svadbu i kaže da je mrzi i da joj nije bilo lijepo. Pa ti vidi..
charmed84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 20:06   #163
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
...ja bi samo da odemo do matičara/popa, obavimo formalnost, odemo s roditeljima, braćom i kumovima na ručak i zdravo đaci, a ona niti čuti, veli da se radije nećemo vjenčati, i da ćemo nastaviti živjeti ovako kao i do sada, a kada dijete dođe, pošto nismo vjenčani, da će nositi njeno prezime....
Ukratko, ili ce biti kako ona zeli ili nece biti. Divno.

Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Kužim te i dijelim tvoje mišljenje. Moj je bivši također htio ogromnu svadbu, a ja sam htjela malu, posebnu i intimnu. Na kraju sam je i imala, ali ne s njim.
:klap::klap: To je to,da.

Quote:
ljuska kaže: Pogledaj post
Mozda je to samo prva stvar u nizu oko koje se necete slagati...?
I meni se cini.
Cim je ona odmah pocela potezati kartu djeteta i kojekakvih prezimena, sve u namjeri da postigne neke svoje ciljeve i nametne svoje zelje.
Pasivno agresivna i razmazena po mojim prognozama.
Ili mozda samo nezrela jos?

U svakom slucaju, ne bi mi padalo napamet (niti bi mi pricinjavalo neki uzitak) tjerati covjeka kojeg volim na nesto od cega mu se zeludac okrece. Cemu?
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 08:45   #164
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ja bih radije krstio dijete nego imao seljački dernek od svadbe. Puno radije.
A to je i dobra ideja za kompromis ako već ulaziš u brak s takvom osobom - jedno bira svadbu, a drugo bira da li će se dijete krstiti.
Na taj način bi se moglo i izvući iz te svadbe.
odlična ideja
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 08:52   #165
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
al tko kaže da techno nije tradicionalni dečec koji samo mrzi megablast vjenčanja al nema problema s ovim ostalim radostima?
technotroniče, očituj se da možemo dalje palamudit.
definitivno nisam tradicionalan.... urbani sam ateist
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 10:24   #166
nije mi se dalo čitat postove ,ali me naslov iznervira
ne znan jel ona pristaje na nekakav kompromis ,da nije svadba ono ogromna ,sa pustim kićem ,ali opet da je veća ako je već zapela za veću
mislim ako je njoj toliko ta preogromna svadba bitna i navaljuje sa tin i ima neke abnormalne prohtijeve,e onda se zapitaj šta je njoj bitnije,da ona bude princezica i šta ti ja znam šta ,ili joj je bitnije da je ti voliš
ide mi na živce to preseravanje sa svadbama ,u dalmaciji je pocelo bit strašno kolike svadbe ljudi rade ,još žive skupa i taj papir im je samo onako radi reda jer su već u nevjencanom braku,a rade puste gluposti
u današnje vrime se rade prevelike svadbe i onda se na kraju ljudi u rekordnom roku rastaju ,jer bitnije je koliko ceš para dat za vincanicu od toga koliko voliš osobu za koju se udaješ ...
Sila nečista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 10:30   #167
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na 2 velika zagorska vjenčanja i nisam vidjela nikad opisano
nemaš pojma koliko si sretna
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 13:56   #168
ima da se zna kad deda zika zeni sina
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 11:03   #169
Čitavši autorov tekst sam plakala od smijeha slična situacija!! Ja hoću SVE, a dragi bi roditelje i kumove. Ne smatram ucjenom ako ti kaže da se neće vjenčati ako neće biti svadba, jednostavno većina cura već sam 10god ima viziju kako će to izgledati.. Pa ako se volimo, poštujemo i odlučili smo život provesti zajedno čemu se ženiti ako nećeš provesti taj dan sa dragim ljudima, počastit ih i zabaviti se! Ja sa mu lijepo objasnila da želim određene ljude taj dan, kad sam počela popis ubacio se i on... i mic po mic evo svadbe
On naprimjer ne želi prvi ples, pokušala sam ga nagovoriti, ali čovjek ne želi, rekla sam ok, prvog plesa neće biti! Izbacit ćemo sve običaje koji nam se ne sviđaju, ubacit ćemo što nam se sviđa.
Pokušajte tako porazgovarati, krenite popis gostiju (vidit ćeš i sam kako se nakupi ljudi kad kreneš,ne možeš vjerovati) i stavljajte, izbacujte s popisa i vidit ćeš kako ćete se bez svađe dogovorit.
Ma tko se danas ženi zbog sela?? šta ste ludi, pa u 21 st. smo. Ljudi rade svadbe zbog svog zadovoljstva, love.. al zbog sela čisto sumnjam i općenito mi je to jadno razmišljanje.. Kako god da se oženite selo će pričat i šta sada..
BabyBoo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 10:21   #170
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Ovako, godinu i pol smo u vezi, sve super i kužimo se, nadopunjavamo bla bla bla... Već mjesecima živimo zajedno i planiramo da se sljedeće godine vjenčamo, i tu dolazi do problema. Ona obožava svadbe, i želi veliku, barem 250 ljudi, muzikaši, zastava, povorka, ogromna sala, s svim onim nepotrebnim aranžmanima po stolu, torta na pitaj boga koliko katova, ona glupa bacanja podvezice, presvlačenje u ponoć, maškare da dodju u posjetu, vajngulaš ujutro i tako to, drugi dan tuljenje pod prozorom i opet doma druženje.... ja sam pak potpuno suprotan... mrzim svadbe i sve vezano uz njih, sav taj kič, pravljenje cirkusa i lakrdije od stupanja u brak, mrzim sve vezano uz to, i rađe bi da mi zelena zunzara položi jajašca u ušni kanalić, nego da sve to prolazim... ja bi samo da odemo do matičara/popa, obavimo formalnost, odemo s roditeljima, braćom i kumovima na ručak i zdravo đaci, a ona niti čuti, veli da se radije nećemo vjenčati, i da ćemo nastaviti živjeti ovako kao i do sada, a kada dijete dođe, pošto nismo vjenčani, da će nositi njeno prezime.... iskreno, boli me kita za papire, prezimena, imena, svadbe i ine gluposti... znam samo da želim s njom živjeti dugo i sretno i imati dijete, ali ovo je neki nepremostivi jaz... strah me ad sve ne pukne i ne ode u 3 mile lepe, cijeli ostatak života, samo zbog tog jednog dana koji nikako psihički ne mogu podnjeti.... prije bih završio u Vrapču, nego preživio sve te gluposti koje me čekaju ako pristanem na njezin tip vjenčanja.... evo, jučer je bila zadnja prepirka o tome svemu i od onda mi je jednostavno loše, želudac me stiska, tlak mi je visok, razdražljiv sam i takav uvijek postanem, čim se sjetim toga svega... jednostavno, padnem u neko nenormalno stanje čim pomislim na to.... ne mogu ja to....ne, ne i ne

