Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 21:56   #5721
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
Slicno. Oko 5 ujutro zaspem pa oko 14-15 ustajem. Da mi barem sizofreniju hoce puknut i da me posalju na komisiju pa da dobijem neko primanje. Ubija me sto nemam nikakvog svog licnog primanja, a za rad nisam jer nisam dobro, a ni uslova nemam za neki svoj posao samostalan.
Samo da se zna uradim ja sta mogu i kad mogu i kad imam vremena. Znam oprat sudze itd., iako i za to nemam uslova. Cigani zive mnogi bolje od mene i u boljoj su situaciji od mene mnogi.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 22:41   #5722
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Meni se cini da ti previse hoces odjednom. Cisto gledano sa strane, trebao bi napraviti strukturu u svom zivotu. Mozda da sednes i napravis plan napismeno i da pokusas da ga se drzis. Na primer:
Ujutru: umiti se, istusirati se, oprati zube.
Onda stavis krstic ispod svega sto si uradio. Tako isto za u toku dana, posle podne, uvece i slicno. Pred spavanje onda pogledas da si ipak napravio mali napredak, jer si uveo red u svom zivotu. Nateraj se i kada te mrzi da uradis bar najosnovnije stvari. Pocni sa licnom higijenom, onda uzmi pospremi kupatilo. Tamo pretpostavljam nije toliko veliki vasar kao u dnevnoj sobi. Strpaj prljav ves u korpu ili kesu, obrisi police, kadu, pod. To nije previse posla, a garantujem ti da ces se odlicno osecati posle toga. Sutra, na primer, odvoji prljav ves na beli, sareni ili kako ga vec odvajas. Stavi ga u razlicite kese i pospremi predsoblje. Ostatak vremena mozes raditi nesto sto ti je interesantno i zabavno, jer si uradio nesto korisno za danas. Tako napravi plan za svaki dan i drzi ga se, stavi krstice kada nesto uradis, onda imas crno na belo da polako radis pravu stvar i da sredjujes svoj zivot. To ide postepeno, ali istraj u tome. Onda sredjuj druge oblasti svog zivota, razmisli sta i kako sa studijama. Ako zivis stihijski, neces imati uspeha, jer to si i do sada radio, pa nije nista bilo bolje. Zato moras nesto promeniti. Pokusaj sa ovim, u svakom slucaju, nece ti biti na stetu.
Al si se raspisala. Pa nisam retard, znam kako obavljati higijenu i čistoću kuće. Problem je u tome što sve što radim, radim bezvoljno, usporeno i letargično.
Također koliko god bio netko asocijalan složit će se da mu je potrebna inetrakcija s drugim ljudima, barem ponekad.
Trebao bih poraditi na tome da budem pozitivnija osoba, veseliji i opušteniji, pa ne bih podsvjesno odbacivao ljude od sebe zbog čega sam onda samo još više depresivan.
Forum može pomoći, ali ne i nadomjestiti druženje u stvarnom životu. Osim toga, i preko ekrana zračim negativno, svjestan sam toga.
Ako krećemo od pretpostavke da se nitko ne rađa čudan, onda je moj problem traumatično djetinjstvo, i dio kojega se sjećam,i dio kojega ne, a znam o njemu iz priča ljudi iz moje okoline.
I previše sam na Forumu, znam. Ali da mi netko može platiti psihologa 2 puta tjedno ne bih bio toliko, barem ne na psihokauču.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:54   #5723
Pa idi na grupne psihoterapije, za početak nećeš biti toliko usamljen.
A i ne košta te ništa.

Zadnje uređivanje bipolar007 : 05.10.2017. at 14:19.
bipolar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:48   #5724
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Možda bih trebao u bolnicu, na hospitalizaciju. U Vrapču je katastrofa, bijah 7 puta.
Zašto je katastrofa?

