Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2003., 14:36   #101
OK, u redu, tebi je to bilo posebno. I vjerujem da je.
Samo kažem da ima još posebnih ljudi koji isto tako imaju posebne doživljaje.
Meni ovakve stvari nisu ni posebne ni nove, već obične i normalne.

zapravo hoću reći da ti se sad i takve stvari čine neobične i posebne, ali tvoje mogućnosti su puno veće.

Zadnje uređivanje Solaris : 29.09.2003. at 17:10.
 
Odgovori s citatom
Old 29.09.2003., 23:53   #102
Quote:
Indigo Girl kaže:
Nista posebno? Meni je to bilo jako posebno. Nikad to necu zanboraviti i nikada mi nitko nije ispricao da se nasao u slicnoj situaciji....
pretpostavljam da je to bilo tako upecatljivo bas zbog toga jer si imala visoku temp. pa se malo um poigrao s tobom i stvorio nezamisliv san za tebe...ali takve stvari se mogu dogadjati i osobama u normalnim uvjetima...samo treba malo prakse da se to dosegne....nije to nista cudno...ima i cudnijih stvari u LD osim toga....



e da za sve koje zanima, najbolja stranica o lucid dreaming
LeeD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2003., 23:09   #103
dobar Thread,

well, sjecam se zasad samo jednog takvog sna. Sanjam i odjedanput skuzim da sanjam. I u snu se sjecam sta sam radio taj dan prije nego sto sam legao. Onda sam se zapitao kako upravo SAD spavam u krevetu, koji polozaj ruku, nogu, tijela? E, tu mi je bilo malo nelagodno....kad nemozes svojim tijelom upravljat. Kao da je strano... Kao da si klinicki mrtav (ako su neki od vas citali knjige o NDE-u - Near Death Expirience onda znate u cem je stvar). To mi je bilo ful....cudno. I da bude jos ludje, ili smijesnije, zapitah se sta bi bilo da legnem sad ovdje u snu i pocnem spavat. Dali mogu opet uci u drugi san? Tako sam legao, ali se opet digao. Jer, to mi je izgledalo na domino effekt. Ili nekako kao kad stojis ispred jednog ogledala a iza tebe je jos jedno, pa se vidis 1000 puta u ogledalu. Tako da nisam probao. Ono, da sam u snu zaspao i usnuo san, onda bih u biti 2 sna imao. Kako bih se onda moga iz tog drugog sna probudit u san (u san gdje znam da sanjam) i onda iz tog sna u javnost? Uf.....nadam se da ste skuzili. Ah da, sjecam se jos da sam tad htio se probit, namjerno. Ali nije islo. Malo me uhvatila panika, mislio sam da cu sad tako stalno ostat. Ali sam se probudio ipak probudio spontano I ja sam letio isto par puta.
melt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2003., 23:52   #104
Koja koncentracija lucidnih sanjaca

Ja cu skoro pocet davat tecajeve stranih jezika dok spavam
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 22:56   #105
Ja cu dic ovaj topic

Khm.. dakle.. Moram se pohvaliti da sam u zadnjih mjesec dana imala par lucide dreams

Nisam radila vise nikakve vjezbe, pustila sam to kvragu i pocelo se dogadjati.

Vise ne znam sto ciniti, prepustim se snu kad se dogodi, i nekako si mislim da je mozda bolje ne ciniti nikakve intervencije (drasticno mijenjati tijek, rjesavati probleme kroz san i sl.)

Mozda cu jednom biti spremna za to ali cini mi se da sad jos nisam.

Inace prolazim jednu cudnu fazu, postajem uzasno senzibilna i prijemcljiva za stvari izvan realnih okvira..

Mozda to ima veze s tim?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 09:07   #106
samo mala pomoć onima kojima ne ide;

ako baš hoćete, ako imate i malo pojma o nekoj tehnici osvješćivanja u snovima, za probijanje leda, tj. za prvih nekoliko LD,
nema boljeg nego dugotrajnog iscrpljujućeg fizičkog napora, preporučljivo da potraje dugo u noć, pa da se prije namjere sanjanja mrtav umoran srušiš u krevet...,

mada čitajući vaše postove,
sumnjam, sumnjam
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 13:07   #107
Sanjam lucidne snove i to mi je nekako normalno.

Grizli, nisam baš sigurna da si u pravu što se tiče astralne i eteričke projekcije.
Mislim da je stvar u tome što nekad vidimo di smo u astralu, a nekad sanjamo pritom pa ne vidimo šta je zbilja oko nas.


Quote:
vjeverica kaže:
ajde recite da li je ovo normalno!?

sanjam , uvijek , i znam da sanjam , u snu sam uvijek svjesna da sanjam , i mogu slobodno utjecati na sve... sve kaj se dogadja, a uvijek se mogu probuduti....znam da sanjam i samo se trebam jako u snu koncentrirati na budjenje i u trenu sam budna

Tak je slično i kod mene, samo što ja ne znam uvijek da sanjam, jer mi to nije uvijek važno, tj. potrebno.
Normalno je to, čak i poželjno, pokazuje da si svjesnija od većine, a i tvoja vidovitost je stvarna.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 13:20   #108
vjeverica, crazy child i ostali
a kako ide sa putovanjima u snovima,
kad ste već tako svjesne, sigurno vam nije problem otputovati negdje, za početak izaći na ulicu?
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 18:30   #109
Kameni kamen, jel ti govoriš o putovanjima u astralnoj projekciji ili lucidnim snovima?

Ako misliš na putovanja u lucidnim snovima- moje mišljenje- možeš ti sanjati da si u Brazilu, a zapravo biti na Marsu.

