Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 19:59   #1
Zasto gubimo vrijeme na forumu?

Pitanje za sve, ukljucujuci i mene. Zasto gubimo svoje dragocjeno vrijeme na ovom forumu? Zar zaista mislimo da ce nam ove beskonacne i besmislene rasprave s nepoznatim ljudima o kojima ne znamo apsolutno nista niti smo ih ikada vidjeli u zivotu, uopce ista pomoci oko bilo cega u zivotu, a pogotovo usamljenost? Zar mislimo da cemo profitirati sa time sto provodimo vrijeme na forumu? Zar je itko ikada profitirao od toga? Volio bih cuti takvoga, ako uopce postoji.

Mislimo li da ce nam "druzenje" sa nekim nickom iza druge strane ekrana o kojemu ne znamo apsoluntno nista, pomoci da se rijesimo problema koje imamo, da budemo manje osamljeni? Ili smo se pomirili sa sudbinom pa zapravo ni ne postavljamo pitanje sto uopce ovdje radimo...

Zar ne bi bilo bolje umjesto toga napraviti nesto korisno, malo prosetati na zraku, ili otici na trcanje, trening, pogledati neku izlozbu, citati neku dobru i zanimljivu knjigu, druziti se sa "pravim" ljudima, raditi stvari koje nam zaista i mogu pomoci? Koji qurac gubimo vrijeme na ovome, pa dokazano je da su ljudi koji provode puno vremena na internetu daleko depresivniji od onih koji to uopce ne cine ili cine u malim kolicinama. Vrijeme koje provedemo na internetu ne samo da nece pomoci, nego ce cak dapace i potaknuti probleme koje imamo da budu jos veci i jos izrazeniji. Postotak onih koji su se osjecali bolje nakon dana, mjeseca i godina provedenih na forumu je vjerujem manji od jednog promila, ako uopce i toliko. Prema tome, zasto onda gubimo vrijeme na ono sto nam ne donosi apsolutno nikakve koristi u zivotu? Ja cu prvi odgovorit na to pitanje, jer sam jebena budala, koja je provela kumulativno zbrojeno valjda preko 15 000 sati na ovom forumu, sad zamislite koliko je to treninga, setnji, susreta sa ljudima, odlazaka u kino, kazaliste, citanja knjiga, ucenja, rada na sebi, odlazaka na seminare, tecajeve, spavanja (da, korisnije za tijelo u um nego ovo), razgovora sa ljudima oci u oci, odlazaka na izlete... mislite li da sam ista profitirao od beskonacnih "savjeta" koje sam ovdje procitao u vezi problema u zivotu, ljubavi, poslu, vezama, medjuljudskim odnosima i slicno... ajde iskreno, koliko vas je profitoralo od toga i reklo e bas mi je drago sto sam izgubio par godina na beskonacne rasprave, bas su mi jako puno pomogle, osjecam se super nakon toga, nisam vise osamljen, krenulo mi je u zivotu na svim poljima, ljubavi pogotovo, super sam s ljudima, samopouzdanje mi je do neba, nemam vise nikakvih problema... koliko, jedan, nijedan?

Kaze se, bolje ikad nego nikad ali mislim da je u ovom slucaju najgore to sto do toga zakljucka dodjes puno prekasno...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 20:04   #2
za razliku od inace nepoznatih ljudi, ovdje te nitko ne sprijecava da po izboru neke ljude ucinis poznanicima
takoder, doci na forum i sudjelovati u raspravama ne znaci da ne postoji i ostatak zivota
i za kraj, lijepo je imati slobodu odabira, pa si svatko lako sam odluci koliko ce i hoce li biti na forumu, na seminaru, na nasipu, uz knjigu...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 20:09   #3
U pravu si, idem radije peglat. Moš si mislit.

Dođem tu kad/jer mi paše. Jer me nečemu i naučilo, koliko god to nekome smiješno zvučalo. Netko sam tko nije znao pričati, skoro pa ni razmišljati, jer dugo, dugo nisam smjela. Malo po malo tu sam se usudila početi govoriti/pisati ono što mislim. I svidjelo mi se. Pa se to prebacilo i van foruma i gle - i dalje mi se sviđa.