OK, bit na bilo kojem odjelu u bolnici je loše, ali postoji li još neki razlog zbog kojeg tvrdiš da je tamo katastrofa?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:19   #5725
Quote:
bipolar007 kaže: Pogledaj post
Pa idi na grupne psihoterapije, za početak nećeš biti toliko usamljen.
A i ne košta te ništa.
Meni prvenstveno trebaju drugi lijekovi, obavezno antidepresivi i (možda) drugi antipsihotici.
A onda eventualno psihoterapija. Inače plaća se i grupna ako je privatna, jedino dnevna bolnica ne, ali to mi je odbojno da provedem tamo pola dana,a imam i drugih obaveza. Ne mogu si priuštiti luksuz da se samo liječim, samo što sam otišao u dugu kranost pa se ne liječim uopće. Izuzev toga što redovito pijem lijekove koji mi i ne odgovaraju.
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Zašto je katastrofa?

OK, bit na bilo kojem odjelu u bolnici je loše, ali postoji li još neki razlog zbog kojeg tvrdiš da je tamo katastrofa?
Uvjeti su loši. Zgrada je stara, ne održavana, derutna, a i postoje ono stvarno baš teški slučajevi, koji nisu sposobni za osnovno funkcionianje.

Izbjegavam bolnicu ako ikako mogu.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:28   #5726
Ma naš šta vam ja kažem. NITO ama BAŠ nitko od nas to nema. Sve to ima veze sa starcima i da se ima nešto love. Sam da kažem ja sam bio hospitaliziran 01.08.2017 jer sam čuo glasove. Ali kak da vam to objasnim. Ja čujem glasove, i to me strefilo u 48 sati, ko da mi tu netko stoji i priča. Uistinu. Kuham i borim se protiv glasova. E sad od kud to, pitam se ja. Ja sam prije 2-3 tjedna, prije nego što sam bio hospitaliziran, na svoju ruku, jer nisam mogo više, pio sam lavandu, koja NEMA medicinksu podršku i kombiniro je tjedno 2-3 puta. E sad, lavanda se koristila protiv kuge, tak, samo da znate, a ja sam ju kombiniro sa lijekovima. Tj. pio sam lijekove i pio lavandu a osječaj je "KO DA NISI SAM" tj. osječaš se prelijepo, bez aksioznošću i osječaš neku čudnu sigurnost. Ok. dosta o tome. Samo da se zna bio sam u bolnici mjesec dana i od 20 dana bio sam na apaurinima, onaj dijapezoman, tako slično se zove, kaj ima broj 5 na sebi i onda tek zadnjih 10 dana psihić u bolnici me bacio na haldol a ja sam tih 20 dana bez prijekorno funkcioniro, stvarno, pričo, hodo vani, bez incidenata, a na apaurinima i sad kad sam bez staraca, nažalost, uopće mi nije teško odbacit prijašnji život tj. na tabletama i sve si više govorim to. Dobijem katkad viziju od starog i mame, a baš viziju. Komuna ili nešto drugo. Bog. Tak je moje mišljenje da sve to ima veze sa potezima koje vučemo kad smo sa starcima i kad nismo, čak i kad su živi i da se ima love za, ne previše, neg da se ima za pojest, obleč i tako to. To je moje mišljenje. Sve je to strah.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:38   #5727
[QUOTE=Diego Rivera;65833981]Meni prvenstveno trebaju drugi lijekovi, obavezno antidepresivi i (možda) drugi antipsihotici.
A onda eventualno psihoterapija. Inače plaća se i grupna ako je privatna, jedino dnevna bolnica ne, ali to mi je odbojno da provedem tamo pola dana,a imam i drugih obaveza. Ne mogu si priuštiti luksuz da se samo liječim, samo što sam otišao u dugu kranost pa se ne liječim uopće. Izuzev toga što redovito pijem lijekove koji mi i ne odgovaraju.

