Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2017., 22:45   #5641
Dok sam bila jako lose tj prije nego je ovo sve izbilo nisam vjerovala i dusu tj u ista osim racio......mislim da sam sve emocije ubila djelom svjesno otudujuci se od svega sto nije znanost....kad sam pocela " ludit" onda sam se pocela pitat pitanja o dusi i slicno...

Od kad pokusavam bit svjesna svoje duse bolje se borim protiv unutarnjih borbi...
Nosonja u pravu si dusa je sve bez duse nepostojimo...a tablete nelijece al pomazu u tim borbama. Evo upravo sam popila jednu za spavanje....lose spavam nocne more su snazne
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 00:34   #5642
Quote:
Njušica kaže: Pogledaj post
Dok sam bila jako lose tj prije nego je ovo sve izbilo nisam vjerovala i dusu tj u ista osim racio......mislim da sam sve emocije ubila djelom svjesno otudujuci se od svega sto nije znanost....kad sam pocela " ludit" onda sam se pocela pitat pitanja o dusi i slicno...

Od kad pokusavam bit svjesna svoje duse bolje se borim protiv unutarnjih borbi...
Nosonja u pravu si dusa je sve bez duse nepostojimo...a tablete nelijece al pomazu u tim borbama. Evo upravo sam popila jednu za spavanje....lose spavam nocne more su snazne
Drž se Njušica. Volim te Slatko sanjaj
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 08:58   #5643
Quote:
Njušica kaže: Pogledaj post
Dok sam bila jako lose tj prije nego je ovo sve izbilo nisam vjerovala i dusu tj u ista osim racio......mislim da sam sve emocije ubila djelom svjesno otudujuci se od svega sto nije znanost....kad sam pocela " ludit" onda sam se pocela pitat pitanja o dusi i slicno...

Od kad pokusavam bit svjesna svoje duse bolje se borim protiv unutarnjih borbi...
Nosonja u pravu si dusa je sve bez duse nepostojimo...a tablete nelijece al pomazu u tim borbama. Evo upravo sam popila jednu za spavanje....lose spavam nocne more su snazne
Njusico, drzi se. Bez obzira na situaciju u kojoj se trenutno nalazis, sigurna sam kako si svjesna da su halucinacije ozbiljna stvar i da bi vjerojatno trebala potraziti pomoc, a ne da se ovako mucis i sama boris. Inace je najgore sa slusnim halucinacijama, pogotovo kad ti glasovi "nareduju" nesto. Bit ce vremena za rasprave o "dusi", ali u ovom momentu je ipak prioritet da dobijes neki lijek koji ce ti pomoci s tom unutrasnjom borbom. Sto uzimas za spavanje? Sanval, diazepam, praksiten?
sweetyxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 09:02   #5644
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, a jel to visoka doza dnevno ? 900 mg
Relativno visoka, da. Pretpostavljam da ti se poprilicno spava od toga? Osim kao stabilizator raspolozenja, valproat se koristi i za neke oblike epilepsije, sto je nebitno u tvojem slucaju.
sweetyxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 16:17   #5645
Imala sam slusne halucinacije prije i uspijela sam se rijesiti tog nisu se kasnije vracale. Mada....neki dan sam imala halucinaciju da sam vidjela i bila uvjerena da je onaj duh iz Harry Pottera u mojoj sobi i bio je tamo jedan cijeli dan....mislim i navecer. Sutradan je vec otisao....
Naravno znam da nije bio al u mojo glavi ocito je.
Uglavnom nema ga....nema glasova nema niceg, dobro sam...
Aali u pravu si sweety u potpunosti svjesna sam da nebi trebala tako...da mi treba pomoc. Za spavanje imam Sanval ali i Heleks pa neznam popijem tako sto god pomogne iako nije da tablete lijece.
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 19:27   #5646
Quote:
Njušica kaže: Pogledaj post
Imala sam slusne halucinacije prije i uspijela sam se rijesiti tog nisu se kasnije vracale. Mada....neki dan sam imala halucinaciju da sam vidjela i bila uvjerena da je onaj duh iz Harry Pottera u mojoj sobi i bio je tamo jedan cijeli dan....mislim i navecer. Sutradan je vec otisao....
Naravno znam da nije bio al u mojo glavi ocito je.
Uglavnom nema ga....nema glasova nema niceg, dobro sam...
Aali u pravu si sweety u potpunosti svjesna sam da nebi trebala tako...da mi treba pomoc. Za spavanje imam Sanval ali i Heleks pa neznam popijem tako sto god pomogne iako nije da tablete lijece.
Pitam cisto zato jer ne bi bila prva koja od Sanvala konkretno ima nocne more/halucinacije, pa pokusaj obratiti paznju i na to
sweetyxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 19:50   #5647
Jasno ali nije od lijeka jer kad sam ih imala nisam bila pod nijednom tabletom....i imam ja nocne hal.....
Ali onaj dan to je bila svjesna halucinacija ako tako sto postoji pratila me cijeli dan i tek sutradan otisla......hvala bogu.....
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 21:13   #5648
Quote:
sweetyxxx kaže: Pogledaj post
Relativno visoka, da. Pretpostavljam da ti se poprilicno spava od toga? Osim kao stabilizator raspolozenja, valproat se koristi i za neke oblike epilepsije, sto je nebitno u tvojem slucaju.
Navečer uzimam dvije tablete, znači 600 mg, 2 sata prije spavanja, i da usnivam ko beba, makar i po ovim vrućim ljetnim noćima, ali me muči buđenje ujutro, jer to djelovanje tableta traje valjda 10 h, a ja sam naučen na 7-8 h sna, ali dok ih nisam koristio, jako teško bi usnio.

