Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2016., 21:38   #21
Zanimljivo..a što kaniš poduzeti da moraš još malo pričekati?
Ako smijem pitati
Katayama is offline  
Old 06.08.2016., 05:23   #22
Ma nista unutar okultnoga, bar zasada. Jednu osobu upoznati sa istinom, odnosno lazi koju doticna siri okolo svima, a ta osoba ju moze raskrinkati u tom pogledu jednom svojom rjecju.
Malfetica is offline  
Old 06.08.2016., 12:29   #23
Istina je uvijek najmoćnije oružje
Katayama is offline  
Old 06.08.2016., 14:43   #24
Istina.
Malfetica is offline  
Old 06.08.2016., 23:57   #25
Naravno uz Istinu se može probati nešto napraviti iz Picatrixa, probaš nać nekoga tko to napravi i tko zna po tome radit

Nadam se da tvoja tetka ne čita jer sam ga onda nahebo možda
Katayama is offline  
Old 09.08.2016., 13:18   #26
Hehe, ma nema ona vremena za surfanje po internetu...
Malfetica is offline  
Old 09.08.2016., 13:57   #27
..što je još jedna činjenica koja ide u prilog tome da je možda zaista "zahebana"
Jel zgodna? Mislim ono, za svoje godine i to
Katayama is offline  
Old 09.08.2016., 14:36   #28
Pokusaj neku od tehnika lucidnog sanjanja, pa vidi koliko ti je potrebno da u tome budes uspjesna, a zatim pokusaj astralnu projekciju, pa vidi koliko ti je potrebno da to uspjesno i sigurno izvedes i to ako si talentirana.
Za ovo sto ti opisujes potrebne su godine i godine disciplinirane vjezbe, a i tada je dovoljan jedan zaheb, pa da shebes sebe najvise. Vjerujem da neki napredni yogiji to mogu izvesti, a i tada vjerojatno ne kada se sjete.
Neka mozebitna vjestica sa Balkana ( bez zelje za omalovazavanjem ) jako tesko...ne vjerujem. Puno je vjerojatnije da zena ima znatno jacu energiju i karakter, pa utjece na tvog oca koji je na zalost slabic sklon alkoholu.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 09.08.2016., 16:09   #29
Ooooo pa a di si, Bubach!?

Ono što čini razliku ovdje je to što cura kaže da ova svakodnevno meditira i provodi svakodnevnicu u ritualima općenito. Žena ima navodno oko 50 godina i pretpostavljam da sa tim stvarima nije počela jučer..tako da bi to moglo značiti da posjeduje neke vještine. Naglasak na "moglo značiti".
Katayama is offline  
Old 09.08.2016., 20:18   #30
Quote:
Katayama kaže:
Ooooo pa a di si, Bubach!?
Sve po svud.

Quote:
Ono što čini razliku ovdje je to što cura kaže da ova svakodnevno meditira i provodi svakodnevnicu u ritualima općenito. Žena ima navodno oko 50 godina i pretpostavljam da sa tim stvarima nije počela jučer..tako da bi to moglo značiti da posjeduje neke vještine. Naglasak na "moglo značiti".
Ma znam,da. Samo postoji razlika izmedu svakodnevne meditacije i svakodnevne meditacije. Jedan od onih koji tvrde da imaju te sposobnosti i koji su ih opisivali je Nithyananda, a cak i tu postoji sumnja.
dobro kaze Bafomet, treba joj samo oduzeti moc manipulacije koju ima nad njim, a to nije tesko.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 09.08.2016., 21:12   #31
Svakako. Zanimljiva je ta teorija..no moram priznati da sam malo skeptičan pri govoru o preuzimanju tuđeg tijela odnosno ulazak svojim astralnim. Vjerujem da možeš izaći i sve to no preuzeti..ne baš ipak.
Zašto?
Pošto je svatko od nas mikrokozmos za sebe i cijeli taj sistem je vrlo vrlo složen i profinjen te postoje obrambeni sistemi i barijere koje se aktiviraju nesvjesno, sumnjam da ijedan čovjek može ići tako daleko ma koliko god on bio istreniran ili talentiran. Za takve stvari bi morao imati potpuni uvid i svijest u sam nastanak života i sebe samog, dakle trebao bi znati tajnu života. Usporedio bih to sa onim bravama koje funkcioniraju tako da ti skeniraju otisak prsta i rožnicu te boju i karakteristike glasa, znači hi-tech na spiritualnoj razini, ako se sve ne poklapa-nikaj onda, ostaneš vani.
Mislim da bi šteta bila obostrana i trajna ako bi se to i desilo.
Ovo je samo moj zaključak iz dosadašnje prakse i iskustva, možda sam potpuno u krivu, nisam imao prilike doći među takve yogije da bih se uvjerio.

