Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2006., 14:42   #1
Doctor Who?

Pozdrav!

Prvi put sam ovdje i vidim da ima puno sci-fi, većinom StarTrek Fanova. Zanima me da li je tko čuo za BBC-evu sci-fi seriju Doctor Who?
Inače serija je po mojem mišljenju odlična i počela se prikazivati još daleke 1963. godine. Nedavno je prikazana i nova sezona pa me zanimalo ako je još netko čuo za tu seriju?


dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 14:51   #2
Ja sam čula za seriju ali nikad nisam vidjela niti jednu epizodu. Rado bih je gledala. Jedan razlog je to što znam da postoje neke paralele između lika Dr. Who i Smrti iz Discworlda Terrya Pratchetta. Drugi je to što me zanima zašto Daleci izazivaju strah kod gledatelja iako izgledaju kao termosice koje drže odštopavač odvoda. I treće, BBCjeve serije su skoro uvijek dobre.
Agatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 15:09   #3
Pozdrav!

Potpuno se slažem s tobom. Daleks ne izgledaju opasno ili zastrašujuće ali novi modeli izgledaju dosta dobro kao neprijatelji glavnog lika u seriji. Što se tiče BBC-evih proizvoda slažem se da su im 99% sve kvalitetni uradci. Bilo bi cool da HRT ili koja druga kuća osim Star Treka ili kojih drugih SF serija, otkupi i ovu. Moram priznati da se do novih dobrih serija teško dolazi. (Moram se koristiti alternativnim metodama.)

Na našoj TV uglavnom otkupljuju ili već otkazane serije ili one najjeftinije. Što znači loše kvalitete. Svaka čast ponekad se nađe i pokoja iznimka.
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 15:23   #4
Još jedna stvar zbog čega mi je dobra ova serija jest to što nije napravljena na hollywoodski način; što znači da nije preplavljena specijalnim efektima u tolikoj količini da to smeta priči i likovima. A ne smeta što se često ubaci i malo britanskog humora.
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 07:19   #5
eh, da. jedna od klasicnih bbcovih sf serija, u klasi s red dwarfom, thhgttgom ili blake's seven
ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 08:07   #6
Gledo sam par epizoda i nije se trgalo od truda da me se dojmi
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 09:04   #7
koji Doktor
Nisam gledao
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 09:08   #8
Quote:
eh, da. jedna od klasicnih bbcovih sf serija, u klasi s red dwarfom, thhgttgom ili blake's seven
Slažem se. Red Dwarf je zakon serija.
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 09:41   #9
Cul za tu seriju al nikad ju nisam gledao.
Glupinickname is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 09:47   #10
Ako se dobro sječam išao je davno na televiziji Zagreb. Mutno se sječam nekih epizoda, bio sam još malo djete, jedino znam da me je jako dojmila uvodna muzika.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 09:48   #11
gledala sam nekolicinu koja se dala svojedobno posuditi u videotekama. filmovi uglavnom.

a prosli vikend i prvih nekoliko ep nove sezone ostalo je jos na dvdu nepogledano.

ima dobrih fora. last human on earth npr.

ja bi radije vidila Lost, 2. sez do kraja


off topic dobila sam americki dvd Serenityja, kasnio mi bozicni dar
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 07:15   #12
Quote:
ljiga kaže:
Ako se dobro sječam išao je davno na televiziji Zagreb. Mutno se sječam nekih epizoda, bio sam još malo djete.
Uze mi riječ iz usta. Ostali su mi u sjećanju neki mali gmizavci.
__________________
Evo vam sig. Hebo vas sig.
yahoocom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 15:41   #13
Ja se jedino sjećam finale neke serije koja se odvijala na nekoj svemirskoj stanici gdje je ljude terorizirala neka želatinasta masa. Bio sam toliko mali da mi je to bio pravi pravcati horor, a ne dječja serija.

Ne mogu se sjetiti ni koji doktor po redu je bio u toj seriji.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2006., 17:38   #14
Zar se nitko ne sjeća crvene telefonske kabine koja se vrti, psihodelične muzike i nečeg zelenog? Ja sam obožavala tu seriju. A ova nova isto nije loša.
Zlica P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 12:45   #15
Ofkors Aj rimember! Kao klinac sam ju OBOZAVAO, mada je to bilo tako davno da je se jedva sjecam. Cini mi se da je isla krajem 80-tih na TVZ nedeljom u 2 ili 3. As a matter of fact, taj dan mi je bio omiljeni TV dan dok sam bio malen i tunjav - ujutro u 10 je bila vojna emisija "Dozvolite da se obratimo" koju sam totalno volio (svi ti tenkovi, avioni i brodici su bili tako divna stvar), poslije cega je isao ratni film, bilo domaci ili strani (mljac), a termin oko 14 ili 15h je bio rezerviran za SF.

Back to the subject: jedino sto se sjecam od serije je telefonska govornica i neka zla zelena ljigava stvar na necijoj ruci koja mi je tada izgledala predivno uzasno kako vec razne hororisticne stvari maloj djecici i mogu izgledati.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 00:18   #16
Quote:
Zlica P. kaže:
Zar se nitko ne sjeća crvene telefonske kabine koja se vrti, psihodelične muzike i nečeg zelenog? Ja sam obožavala tu seriju. A ova nova isto nije loša.
Pobogu, TARDIS je plav a ne crven !!!
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 09:49   #17
Quote:
Pobogu, TARDIS je plav a ne crven !!!
Thanks Uze mi riječi iz usta
dalek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 10:26   #18
I ja se sjecam da je to islo negdje 1987, oko 2-3 popodne...
Ostalo mi je u sjecanju u jednoj epizodi da su ljudi poceli obolijevati od "Sarlaha", tj. neke bolesti koja se javlja u usima ljudi...
Jel se jos netko toga sjeca???
Minotauro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 10:41   #19
Quote:
ljiga kaže:
Ako se dobro sječam išao je davno na televiziji Zagreb. Mutno se sječam nekih epizoda, bio sam još malo djete, jedino znam da me je jako dojmila uvodna muzika.
Muzika je, a ko bi drugi nego pink floyd - one of these days. Od tad slusam floyde, to je bil negdje 6-7 razred osnovne. Stara me uvijek terala ucit tada tak da sam se skrivao gledajuci doktora.

Nego... kaj je sa blake's seven iliti blekovom sedmorkom? Od te serije ko klinac nisam mogo spavat! Strava i uzas na n-tu... Kaj se danas servira klincima, cudim se kaj ne umru od infarkta u 10-toj!
__________________
"You have to be happy with what you have to be happy with", KC
Ilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 07:53   #20
Pa... naslovna tema nema veze sa Floydima. Autor teme je Ron Grainer.

A glede Blakeove sedmorke... bila je to cool serija, ali je otisla u k.... nakon prve sezone (thanks God, kod nas je i prikazana samo prva sezona)
Gravity_Rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:35.