Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2017., 08:51   #41
Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
....Reci cu ti to bez imalo emocija,nisi u poziciji da odbijas savjete i opaske iskusnog vozaca samo zato jer se tebi nije svidio pristup,radi se o strahu od voznje i trebas sagledati i stranu u koju se zelis uklopiti,tako se i tim dijelom suocavas sa strahom jer nemas samo strah od voznje nego i od drugih sudionika u prometu.
Nego što je nego u poziciji da odbija one čiji pristup joj se ne sviđa. Loš pristup ne samo da ne koristi ničemu nego je i kontraproduktivan. I sama sam počela normalno, bez grča voziti tek kad sam iz auta izbacila ovakve savjetnike poput tebe i počela sama samcata. Da sam na njenom mjestu, prescrolala bi tvoje kompletne postove jer samo rade presing i štetu. Našao se netko praviti dasa i još uz to prepotentno nametati "savjete".


Eowyn, zvuči kao klišej, ali praksa, praksa, praksa. Osobno nisam godinama htjela ući u auto poslije položenog vozačkog, pa sam morala kad sam počela jednom raditi dvokratno prilično daleko od kuće. Ne sjećam se da sam ikad doživjela takvu stravu kao tog dana. U početku sam parkirala na polupraznim parkiralištima i naučila napamet gdje se mora sve krenuti na vagu samo da izbjegnem ta mjesta. Tek sad, poslije nekih 7 godina vožnje, mogu sjesti u auto bez da se prethodno psihički pripremim na vožnja-mod.

Meni je jako pomogao posao koji sam dobila nedugo nakon što sam sama sjela u auto, vozački posao, na kojem sam prošla vatreno krštenje, te faks na kojem sam naučila snalaziti se i istraživati van svoje točno određene rute kojom idem. Ali i dan danas se npr prestrojim u neke trake ranije kako mi ne bi ponestalo kasnije vremena, ili osjetim nervozu ako moram stati na većoj uzbrdici, pa krenuti, a još je netko iza mene.

Puno pomaže unaprijed u glavi odvrtiti rute gdje ideš, jer se na njima navikneš, stekneš osjećaj, malo se bolje "stopiš" s autom, pa kasnije možeš i istraživati po ulicama.

I kad voziš u gužvama - komuniciraj s ljudima. Nemoj se npr u nekom zastoju prestrojavati u drugu traku bez da prvo uhvatiš eye kontakt s vozačem koji te treba propustiti, gestikuliraš mu, svirneš da ga pitaš hoće li te pustiti... Pomaže puno. Ja sam u počecima vozila kao da su auti neki samostalni strojevi u kojima nema ljudi koje možeš katkad i zamoliti da te propuste, pa sam imala traume od zakrčenih sporih traka u koje se trebam uključiti.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 09:02   #42
Imas neke traume iz djetinjstva u vezi voznje. U pitanju je neki sudar, ili su ti stalno govorili da nisi za voznju itd. Moras se sjetiti i shvatiti o cemu se radi. Kada te traume rijesis neces imati problema sa voznjom.
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Pridruzujem se pitanju. Nisam retardirana, ali mislim da voznjom necu ovladati nikad. polozila prije 8 godina, toliko nisam vozila. Uvjerila sam samu sebe da to nije nesto sto mogu i sto bih trebala raditi.
Isti slucaj.

Ovisi o vama dali cete zabiti glavu u pijesak ili rijesavati problem. Znamo sta hrvati vole, pijesak.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 09:10   #43
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Imas neke traume iz djetinjstva u vezi voznje. U pitanju je neki sudar, ili su ti stalno govorili da nisi za voznju itd. Moras se sjetiti i shvatiti o cemu se radi. Kada te traume rijesis neces imati problema sa voznjom.
Isti slucaj.
postoji sansa da bude jos gore .. mala ali postoji

Quote:
Ovisi o vama dali cete zabiti glavu u pijesak ili rijesavati problem. Znamo sta hrvati vole, pijesak.
.. a svjetski prvaci su u je8anju u mozak

