Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 12:28   #61
Quote:
simple_tina kaže: Pogledaj post
Ti koji gađaju nisu pravi vjernici. I ne spamajte temu
Baš to
A i ovo s religijom ko najvećom ubojicom se stalno provlači ajmo zanemarit da su svi najveći ubojice bili ateisti od Hitlera Staljina Mao Zadunga do Đingis Kana
@little big one ti si se družio s jednakim brojem bivših robijaša i religioznih ljudi pa si usporedia? I zabranjeno je klanjanje lažnim idolima, ne kipovima Obično se ljudi referiraju na Novi zavjet

Zločestih ljudi ima svugdi ko i licemjernih ne moraš bit vjernik da bi bia moralna i dobra osoba a u Crkvi ko i u svakoj organizaciji ima dobrih i loših vođa i vjernika
Mislin da se puno stvari minja na bolje s novim Papom, triba def reforma al 'ostatak feudalizma'? Crkva šiša početak feudalizma za 8 stoljeća o kraju da ne pričan i nekad je bila jedini izvor obrazovanja

A ovo o hodočašćima, ne znan šta ko radi u slobodno vrime al nikakvo razvratno ponašanje nisan primijetila, možda su studentska drukčija ipak mladi ljudi i hormoni al nije da se možeš ponašati kako ti padne napamet

Ono šta me je fasciniralo i oduševilo na takvim putovanjima je količina ljudi koji si plaćaju i smještaj i hranu, često umirovljenika, da bi se brinili o potpuno nepoznatim bolesnim ljudima iz svih krajeva svita
Ako to nije 'ljubav prema bližnjem' onda ne znan šta je

Neću više offtopic al ništa nije crno bilo
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:13   #62
Quote:
A i ovo s religijom ko najvećom ubojicom se stalno provlači ajmo zanemarit da su svi najveći ubojice bili ateisti od Hitlera Staljina Mao Zadunga do Đingis Kana
I dalje je nebrojivo manje mrtvih.

Quote:
I zabranjeno je klanjanje lažnim idolima, ne kipovima Obično se ljudi referiraju na Novi zavjet
Velis, brisi, pisi, prepisi i nastavi dalje. Treba nova reforma, novi bog? Ili mozda bozica? Gender equality!! :klap:

Quote:
Zločestih ljudi ima svugdi ko i licemjernih ne moraš bit vjernik da bi bia moralna i dobra osoba a u Crkvi ko i u svakoj organizaciji ima dobrih i loših vođa i vjernika
Ne tvrdim da su svi vjernici losi, daleko od toga. Rijetki jesu. Cak nit ne vjerujem u definiciju "zlocestog" / "dobrog", to je toliko.. vjerski. Samo smo ljudi.

Nemam problem sa religioznim ljudima nego imam problem sa THE MAN. THE MAN koji predstavlja vjeru i boga jer se nitko od nas nije rodio s idejom boga nit zeljom za vjerom, ne bez vajnskog utjecaja. Ako je THE MAN los jel ga moram nastavit pratit i slijepo mu vjerovat? Dali jos uvijek ima autoritet? Ultimativno, jesam ja los ili sam samo zrtva/ovca? Koliko ljudi bi spoznalo Boga od onih koji to tvrde da jesu da nisu bili poticani od svoje okoline? Toliko pitanja a toliko zabrana. A truly motivating fairytale.



Quote:
A ovo o hodočašćima, ne znan šta ko radi u slobodno vrime al nikakvo razvratno ponašanje nisan primijetila, možda su studentska drukčija ipak mladi ljudi i hormoni al nije da se možeš ponašati kako ti padne napamet
Hodocasca su mi jedna od ljepsih putovanja na kojima sam bil.

Quote:
Ono šta me je fasciniralo i oduševilo na takvim putovanjima je količina ljudi koji si plaćaju i smještaj i hranu, često umirovljenika, da bi se brinili o potpuno nepoznatim bolesnim ljudima iz svih krajeva svita
Ispunjuju duznost, jos ako su unutar objektiva, nitko sretniji. Medugorje nase malo sale si nama dalo.