Quote:
sweetyxxx kaže: Pogledaj post
Pitam cisto zato jer ne bi bila prva koja od Sanvala konkretno ima nocne more/halucinacije, pa pokusaj obratiti paznju i na to
Ja za pomoć kod usnivanja koristim Cerson 5 mg, ali to je bojni otrov, tak da ga uzmem zbilja rijetko, od njega nemam nikakvih noćnih mora, ni halucinacija, ali probuditi se ujutro ajme majko...
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:27   #5649
Da li imam shizofreniju?

Što mislite o dijagnozama shizofrenije? Oni koji su to doživjeli - neka pišu iskustva. Ja sam dobio dijagnozu F-23-2 - Akutni psihotični poremećaj nalik na shizofreniju. Iako je to trajalo 4 godine, i imao sam slušne halucinacije 24/7 i sumanute ideje da me progone demoni koji govore i zmije đavola koje su me zaposjele i zapovijedaju mi. Iako sam živio po naredbama glasova i slušao ih ipak mi nisu dali dijagnozu shizofrenije, nego nešto nalik shizofreniji akutne faze.

Kako su vama dali dijagnozu shizofrenije. Na osnovu kojih simptoma?
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 01:44   #5650
znam mnoge ljude kojima su dali tu dijagnozu Akutni psihotični poremećaj
a uopće nemaju šizu,ti si čuo glasove to je drugo. ipak psihijatar određuje da li je imaš ili ne...
samo tu dijagnozu olako pišu
woow123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:42   #5651
Goldentrip ovo probat cu ti odgovoriti.....
Ja sam dijagnozu dobila sad u 3mj i pise; 60.1 i 20.6
Dakle jedonstavna sizofrenija i sizoidni tip licnosti.
Svojevoljno sam dosla na pregled u KBC u Rijeci zavod za psihijatriju....u sasvim pristojnom stanju....psihicki status opisan kao: U kontaktu utiska preverbalnog, odgovara kratko,bez spontaniteta,anksiozna,afektivno reducirana,nesigurna,tiha,bez konkretnih sumanutosti,bez obmana,voljno nagonski snizena,kognitivno utiska ledirana
Preporukaredmnijevan je antipsohotik