Zadnje uređivanje F.A.Q : 15.06.2017. at 09:40.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 09:31   #44
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Nego što je nego u poziciji da odbija one čiji pristup joj se ne sviđa. Loš pristup ne samo da ne koristi ničemu nego je i kontraproduktivan. I sama sam počela normalno, bez grča voziti tek kad sam iz auta izbacila ovakve savjetnike poput tebe i počela sama samcata. Da sam na njenom mjestu, prescrolala bi tvoje kompletne postove jer samo rade presing i štetu. Našao se netko praviti dasa i još uz to prepotentno nametati "savjete".
Kakve savjetnike padobranac? Isti joj savjet dajemo i ja i ti
Jedno je ako nesto komentiras samo da se nekome uvuces u guzicu a drugo je razumijet napisano
Ne opravdavam se nit ti trebas vaditi iz konteksta..zar je svim losim vozacima ispod nosa reci nesto direktno? Ajdmo onda ovako u rukavicama odigrat:"Udarila si me, pa nema problema cici mici evo sad cu ja sebi lijepo popraviti svoj autic,ionak mi je to prilika za posjet mehanicaru,bas mi je to trebalo a tebi zelim da tako i dalje nastavis evo platim ti i kavu"
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 10:01   #45
Kako se postaje bolji na poslu, igri ili u zavođenju? Više se radi, više se igra, više se zavodi. Tako se i bolji vozač postaje isključivo sa što više vožnje. Na stranu psiholozi, potpore, ohrabrenja i racionalizacije, treba samo sjesti u auto. Za početak ne bi bilo loše nakon 22h kad su ceste prazne i onda vježbati do savršenstva.
Naposljetku, i Emerson je rekao da uvijek trebaš raditi ono čega se bojiš (doduše, ovo bi onda vjerojatno značilo da se treba voziti po danu ili samo kad je rush, ali ne ćemo odmah biti prehrabri)
Stoga, kad ti navečer bude dosadno, radije sjedni u auto umjesto da tražiš savjete na forumu-nakon ovog ionako više nećeš pročitati bolji
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 10:47   #46
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Stoga, kad ti navečer bude dosadno, radije sjedni u auto umjesto da tražiš savjete na forumu-nakon ovog ionako više nećeš pročitati bolji
Haha nemoj da i tebe dusebriznici sad napadnu,mene su straumatizirali
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:26   #47
Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
Cilj uspjeha je u ponavljanju.
10 god ne vozit auto to je kao da ja stanem sa pisanjem u nizem razredu osnovne i ne pisem 10 god ali kazem znam drzati olovku u ruci. Ponavljam ako nije dovoljno 10h produzi makar i na 1000h.Trebas razvijati svoje psihomotoricke sposobnosti ako naravno ide,nisu svi za sve,sigurno si i ti bolja u necemu u cemu sam ja jako losa.

