Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2015., 00:45   #321
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Reci da se šališ.
Sto bi se salila mene su moji roditelji izbacili iz oporuke haha, nemam se kaj salit

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 06:19   #322
Svejedno, mislim da imaš pravo na zakonski minimum, mislim da je 25% ako vas je dvoje.

Jedini je problem ako roditelji sve raspizde prije nego umru.

S druge strane, nekome savjetovat da nikome ništa ne da, kao da će ponijeti u grob, je, za mene, debilizam.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 08:48   #323
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Svejedno, mislim da imaš pravo na zakonski minimum, mislim da je 25% ako vas je dvoje.

Jedini je problem ako roditelji sve raspizde prije nego umru.

S druge strane, nekome savjetovat da nikome ništa ne da, kao da će ponijeti u grob, je, za mene, debilizam.
Znam za puno sranja koja su se tako dogodila , ako ne proda majka kucu unda ce me zakon stitit, ma nek daruju, istinabog, ne znam tocno o cemu se radi, ja npr sam se tako docepala stana, da nisam nagovorila na darovanje, sad bi sve bilo na mami koja ima 76.g i prijeti

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 12:36   #324
Moraš to s pravnikom nekim pogledati, ali znam da mora postojati zakonski minimum, čak i da sve daruju općini.

Jedino ako natovari duga u iznosu nekretnine ili večem, onda jebiga, više sreće drugi put.

Postoji ti opcija da je prijaviš za uznemiravanje.

Nego, meni je zanimljiv bio slučaj u Njemačkoj, gdje su roditelji razbaštinili kćer, ono, 100%, i valjda se to kod njih može tako, bez da ona išta dobije. Onda su oni lijepo završili u domu za stare i nemoćne, tamo napravili račun koji nisu mogli platiti i njoj sud presudio da ona mora dio toga vratiti, jer im je kćer. Uglavnom, veselo.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 16:04   #325
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Svejedno, mislim da imaš pravo na zakonski minimum, mislim da je 25% ako vas je dvoje.

Jedini je problem ako roditelji sve raspizde prije nego umru.

S druge strane, nekome savjetovat da nikome ništa ne da, kao da će ponijeti u grob, je, za mene, debilizam.
yaya-je dobro savjetovala.
evo i zašto:ne mora biti nikakav motiv tipa"nikome ništa ne da,ta neće odnijeti u grob".
kao obično u životu-sve krene sa dobrim namjerama.
kućni prijatelj ima radišnog sina,automehaničara,otac mu darovao kuću;
kako je posao dobro išao sin odluči ulagati u širenje posla/nova radionoca,
papiri,gradnja,nova mehanizacija)te je digao poveći kredit.
epilogosao je lošije krenuo,kredit sa kamatama se gomilao-i na kraju-
banka je uzela i radionicu i kuću;sin je u podstanarima;a roditelji su završili kod tete oviseći o njenoj dobroj volji,jer nemaju za dom.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 23:15   #326
Ajde googlajte "nuzni dio".
Mozes ga dobiti, ali i ne moras.
Zavisi od okolnosti slucaja.
Čudna čudesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 00:01   #327
Ma ja sam digla ruke od toga al bogami cu i od dugova ako ih bude, samo mi nije jasno kako moze ocekivat da odrzavam kucu koja nije moja

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 11:37   #328
Quote:
Čudna čudesna kaže: Pogledaj post
Ajde googlajte "nuzni dio".
Mozes ga dobiti, ali i ne moras.
Zavisi od okolnosti slucaja.
Nužni dio može dobiti i ako joj majka oporučno ne ostavi ništa...no, ako majka napravi sa nekim dosmrtno uzdržavanje ili doživotno uzdržavanje....tada ništa od nužnog dijela.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 11:46   #329
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
yaya-je dobro savjetovala.
evo i zašto:ne mora biti nikakav motiv tipa"nikome ništa ne da,ta neće odnijeti u grob".
kao obično u životu-sve krene sa dobrim namjerama.
kućni prijatelj ima radišnog sina,automehaničara,otac mu darovao kuću;
kako je posao dobro išao sin odluči ulagati u širenje posla/nova radionoca,
papiri,gradnja,nova mehanizacija)te je digao poveći kredit.
epilogosao je lošije krenuo,kredit sa kamatama se gomilao-i na kraju-
banka je uzela i radionicu i kuću;sin je u podstanarima;a roditelji su završili kod tete oviseći o njenoj dobroj volji,jer nemaju za dom.
Ma nisam mislio na nekretninu u kojoj roditelji žive, to bi trebalo biti na uzdržavanju, pa onaj tko to želi, neka uzdržava roditelje.

Ali ok, ne znamo njen slučaj, tako da nije ni bitno.