I jer mi nekad bude zabavno. Jer radije čitam što drugi misle, čak i kad mi se ne priča, nego da gledam TV, a ne mogu baš po cijele dane otkrivat lijekove za rakove i slične životinje, nemam dovoljno energije za to.

Jer trenutno nemam baš s kim drugim razglabat o tome kako da si posložim financije da u starosti ne skupljam boce po kontejnerima, pa dobro dođu i forumaši.

Jer hoću.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 20:18   #4
Da, ponekad mislim da malo smanjim pisanje po forumu, ali ipak još uvijek pišem. Možda zato što IRL ne pričam o nekim stvarima o kojima mi je tu lakše pisati, a volim čitati neke teme i jednostavno mi, trenutno, odgovara pisati na forumu. Možda dođe vrijeme kada mi se neće čitati, a ni pisati pa ću prestati. Između ostaloga, na forumu nađem zanimljive informacije koje mi trebaju ili me zanimaju.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 20:47   #5
Ovakve se teme periodično pojavljuju na forumu, i uvijek s istim pogrešnim premisama .

Prva pogrešna premisa je ona po kojoj je ljudskome biću prirođen nekakav carpe diem život, u kojemu je svaki trenutak ispunjen sve samim svrsishodnim i korisnim aktivnostima - od kojih ga onda zli forum odvlači. Mo'š si mislit'. Druga pogrešna premisa je ona koja forumske ljude proglašava nekakvim krivim, takoreći nepostojećim ljudima, za razliku od nekakvih pravih ljudi koji su oko nas.

Ima još tih pogrešnih premisa, mogla bi se ispisati plahturina o ljudima i o neljudima i o svemu i svačemu, ali nedamise: groteskno mi je uopće razglabati o tezi da je bavljenje nečim što se zove društvena mreža - asocijalno.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:01   #6
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Pitanje za sve, ukljucujuci i mene. Zasto gubimo svoje dragocjeno vrijeme na ovom forumu? Zar zaista mislimo da ce nam ove beskonacne i besmislene rasprave s nepoznatim ljudima o kojima ne znamo apsolutno nista niti smo ih ikada vidjeli u zivotu, uopce ista pomoci oko bilo cega u zivotu, a pogotovo usamljenost? Zar mislimo da cemo profitirati sa time sto provodimo vrijeme na forumu? Zar je itko ikada profitirao od toga? Volio bih cuti takvoga, ako uopce postoji.

Mislimo li da ce nam "druzenje" sa nekim nickom iza druge strane ekrana o kojemu ne znamo apsoluntno nista, pomoci da se rijesimo problema koje imamo, da budemo manje osamljeni? Ili smo se pomirili sa sudbinom pa zapravo ni ne postavljamo pitanje sto uopce ovdje radimo...

Zar ne bi bilo bolje umjesto toga napraviti nesto korisno, malo prosetati na zraku, ili otici na trcanje, trening, pogledati neku izlozbu, citati neku dobru i zanimljivu knjigu, druziti se sa "pravim" ljudima, raditi stvari koje nam zaista i mogu pomoci? Koji qurac gubimo vrijeme na ovome, pa dokazano je da su ljudi koji provode puno vremena na internetu daleko depresivniji od onih koji to uopce ne cine ili cine u malim kolicinama. Vrijeme koje provedemo na internetu ne samo da nece pomoci, nego ce cak dapace i potaknuti probleme koje imamo da budu jos veci i jos izrazeniji. Postotak onih koji su se osjecali bolje nakon dana, mjeseca i godina provedenih na forumu je vjerujem manji od jednog promila, ako uopce i toliko. Prema tome, zasto onda gubimo vrijeme na ono sto nam ne donosi apsolutno nikakve koristi u zivotu? Ja cu prvi odgovorit na to pitanje, jer sam jebena budala, koja je provela kumulativno zbrojeno valjda preko 15 000 sati na ovom forumu, sad zamislite koliko je to treninga, setnji, susreta sa ljudima, odlazaka u kino, kazaliste, citanja knjiga, ucenja, rada na sebi, odlazaka na seminare, tecajeve, spavanja (da, korisnije za tijelo u um nego ovo), razgovora sa ljudima oci u oci, odlazaka na izlete... mislite li da sam ista profitirao od beskonacnih "savjeta" koje sam ovdje procitao u vezi problema u zivotu, ljubavi, poslu, vezama, medjuljudskim odnosima i slicno... ajde iskreno, koliko vas je profitoralo od toga i reklo e bas mi je drago sto sam izgubio par godina na beskonacne rasprave, bas su mi jako puno pomogle, osjecam se super nakon toga, nisam vise osamljen, krenulo mi je u zivotu na svim poljima, ljubavi pogotovo, super sam s ljudima, samopouzdanje mi je do neba, nemam vise nikakvih problema... koliko, jedan, nijedan?