Nakon toga bila sam sokirana dijagnozom i otisla kod svoje privatne psihijatrice kod koje sam se inace lijecila dugi niz godina nazalost bezuspjesno od kako je ona to nazivala povratnim depresivni poremecaj F33.
Dakle dva psihijatra s razlicitim dijagnozama......
U pocetku bila sam uvjerena da je ovaj u rijeci totalno fulao i da ga moze bit sramota takve stvari uopce pisat....ali ono sto je tuzno je sto ti zivot prije ili kasnije pokaze sto je bila istina cak i kad zelis vjerovat drukcije. Pocnimo od tog da psihologija nije bas neka egznatna znanost pa se nemozemo uzdat u nju ali rezultati pokazuju onda. Statisticki ako sam se 6 godina bezuspjesno lijecila od "depresije"razlicitim antidepresivima od kojih mi je bilo muka, skoro pa sve sam isprobala i niti jedan nije imao ni najmanji ucinak vec samo nuspojave....dok moja psihijatrica nije rekla meni da nezna sto ce samnom i pripisala mi jedan slabiji antipsihotik u manjoj mjeri...kao pa ajde da pokusamo jer ona je vjerovala da depresiju moguce lijecit i nekim vrstama antipsihotika. Meni taj antipsihotik odgovarao po prvi put u zivotu mogla sam funkcionirati normalno. Zatim ona koja me poznaje jako dobro je bila svjesna da je negdje sve te godine grijesila i poslala me u KBC gdje sam dobila cistu dijagnozu sizo vec pri prvom pregledu i ono sto je apsurd je da je tocna. Covjek bi pomislio sta ovaj pise....tko njemu moze dat to za pravo itd....ali kad se osvrnem moja psihijatrica koja me krivo lijecila 6 godina znala je da je ova nova dijagnoza tocna ali u pocetku je to bilo meni i njoj skoro pa nemoguce priznat. Vrijeme je potrvdilo svoje i pokazalo.
Naime nista se nemoze tvrditi sa sto postonom sigurnoscu ali moj zivot i sve kad osvrnem potvrduju ono sto nezelim. Mada vjerujem da to imam negdje u sebi oduvijek i da je to dio mene i prije nego je neki covjek zapisao to necini razliku....i uvijek cu pokusavat da sto manje utjece negativno na moj zivot i ne moj koliko moje obitelji i onih do kojih mi je stalo
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 00:17   #5652
Quote:
Njušica kaže: Pogledaj post
Goldentrip ovo probat cu ti odgovoriti.....
Ja sam dijagnozu dobila sad u 3mj i pise; 60.1 i 20.6
Dakle jedonstavna sizofrenija i sizoidni tip licnosti.
Svojevoljno sam dosla na pregled u KBC u Rijeci zavod za psihijatriju....u sasvim pristojnom stanju....psihicki status opisan kao: U kontaktu utiska preverbalnog, odgovara kratko,bez spontaniteta,anksiozna,afektivno reducirana,nesigurna,tiha,bez konkretnih sumanutosti,bez obmana,voljno nagonski snizena,kognitivno utiska ledirana
Preporukaredmnijevan je antipsohotik


Nakon toga bila sam sokirana dijagnozom i otisla kod svoje privatne psihijatrice kod koje sam se inace lijecila dugi niz godina nazalost bezuspjesno od kako je ona to nazivala povratnim depresivni poremecaj F33.
Dakle dva psihijatra s razlicitim dijagnozama......
U pocetku bila sam uvjerena da je ovaj u rijeci totalno fulao i da ga moze bit sramota takve stvari uopce pisat....ali ono sto je tuzno je sto ti zivot prije ili kasnije pokaze sto je bila istina cak i kad zelis vjerovat drukcije. Pocnimo od tog da psihologija nije bas neka egznatna znanost pa se nemozemo uzdat u nju ali rezultati pokazuju onda. Statisticki ako sam se 6 godina bezuspjesno lijecila od "depresije"razlicitim antidepresivima od kojih mi je bilo muka, skoro pa sve sam isprobala i niti jedan nije imao ni najmanji ucinak vec samo nuspojave....dok moja psihijatrica nije rekla meni da nezna sto ce samnom i pripisala mi jedan slabiji antipsihotik u manjoj mjeri...kao pa ajde da pokusamo jer ona je vjerovala da depresiju moguce lijecit i nekim vrstama antipsihotika. Meni taj antipsihotik odgovarao po prvi put u zivotu mogla sam funkcionirati normalno. Zatim ona koja me poznaje jako dobro je bila svjesna da je negdje sve te godine grijesila i poslala me u KBC gdje sam dobila cistu dijagnozu sizo vec pri prvom pregledu i ono sto je apsurd je da je tocna. Covjek bi pomislio sta ovaj pise....tko njemu moze dat to za pravo itd....ali kad se osvrnem moja psihijatrica koja me krivo lijecila 6 godina znala je da je ova nova dijagnoza tocna ali u pocetku je to bilo meni i njoj skoro pa nemoguce priznat. Vrijeme je potrvdilo svoje i pokazalo.
Naime nista se nemoze tvrditi sa sto postonom sigurnoscu ali moj zivot i sve kad osvrnem potvrduju ono sto nezelim. Mada vjerujem da to imam negdje u sebi oduvijek i da je to dio mene i prije nego je neki covjek zapisao to necini razliku....i uvijek cu pokusavat da sto manje utjece negativno na moj zivot i ne moj koliko moje obitelji i onih do kojih mi je stalo
Znači tebi 6 godina kriva dijagnoza i kriva terapija antidepresivima, umjesto antipsihoticima.
Oprosti, što pitam ali na osnovu čega su oni tebi dali dijagnozu F.20.6 - jednostavni tip shizofrenije. Na osnovu onog što si im ti ispričala.

