Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2007., 00:01   #41
Moj je problem naspram ovoga stvarno ništa! Jedino mi nije jasno kako nije prije braka bilo vidljivo da je tip škrt? Šta je prvo bio "normalan" pa se u braku poškrtario?
azucena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:13   #42
Quote:
azucena kaže:
Moj je problem naspram ovoga stvarno ništa! Jedino mi nije jasno kako nije prije braka bilo vidljivo da je tip škrt? Šta je prvo bio "normalan" pa se u braku poškrtario?
Ovaj se tip razlikuje od grebatora kakve ti opisuješ.On nije pio na tuđi račun. On nije ni posjećivao kafiće. U to vrijeme prije 20-tak godina skromnost je bila vrlina. Tu i tamo bi svojoj djevojci platio piće ili kino ulaznicu i to je bilo sve. Ona više od toga nije ni očekivala. Osim toga sasvim je drugačija situacija kada ste mladić i djevojka nego kada ste muž i žena. Ti od mladića ne očekuješ da te oblači u zlato i dijamante. Dovoljna ti je njegova ljubav i pažnja. Po njegovim izjavama se nije moglo ni naslutiti kakav će biti suprug i otac. Naprotiv osuđivao je sve devijacije u ponašanju. Ponašanje mu je bilo pa gotovo savršeno. Svaka bi ga majka pželila za zeta. Ni po čemu se nije dalo zaključiti da nema namjeru izdržavati dijete, dapače po njegovim izjavama zakljuli biste da će raditi i danju i noću da obezbjedi ono što mu treba da bi se stupanjem u brak sve to izokrenulo i prava istina izašla na vidjelo u roku od desetak dana. Kao suprug on se nije nedolično ponašao: nije išao po kafićima, nije varao ženu, nije bio agresivan, ali novce nije davao. Kad bi ga supruga upitala u čemu je stvar da li on njoj možda ne vjeruje dobila bi odgovor u smislu kako je ona dobra i sl. ali konkretnog odgovora zašto to radi nikada nije od njega dobila. I čovjek bi očekivao da će jednog dana ipak doćo pameti i promijeniti se, ali ne, nikada mu nije bilo ni na kraj pameti da barem jednu plaću u tih 20 godina braka pokloni svojoj obitelji.Za ne povjerovati, ali je nažalost istinito very, very istinito.Očito bi psihijatri ovdje imali što reći
 
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 18:05   #43
Ajme grozno. Znam za sličan slučaj, ali ipak nije tako ekstreman! Nadam se da je ta osoba stvarno dobro sada. Iako ne volim isklišejizirane izjave, moram reći da sam se u jednu zaista uvjerila, a to je da se apsolutno sve događa s razlogom i to na način da sve dođe na svoje. Svi problemi koji su mi se dogodili samo su me natjerali na to da bolje sagledam neke stvari i riješim ih na način da mi bude bolje!
Toj osobi šaljem jedan veeeliki i naravno :klap: što je poduzela nešto da stvari dođu polako na svoje!
azucena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:49   #44
nije da mi je stzalo do poklona ali ovo je bezobrazluk!! brat mi neki dan slavi 18 rođendan i pozovemo bratića i sestričnu i kaj ona donese jednu majicu! kojoj još i šavovi nisku kak treba a mi smo za nezin potrošili oko 600kn!Ja budala brinem oko njezinog božićnog poklona i malo mi bed dat(oni kompleti iz dm-a u vrijednosti 60 kn) a ona meni paket svijeća iz gewtroa od 11.90 lipa i još se usudi pitat kaj ću joj kupit za 21 rođendan! ja joj kupim majicu iz benetona a ona naravno nije zadovoljna jer nije iz top shopa koju mi je bila predložila! mgou se kladit kaj ću ja dobit za svoj 21 opet paket svijeća! ko zadnja dva
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 22:51   #45
što se tiče časćenja vrlo rado ću kavom ,cugom, kinom meni je to užitak i ne tražim da zauzvrat neko mene drugi put,volim dijelit s prijateljima
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 00:57   #46
Quote:
ivana2009 kaže:
brat mi neki dan slavi 18 rođendan i pozovemo bratića i sestričnu i kaj ona donese jednu majicu!
A čuj, ako ćeš tako gledati na poklone, onda je najbolje da ti njoj fino daš lovu i kažeš joj što da ti kupi, a zatim ona isto tako tebi. Tako ćete obadvije imati super poklone na koje ćete potrošiti upravo onoliko koliko želite.
__________________
Kako oblikovati potpise
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 01:16   #47
Quote:
diki kaže:
ja jesam to viđala i tako stvari uglavnom stoje s mojom prijateljicom i mojom malenkosti
pitaš zašto? zato što studiramo i zato što jedva spajamo kraj s krajem. kad sjedne stipendija, poplaćamo dugove tj. prijateljica plati dugove, ja ne primam stipendiju jer me država sjebala pa primam samo subvenciju. znači, kad primimo subvenciju ili stipendiju, počastimo jedna drugu pićem, ali inače, ako idemo na kavu u kafić, svaka plati svoje i to je to. a kad idemo na kavu u studentski centar, onda se častimo do mile volje
eto, tako nekako stvari stoje, a kad budemo financijski neovisne, mislim da neće više biti tako, barem kod mene neće