Kaze se, bolje ikad nego nikad ali mislim da je u ovom slucaju najgore to sto do toga zakljucka dodjes puno prekasno...
Ovdje sam se registrirao da opušteno pričam o svakojakim stvarima. Prvi mi je podforum bio US jer sam u to vrijeme bio solo, ali sam se s vremenom prebacio i na druge podforume. Zašto sam došao? Umarali su me idioti u svakodnevnom životu i vidjevši da su svi oko mene uglavnom inferiorni pomislio da možda mogu naći neke ljude vrijedne spomena ovdje.

Pogodio sam djelomično. I ovdje vidim idiote, pogotovo na ovom podforumu (vi idioti kojima to pišem, da dobro osjećate, znate točno na koje imam pik ovdje, nije to samo vaš false osjećaj). Zato sam odustao. Uglavnom ovdje ulijećem polutrolerski, to jest, želim izreći ono što mislim na brutalan, živcirajući i koncizan trolerski način. I često uspijem uzburkati osjećaje. Dam se kladiti da kad vide moj avatar i nadimak ovdje neki već okreću očima. Ili se varam?

Nisam ništa ni profitirao od savjeta ovdje. Zašto onda dolazim? Zato što mi je ponekad dosadno i želim da netko čuje i moje mišljenje. Recimo da sve ovo što pišem, sva ova izdrkavanja služe kao oštrica za moj um, da sam sebi iskristaliziram ono što mislim. Da ne poludim, svojevrsni samoterapeut ako želite.

Kad sam ljut na svu nelogičnost i ono s čime se ne slažem IRL, dođem ovdje i onda prospem svoje umotvorine. Inače mi je alternativa razgovarati sam sa sobom. Naglas. I to mi je prije foruma bila jako često terapija da ne poludim. Iako ljudi misle da sam lud kada pričam sam sa sobom. BMK. Moje dvije lipe o ovome.
Jack Van Ras is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:16   #7
Whatever gets you through night.
vegar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:25   #8
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Dođem tu kad/jer mi paše. Jer me nečemu i naučilo, koliko god to nekome smiješno zvučalo. Netko sam tko nije znao pričati, skoro pa ni razmišljati, jer dugo, dugo nisam smjela. Malo po malo tu sam se usudila početi govoriti/pisati ono što mislim. I svidjelo mi se. Pa se to prebacilo i van foruma i gle - i dalje mi se sviđa.

lijepo opisano.


isto tako doživljavam forum kao poligon za dobru komunikaciju, a prije svega kao izvor mnoštva raznih informacija.
volim povremeno doći tu... čitati tuđe svjetove...stajališta, možda preispitati svoja....ne znam... sviđa mi se taj neki meltin' pot...
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:29   #9
Dakle...

