Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2015., 12:49   #521
Što se tiče alergoloških testova za životinje kao i za ljude tu su inf. kontradiktorne od onih koji tvrde da je to stvarno tako do onih koji kažu da ti testovi nisu mjerodavni tak da ja
Nama su isto preporučili na jednom mjestu da radimo test a kod drugo veta su rekli nema šanse da bi vam to pomoglo. Na kraju nismo (najviše zbog cijene) iako sam ja sistemom osobnog uvida u to što psu paše a što ne izbacila junetinu, govedinu i žitarice (osim riže). Proso bih mu rado davala ali na žalost to ne ide s hipotireozom.

E, sad i mene zanima ta svinjetina za tu i tamo može li netko sa sigurnošću potvrditi da se kuhana svinjetina smije davati i da nije štetna?

volumen nije isto što i čvrsta stolica. Ako pas ima problema s analkama a što se kod kuhane hrane koja čini stolicu mekšom često desi osim volumena dobro je davati kosti koje onda tu volumenoznu stolicu i stvrdnu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 13:04   #522
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ako pas ima problema s analkama a što se kod kuhane hrane koja čini stolicu mekšom često desi osim volumena dobro je davati kosti koje onda tu volumenoznu stolicu i stvrdnu.
Kod nas nema nikakve mekše stolice od kuhane hrane. Stolica joj je skroz kompaktna i tvrda i u normalnim količinama, a obavi ju otprilike jednom do dva puta dnevno. Kosti joj ne dajem jer mi se ne da da mi to doma razvlači po parketu i kojekuda.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 13:30   #523
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
I još samo jedna stvar vezana za ta alergološka testiranja. U vrijeme kad smo se borili s time i kad sam na sve strane prikupljala sve moguće i nemoguće informacije vezane za te alergije, testiranja i ostalo, razgovarala sam sa jednom veterinarkom koja mi je rekla ovako - od recimo dvadesetak alergoloških testiranja koje je ona radila, 90% pasa je imalo pozitivne reakcije na kućnu grinju. Više od polovice tih pasa uopće ne živi u kući već su psi koji žive vani... Toliko o tome.
A postoje testiranja za pse? Kako to izgleda?
Jer po svemu sudeći i nama će uskoro trebati (rađe bi i to eliminirala ako nije alergičan)
sindenis uinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:55   #524
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Nakon godina užasa i muka sa "alegijama", preskupom vetrinarskom hranom, beskrajnim dozama kortikosteroida i antibiotika i u konačnici psa s kojim više nisu znali što bi pa su ju htjeli staviti na citostatike (jer je navodno alergična na sve što hoda, raste, puže i leti po svijetu) sterala sam sve to u krasni... i kuham joj već 3 godine.
Nikakvih "alergija" više nema, zdrava je i izgleda super. Pa evo šta i kako ja kuham, za sve vas koje možda zanima.

Kuham joj konjetinu (ne mora biti konjetina, može biti i govedina, ovčetina... piletinu ne dajem) sa povrćem - mrkva, peršin, celer, blitva, brokula, špinat, tikvice, pastrnjak... Izbjegavam grašak, mahune, poriluk, grah...
Mesa u obroku ima cca 30%, ne više (jer je meso kisela namirnica i zakiseljava organizam što opet može dovesti do kojekakvih problema), povrća ima 60% i ostatak su žitarice.
Od žitarica koristim najviše heljdu i proso jer se fino nakuhaju, nemaju glutena i popiju svu vodu kod kuhanja pa se hrana da lijepo spakirati u vrećice i smrznuti.
Kuham otprilike svaka dva tjedna dva velika lonca i kad se prohladi pakiram u vrećice za veličinu obroka i smrznem. Hranim ju dva puta dnevno. Nemam pojma koliko tu ima kalorija, koja je energetska vrijednosti i koješta, niti koliko su grama ti paketi, nikada ih nisam vagala. Kuja mi ima nešto manje od 30 kg i količinu hrane određujem po tome kako mi pas izgleda. Ako je nekakvo vrijeme pojačane aktivnosti i učini mi se da mi je malo omršavila kod idućeg kuhanja pakiram malo više hrane u obroke, ako mi se učini da se malo popunila - smanjim. Nije neka nuklearna fizika.

Kad sam odje... lijekove, sramotno preskupe i niškoristi veterinarske hrane i bez preračunavanja tablica, kalorija, gramaže i kojekakvih čuda došli smo od ovog:
Prvo: drago mi je da ti je psu bolje i slažem se da je pseća hrana (dehidrati i konzerve) uzrok hrpi boleština koje današnji psi imaju. E sad, podržavam i ovaj dio s preračunavanjem i vaganjem u gram, zbilja retardirano je pravit od prehrane nuklearnu fiziku.

