Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2016., 18:15   #5601
Louis McMaster Bujold - Kolekcija

Ekipa, nevjerojatno mi je da ovaj thread još uvijek prvi vrhu foruma. Izgleda da je Bujoldica u Hrvatskoj jednaki fenomen kao i Alan Ford. Ne znam, je li ovo mjesto, ali pretpostavljam da ne ću biti kažnjen budući da može pomoći nekome ovdje.

Naime, došao je i taj trenutak nažalost.

Prodajem svih 15 knjiga koje imam u kolekciji, na hrvatskom su i u čitavom stanju. Što se cijene tiče, ona ovisi o tome koliko se želi kupiti pa ipak imaju prednost oni koji bi kupili u kompletu. Dakle u kompletu 450 kn ilitiga 30 kn po knjizi
P.S. U Zagrebu sam.
Ne želi mi podjeliti sliku -> http://imgur.com/SwDjrEV
Gvazdolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 22:17   #5602
ne mogu reći da nisam u iskušenju. da se nisam u potpunosti prebacio na kindle, kupio bih ih jer je odlična prilika.
Arcturus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 22:13   #5603
Gentleman Jole and the Red Queen

napola sam i bas je ljubic. nije mi jasna svrha knjige al valjda izguram do kraja.
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 22:44   #5604
Iskreno baš me zanima kakva je knjiga nakon vaših upisa ovdje
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 15:30   #5605
Quote:
Gvazdolina kaže: Pogledaj post
Ekipa, nevjerojatno mi je da ovaj thread još uvijek prvi vrhu foruma. Izgleda da je Bujoldica u Hrvatskoj jednaki fenomen kao i Alan Ford. Ne znam, je li ovo mjesto, ali pretpostavljam da ne ću biti kažnjen budući da može pomoći nekome ovdje.

Naime, došao je i taj trenutak nažalost.

Prodajem svih 15 knjiga koje imam u kolekciji, na hrvatskom su i u čitavom stanju. Što se cijene tiče, ona ovisi o tome koliko se želi kupiti pa ipak imaju prednost oni koji bi kupili u kompletu. Dakle u kompletu 450 kn ilitiga 30 kn po knjizi
P.S. U Zagrebu sam.
Ne želi mi podjeliti sliku -> http://imgur.com/SwDjrEV
Imaš PM.
_wes_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 12:28   #5606
Opet sam se vratio Milesu. Počeo sam čitati Granice vječnosti..
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 17:48   #5607
Ja sam na kraju drugog iščitavanja. Ledene opekline me čekaju. Kaj se zadnje knjige tiče, morala je izbaciti neki ljubić valjda Činjenica je ni Zimoslavni darovi nije nekaj specijalno u SF smislu. Tak da mora izbaciti opet nekaj takvo. Kako je rekla da nije gotova sa pisanjem, siguran sam da ima u rukavu još dve, možda tri knjige. Vjerujem da će biti bolje od ljubića kojeg nisam još počeo čitati. Nisam vidio da je Algoritam preveo knjigu, a iskreno, nemam sad neke volje čitati na engleskom. No ne bude li uskoro prevedeno, uhvatit ću se u koštac sa tim.
__________________
Reputation is what other people know about you. Honor is what you know about yourself - Aral Vorkosigan
JustThePine is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 18:59   #5608
Cijela stvar je i tako počela kao ljubić. Klingonski ljubić.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:33   #5609
Ne mogu ja ovu zadnju knjigu nikako. Probao sam, ali ne ide. Nije mi to to.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:35   #5610
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Inace je prijevod Vorkosigana, u pravilu, bolji od originala. Zapravo sam se razocarao originalom.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 08:15   #5611
Sve više razmišljam da naručim zadni nastavak, na engleskom jer ga nema na hrvatskom. Samo što mi time onda kvari pošto su sve ostale knjige na hrv...ali morati ćemo probati, nadam se da nije utter fail
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 17:51   #5612
Uhvatio sam se Ledenih opeklina prošli tjedan. Da da...Kasnim dve godinu i pol. Gubitak u familiji me nagnao malo pročitati Milesa da se oraspoložim, a opet, tematika o smrti i prevari iste. No da ne drobim o tome, ono kaj me začudilo je koliko mi je knjiga bolja nego kod prvog čitanja. Puno detalja sam pozaboravljao, ali sam se grubih kontura radnje sjećao. Čitajući je otvorile su se nove pore u radnji i nekako mi je sve to bolje sjelo. Možda je bio problem što sam tada znao da je to to s Aralom i bio sam sputan tom činjenicom. Možda sam i prebrzo čitao iako ni ovaj put mi nije trebalo dulje od tri dana unatoč poslu i obavezama. Definitivno bi sad knjiga dobila puno bolju ocjenu nego kod prvog čitanja. Nakon ljeta vjerojatno krećem s trećim iščitavanjem serijala. Čitajući zadnju rečenicu knjige, zbilja sam se naježio iako sam naravno znao što me čeka. Koliko jedna jedina rečenica, jedan događaj može promijeniti život mnogima.

Ovu zadnju još uvijek nisam uhvatio u ruke i sve mi se čini da ću malo pričekati. Ne čita mi se ljubić trenutno.