ista situacija i kod mene, kad imam para nije bed izać i zavrtat runde ali kad je škripac škripac je, zovu na kavu, ja kažem jebiga nemam kinte,... oni ma ajde nije bed i za to im svaka čast, kad zavšim sa školovanjem i zaradim koju krznenu sve će im to bit vraćeno
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 15:49   #48
Opet ista stvar! Ja ću dobit popi..itis! Nekim ljudima očito ne možeš nešto dokazati i gotovo.
azucena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 16:09   #49
Quote:
azucena kaže: Pogledaj post
Bile smo na kavi i sad ona naruči toplu čokoladu i colu i kupi cigare. Sad kao da ćemo ić i već se mi obukle i ona da će izać. Kažem ja: ti častiš jel? A ona me pogleda ko da će me ubit i kaže- a na meni je danas red? E ljudi moji, pa to je stvarno za poludit. Valjda je mislila kak ću ja platit pa si fino cura naručila svega pomalo. Još je pred kafićem bio kiosk, al nije tamo htjela kupit jer je mislila da ću na kavi i to platit!! Pa kak netko može bit takav? I još pita jel na njoj danas red!!!! Da, je i trebo bi bit jedno bar pol godine da dođemo na isto! NEMA VIŠE KAVE S NJOM!!! nema
i joooj, pa to je cisti bezobrazluk, jos si i chike naruci da joj ti platis, katastrofa,...za to moras biti teski slucaj...kakse veze ima ciji je red, ak si je ona narucil duplo vise stvari od tebe , zna se na kome je red.....pffff

Quote:
wheel kaže: Pogledaj post
Jako često sam imao prilike vidjeti dvije cure ili žene kako, kad treba platit račun, svaka kopa po svom novčaniku i onda svaka plaća svoje. I to ne mislim ono kad ih je 12 za stolom, nego 2 cure odu vani, popiju si piće a onda svaka plaća svoje. Kod muških je to rijetkost, pa me baš zanima zbog čega je tomu tako?
znas kak je, mi muski nevolimo komplikacije ..platis rundu, drugu plati drugi i itd....nemoras kopat po novcaniku za svaku rundu, i konobar se nemora mucit bezveze....
__________________
sad ga ima sad ga nema
kaj_buljis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 16:11   #50
Quote:
azucena kaže: Pogledaj post
Opet ista stvar! Ja ću dobit popi..itis! Nekim ljudima očito ne možeš nešto dokazati i gotovo.
that sucks....
__________________
sad ga ima sad ga nema
kaj_buljis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.