Vratimo se na strah,sve dok ti tvoj mentalni skop radi na takvom nivou tesko ces doci do nekog ciljanog rezultata. Sto sa tim mislim? Reci cu ti to bez imalo emocija,nisi u poziciji da odbijas savjete i opaske iskusnog vozaca samo zato jer se tebi nije svidio pristup,radi se o strahu od voznje i trebas sagledati i stranu u koju se zelis uklopiti,tako se i tim dijelom suocavas sa strahom jer nemas samo strah od voznje nego i od drugih sudionika u prometu.
Vidiš kako lijepo pratiš upute Opet si došla dio svog jada istresti na nepoznatoj osobi. Nadam se da ti je sad život mrvicu smisleniji. Vrati nam se sutra
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:33   #48
Ja sam se toga po Zagrebu riješil mapiranjem. Idem stalno istim putevima i onda sam siguran. Straha gotovo da više ni nemam jer znam napamet putove kojima se krećem. Problem i dalje imam na nepoznatim cestama i autoputu jer se bojim brze vožnje. ALi čim jednom prođem neku rutu puno mi je lakše. Po meni je bolje da si u strahu nego da ga nemaš ni malo. Ključno je ne stiskati previše gas pa ak i zasereš nekaj neće biti tako strašno.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:37   #49
Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
Da tipicno razmisljanje nekoga ko ne zna cemu sluzi lijevi trak.
Lijevi trak sluzi za PRETICANJE,to je PROPIS.
Problem se stvara kada se netko namjerno ne zeli vratiti u desni trak i stvara KOLONE. Zasto ja tebi ne bi dala do znanja da se maknes? Svi mi takvog trebamo preticat na desnom traku? Ko je tu budala,ja koja ti dajem do znanja da se maknes s trake za preticanje ili ti koji se ne zelis maknuti a iza tebe vec 10 auti?
Ides preticat,vratis se na svoj trak i sve 5,ali uvijek se nadje pametnjakovic koji vozi samo po svom i ne zna cemu sluzi retrovizor.
ti mora da ne citas s razumijevanjem ili je nesto drugo u pitanju. ok, da ponovim, oni koji ne znaju cemu sluzi lijeva traka su jednako neupuceni u pravila voznje i kulture prometovanja kao i oni koji trube i blendaju. potonje je zakonski nedozvoljena radnja. jel sad razumijes da sam vec u prvom upisu jedno, drugo i trece okarakterizirala kao nepoznavanje prometnih pravila i nedostatak kulture?

a meni ne bi ni stigla blendat i trubit jer bi mi bila samo tockica u retrovizoru
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:45   #50
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post

Već to i radim, samo me zanimalo da li taj strah ikad prestane i može li se nekako ublažiti. Ja sam u stanju odgađati povratak doma s posla jer znam da moram sjesti u auto. Čak ne osjećam toliku paniku kad vozim, samo me hvata panika kad razmišljam da moram voziti
ocito je to u korijenu svakog straha - prevec razmisljanja o njemu. sto se tice straha od prometa, voznje, taj strah bi trebao nestati samim iskustvom, a za to treba samo vrijeme. nemoj sebi tepati "nikad vozaca od mene". odakle ti uopce takvo razmisljanje? vjeruj mi, zdrava doza opreza i neopustenosti je dobrodosla u voznji. no to ne smije biti grc, niti opsesija
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:50   #51
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Nego što je nego u poziciji da odbija one čiji pristup joj se ne sviđa. Loš pristup ne samo da ne koristi ničemu nego je i kontraproduktivan. I sama sam počela normalno, bez grča voziti tek kad sam iz auta izbacila ovakve savjetnike poput tebe i počela sama samcata. Da sam na njenom mjestu, prescrolala bi tvoje kompletne postove jer samo rade presing i štetu. Našao se netko praviti dasa i još uz to prepotentno nametati "savjete".


Eowyn, zvuči kao klišej, ali praksa, praksa, praksa. Osobno nisam godinama htjela ući u auto poslije položenog vozačkog, pa sam morala kad sam počela jednom raditi dvokratno prilično daleko od kuće. Ne sjećam se da sam ikad doživjela takvu stravu kao tog dana. U početku sam parkirala na polupraznim parkiralištima i naučila napamet gdje se mora sve krenuti na vagu samo da izbjegnem ta mjesta. Tek sad, poslije nekih 7 godina vožnje, mogu sjesti u auto bez da se prethodno psihički pripremim na vožnja-mod.

Meni je jako pomogao posao koji sam dobila nedugo nakon što sam sama sjela u auto, vozački posao, na kojem sam prošla vatreno krštenje, te faks na kojem sam naučila snalaziti se i istraživati van svoje točno određene rute kojom idem. Ali i dan danas se npr prestrojim u neke trake ranije kako mi ne bi ponestalo kasnije vremena, ili osjetim nervozu ako moram stati na većoj uzbrdici, pa krenuti, a još je netko iza mene.

Puno pomaže unaprijed u glavi odvrtiti rute gdje ideš, jer se na njima navikneš, stekneš osjećaj, malo se bolje "stopiš" s autom, pa kasnije možeš i istraživati po ulicama.