Jel ima nekakvih najava piše li gospođa štogod još?
__________________
Reputation is what other people know about you. Honor is what you know about yourself - Aral Vorkosigan
JustThePine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 19:50   #5613
Kolega, moja sućut zbog gubitka.

Osobno sam stavio Milesa na rezervu, pročitao sam do sada "Pripravnik za ratnika", "Vorska Igra", "Cetaganda" i prequel "Krhotine časti" i zadovoljan sam, iako su mi Milesove pustolovine bolje od one njegovih roditelja. Krenuo sam čitati "Barrayar" ali nikako da ga završim.

Možda ga stavim na rezervu i krenem sa sljedećim Milesovim romanom nakon Cetagande, ako se ne varam to je "Braća po oružju".

Nisam nešto zainteresiran za novele niti kratke priče između pa se nadam da nije prevelika rupa u radnji između toga i Cetagande...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 20:40   #5614
Quote:
JustThePine kaže: Pogledaj post
Uhvatio sam se Ledenih opeklina prošli tjedan. Da da...Kasnim dve godinu i pol. Gubitak u familiji me nagnao malo pročitati Milesa da se oraspoložim, a opet, tematika o smrti i prevari iste. No da ne drobim o tome, ono kaj me začudilo je koliko mi je knjiga bolja nego kod prvog čitanja. Puno detalja sam pozaboravljao, ali sam se grubih kontura radnje sjećao. Čitajući je otvorile su se nove pore u radnji i nekako mi je sve to bolje sjelo. Možda je bio problem što sam tada znao da je to to s Aralom i bio sam sputan tom činjenicom. Možda sam i prebrzo čitao iako ni ovaj put mi nije trebalo dulje od tri dana unatoč poslu i obavezama. Definitivno bi sad knjiga dobila puno bolju ocjenu nego kod prvog čitanja. Nakon ljeta vjerojatno krećem s trećim iščitavanjem serijala. Čitajući zadnju rečenicu knjige, zbilja sam se naježio iako sam naravno znao što me čeka. Koliko jedna jedina rečenica, jedan događaj može promijeniti život mnogima.

Ovu zadnju još uvijek nisam uhvatio u ruke i sve mi se čini da ću malo pričekati. Ne čita mi se ljubić trenutno.

Jel ima nekakvih najava piše li gospođa štogod još?
Bujoldica ima par knjiga prije sage Vorkosigan koje su neloše, ali koliko znam nakon Diplomatskog imuniteta rekla je da je to to s Milesom i Ivanom...

Šteta,osobno nisam ljubitelj "lakog" SF štiva pod koje bih stavio Vorkosigana,ali koncepcija lika i priče mi je odlična...

Starija sam generaciji odrastao na Asimovu,Herbertu i sličnima,ali Bujold mi je za razbibrigu uvijek među top autorima...

Nevezano uza Vorkosigane imaš Chalione koji mi nisu nešto jer stalno bježim na Vorkosigana,ali bih definitivno preporučio čitanje na engleskom,puno zanimljivije iskustvo...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 21:05   #5615
Krenuo sa "Braća po oružju" i za sada je super.
Malo mi je neobicno bilo sto je radnja u Londonu, ali znam da se Zemlja spominje jos u prvom romanu.
Ali sam bio iskreno odusevljen kada sam vidio da je Vorpatil u romanu, obozavam tog momka
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 22:15   #5616
Ova Kapetan Vorpatril, kako se već zove, mi je baš došla kao naručena kada sam je čitao...izvrsna
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 17:28   #5617
Nakon podosta vremena prošle godine na rasprodaji u Algoritmu pokupovao sve nastavke osim dva kojih nikako više nije bilo. Njih onda nabavio preko Njuškala. Prekjučer onda napokon počeo s čitanjem "Pripravnika za ratnika". Odlomio u dva dana nekih 75 stranica, to jest prvih pet poglavlja. Zasad zadovoljan, iznimno zabavno štivo, a što me tek čeka nakon ne znam koje knjige. Mogu si samo misliti.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 09:14   #5618
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Nakon podosta vremena prošle godine na rasprodaji u Algoritmu pokupovao sve nastavke osim dva kojih nikako više nije bilo. Njih onda nabavio preko Njuškala. Prekjučer onda napokon počeo s čitanjem "Pripravnika za ratnika". Odlomio u dva dana nekih 75 stranica, to jest prvih pet poglavlja. Zasad zadovoljan, iznimno zabavno štivo, a što me tek čeka nakon ne znam koje knjige. Mogu si samo misliti.
Postane još bolje.
Prva knjiga je dobra, ali Vorska igra i Cetaganda su mi bolji.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 10:46   #5619
Malo mi prenaivno djeluje na dijelovima, ono kao da čitam neko štivo za djecu i mlade. Kao Družbu Pere Kvržice, ili Junake Pavlove Ulice. Mislim nije da se bunim, jako je zabavno. Čuo sam da je to tako u početku jer je Miles još mlad, te kako će biti sve starijim, tako će i zbivanja biti sve ozbiljnija.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 12:39   #5620
Aha, je računaj da su te knjige pisane kroz 30ak godina. I ona je postajala sve bolji i iskusniji pisac u svakoj idućoj knjizi.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.