Zadacnica: Odlasak u crkvu/mjesnu religijsku zajednicu i popricat malo o.. astrologiji. Zvuci zabavno.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:58   #63
A stvarno onda ne znam kolika je ta vaša vjera bila, i koliki ste vi to karakteri, kad nešto napuštate (tj Boga) radi razočarenja u vjernike.
Ajde da je u pitanju: posao, društvo, država, ali Boga ?
Radi nekih koji nisu vrijedni spomena, radi nekih licemjera ?
Nikad. I vjeru ne živiš u crkvi i po hodočašću, već u srcu i duši. A to je nešto što vam nitko ne može oduzeti ni isprljati 😉
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 16:08   #64
Quote:
Nikad. I vjeru ne živiš u crkvi i po hodočašću, već u srcu i duši.
Na koji nacin si vjeru upoznala?

Nije valjda da po ovima, i njihovim spisima, po kojima vjeru ne zivis. Zaboravil sam da je bog napisao bibliju, kroz THE MAN.

Quote:
Radi nekih koji nisu vrijedni spomena, radi nekih licemjera ?
Crkva ne priznaje Medugorje (zbog opce poznatih razloga). Medugorje i dalje ima babe Vange kaj svako malo u vec odredeno vrijeme primi poruku od boga. Ocito sarlatanstvo, cak je i samo krscanstvo u konfliktu sa samim sobom u vezi toga...

no ipak...

I dalje se ondje slijevaju milijuni hodocasnika. A to je samo jedna kap u moru.

"Moja vjera, koje je nevezana za instituciju crkve, potjece od takvih sarlatana kroz povijest, jel moguce da vjerujem i Micky Mausa?"

Super ako takvo pitanje nikad ne padnu na um.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 21:01   #65
Officer123, evo ja sad bio u centru s frendom na cugi, sjedili tamo 2 sata, gledao se sa jednom malom, pa barem 10ak puta. Kažem ti to, jer to je gotovo svakodnevna pojava. Dogodi mi se to uvijek odem li ovako do centra ili u noćni izlazak. te je nemoguće da baš sa svakom s kojom se gledam, da me želi odvuć doma, jer realno tolko zgodan nisam - to je moje osobno mišljenje za sebe, neću se brukat s nekima s kojima mislim da nemam šanse.
Ako već želiš uletjet, onda nek to bude neka koju već malo poznaš, ili vas je više u društvu pa si skužio da reagira na tebe, ovakvi uleti na nepoznato će te samo zbedirati još više.
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 21:44   #66
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
A stvarno onda ne znam kolika je ta vaša vjera bila, i koliki ste vi to karakteri, kad nešto napuštate (tj Boga) radi razočarenja u vjernike.
Ajde da je u pitanju: posao, društvo, država, ali Boga ?
Radi nekih koji nisu vrijedni spomena, radi nekih licemjera ?
Nikad. I vjeru ne živiš u crkvi i po hodočašću, već u srcu i duši. A to je nešto što vam nitko ne može oduzeti ni isprljati 😉
Totalno off.

Ali kaj radi taj tvoj bog ? Čemu on služi,osim da se neki bolje osjećaju uvjeravajući sebe da postoji.
Lorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 21:47   #67
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Officer123, evo ja sad bio u centru s frendom na cugi, sjedili tamo 2 sata, gledao se sa jednom malom, pa barem 10ak puta. Kažem ti to, jer to je gotovo svakodnevna pojava. Dogodi mi se to uvijek odem li ovako do centra ili u noćni izlazak. te je nemoguće da baš sa svakom s kojom se gledam, da me želi odvuć doma, jer realno tolko zgodan nisam - to je moje osobno mišljenje za sebe, neću se brukat s nekima s kojima mislim da nemam šanse.
Ako već želiš uletjet, onda nek to bude neka koju već malo poznaš, ili vas je više u društvu pa si skužio da reagira na tebe, ovakvi uleti na nepoznato će te samo zbedirati još više.
A ja svaki dan kupujem Narodne novine ne bi li vidjela jel te koja odbila. A ono ništa
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 21:55   #68
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
A ja svaki dan kupujem Narodne novine ne bi li vidjela jel te koja odbila. A ono ništa
Hahah, ne može te odbit ako ne priđeš (a i muda su manja od makovog zrna)