I kad voziš u gužvama - komuniciraj s ljudima. Nemoj se npr u nekom zastoju prestrojavati u drugu traku bez da prvo uhvatiš eye kontakt s vozačem koji te treba propustiti, gestikuliraš mu, svirneš da ga pitaš hoće li te pustiti... Pomaže puno. Ja sam u počecima vozila kao da su auti neki samostalni strojevi u kojima nema ljudi koje možeš katkad i zamoliti da te propuste, pa sam imala traume od zakrčenih sporih traka u koje se trebam uključiti.
Hvala

Ja sam čvrsto odličila voziti, prošla sam i vježbe ponzabačenim ulicama, na poligonu, na parkiralištu, s instruktorom...

Sad sam već u prometu, ali i dalje osjećam užasan strah. To je poanta teme i zato volim ovakve postove jer se nadam da će i moj strah biti prolazan.

A dušebrižnika mi je iskreno žao i nije baš da bi mi osobe takvog profila mogle imati utjecaj na vožnju.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:52   #52
Azzura,Éowyn
jer sve je drugo suvisno
odo ja i iskaljavat se na losim vozacima,toliko ste me pogodile
P.s
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:57   #53
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ti mora da ne citas s razumijevanjem ili je nesto drugo u pitanju. ok, da ponovim, oni koji ne znaju cemu sluzi lijeva traka su jednako neupuceni u pravila voznje i kulture prometovanja kao i oni koji trube i blendaju. potonje je zakonski nedozvoljena radnja. jel sad razumijes da sam vec u prvom upisu jedno, drugo i trece okarakterizirala kao nepoznavanje prometnih pravila i nedostatak kulture?

a meni ne bi ni stigla blendat i trubit jer bi mi bila samo tockica u retrovizoru
Mislim da njen (ili njegov ) post dovoljno govori u njenom umijeću vožnje. A izjava 'oni mene tjeraju da kršim pravila' je na nivou 'mene je žena natjerala da je izmlatim'.

Ovakvi vozači koji misle da dobro voze, a zapravo nemaju pojma ni o pravilima niti imaju minimum prometne (niti ikakve druge) kulture su najveći razlog straha i nervoze kod friških vozača.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 12:04   #54
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ocito je to u korijenu svakog straha - prevec razmisljanja o njemu. sto se tice straha od prometa, voznje, taj strah bi trebao nestati samim iskustvom, a za to treba samo vrijeme. nemoj sebi tepati "nikad vozaca od mene". odakle ti uopce takvo razmisljanje? vjeruj mi, zdrava doza opreza i neopustenosti je dobrodosla u voznji. no to ne smije biti grc, niti opsesija
Ma ne mislim da nikad neću znati voziti, ali mislim da nemam psihomotoričke predispozicije da budem baš dobar vozač

Ja imam probkema s anksioznišću i uvijek pretjerano razmišljam o svemu.

Mislim da me calea pitala kako funkcioniram kao pješak u prometu. Isto mi prođe kroz glavu da ima svakakvih luđaka i pijanaca po cestama. I prije nego sam krenula na posao biciklom sam razmišljala i o ruti i o svim mogućim opasnostima pa sam nakon dva-tri dana već vozila po svuda i bez ikakvog straha.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 13:19   #55
Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
Haha nemoj da i tebe dusebriznici sad napadnu,mene su straumatizirali
Nadam se manje nego na cesti
Inače joshua, nije ti to s linijom manjeg otpora najbolji način za kroz život. Danas-sutra ćeš morati iznenadno promijeniti rutu ili otići prvi puta u novi grad pa ćeš se naći u panici, a ako ti se i mobitel isprazni-bit ćeš potpuno izgubljen
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 14:38   #56
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Nadam se manje nego na cesti
Inače joshua, nije ti to s linijom manjeg otpora najbolji način za kroz život. Danas-sutra ćeš morati iznenadno promijeniti rutu ili otići prvi puta u novi grad pa ćeš se naći u panici, a ako ti se i mobitel isprazni-bit ćeš potpuno izgubljen
Pa bum se sparkiral i uzel bum si taksija. Kaj sad.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 14:58   #57
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa bum se sparkiral i uzel bum si taksija. Kaj sad.
Upravo to.