QUOTE]

Ljudi idu i sa psihijatrije ako im neodgovara, a kamoli s te dnevne bolnice, nije to zamišljeno da te sputava, nego suprotno...a i razlika između privatnog i državnog psihijatra su nikakve ako ova tebi ne može pomoć...prvo moraš pomoć sebi.
bipolar007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:43   #5728
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Ma naš šta vam ja kažem. NITO ama BAŠ nitko od nas to nema. Sve to ima veze sa starcima i da se ima nešto love. Sam da kažem ja sam bio hospitaliziran 01.08.2017 jer sam čuo glasove. Ali kak da vam to objasnim. Ja čujem glasove, i to me strefilo u 48 sati, ko da mi tu netko stoji i priča. Uistinu. Kuham i borim se protiv glasova. E sad od kud to, pitam se ja. Ja sam prije 2-3 tjedna, prije nego što sam bio hospitaliziran, na svoju ruku, jer nisam mogo više, pio sam lavandu, koja NEMA medicinksu podršku i kombiniro je tjedno 2-3 puta. E sad, lavanda se koristila protiv kuge, tak, samo da znate, a ja sam ju kombiniro sa lijekovima. Tj. pio sam lijekove i pio lavandu a osječaj je "KO DA NISI SAM" tj. osječaš se prelijepo, bez aksioznošću i osječaš neku čudnu sigurnost. Ok. dosta o tome. Samo da se zna bio sam u bolnici mjesec dana i od 20 dana bio sam na apaurinima, onaj dijapezoman, tako slično se zove, kaj ima broj 5 na sebi i onda tek zadnjih 10 dana psihić u bolnici me bacio na haldol a ja sam tih 20 dana bez prijekorno funkcioniro, stvarno, pričo, hodo vani, bez incidenata, a na apaurinima i sad kad sam bez staraca, nažalost, uopće mi nije teško odbacit prijašnji život tj. na tabletama i sve si više govorim to. Dobijem katkad viziju od starog i mame, a baš viziju. Komuna ili nešto drugo. Bog. Tak je moje mišljenje da sve to ima veze sa potezima koje vučemo kad smo sa starcima i kad nismo, čak i kad su živi i da se ima love za, ne previše, neg da se ima za pojest, obleč i tako to. To je moje mišljenje. Sve je to strah.
Ako stvarno ovako misliš, onda si zabrijao. Stoga mislim da ti je potrebno intenzivnije liječenje. Tipa dvaput tjedno kod psihijatra ili dnevna bolnica.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:45   #5729
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ako stvarno ovako misliš, onda si zabrijao. Stoga mislim da ti je potrebno intenzivnije liječenje. Tipa dvaput tjedno kod psihijatra ili dnevna bolnica.
Zbog čega? Objasni?
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:45   #5730
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ako stvarno ovako misliš, onda si zabrijao. Stoga mislim da ti je potrebno intenzivnije liječenje. Tipa dvaput tjedno kod psihijatra ili dnevna bolnica.
Jesi ti to kad probo, da možeš o tome pričat?
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:47   #5731
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Zbog čega? Objasni?
Tok misli ti je malo nesređen. I to što vjeruješ da je tvoja bolest povezana sa starcima, može, a i ne mora biti činjenica.

Ne znam je li netko od tvojih roditelja boluje od šizofrenije?

Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Jesi ti to kad probo, da možeš o tome pričat?
Nisam. Ali sam pročitao puno materijala o šizofreniji.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 22:53   #5732
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Tok misli ti je malo nesređen. I to što vjeruješ da je tvoja bolest povezana sa starcima, može, a i ne mora biti činjenica.

Ne znam je li netko od tvojih roditelja boluje od šizofrenije?



Nisam. Ali sam pročitao puno materijala o šizofreniji.
Ma to je zato kaj mrzim pisat ovdje, stalno iste šeme, pa nabacim.

Nisam mislio o šizofreniji nego o lavandi.

Naš kaj ja vidim u tebi. DA ti ne buš nikad niš napravil, AMA baš nikad. Vidim tvoje druge postove i najvjerojatnije misliš da je zemlja ravna i te šeme, teorije zavjere. Trošiš život na tuđi život i nemoj mi tako bahato, kao ti si čito puno materijala o šizofreniji, pusti to...jesi ti od bilo toga šta probo ili si samo vidio u slikama.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:13   #5733
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Ma to je zato kaj mrzim pisat ovdje, stalno iste šeme, pa nabacim.

Nisam mislio o šizofreniji nego o lavandi.