Svejedno, da je taj tip pitao starog da mu potpiše za kredit, ovaj digne kredit, isto bi prošli.

Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Nužni dio može dobiti i ako joj majka oporučno ne ostavi ništa...no, ako majka napravi sa nekim dosmrtno uzdržavanje ili doživotno uzdržavanje....tada ništa od nužnog dijela.
Istina, zato kažem, trebala bi vidjeti kako je to podjeljeno.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 12:38   #330
Nužni se dio može izgubiti i ako nema darovnog ugovora.

Uvjet je teška nebriga i uskračivanje potrebne pomoći roditeljima ili vlasniku nekretnine po kojem je stečeno pravo na nužni dio.
Isto tako i teška kriminalna prošlost ili sadašnje kriminalno stanje potencijalnog primatelja nužnog djela, kao i nešto u vezi sa državom - ajd, pojednostavljeno rečeno ako si državni nepprijatelj No.1 ili veleizdajnik. I ako si dokazani teški neradnik, lijenčina.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 17:03   #331
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Nužni se dio može izgubiti i ako nema darovnog ugovora.

Uvjet je teška nebriga i uskračivanje potrebne pomoći roditeljima ili vlasniku nekretnine po kojem je stečeno pravo na nužni dio.
Isto tako i teška kriminalna prošlost ili sadašnje kriminalno stanje potencijalnog primatelja nužnog djela, kao i nešto u vezi sa državom - ajd, pojednostavljeno rečeno ako si državni nepprijatelj No.1 ili veleizdajnik. I ako si dokazani teški neradnik, lijenčina.
Da moji su mene ocito gledali kao veleizdajnika , da nuzni dio svakako imam osim u 2 slucaja, prodaje ili dosmrtnog uzdrzavanja kojom se osoba obavezuje na to i moze odmah nasebe upisat nekretninu, nije mi zao nekretnine nego ovog sto sam veleizdajnik i raspikuca unaprijed

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 17:05   #332
Osim toga mojamajka nije sigurna koja ce od nas prije umrijet pa da ne bi nekretnina kozna gdje zavrsila haha al ovo je vec druga tema

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 19:05   #333
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Znam za puno sranja koja su se tako dogodila , ako ne proda majka kucu unda ce me zakon stitit, ma nek daruju, istinabog, ne znam tocno o cemu se radi, ja npr sam se tako docepala stana, da nisam nagovorila na darovanje, sad bi sve bilo na mami koja ima 76.g i prijeti

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
ako prodaju kuću ili potpišu ugovor o doživotnom ili dosmrtnom uzdržavanju,
onda ona ne ulazi u ostavinsku raspravu(dakle računaš kao da i nema te kuće).
samo tebi onda može biti problem što nasljednici(brat sestra,živući roditelj)
mogu tražiti svoj nužni dio na darovanom stanu(da ih isplatiš).
U darovnom ugovoru moraš imati potpis oba roditelja(ako je stan kupljen,
stečen u braku).
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 14:07   #334
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
ako prodaju kuću ili potpišu ugovor o doživotnom ili dosmrtnom uzdržavanju,
onda ona ne ulazi u ostavinsku raspravu(dakle računaš kao da i nema te kuće).
samo tebi onda može biti problem što nasljednici(brat sestra,živući roditelj)
mogu tražiti svoj nužni dio na darovanom stanu(da ih isplatiš).
U darovnom ugovoru moraš imati potpis oba roditelja(ako je stan kupljen,
stečen u braku).
Nasljednici imaju pravo tražiti oštetu samo po darovnom ugovoru, ili po ugovoru o doživotnom uzdržavanju?

A što ako npr ako imaš ugovor o doživotnom uzdržavanju i u toj predmetnoj kući živuju član ili dva obitelji, tj. sinovi od vlasnika? I npr smrt je nastupila, ugovor je stupio na snagu a oni se ne žele iseliti iz predmetne nekretnine?

Kakova bi onda procedura bila odgovarajuća?
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:52   #335
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Nasljednici imaju pravo tražiti oštetu samo po darovnom ugovoru, ili po ugovoru o doživotnom uzdržavanju?

A što ako npr ako imaš ugovor o doživotnom uzdržavanju i u toj predmetnoj kući živuju član ili dva obitelji, tj. sinovi od vlasnika? I npr smrt je nastupila, ugovor je stupio na snagu a oni se ne žele iseliti iz predmetne nekretnine?

Kakova bi onda procedura bila odgovarajuća?
nemaju pravo tražiti isplatu svog nužnog dijela iz darovane nekretnine

a u ovom drugom slučaju ide tužba za iseljenje
izabela f is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:29   #336
baš je moralno godinama živjeti na muževoj grbači i imati drugog.
JesenjeKise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.