Zapravo sam ovo čula više puta. Ja sam odlučila voziti da mogu ići na posao autom i na još 2 relacije jer si time jako olakšavam život.

I to sad ne znači da ja moram uvijek i svugdje ići autom. Ako sam se do sada snalazila po nepoznatim dijelovima grada, države, kontinenta i svijeta nemotorizirana, mogu tako i nastaviti.

Ja ne želim postati vozač Ubera ili taxija, samo si želim olakšati život.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:21   #58
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Upravo to.

Zapravo sam ovo čula više puta. Ja sam odlučila voziti da mogu ići na posao autom i na još 2 relacije jer si time jako olakšavam život.

I to sad ne znači da ja moram uvijek i svugdje ići autom. Ako sam se do sada snalazila po nepoznatim dijelovima grada, države, kontinenta i svijeta nemotorizirana, mogu tako i nastaviti.

Ja ne želim postati vozač Ubera ili taxija, samo si želim olakšati život.
Ma čim malo uđeš u neku rutinu bude sve lakše i lakše. Bitno je samo da probaš ono malo sad forsat vožnju jer zaista je lakše kad se ufuraš. Ne sad putovanja po preriji ali ono do posla i nazad svaki dan jedno mjesec dana i da vidiš!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:35   #59
Quote:
elmaestro kaže: Pogledaj post
Psihički nemrem puno pomoći, ali možda ako imate pitanja oko tehničke strane mogao bi oko nekih stvari pomoći.

Inače:
Veća je vjerojatnost da će doći do sudara na cesti ako se netko vozi 20kmh ispod ograničenja nego iznad.

Zamislite ovako. Vozite se 60 po slavonskoj, ostali idu 80 i prilazi ti kolona od 10 auta u obje trake, dovoljno je da jedan manje pazi te napravi kasno kočenje i onda ako se potrefi (što inače biva u praksi) da onaj iza njega također manje pazi dolazi do sudara, također moraju ljudi odraditi prestrojavanje i smanjuje se protok ceste.
Ukoliko ti voziš 100 i doletavas rulji koja vozi 80 usporiš na njihovu brzinu i to je to, a najgori slučaj je kad se poklope vozač od 100 i od 60 i tada je situacija najopasnija.

Vožnja pod opijatima je problem jer ljudi zapravo najčešće prilagođavaju brzinu po njihovoj procjeni što je najsigurnije. A kada ste pod utjecajem svega se manje bojite, tako i brzine...
Je, kume, a kaj s nama koje je strah uopće sest u auto bez par gemišteca il pivi?
Ja najbolje vozim kad imam 1,0 - 1,5 - jebiiga, tak je kak je, kukavica sam...

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
nauci dobro uobicajene rute (posao, obitelj, prijatelji) i vozi kad nema guzve po gradu. na tim ces rutama steci samopouzdanje (vec znas tko je gdje u prednosti, kad skreces i sl, tako da nema potrebe za "razgledavanjem" prometnih znakova). samim tim ces stjecati i ono sto je jako vazno za voznju, a to je pracenje prometa oko sebe. svi mi koji vozimo znamo da je nasa sigurna voznja tek dio price i da je uzasno vazno pratiti promet oko sebe (pjesake, nesmotrene vozace i sl). recimo ja sam danas predvidjela da ce zena prelaziti cestu (brzo je hodala, gledala u pod i naglo odlucila preci cestu. inace, zupanijsku brzu cestu). da sam bila fokusirana "samo" na svoju voznju, mogla sam je, boze me sacuvaj, i pokupit. isto tako znam koje su ceste nepregledne i vozim opreznije (u jednoj takvoj mi je lik na motoru oduzeo prednost, nije se niti zaustavio! problijedio je kad je skuzio sto se dogodilo. na njegovu srecu ja sam vozila dovoljno oprezno da sam se zaustavila i propustila ga).