Meni je čudna moja dijagnoza jer sam ja izričito napomenuo psihijatru da to traje 4 godine, a akutni psihotični poremećaj traje po definiciji mjesec dana.

Nije da žalim šta mi nisu dali dijagnozu čiste shizofrenije, ili paranoidne shizofrenije, terapija je bila ista - velike doze antipsihotika - 5-6 antipsihotika dok nismo našli pravi.
Ali me čudi po mojim simptomima da su to stavili kao nešto nalik shizofreniji, a ja imao 4 godine zapovijedne slušne halucinacije i živio progonjen od glasova.

Ja sad više ne pijem antipsihotik jer su glasovi nestali - hvala bogu. I naravno, sad sam svjestan da su bili proizvod mog mozga, a ne stvarna bića.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 00:53   #5653
Smjesno je to goldentrip kad kazes....na osnovu cega su oni tebi stavili dijagnozu jednostavne sizofrenije na temelju onog sto sam im ispricala..... hehhe.....daleko od tog....i to jako daleko....
Mozda ovako nemas dojam ali pokusat cu ti realno koliko mogu docarat kakva sam osoba u zivotu a ne ovdje gdje mogu da napisem rijeci.
U zivotu ja neizgovaram rijeci a kamoli ostvarujem komunikaciju osim ako nije prijeko potrebna, znaci nemam prijatelje, nemam nista osim onog cime se bavim. Zamisli kako naizgled mora nit tuzno vidjet djevojku s 28 godina koja nemoze pogledat osobu u oci, kamoli biti blizu nekome ili da je takne, a kad prica mora uloziti napor i u to da progovori tj da samo odgovori na pitanje ako uopce i odgovori..... Sto mislis kako moj drustveni zivot izgleda? Tih godina ja sam spavala.....diplomirala na faxu ali osim na fax nigdje izasla nisam. Nemam decka niti sam imala....cak i kad bi mi se netko svidio moje emocije su toliko tupe da bi brzo nestale a da negovorim da nisam nikad presla prepreke one osnovne od tog da izadem s nekime....

Pa sad ti meni reci.....nije li to tuzno? Al jos tuznije sto mene to nezalosti zalosti me pomisao da izadem i budem van s ljudima.....