@John Wayne
Postotak onih koji su se osjecali bolje nakon dana, mjeseca i godina provedenih na forumu je vjerujem manji od jednog promila, ako uopce i toliko. Prema tome, zasto onda gubimo vrijeme na ono sto nam ne donosi apsolutno nikakve koristi u zivotu? Ja cu prvi odgovorit na to pitanje, jer sam jebena budala, koja je provela kumulativno zbrojeno valjda preko 15 000 sati na ovom forumu, sad zamislite koliko je to treninga, setnji, susreta sa ljudima, odlazaka u kino, kazaliste, citanja knjiga, ucenja, rada na sebi, odlazaka na seminare, tecajeve, spavanja (da, korisnije za tijelo u um nego ovo), razgovora sa ljudima oci u oci, odlazaka na izlete... mislite li da sam ista profitirao od beskonacnih "savjeta" koje sam ovdje procitao u vezi problema u zivotu, ljubavi, poslu, vezama, medjuljudskim odnosima i slicno...

Vezano u sve ovo navedeno - odgovor je 0.
Nista od toga sto si naveo ne mogu realizirati u trenutcima koje provedem na forumu.
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:40   #10
a ako smo na forumu, nemamo nikakvih hobija ni interesa niti se družimo s pravim ljudima?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:40   #11
Quote:
Jack Van Ras kaže: Pogledaj post
Ovdje sam se registrirao da opušteno pričam o svakojakim stvarima. Prvi mi je podforum bio US jer sam u to vrijeme bio solo, ali sam se s vremenom prebacio i na druge podforume. Zašto sam došao? Umarali su me idioti u svakodnevnom životu i vidjevši da su svi oko mene uglavnom inferiorni pomislio da možda mogu naći neke ljude vrijedne spomena ovdje.

Pogodio sam djelomično. I ovdje vidim idiote, pogotovo na ovom podforumu (vi idioti kojima to pišem, da dobro osjećate, znate točno na koje imam pik ovdje, nije to samo vaš false osjećaj). Zato sam odustao. Uglavnom ovdje ulijećem polutrolerski, to jest, želim izreći ono što mislim na brutalan, živcirajući i koncizan trolerski način. I često uspijem uzburkati osjećaje. Dam se kladiti da kad vide moj avatar i nadimak ovdje neki već okreću očima. Ili se varam?

Nisam ništa ni profitirao od savjeta ovdje. Zašto onda dolazim? Zato što mi je ponekad dosadno i želim da netko čuje i moje mišljenje. Recimo da sve ovo što pišem, sva ova izdrkavanja služe kao oštrica za moj um, da sam sebi iskristaliziram ono što mislim. Da ne poludim, svojevrsni samoterapeut ako želite.

Kad sam ljut na svu nelogičnost i ono s čime se ne slažem IRL, dođem ovdje i onda prospem svoje umotvorine. Inače mi je alternativa razgovarati sam sa sobom. Naglas. I to mi je prije foruma bila jako često terapija da ne poludim. Iako ljudi misle da sam lud kada pričam sam sa sobom. BMK. Moje dvije lipe o ovome.
E ovo je dobro opisano, jako blizu pravom razlogu i mojeg dolaska ovdje, vjerujem i da ima jos takvih. Dakle nije poanta u tome da ce netko nesto ovdje nauciti ili da ce mu se zivot ne znam kako promijeniti zahvaljujuci tome sto je procitao ovdje, vec u tome da covjek dodje i istrese svoja razmisljanja, svoje emocije, svoje frustracije i svoje umotvorine na ekran medju hrpu nickova, jer alternativa je ili da razgovaras sam sa sobom, ili da odes u "real-life" negdje na cestu pa isto to sto si napisao ovdje pred 20-30-50-oricom nickova kazes naglas pred isto toliko stvarnih ljudi, na sto ce te vjerojatno vecina njih u sebi proglasiti ludjakom koji hoda ulicom i prosipa naglas pred svima svoje umotvorine. Takvih naravno ima, svi smo sretali ponegdje takve likove, i svi vjerojatno imamo isto misljenje o njima. Dakle forum je svima nama ili barem velikoj vecini, neka vrsta svojevrsne auto-terapije, da kazemo pred drugima nesto sto nas muci, tisti ili sto samo imamo pogrebu reci, jer na drugi nacin to ne bismo mogli inace izreci, osim recimo nazvati nekoga na telefon ali pitanje je da li se toj osobi slusaju takve stvari i da li je uopce u tom trenutku dostupna za razgovor.