hocu reci, samo polako i strpljivo. ne dozivljavaj prevec ove nabrijane i agresivne vozace (to su ovi sto vjecito trube, oni koji su ti na dupetu od auta tako da im vidis nestrpljivu nadrkanu facu u retrovizoru, jer eto zbog tebe ne mogu letjeti kako bi inace, itd.)

uglavnom, sjeti se i koliko nepismenih budala s kvocijentom koji ne prelazi 100, takodjer vozi i glumi Niki Laudu na cesti. a ti si ipak, koliko vec znamo po ovom forumu, inteligentno bice, te uistinu nema razloga da ne pobijedis taj strah od voznje.

uzbrdica. to vjezbaj negdje di bas nije prometno. i ne tresi se ako se auto ugasi. dogadja se (reci sa smjeskom da je to zbog novih cipela s kojima jos nisi na "ti" s djonom ). jedino sto u tom trenu pazi da ti je ruka na rucnoj ili noga na papucici od kocnice, tako da se ne zalijepis u koji skupocjeni primjerak iza sebe) (iza mene je jednom bio Kerum i nabio mi se na guzicu auta, nije ni drzao potreban razmak...steta sto nisam malo "kliznula" )

za godinu dana ces i ti letiti Savskom, ulijetati izmedju tramvaja (sve po propisima i tamo di se smije, molim lijepo!)
Bravo, ti si fakat prijateljica.
Ne samo prema ovoj maloj ljepotici kaj ne zna vozit, nego i prema meni - uštedjela si mi pun kurac i osamsti tipkanja.

Eovinka, slušaj kaj tetka veli, nemam kaj za dodat...

_ Ovđe mi fali neki obrisani post, kolko kužim.Bravo, ti si fakat prijateljica.
Ne samo prema ovoj maloj ljepotici kaj ne zna vozit, nego i prema meni - uštedjela si mi pun kurac i osamsti tipkanja.

Eovinka, slušaj kaj tetka veli, nemam kaj za dodat...

Quote:
Nešto obrisano
Ma ne slažem se.
Ako si naučio - pazi, NAUČIO voziti auto, situacija je ista ko s plivanjem, klizanjem ili biciklom - par sati prekse i eto te na 80%m barem, a za tjedan dana si na 110%.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 19:28   #60
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ma čim malo uđeš u neku rutinu bude sve lakše i lakše. Bitno je samo da probaš ono malo sad forsat vožnju jer zaista je lakše kad se ufuraš. Ne sad putovanja po preriji ali ono do posla i nazad svaki dan jedno mjesec dana i da vidiš!
To sam se počela tjerati, A i ljepše mi je nekako na posao ići autom.

Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Je, kume, a kaj s nama koje je strah uopće sest u auto bez par gemišteca il pivi?
Ja najbolje vozim kad imam 1,0 - 1,5 - jebiiga, tak je kak je, kukavica sam...

Bravo, ti si fakat prijateljica.
Ne samo prema ovoj maloj ljepotici kaj ne zna vozit, nego i prema meni - uštedjela si mi pun kurac i osamsti tipkanja.

Eovinka, slušaj kaj tetka veli, nemam kaj za dodat...

_ Ovđe mi fali neki obrisani post, kolko kužim.Bravo, ti si fakat prijateljica.
Ne samo prema ovoj maloj ljepotici kaj ne zna vozit, nego i prema meni - uštedjela si mi pun kurac i osamsti tipkanja.

Eovinka, slušaj kaj tetka veli, nemam kaj za dodat...



Ma ne slažem se.
Ako si naučio - pazi, NAUČIO voziti auto, situacija je ista ko s plivanjem, klizanjem ili biciklom - par sati prekse i eto te na 80%m barem, a za tjedan dana si na 110%.
Slušam ja

Eh ja nisam sigurna jesam li dobro naučila voziti kad sam išla u auto školu. Ovaj drugi instruktor je bio zadovoljan tehnikom vožnje, ali rekao je da moram poraditi na percepciji.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.