Naš kaj ja vidim u tebi. DA ti ne buš nikad niš napravil, AMA baš nikad. Vidim tvoje druge postove i najvjerojatnije misliš da je zemlja ravna i te šeme, teorije zavjere. Trošiš život na tuđi život i nemoj mi tako bahato, kao ti si čito puno materijala o šizofreniji, pusti to...jesi ti od bilo toga šta probo ili si samo vidio u slikama.
Da bi imao empatiju prema nekome tko recimo ima sljepoču ili visoku slabovidnost (potonje je u mene slučaj) ne mora probati biti slabovidan ili nedobog slijep. Ista je stvar sa bilo kojom bolešću ili poremečajem.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 00:07   #5734
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Da bi imao empatiju prema nekome tko recimo ima sljepoču ili visoku slabovidnost (potonje je u mene slučaj) ne mora probati biti slabovidan ili nedobog slijep. Ista je stvar sa bilo kojom bolešću ili poremečajem.
Sory, nisam znao.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 23:46   #5735
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
...
Quote:
Sve to ima veze sa starcima i da se ima nešto love.
Tacno. Ni ja nemam para i imam problem sa starcima. Nisam ni zdrav niti imam posao. Tesko da cu se bilo kada i zaposliti. Star sam vec, bolestan. Znaci problemi sa parama i sa drugim ljudima dovode do toga da mnogi puknu. Mozda i vecina pa cak i svi.

Quote:
Ja sam prije 2-3 tjedna, prije nego što sam bio hospitaliziran, na svoju ruku, jer nisam mogo više, pio sam lavandu, koja NEMA medicinksu podršku i kombiniro je tjedno 2-3 puta. E sad, lavanda se koristila protiv kuge, tak, samo da znate, a ja sam ju kombiniro sa lijekovima. Tj. pio sam lijekove i pio lavandu a osječaj je "KO DA NISI SAM" tj. osječaš se prelijepo, bez aksioznošću i osječaš neku čudnu sigurnost.
Tacno. I ja sam pio Kafetine kada sam pukao zbog bolova i neke bolesti jos sam tada bio depresivan i manican zbog problema sa porodicom. Pukao od Kafetina koje sam previse pio tada. Nakon toga poceli su pakovati Kafetine u kutije sa upustvom a do tada su ih kao bombone prodavali u Bosni bez upustva u blisterima. Poslije je izasao clanak da neki ljudi ne mogu da ih prerade i kao droga ih udari u glavu Kafetin. Tada je meni u urinu Morfij nadzen. A nakon psihijatrije su poceli u kutije da pakuju Kafetine sa upustvom, i sve mislim da im je neko javio za moj slucaj i da su to poceli da rade u Bosni da ih ne bi tuzio za nemar ili nesto slicno.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 23:53   #5736
A moji meni za ovo sto kazem u vezi Kafetina da im je neko mozda moj slucaj javio kazu da umisljam. Kada nemaju kako da mi argumentima oponiraju moji meni govore umisljam, haluciniram, paranoican sam. Iako nikada nisam imao halucinacije, a mislim da nisam ni paranoican. Je li paranoja sto neko misli da danas agencije drzavne sve skoro snimaju i prate od telefona do interneta.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:02   #5737
Quote:
Visionary S kaže: Pogledaj post
A moji meni za ovo sto kazem u vezi Kafetina da im je neko mozda moj slucaj javio kazu da umisljam. Kada nemaju kako da mi argumentima oponiraju moji meni govore umisljam, haluciniram, paranoican sam. Iako nikada nisam imao halucinacije, a mislim da nisam ni paranoican. Je li paranoja sto neko misli da danas agencije drzavne sve skoro snimaju i prate od telefona do interneta.
Naravno da nije paranoja.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 00:23   #5738
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Naravno da nije paranoja.
Ma za druge jeste tada a danas se sada slazu sa mnom.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 10:35   #5739
Najgore ti je kad imaš paranoje neznaš dal si 100% u pravu ili si u krivu. Kad nemreš dokazat to, jako je subjektivno.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 13:33   #5740
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Naravno da nije paranoja.
Paranoja je ako si uvjeren da prate bas ciljano tebe, a cinjenica da nas prate manje-vise sve.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.