Mislim da je ovo sto je kolega napisao na tragu onoga sto je zapravo i svrha ovog foruma i ovakvih mjesta u globalu. Tko bi drugi i gdje uopce slusao sve te nase idiotarije da nema foruma na kojem mozes napisati stogod te volja. I mozda jos nekom ispadnes cool ili smijesan.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:46   #12
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
a ako smo na forumu, nemamo nikakvih hobija ni interesa niti se družimo s pravim ljudima?
Naravno da to nitko ne tvrdi, vec je poanta na tome da je provodjenje vremena na forumu gubljenje vremena samo po sebi jer postoji puno vise korisnijih stvari koje bi covjek mogao raditi u vrijeme dok je na forumu ili koje je mogao napraviti kada bi se kumulativno zbrojili svi sati provedeni ovdje. Evo recimo ti imas 21 000 postova, ja imam 15 000, zbrojeno 36 000 postova. Ne mislis li da smo mogli bolje iskoristiti svoje vrijeme umjesto na pisanje tih 36 000 postova koji tesko da su bilo kome donijeli nekakvo poboljsanje zivota ili nekakve nove zivotne spoznaje.

Mislis li recimo da se svim ovim ljudima koji pisu na usamljenim srcima zivot poboljsao time sto pisu ovdje? Da su manje usamljeni, da su prebrodili usamljenost, da su nasli partnera, da im se podigla kvaliteta zivota? Da su naucili ono sto ne bi naucili u "stvarnom zivotu"? Cak i ako netko odgovori potvrdno na bilo koje od ovih pitanja, takvih je ili jako malo ili se pak poprilicno dobro samozavaravaju. Nitko nece postati manje usamljen provodeci vrijeme na "usamljenim srcima", to je poprilicno tesko samozavaravanje koje na kraju vodi jos u vecu depresiju i jos vecu usamljenost.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:47   #13
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Naravno da to nitko ne tvrdi, vec je poanta na tome da je provodjenje vremena na forumu gubljenje vremena samo po sebi jer postoji puno vise korisnijih stvari koje bi covjek mogao raditi u vrijeme dok je na forumu ili koje je mogao napraviti kada bi se kumulativno zbrojili svi sati provedeni ovdje. Evo recimo ti imas 21 000 postova, ja imam 15 000, zbrojeno 36 000 postova. Ne mislis li da smo mogli bolje iskoristiti svoje vrijeme umjesto na pisanje tih 36 000 postova koji tesko da su bilo kome donijeli nekakvo poboljsanje zivota ili nekakve nove zivotne spoznaje.

Mislis li recimo da se svim ovim ljudima koji pisu na usamljenim srcima zivot poboljsao time sto pisu ovdje? Da su manje usamljeni, da su prebrodili usamljenost, da su nasli partnera, da im se podigla kvaliteta zivota? Da su naucili ono sto ne bi naucili u "stvarnom zivotu"? Cak i ako netko odgovori potvrdno na bilo koje od ovih pitanja, takvih je ili jako malo ili se pak poprilicno dobro samozavaravaju. Nitko nece postati manje usamljen provodeci vrijeme na "usamljenim srcima", to je poprilicno tesko samozavaravanje koje na kraju vodi jos u vecu depresiju i jos vecu usamljenost.
Ako vjeruješ u to što pišeš, koji kurac radiš još uvijek tu?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:49   #14
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Ako vjeruješ u to što pišeš, koji kurac radiš još uvijek tu?
Odgovor ti je u postu iznad ovog kojeg si citirala.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:52   #15
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
postoji puno vise korisnijih stvari koje bi covjek mogao raditi u vrijeme dok je na forumu
Naravno. Pomagati bakicama prijeći cestu. Spašavati dupine. I tako to.