Nemoram ja da progovorim ni rijec a to se vidi bez obzira koliko ja to skrivala....i to me zalosti.....jer ljudi nisu glupi vecina njih brzo skuzi da nesto nevalja samnom pa brze bolje nestanem....
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 00:59   #5654
U zadnjih par mjeseci mnogo radim na tom da sto vise pricam i krecem kako to ljudi inace cine prirodno samo ja za to moram uloziti veliki napor ali osjetim pomak naprijed sveukupno gledano iako ima boljih i losih faza naravno.
Njušica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 01:22   #5655
Quote:
Njušica kaže: Pogledaj post
Smjesno je to goldentrip kad kazes....na osnovu cega su oni tebi stavili dijagnozu jednostavne sizofrenije na temelju onog sto sam im ispricala..... hehhe.....daleko od tog....i to jako daleko....
Mozda ovako nemas dojam ali pokusat cu ti realno koliko mogu docarat kakva sam osoba u zivotu a ne ovdje gdje mogu da napisem rijeci.
U zivotu ja neizgovaram rijeci a kamoli ostvarujem komunikaciju osim ako nije prijeko potrebna, znaci nemam prijatelje, nemam nista osim onog cime se bavim. Zamisli kako naizgled mora nit tuzno vidjet djevojku s 28 godina koja nemoze pogledat osobu u oci, kamoli biti blizu nekome ili da je takne, a kad prica mora uloziti napor i u to da progovori tj da samo odgovori na pitanje ako uopce i odgovori..... Sto mislis kako moj drustveni zivot izgleda? Tih godina ja sam spavala.....diplomirala na faxu ali osim na fax nigdje izasla nisam. Nemam decka niti sam imala....cak i kad bi mi se netko svidio moje emocije su toliko tupe da bi brzo nestale a da negovorim da nisam nikad presla prepreke one osnovne od tog da izadem s nekime....

Pa sad ti meni reci.....nije li to tuzno? Al jos tuznije sto mene to nezalosti zalosti me pomisao da izadem i budem van s ljudima.....

Nemoram ja da progovorim ni rijec a to se vidi bez obzira koliko ja to skrivala....i to me zalosti.....jer ljudi nisu glupi vecina njih brzo skuzi da nesto nevalja samnom pa brze bolje nestanem....
Žao mi je. Nije ti lako. A da li piješ te antipsihotike? Kod mene je naprimjer obrnut slučaj. U psihozi sam bio normalno pričljiv, čak preotvoren za upoznavanje totalnih stranaca, naprimjer pristupao turistima i s njima započinjao razgovor i zvao ih doma. To prije psihoze nisam nikad radio. Ali tokom moje shizofrenije bilo je perioda. Najprije dvije godine izolacije - nikog nisam viđao, izlazio sam na kavu navečer u 10 jer bi spavao do osam navečer, a išao spavat u deset ujutro. Tako sam bio non stop sam s glasovima. Jedino sam pričao s bakom na telefon. Nakon toga me uhvatil faza razgovorljivosti i to gore spomenuto pristupanje strancima u barovima, klubovima, tako sam čak stekao i jednog prijatelja. Inače prije bolesti nisam nikad tako pristupao nepoznatima.

Onda kad sam počeo piti velike doze antipsihotika izgubio sam volju za razgovor i komunikaciju. Kako se doza antipsihotika smanjivala tako sam postajao pričljiviji.
Moj prijatelj ima neku dijagnozu psihoze i pije ogromne doze antipsihotika i jako je šutljiv. Ekstremno šutljiv. Družimo se često jer mi paše kao osoba, ali se ne napričamo. Uglavnom šutimo na kavi i pušimo. Onda ja kopam po glavi šta da ga pitam i onda on odgovori. Na kavi od dva sata - razgovaramo 20 minuta, a šutimo ostalo vrijeme i lančano pušimo.

Sad sam toliko navikao na šutljive kave da me zamara razgovor s nekim od dva sata. Naročito zato što ja ne pričam kao prije. Ne borim se za riječ, ne želim dokazivati stvari kao prije, boriti se u diskusiji. Sad sam pasivniji i prepuštam riječ drugima.

To su sve manifestacije bolesti. Ali ja sam zadovoljan što sam pio te antipsihotike. Iako su me učinili malo mutavim, riješili su mi glavni problem- halucinacija i deluzija.

Da li ti uzimaš redovno terapiju. Sjećam se nešto od prije da si pisala da ne želiš uzimati lijekove?? Jel to pametno. Meni su pomogli. A i mog prijatelja drže u normali - radi normalno na doktoratu je. Da nije lijekova ne bio mogao funkcionirati, ni raditi. Pa i sa lijekovima je bio 5-6 puta hospitaliziran, a bez njih bi bilo bože sačuvaj.