Ma šta si luda, ajd sad realno, da sam došao do nje danas, pitao dal joj smijem platit piće, ili pozvat nju i frendicu da si dođu sjest k nama.. pao bi odjeb ko palačinka dam se kladit..al glavno da je blejala u mene ko da sjedim gol nasred terase
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 21:59   #69
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Hahah, ne može te odbit ako ne priđeš (a i muda su manja od makovog zrna)

Ma šta si luda, ajd sad realno, da sam došao do nje danas, pitao dal joj smijem platit piće, ili pozvat nju i frendicu da si dođu sjest k nama.. pao bi odjeb ko palačinka dam se kladit..al glavno da je blejala u mene ko da sjedim gol nasred terase
Oprosti al kog boli kuki?

Ti bi sjeo ponosan na sebe jer si skupio ta svoja dva makova zrnca i probao, ona bi bila sretna kaj joj je netko prišao i popušila priliku pritom i bok. Ili bi ti rekla da si krmeljav. Whatever. Who gives a shit. Get some balls!
Ili bi pristala možda. Čak. Zamisli Mogla bi i pristat
I čudnije stvari su se dešavale
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:08   #70
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Oprosti al kog boli kuki?

Ti bi sjeo ponosan na sebe jer si skupio ta svoja dva makova zrnca i probao, ona bi bila sretna kaj joj je netko prišao i popušila priliku pritom i bok. Ili bi ti rekla da si krmeljav. Whatever. Who gives a shit. Get some balls!
Ili bi pristala možda. Čak. Zamisli Mogla bi i pristat
I čudnije stvari su se dešavale
ma znam, al ja nisam tako samopouzdan, niti samodopadan, da uletavam svakoj s kojom se mjerkam. dok je gledanje sve pet, ali dok pomislim da bi joj mogao uletit, onda počnu filozofiranja u glavi...šta ja njoj mogu ponudit? nemam nit auto, nemam niti svoj stan, da dok me upozna da ću dobit košaricu i amen, pa onda sam sebi kažem bolje da ostanem sjedit i gledat se
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:10   #71
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
ma znam, al ja nisam tako samopouzdan, niti samodopadan, da uletavam svakoj s kojom se mjerkam. dok je gledanje sve pet, ali dok pomislim da bi joj mogao uletit, onda počnu filozofiranja u glavi...šta ja njoj mogu ponudit? nemam nit auto, nemam niti svoj stan, da dok me upozna da ću dobit košaricu i amen, pa onda sam sebi kažem bolje da ostanem sjedit i gledat se
Aukurac! Pa jel ju ženiš il joj oćeš kavu platit?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:55   #72
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Aukurac! Pa jel ju ženiš il joj oćeš kavu platit?
Hah, pa ja odma unaprijed gledam. Sjeti se da ja svoje "odabranice" idealiziram, pa odma veza, brak, djeca, živjeli su krasno do kraja života...
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:05   #73
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Hah, pa ja odma unaprijed gledam. Sjeti se da ja svoje "odabranice" idealiziram, pa odma veza, brak, djeca, živjeli su krasno do kraja života...
Niš onda. Sjedi. Cuclaj svoju kavu i nemoj ni gledat okolo navlakušo! Šacaš nedužne dame i onda im ni ne priđeš! Svetogrđe!
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:09   #74
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Niš onda. Sjedi. Cuclaj svoju kavu i nemoj ni gledat okolo navlakušo! Šacaš nedužne dame i onda im ni ne priđeš! Svetogrđe!
Tako nekako, da.