Nije nikakav problem imati gomilu postova #glemene. Problem je nakon toliko postova živoga kurca ne kužiti o tome što je forum, a ljude na forumu smatrati ako ne nepostojećima, onda manje vrijednima od onih s kojima se vrte runde u nekakvoj jazbini i uz njih sve sami smisleni razgovori i dogovori za korisne stvari.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:52   #16
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Naravno da to nitko ne tvrdi, vec je poanta na tome da je provodjenje vremena na forumu gubljenje vremena samo po sebi jer postoji puno vise korisnijih stvari koje bi covjek mogao raditi u vrijeme dok je na forumu ili koje je mogao napraviti kada bi se kumulativno zbrojili svi sati provedeni ovdje. Evo recimo ti imas 21 000 postova, ja imam 15 000, zbrojeno 36 000 postova. Ne mislis li da smo mogli bolje iskoristiti svoje vrijeme umjesto na pisanje tih 36 000 postova koji tesko da su bilo kome donijeli nekakvo poboljsanje zivota ili nekakve nove zivotne spoznaje.

Mislis li recimo da se svim ovim ljudima koji pisu na usamljenim srcima zivot poboljsao time sto pisu ovdje? Da su manje usamljeni, da su prebrodili usamljenost, da su nasli partnera, da im se podigla kvaliteta zivota? Da su naucili ono sto ne bi naucili u "stvarnom zivotu"? Cak i ako netko odgovori potvrdno na bilo koje od ovih pitanja, takvih je ili jako malo ili se pak poprilicno dobro samozavaravaju. Nitko nece postati manje usamljen provodeci vrijeme na "usamljenim srcima", to je poprilicno tesko samozavaravanje koje na kraju vodi jos u vecu depresiju i jos vecu usamljenost.
možda onome tko je ovdje došao liječiti svoju usamljenost.
ne vidim kako bi to netko napravio osim ako se uživo ne upoznaje s ljudima, iako vjerujem da nekima možda i pomogne kad nisu baš vični socijalizaciji, kad nemaju s kime uživo razgovarati, kad im fali sugovornika za teme koje ih zanimaju...

da, imam puno postova.
najviše sam ih nadrobila dok sam studirala jer sam malo učila i puno se zajebavala, pa sam imala puno vremena.
onda u periodu kad nisam radila.
ujutro kad pijem kavu.
danas jer sam cijeli dan provela u vlaku.

na forum dolazim brbljati o raznim temama, ništa više ni manje.
ja sam na forumu baš puno naučila iz tuđih referenci, linkova, argumenata, i tako dalje. nisam ovdje da liječim usamljenost, ovaj pdf mi je drag iz nekih zanimljivijih vremena.

i uz sve te postove čitam knjige, gledam dokumentarce, šetam, trening ne propuštam, izlazim van, družim se s ljudima, idem u kazalište, na balet, izložbu, izlet i putovanje...nikad u životu nisam nešto od toga odbila jer mi se radije bilo na forumu. prvo sve ostalo, pa onda internet.

mislim da pridaješ preveliku važnost forumu.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 21:52   #17
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Odgovor ti je u postu iznad ovog kojeg si citirala.
Pa kontradiktorno mi je. S jedne strane ti forum služi nečemu, s druge strane kažeš da je sve bolje od foruma.

Ako je zaista samo gubljenje vremena, ako vjeruješ da možeš bolje, zašto to ne činiš i sam? Tko te drži da ovdje tipkaš, umjesto da se sad upravo baviš nečim boljim?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:00   #18
Inace, kad vec pisem, onda cu pisati ponajprije iz svojeg iskustva da ne bi bilo da nekog drugog opisujem...recimo ja sam u pocecima provodio jako puno vremena na forumu, pod puno vremena mislim na to da sam puno pisao, sto se i vidi iz brojke postova koje je napisao moj nick...to vrijeme koje sam provodio na forumu se poklopilo sa vremenom u kojem sa bio sam, kad kazem sam onda mislim na to da nisam bio u vezi. Dok sam bio u vezi na forumu uopce nisam bio ili gotovo uopce, to je period od nekih 2-3 godine, razloge nadam se ne moram navodit. Ali eto, ako nekome nije jasno, kad si u vezi onda svoje slobodno vrijeme uglavnom provodis sa tom drugom osobom i nemas ni potrebu ni vremena provodit vrijeme na nekakvom forumu pricajuci sa nepoznatim ljudima koje ne poznajes. To je u takvoj zivotnoj situaciji naprosto gubljenje vremena.