Osim lijekova, tebi bi pomogla nekakva psihoterapija. Ne znam koji pravac bi bio za tebe najbolje. Najgore je šta se mora plaćati privatnicima.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 01:39   #5656
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Da li ti uzimaš redovno terapiju. Sjećam se nešto od prije da si pisala da ne želiš uzimati lijekove?? Jel to pametno. Meni su pomogli.
Oprosti a koje ljekove si pio, piješ
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 01:54   #5657
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Oprosti a koje ljekove si pio, piješ
Od antipsihotika pio sam najprije mjesec dana Azolar (aripiprazol) - do najviše doze od 30 mg, pa ga nisam mogao izdržati.
Onda sam prešao na mjesec dana Moditena 2 mg. On mi je kočio nogu, pa sam dobio i akineton.
Nakon toga uveden mi je Zeldox, najprije manje doze, pa najveća od 2 X 80 mg, i 1 mg Moditena.
Zeldox je ostao, ali mi je izbacila moditen i uvela haldol - 2 X 2 mg.
Nakon dva-tri mjeseca hadola i zeldoxa je sve izbacila jer halucinacije nisu prestajale pa je dala Serdolect - od njega mi je srce lupalo ubrzano.
Pa smo se vratili na Zeldox i Moditen. Onda je nakon par mjeseci rekla da izbacujemo moditen jer je pretežak i da će mi se početi oči zavrćati od njega.

Od tada sam bio na monoterapiji Zeldox-om. Sa 2 puta 80 mg, na 1X80mg, pa na 1X60 mg. Pa na kraju 6 mjeseci 1X20 mg. To je najniža doza bila.

I sad to više ne pijem ima dva mjeseca.

Od antidepresiva sam pio fevarin dva mjeseca - izbačen jer nije bilo koristi od njega. Onda zoloft mjesec dana - također izbačen.

Od anksiolitika Xanax Sr - s produženim djelovanjem 1 mg, plus helex 0,5.

A tu je i prazine - 2x 50 mg za spavanje.

Uglavnom sad pijem samo ove lakše - Xanax, prazine, helex navečer i diazepam po potrebi.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 19:56   #5658
Neznam zašto, ali evo sjetio sam se jednog svog iskustva s jednim šizofreničarom.

Jednom daaaavno, dok nisam mnogo znao o šizofreniji, pokušao sam pomoći jednom šizofreničaru da bude malo manji vjerski fanatik. A bio je ono uberkatolik.

Pribjegavao je samoranjavanju (vjerujem da je imao zapovijedne slušne halucinacije) i imao je tada dva-tri prsta na ruci u zavoju jer se je posjekao.

Usto što je bio vjerski fanatik volio je skupljati djecvu oko sebe.

U to vrijeme je bio neki izvještaj o bolesti pape Ivana Pavla Drugog. S obzirom da sam visoko slabovidan nisam vidio da su neka djeca blizu njega. Rekao sam mu misleči da govorimo nasamo da se Papa raspada u milosti božjoj. To sam rekao normalnim razgovornim tonom glasa.

On se počeo svađati sa mnom, prišlo nam je jedno diete koje je često bilo s njime i reklo kako mogu reči da se Papa raspada u milosti božjoj. Dijete me je prekorilo prilično glasnim tonom. Nanjušio sam opasnost po sebe i pokušao procijeniti da li on osim za mene ovakakv kakav sada jest; predstavlja opasnost i po to dijete i kako da se udaljimo od njega. Uto je naišla neka treča osoba koja me poznavala i zvala me imenom. Rekla je da me nešto treba i pošao sam za njom.

Ta mi je osoba rekla da što imam zapodjevati razgovor s njim o takvim temama jer je šizofvreničar. Znao jesam da je šizovreničar, ali eto, probao sam mu makar nekako pomoći, da bude malo razumniji. Tek kad smo dosta odmakli sjetio sam se tog djeteta, iznenada zastao i pitao tu osobu što je s tim djetetom. Pogledala je na brzinu unatrag i rekla da se ošlo igrati, a on je još neko vrijeme bio sam i otišao svojim putem.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 00:39   #5659
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Neznam zašto, ali evo sjetio sam se jednog svog iskustva s jednim šizofreničarom.