Vjerojatno se radi o svemu pomalo;psihologija, pa sestra mu je i zna ga čitav život, prstohvat okultnih tehnika, eventualna pripomoć entiteta i abrakadabra-imaš pijuna.

S obzirom na to da je ona sa okultnom praksom na vi mislim da bi neka amajlija napravljena po Picatrixu, znači odgovarajući planetarni sati, etc. bila ok čisto da ometa napadača.
Radije to nego da sama ide iznebuha švrljati okolo i protiv istreniranog możebitnog Maga.

Problem je u tome što je teško naći nekoga konkretno za to, ja Picatrix proučavam tek cca. pola godine, nisam još ništa po njemu radio praktično i moram priznati da je zaheban, težak..barem meni..
Katayama is offline  
Old 10.08.2016., 09:34   #32
Sto se tice izgleda, mrsava je kao duh, sama kost i koza.
Ne hvali se ona nikakvim vjestinama, ona samo cesto zna reci da bez svojih rituala ne moze. A te rituale radi ujutro, popodne i navecer tako da se zakljuca u sobu i ne izlazi dok nije gotova, pa taman ju papa cekao u dnevnoj sobi.
Svaki dan je u crkvi, dok tamo moli izgleda kao da je u transu glasom kao sto mucenica.
Nije moj tata budala ni pijanac u tom smislu kakvom ste ga dozivjeli. On je jednostavno predobar i zrtva je vlastite obitelji od malih nogu jer je ostao najstarije musko dijete, a baka, njegova mama, je bila kao i tetka.
Ta tetka je u mirovini sigurno deset godina, mozda i petnaest, nema ni kucne ljubimce ni kokosi, prasce, nista iako zivi na selu. Znaci svo vrijeme prakticki ima samo za sebe.
A taj astral, ja ne prakticiram, ali zacudili bi se kakvi sve tudumi tu po selu to mogu radit s nevjerojatnom lakocom. Ne znam zasto u literaturi se toliko to cini nedostiznim, al kazem vam u praksi to ipak nije tako.
Malfetica is offline  
Old 10.08.2016., 10:21   #33
Bubi - Balkanska magija: Osobno umalo pa svjedočio: ne teče rakija iz kotla, pa ne teće i ne teče. Ekipa rastavi destilator a iz vruće cijevi izleti leptirica. Izleti!. Sve gledao iz kuhinje uz kavu i pitao se kog vraga rastavljaju kotao?!. Mislim par tisuća generacija skupljanja i prenošenja znanja, moguće da postoji prečica, da ne treba za baš sve neka ljuta meditacija. Uostalom, kako po tebi, djeluje mora tj. morilja?
I da ne vidim omalovažavanje, koristiš se čistom logikom; jer, ako za postić to treba dvadeset godina provest meditirajući u špilji, zašto bi isti rezultat bio moguć samo zato jer ti je baba šapnula tajnu. Ali izgleda da jest. Moguće.
muzički tobogan is offline  
Old 10.08.2016., 12:29   #34
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Bubi - Balkanska magija: Osobno umalo pa svjedočio: ne teče rakija iz kotla, pa ne teće i ne teče. Ekipa rastavi destilator a iz vruće cijevi izleti leptirica. Izleti!. Sve gledao iz kuhinje uz kavu i pitao se kog vraga rastavljaju kotao?!. Mislim par tisuća generacija skupljanja i prenošenja znanja, moguće da postoji prečica, da ne treba za baš sve neka ljuta meditacija. Uostalom, kako po tebi, djeluje mora tj. morilja?
I da ne vidim omalovažavanje, koristiš se čistom logikom; jer, ako za postić to treba dvadeset godina provest meditirajući u špilji, zašto bi isti rezultat bio moguć samo zato jer ti je baba šapnula tajnu. Ali izgleda da jest. Moguće.
Prava, izvorna, tradicionalna vlaska magija je nesto sasvim drugo...respect.
Cuo sam strance koji ju stavljaju rame uz rame sa vuduom. Samo mi nismo podrucje koje je tradicijski toliko povezano sa vlaskom magijom. POpularnoscu vjesticarstva, popularizirana je i vlaska magija, ali ona je bas izrazito tradicijska ( sa koljena na koljeno ) tako da sam dosta skeptican prema tome kod nas.
Susreo sam se sa tzv vrackom u jednom selu u Makedoniji, ali je i odnos sasvim drugaciji. Tamo se za: glavobolje, prehlade, psihicke smetnje itd. ide kod vracke. Imas problem, ides kod vracke...najnormalnija stvar. Ljudi osjecaju strahopostovanje prema njima. Smatraju ih opasnim, ali korisnim zenama, a ovdje bi u slicnim situacijama gorile lomace.
I mislim da precac ipak ne postoji posto te zene izaberu ( uglavnom zenskog ) potomka za koga smatraju da ima predispozicije i uce ih od najranijih dana. Ova vracka je odabrala samo jednu od 4 unuke ( niti jednu od dvije kcerke ) jer samo ona ima predispozicije, ali mala je tada imala 6 god i vec " vidi ".
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 10.08.2016., 12:57   #35
Ae, tu kod mene isto ekipa rastura u transu po selu, još kad se ritualno napiju nohe..fiju

