Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2007., 14:38   #21
Quote:
mali_andjel kaže: Pogledaj post
Pa ovako... Imam problema sa govorom od 6-te godine izazvanim od straha tako da sa tim zivim i sada sa 22 god. Posjecivala sam logopeda i psihologa ali sve bezuspjesno zato sto nisam bila strpljiva htjela sam da to odmah nestane. Sto se porodice tice slazem se sa mamom ali sa tatom onako imam strah od njega nekad neznam zasto. I to je jedan od razloga sto me udaljava od terapija jer kad se uplasim necega onda se zatvorim u sebe. Pocela sam da se plasim upoznavanja, javljanja na telefon, i mnogo drugih stvari. Mnogo puta mi je zao sto tjeram ljude od sebe ali to je nesto jace. A sada mi se desava da su mi pune oci suza svaki dan. Osjecam nekakav pritisak koji me na to tjera. Cesto se sklanjam od ljudi da ne primjete suze. Nemogu da se opustim gdje god da se nalazim neosjecam se ok bilo da je setnja gradom ili sta vec uvjek sam uplakana. To mi zaista mnogo smeta i neznam kako to kontrolisati. Eto to je odprilike to sto sam izvukla iz sebe jer sam inace povucena osoba zbog govora ali nadam se da me razumijete. Voljela bi da znam sta vi mislite o tome i ako netko ima savjet kako da izadjem na kraj sa suzama... Hvala


samim time što si ovo napisala, počela si se suočavati sa svojim problemom...samo nemoj stati na ovome, sigurna sam da postoji način da se riješi tvoja depresija, i da nađeš načina da voliš sama sebe

mogu ti dati primjer što ti se može desiti ako odustaneš od sebe, za slučaj koji je sličan kao i tvoj....radi se o mom rođaku koji također od djetinstv ima govornu manu, dok smo bili klinci 5-9 god, nije to utjecalo na njega, ali kako je došao pubertet i kako su ga svi (u školi i djeca iz ulice) zafrkavali, on se jednostavno povukao u sebe i prestao izlaziti i družiti se sa svima.

sada ima 30 godina, još uvije ima govornu manu a i dalje ne izlazi vani i nema nijednog jedinog prijatelja. odustao je odmah na početku, a i njegovi roditelji mu nisu dali podršku i pružili pomoć.

tko te neće prihvatit onakvu kakva si, taj vjeruj mi i nije vrijedan truda.

i sigurno ti preporučam da nastaviš pisati sve, pa bar na taj način da se polako rješavaš svoje tjeskobe. ovdje će se uvijek naći netko tko će te saslušati i dati ti savjet ili te utješiti.
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 18:04   #22
nisi sama mali andjele! tu smo mi ako nas trebas..
missh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 19:45   #23
ponestaće ti suza relaxiraj se
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 00:28   #24
Mogu vam reci da ste mi puno pomogli pocela sam da se druzim. Promjena je dosla sama od sebe nesto se u meni prelomilo i funkcionisem sada. A to sve zahvaljujuci vama. Da nisam skupila snage da izlozim svoj problem vjerojatno bi bila pokunjena i zatvorena u sebe i dan danas, ali sve se moze kad se hoce. I dalje se trudim jer verujem u sebe i znam da cu savladati sve prepreke koje mi se nadju na putu. kissic
mali_andjel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 09:59   #25
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
"Vidim" te poput onih malih morskih organizama koje kad takneš oni iste sekunde uvuku svoje pipke!
Ja je vidim kao puza koji uvlaci rogove kako ga pipnes.
Cute!

Nadji nekog muskog koji ce te voleti tako nejaku. Muskarci vole da pruze zastitu..
up99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.