Makar znam da ću za 10-15 godina lupat glavom u zid, jer sam mogao proživit 50 posto više u životu, samo da sam se rodio s mudima.
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:11   #75
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Tako nekako, da.

Makar znam da ću za 10-15 godina lupat glavom u zid, jer sam mogao proživit 50 posto više u životu, samo da sam se rodio s mudima.
Kaj ja znam, razmišljam si malo, da ono nađeš neka muda, jer si ih navodno nekad imao, pa da sačuvaš tu glavu u budućnosti?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:14   #76
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Kaj ja znam, razmišljam si malo, da ono nađeš neka muda, jer si ih navodno nekad imao, pa da sačuvaš tu glavu u budućnosti?
Ehh da je to barem, ko dok ti doma nečega nestane, pa odeš u dućan i kupiš to kaj ti treba
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 23:54   #77
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Preksinoc sam bio nekako posebno dobrog raspolozenja i volje,nasmijan sretan iako je bio dan kao i svaki drugi.Bzvz uvecer izadjem na 2-3 pica nisam ni htio al su me doslovno izvukli iz kreveta.
Nekako sam se pravo cudno osjecao tu vecer,ne znam zasto,vjerovatno zato sto sam uvijek depresivan i bezvoljan,imam osjecaj da sam nekako zracio nekom pozitivinom energijom tu vecer.
Sjedio sam jedno pola sata-sat max na kavi i cijelo vrijeme me neka cura gledala,znaci non stop je buljila u mene,msm nekazem da to ista znaci al posto neam bas nekog iskustva sa djevojkama,volio bih da znam,osjecao sam se nelagodno,skretao sam pogled i kako god okrenes samo je buljila u mene,i ponekad smjesak,ja ono nista iskreno prepao sam se,kao da me gleda pit bull.
Nakon nekog vremena sam se digao i otisao,mozda je glup potez al sam se osjecao nekako nelagodno.
Moze neki savjet za ovo,sta sam opce trebao napraviti/dali da napravim ako mi se desi ponovo.
Mada ja mislim da je to cista slucajnost i da mene nitko ziv nebi ni pogledao.
Cista anksioznost sve mi je crno.
Sljedeci put nemoj tolko dugo cekat....digni se ranije
the33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 18:22   #78
Sudeci po ovakvim komentarima vjv je buljila u mene bzvz,a i ja se "ponadao",znao sam sam da nema sanse da bi se ja kome ikad svidio.
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:48   #79
Quote:
Officer123 kaže: Pogledaj post
Sudeci po ovakvim komentarima vjv je buljila u mene bzvz,a i ja se "ponadao",znao sam sam da nema sanse da bi se ja kome ikad svidio.
Kod mene slična stvar, da sam uletio svakoj s kojom sam se gledao, vjerovatno bi od 100 puta, 3 puta valjda dobio pozitivan odgovor, a 97 faking puta bi se izblamirao
mark 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 17:23   #80
Quote:
mark 88 kaže: Pogledaj post
Kod mene slična stvar, da sam uletio svakoj s kojom sam se gledao, vjerovatno bi od 100 puta, 3 puta valjda dobio pozitivan odgovor, a 97 faking puta bi se izblamirao
Pozitivan odgovor na sta ? Hoces se jebati

Ne znam sta ti mislis pod pozitivan odgovor, ali ako mislis da te cura odmah ne odjebe i hoce da komunicira, ako normalno pridjes to mozes ocekivati svaki drugi put otprilike, sto znaci na 100 puta 50 puta ces dobiti takav pozitivan odgovor.

Druga je stvar sto naravno to ne znaci da ces zavrsiti u krevetu ili u vezi sa tom curom samo zato sto hoce da poprica sa tobom
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.