Nego, šalu na stranu, bez obzira što je u igri za početak možeš početi sa kristalima npr. Citrin, Ametist (u prvom redu), Labradorit ...makar kristali imaju ograničeno polje djelovanja.
Katayama is offline  
Old 10.08.2016., 20:56   #36
Covjek sa osam razreda osnovne skole ce ti kad god hoces potanko objasnit kako izaci, kako istrazivati, kako drugima radit psine i pizdarije, a ak ti to nije dovoljno doci ce ti astralnim tijelom i dati ruku da te povede van. Dozivljeno!
Strah je onaj koji vraca u tijelo, a da bi tako nesto dozivio samo trebas odrzat svijest budnom. Zvuci komplicirano, al nije.
A sto se tice prelazaka u drugo tijelo, zasad imam podatke samo o toj Yoga tehnici, Parakaya pravesh. To djeluje poput npr demona, na isti princip. Nevidljiv je u tijelu, ali ponasanje je prepoznatljivo. Tako i ona. Ja bi volila da kad ju skuzim da je tu, da joj napravim neki klinac da se 5 dana ne moze probudit. E to bi vec bilo nesto. Ne mozes se od nje zastitit, ne zelim da se svima apsolutno razotkrije jer ce poludit onda, ali zelim da shvati da se ne moze s nama vise zajebavat. Al nema nitko na forumu znanje o tome, onaj tko ima igra za isti tim kao i ona, pa nece nista rec.
Malfetica is offline  
Old 10.08.2016., 22:20   #37
Quote:
Malfetica kaže: Pogledaj post
Covjek sa osam razreda osnovne skole ce ti kad god hoces potanko objasnit kako izaci, kako istrazivati, kako drugima radit psine i pizdarije, a ak ti to nije dovoljno doci ce ti astralnim tijelom i dati ruku da te povede van. Dozivljeno!
Strah je onaj koji vraca u tijelo, a da bi tako nesto dozivio samo trebas odrzat svijest budnom. Zvuci komplicirano, al nije.
A sto se tice prelazaka u drugo tijelo, zasad imam podatke samo o toj Yoga tehnici, Parakaya pravesh. To djeluje poput npr demona, na isti princip. Nevidljiv je u tijelu, ali ponasanje je prepoznatljivo. Tako i ona. Ja bi volila da kad ju skuzim da je tu, da joj napravim neki klinac da se 5 dana ne moze probudit. E to bi vec bilo nesto. Ne mozes se od nje zastitit, ne zelim da se svima apsolutno razotkrije jer ce poludit onda, ali zelim da shvati da se ne moze s nama vise zajebavat. Al nema nitko na forumu znanje o tome, onaj tko ima igra za isti tim kao i ona, pa nece nista rec.
Srećo moja