Medjutim, kako sam opet dosao u poziciju da sam postao solo, tako se vratilo moje provodjenje vremena na ovom forumu, ne mislim samo na ovaj podforum jer tu sam jos najmanje bio, nego opcenito na cijeli forum. I kako je vrijeme prolazilo, shvatio sam da to sto sam se "vratio" na forum nije pridonijelo apsolutno nista u pogledu toga da sam manje usamljen, da mi je zabavnije u zivotu, da mi je zivot ispunjeniji i slicno, vec naprotiv, efekt je bio poprilicno suprotan. Naime, svi smo skuzili kako vrijeme koje covjek provodi na forumu brzo proleti, stalno hoces jos nesto procitati, pa jos samo ovo, jos samo ovo i hop, eto ti 3-4 sata prodje ko niš. I onda se svaki puta pitam pa jesam ja budala, mogao sam stotinu pametniji stvari za to vrijeme napraviti nego trositi vrijeme ovdje. I tako...uglavnom pokusavam sada u zadnje vrijeme sto je vise moguce skratiti boravak na forumu, iako ga i dalje redovito posjecujem gotovo svakodnevno bez iznimke, ali puno manje pisem, sto je itekako korak naprijed...vjerujem da ce doci dan kada cu se u potpunosti moci osloboditi potrebe i "ovisnosti" od odlaska na forum i takodjer vjerujem kako cu u tom trenutku shvatiti kako mi uopce ne nedostaje i kako sam to trebao napraviti barem nekoliko godina ranije...ali tako to bude, uglavnom covjeku treba neko duze vrijeme da se opameti, nije samo forum u pitanju vec kod mnogih stvari u zivotu...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:00   #19
Cuz it's fuuuuun, fun, fun, fun


Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 22:06   #20
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Pa kontradiktorno mi je. S jedne strane ti forum služi nečemu, s druge strane kažeš da je sve bolje od foruma.

Ako je zaista samo gubljenje vremena, ako vjeruješ da možeš bolje, zašto to ne činiš i sam? Tko te drži da ovdje tipkaš, umjesto da se sad upravo baviš nečim boljim?
Nije uopce kontradiktorno. Ako krenemo od toga da je forum nekakva vrsta ispusnog ventila kojeg ne mozes upotrebljavati u stvarnom zivotu na ulici jer bi te smatrali ludjakom (naime ne mozes prici nepoznatom covjeku i poceti razgovarati o bilo cemu, sto recimo mozes ovdje), onda ti je jasno cemu sluzi forumu. Sluzi da bi napisao neku misao koja ti u tom trenutku prolazi glavom, da bi nesto rekao nekoj drugoj osobi (ili nicku), jer inace bi morao reci samome sebi. Dakle jasno ti je valjda cemu sluzi forum, on je zapravo svrha samome sebi, nikakvu drugu svrhu gotovo da i nema.

Zasto se ne bavim necim boljim u trenucima koje provodim na forumu? Pa izmedju ostaloga i zato sto mi zivot osim posla i setnje sa psom i nije nesto previse ispunjen pa onda imam poprilican visak neiskoristenog vremena, koje se naravno moze i bolje iskoristiti od ovoga, ali kao i kod svake droge, nije to samo tako prestati, to je jedan dugotrajniji period odvikavanja. Medjutim napisao sam, vrijeme sam uglavnom smanjio dosta u odnosu na prije, pa se nadam da ce s vremenom i potreba za "posjete" forumu u potpunosti isceznuti.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.