Lucidni snovi su ipak samo snovi, iako možemo izraziti i ostvariti svoje želje i vidjeti kako se nosimo sa problemima.
Dok sanjamo ne možemo vidjeti što je stvarno oko nas, jedino možda osjetiti drugačiju vibru, atmosferu.

A ako si pitao za astral, ne znam, imala sam priliku izaći na ulicu, ali nisam, a sad više nemam prilika, iako idem ko zna gdje ,(kao i svi) samo sad pritom sanjam pa ne vidim gdje sam.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 19:20   #110
Quote:
Grizli, nisam baš sigurna da si u pravu što se tiče astralne i eteričke projekcije.
Mislim da je stvar u tome što nekad vidimo di smo u astralu, a nekad sanjamo pritom pa ne vidimo šta je zbilja oko nas.
Qotaj me neznam na što se to odnosi

Quote:
Lucidni snovi su ipak samo snovi, iako možemo izraziti i ostvariti svoje želje i vidjeti kako se nosimo sa problemima.
Dok sanjamo ne možemo vidjeti što je stvarno oko nas, jedino možda osjetiti drugačiju vibru, atmosferu

Djeco , opet mješate pojmove.

Lucid dream je isto sto i atralna projekcija samo nismo svjesni trenutka izlaska iz tijela, i okruzenje je vec napravljeno prije nego smo postali svjesn

A kod Astalne proj smo svjesni izlaska... tralalalala
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 20:45   #111
Quote:
grizli kaže:


Djeco , opet mješate pojmove.

Lucid dream je isto sto i atralna projekcija samo nismo svjesni trenutka izlaska iz tijela, i okruzenje je vec napravljeno prije nego smo postali svjesn

A kod Astalne proj smo svjesni izlaska... tralalalala
znam, to sam i ja rekla
dok sanjamo, izlazimo iz tijela (astralna projekcija), ali nekad (ili neki) vidimo gdje zaista jesmo, a češće ne, jer sanjamo, pa nam je "pred očima" san, a ne stvarnost

jel se sad slažeš samnom ili ne mislimo isto?
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 08:27   #112
ajmo od početka;

odmak od racionalne prcepcije stvarnosti moguć je pomicanjam skupne točke po otprilike elipsi na vanjskom rubu svijetlećeg tijela,
spontani pomaci skupne točke primjećeni su za vrijeme običnog sanjanja, pa se to spontano pomicanje počelo koristiti u svjesne svrhe, što znači da postojeću stvarnost racionalno percipiranu sad, u svjesnom snu, samo percipiramo drugačije..
vezano uz to "moguće" su i drugačije manifestacije, što je zapravo i interesantno, i ovisno o namjerama snjača i neke druge pragmatične posljedice..
pa tako nije nemoguće stvoriti vlastitu pozadinu, ili okruženje u kojem se uprizoruju razne stvari, i u tim vlastitim kreacijama malo je lakše održati kontrolu, koja ionako ne može biti apsolutna kao ni u racionalno percipiraom svijetu...

evo draga dječice, toliko
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 09:48   #113
Neko nam kopira kastenedu
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 10:08   #114
Quote:
Neko nam kopira kastenedu
ne, to ti je ekstrahirani praksis
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 10:49   #115
Quote:
a ne stvarnost

jel se sad slažeš samnom ili ne mislimo isto?
Ma nema tu neke stvarnosti, astralo okruzenje se oblikuje mislima, stvarnost je postojanje plana na koje misli pretvara u "oblike"


Quote:
ne, to ti je ekstrahirani praksis

Ma daj to je copy- paste iz knjige
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 11:07   #116
Quote:
Ma nema tu neke stvarnosti, astralo okruzenje se oblikuje mislima, stvarnost je postojanje plana na koje misli pretvara u "oblike"
he he, varaš se sinko varaš, u tom slučaju su ti nastojanja ostvarenja LD-a potpuno besmislena
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 11:08   #117
Quote:
Ma daj to je copy- paste iz knjige
knjige?, koje knjige?
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 13:10   #118
Quote:
grizli kaže:
Ma nema tu neke stvarnosti, astralo okruzenje se oblikuje mislima, stvarnost je postojanje plana na koje misli pretvara u "oblike"

Pa i ovo naše okruženje se oblikuje mislima.
I netko bi isto rekao da nije stvarnost… ali je, jer se čini da je ne možemo lako mijenjati (iako možemo, samo nam vjera nije toliko jaka).
Recimo ovako- astralna razina ima svoju stvarnost, na koju mi utječemo i koju mi biramo (baš kao i ovdje).

To je samo moje mišljenje temeljeno na promišljanju i nekim iskustvima, tako da može biti da sam skroz fulala.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 13:17   #119
Quote:
Pa i ovo naše okruženje se oblikuje mislima.
I netko bi isto rekao da nije stvarnost… ali je, jer se čini da je ne možemo lako mijenjati (iako možemo, samo nam vjera nije toliko jaka).
Recimo ovako- astralna razina ima svoju stvarnost, na koju mi utječemo i koju mi biramo (baš kao i ovdje).

To je samo moje mišljenje temeljeno na promišljanju i nekim iskustvima, tako da može biti da sam skroz fulala.

evo ja mislim da nisi uopće fulala,

ma što tamo neki grizlići mislili
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 17:16   #120
Quote:
he he, varaš se sinko varaš, u tom slučaju su ti nastojanja ostvarenja LD-a potpuno besmislena

He he dečec ti se varaš, ja znam da sam u pravu, i nečeš me moći uvjeriti u suprotno ovako jadnim i malim obješnjenjima, ako st tako sveznao onda napiši lijepo što sve znaš pa da vidimo...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.