Obrazovanje nema nikakve veze sa ovime o čemu je ovdje govor..magijsko obrazovanje već da. Postoje ljudi koji su naturšćeki u takvim stvarima i ja to znam jer sam se imao prilike u nekoliko navrata uvjeriti..i ne nije bila jeftina psihologija u pitanju niti je bila slučajnost. Jedna osoba je Romkinja ali ne one šta te vuku za rukav po cesti pa ti hoće gatati za 20 kn, sreo sam se s njom na sasvim normalnom mjestu, žena je radila sasvim normalan posao u administraciji i ne živi od tih stvari, druga bioenergičar kojem su me vodili kada sam bio klinjo, bio sam teško bolestan, opaka astma..treća jedan stari čiča iz zagorja koji je pokojan. Neka ga vrane prate i paze tamo gdje je sada. Nitko od njih nije bio magistar znanosti..ali sam na samo pričao s njima i rekli su mi stvari koje sam tek kasnije shvatio i bili su ljudi koji su imali jaku duhovnu moć.

Osobno imam nešto iskustva u izlaženju, kao klinac sam skužio da to postoji a da nikada u ono doba nisam ništa o tome čitao niti su ljudi oko mene to pričali.
Zvuči jednostavno ali nije i često ne pali zbog gomile detalja i situacija, kako u tebi samom tako i oko tebe

Dobila si nešto odgovora sa svih strana od ljudi koji su na ovaj ili onaj način upoznati sa stvarima te prirode ali ti sustavno odbijaš jer vjeruješ da se ovo ili ono vraća i ne želiš ulaziti u okultne tehnike obrane i ti bi svašta nešta da ju središ ali ipak ne bi sve ovo..fight fire with fire, bilo i bit će
Katayama is offline  
Old 11.08.2016., 06:33   #38
Pokusat cu objasnit. Ne znam dal je itko od vas dozivio da vas vjestica davi dok spavate, ili da vam sjedi na prsima, ili da vam dolazi u obliku neke zivotinje i gura vam se u krevet, ili vam skoci na prozor usred noci, sve se to dogadja dok vi spavate, ali vi ste SVJESNI da je to stvarno tu. Borite se protiv toga na razne nacine, molitvom, tjeranjem, nekad cak i izletite iz tijela tjerajuci to stagod bilo kuci, vi ne mozete znati tko je to tocno, ali ste itekako svjesni svega sto se dogadja. U takvim situacijama se moze npr uljeza poslati da broji dravski pjesak, onda ne dolazi dugo, ili mu mozes rec da dodje sutra po sol, onda ta osoba mora sutra doci fizicki po nesto. I to je provjereno i radi. E tako nesto bi ja njoj radila, sad kuzite? Samo njen opseg djelovanja je presao svaku granicu. Treba mi nesto efektivnije. Nije da nisam zahvalna na savjetima, jesam, hvala na svakom komentaru od srca, ali ja ne znam sto bih sa tim kristalima ili ne zelim posjecivat nikakve carobnjake, kuzis?
Morat cu sama isprobavati dok ne vidim sta pali... Ljudi, ovo je stvarno. Ne morate na Daleki istok zbog mistike, toga ima na nasim podrucjima i previse...
Malfetica is offline  
Old 11.08.2016., 12:41   #39
Postoji stanje koje se zove paraliza sna, potraži o tome imaš na metu.
S druge strane, nikada nisam bio baš u pravom smislu riječi napadnut i direktno ugrožavan od strane tih razno raznih mora, sjena. Imao sam nedavno male neugodnosti i bilo je prisustva nekog entiteta gdje sam vidio da se nadvija nad mene dok spavam ali to sam ja pokrenuo, no direktno me nikada nije nitko napadao od njih, radilo se samo o prisustvu.

Također mi se desilo da sam nedavno čitao jednu knjigu o klifotima gdje je stajao zaziv Lilith, uvježbavao sam nad knjigom izgovor zaziva i ponovio ga više puta. Nakon toga sam nekoliko noći za redom imao intenzivne snove u kojima mi je dolazila i bili su u skladu s onim što predstavlja nije da se žalim
Katayama is offline  
Old 11.08.2016., 13:51   #40
Uh, ja to vise ne bi ponavljala na tvom mjestu..
Cula sam za paralizu sna, ali nisam cula da ti ta paraliza moze ostavit modrice po tijelu. I to mi se dogodilo. Imala sam otisak zuba ujutro iznad lijeve dojke kad sam imala oko 10 godina.
Malfetica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.