Evo, prošla i ta noćna mora od svadbe, u braku sam već puna 2 tjedna, sve je isto ko i lani, samo nosim prsten... smirilo se svo uzaludno ludilo i nerviranje, opet živim laganim tempom ko i prije, štoviše, sad mi je čudno koliko slobodnog vremena imam, pošto je zadnjih nekoliko tjedana sve bilo našpanano do daske, pa evo kratki izvještaj....

bilo je 180 ljudi na svadbi, sve je proteklo glatko, red plesa, red ića i pića, nije bilo nepoželjnih elemenata koji prate svadbu, tipa da ti prije ponoći ulete maškare, a niti su drugi dan, prvu braćnu noć poslije svadbe došli tuliti oko ponoći pod prozor, tako da je sve prošlo dostojanstveno.... u crkvi isto sve bilo u redu, mada smo imali tremu... moj najveći životni strah je okončan, i sada nakon toga mi se sve čini lako
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 10:53   #171
Ajde, lijepo je procitati da su ljudi sretni nakon kompromisa i da je nesto ispalo bolje od ocekivanja.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 11:27   #172
Uf dok sam čitala temu mislila sam da si je napucao

Drago mi je da je sve super ispalo. Čestitam
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 14:11   #173
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Uf dok sam čitala temu mislila sam da si je napucao

Drago mi je da je sve super ispalo. Čestitam
hvala....
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:29.