Jednom daaaavno, dok nisam mnogo znao o šizofreniji, pokušao sam pomoći jednom šizofreničaru da bude malo manji vjerski fanatik. A bio je ono uberkatolik.

Pribjegavao je samoranjavanju (vjerujem da je imao zapovijedne slušne halucinacije) i imao je tada dva-tri prsta na ruci u zavoju jer se je posjekao.

Usto što je bio vjerski fanatik volio je skupljati djecvu oko sebe.

U to vrijeme je bio neki izvještaj o bolesti pape Ivana Pavla Drugog. S obzirom da sam visoko slabovidan nisam vidio da su neka djeca blizu njega. Rekao sam mu misleči da govorimo nasamo da se Papa raspada u milosti božjoj. To sam rekao normalnim razgovornim tonom glasa.

On se počeo svađati sa mnom, prišlo nam je jedno diete koje je često bilo s njime i reklo kako mogu reči da se Papa raspada u milosti božjoj. Dijete me je prekorilo prilično glasnim tonom. Nanjušio sam opasnost po sebe i pokušao procijeniti da li on osim za mene ovakakv kakav sada jest; predstavlja opasnost i po to dijete i kako da se udaljimo od njega. Uto je naišla neka treča osoba koja me poznavala i zvala me imenom. Rekla je da me nešto treba i pošao sam za njom.

Ta mi je osoba rekla da što imam zapodjevati razgovor s njim o takvim temama jer je šizofvreničar. Znao jesam da je šizovreničar, ali eto, probao sam mu makar nekako pomoći, da bude malo razumniji. Tek kad smo dosta odmakli sjetio sam se tog djeteta, iznenada zastao i pitao tu osobu što je s tim djetetom. Pogledala je na brzinu unatrag i rekla da se ošlo igrati, a on je još neko vrijeme bio sam i otišao svojim putem.
ajme, čitava ova priča zvuči malo shizo. Dijete, pa papa koji se raspada u milosti božjoj, pa dijete nestane.
Pa šizofreničari mogu normalno razgovarati i funkcionirati, kad piju lijekove, ili ako su se zaliječili pa prestali piti terapiju.
To ima više veze s njegovim vjerskim uvjerenjem a ne shizofrenijom.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 02:25   #5660
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Od antipsihotika pio sam najprije mjesec dana Azolar (aripiprazol) - do najviše doze od 30 mg, pa ga nisam mogao izdržati.
Onda sam prešao na mjesec dana Moditena 2 mg. On mi je kočio nogu, pa sam dobio i akineton.
Nakon toga uveden mi je Zeldox, najprije manje doze, pa najveća od 2 X 80 mg, i 1 mg Moditena.
Zeldox je ostao, ali mi je izbacila moditen i uvela haldol - 2 X 2 mg.
Nakon dva-tri mjeseca hadola i zeldoxa je sve izbacila jer halucinacije nisu prestajale pa je dala Serdolect - od njega mi je srce lupalo ubrzano.
Pa smo se vratili na Zeldox i Moditen. Onda je nakon par mjeseci rekla da izbacujemo moditen jer je pretežak i da će mi se početi oči zavrćati od njega.

Od tada sam bio na monoterapiji Zeldox-om. Sa 2 puta 80 mg, na 1X80mg, pa na 1X60 mg. Pa na kraju 6 mjeseci 1X20 mg. To je najniža doza bila.

I sad to više ne pijem ima dva mjeseca.

Od antidepresiva sam pio fevarin dva mjeseca - izbačen jer nije bilo koristi od njega. Onda zoloft mjesec dana - također izbačen.

Od anksiolitika Xanax Sr - s produženim djelovanjem 1 mg, plus helex 0,5.

A tu je i prazine - 2x 50 mg za spavanje.

Uglavnom sad pijem samo ove lakše - Xanax, prazine, helex navečer i diazepam po potrebi.
huh popriličan popis psihofarmaka mora se priznat, ali vidim da si sad na lakšim, znaći ipak ide na bolje
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.