Ali kao 1. mislim da psu nije dobro da mu je u obroku samo 30% mesa. Napisala si da zakiseljava organizam i dovodi do problema pa možeš objasnit malo kakvih problema i gdje si to čula/čitala?
Kao 2. imaš temu o sirovoj prehrani u kojoj se puno govori o nekakvoj uravnoteženoj prehrani psa, mislim da pravila o omjeru kalcija i fosfora vrijede i u kuhanoj prehrani i mislim da nije dobro da pas nema nikakav izvor kalcija (bilo u vidu kostiju ili dodataka) u prehrani.
Kao 3. trebalo bi ti biti jasno da samim kuhanjem pa onda zamrzavanjem jako puno svega dobroga u hrani ti uništiš.

Ne pišem ovo kao napad na tebe već čisto mislim da nije dobro da tvoj post stoji kao primjer super prehrane. Istina, tvoj pas se preporodio od kad si joj uvela taj režim, ali ja bih na tvom mjestu dignula ljestvicu malo više i pozabavila se s tim što je psu zbilja potrebno.
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 16:43   #525
Quote:
sindenis uinen kaže: Pogledaj post
A postoje testiranja za pse? Kako to izgleda?
Jer po svemu sudeći i nama će uskoro trebati (rađe bi i to eliminirala ako nije alergičan)
ej, mogu ti ja na private messago poslati primjer testa od mog cucka. Svatko ima svoje mišljenje i to poštujem, menije test jako pomogao jer sam pocela izbjegavati neke uzorke alergijskih reakcija i puno mu je bolje.
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 08:47   #526
Quote:
Ninaaaaaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Ali kao 1. mislim da psu nije dobro da mu je u obroku samo 30% mesa. Napisala si da zakiseljava organizam i dovodi do problema pa možeš objasnit malo kakvih problema i gdje si to čula/čitala?
Kao 2. imaš temu o sirovoj prehrani u kojoj se puno govori o nekakvoj uravnoteženoj prehrani psa, mislim da pravila o omjeru kalcija i fosfora vrijede i u kuhanoj prehrani i mislim da nije dobro da pas nema nikakav izvor kalcija (bilo u vidu kostiju ili dodataka) u prehrani.
Kao 3. trebalo bi ti biti jasno da samim kuhanjem pa onda zamrzavanjem jako puno svega dobroga u hrani ti uništiš.

Ne pišem ovo kao napad na tebe već čisto mislim da nije dobro da tvoj post stoji kao primjer super prehrane. Istina, tvoj pas se preporodio od kad si joj uvela taj režim, ali ja bih na tvom mjestu dignula ljestvicu malo više i pozabavila se s tim što je psu zbilja potrebno.
Od čovjeka koji je veterinar i koji je osim veterine završio biokemiju i specijalizirao se za nutricionizam i prehranu pasa. Iza sebe ima više od 30 godina veterinarske prakse i diljem Europe drži seminare i predavanja o prehrani i zdravlju pasa, te utjecaja prehrane na pseće zdravlje.

Što se tiče zakiseljavanja organizma i posljedica na zdravlje, malo progooglaj, naći ćeš na mali milion članaka o tome.

Po pitanju hranjenja sirovom hranom, prošli smo i to i nikakvog pozitivnog pomaka nije bilo. Ne govorim to zato jer mislim da je takav način prehrane loš, ali ja sam ovdje pisala svoja iskustva pa pišem ono što smo mi prošli i što se meni pokazalo kao najbolje. Upravo sam zbog toga stavila slike da ljudi vide u kakvom mi je stanju pas bio i u kolikoj mjeri je prehrana utjecala na izlječenje.

Ovaj dio o dizanju ljestvice neću komentirati.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 09:16   #527
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Od čovjeka koji je veterinar i koji je osim veterine završio biokemiju i specijalizirao se za nutricionizam i prehranu pasa. Iza sebe ima više od 30 godina veterinarske prakse i diljem Europe drži seminare i predavanja o prehrani i zdravlju pasa, te utjecaja prehrane na pseće zdravlje.
Hoćeš reći da ti je taj čovjek rekao da pas jede 30% mesa? Da je ok kuhati pa zamrzavati i da je ok u potpunosti izbaciti kosti?

Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Što se tiče zakiseljavanja organizma i posljedica na zdravlje, malo progooglaj, naći ćeš na mali milion članaka o tome.
Ovlaš sam proguglala par članaka na engleskom i ne znam što bih ti rekla. Dio ih tvrdi da je to mit, dio zbilja kaže da previše proteina može opteretiti bubrege. Ono što ću još jednom istaknuti, 30% mesa je premalo! Sigurno premalo. Psi mogu preživjeti bez mesa, avlijaneri na selu žive godinama na kruhu i kostima što ne znači da je to dobro i zdravo za njih.

Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Po pitanju hranjenja sirovom hranom, prošli smo i to i nikakvog pozitivnog pomaka nije bilo. Ne govorim to zato jer mislim da je takav način prehrane loš, ali ja sam ovdje pisala svoja iskustva pa pišem ono što smo mi prošli i što se meni pokazalo kao najbolje. Upravo sam zbog toga stavila slike da ljudi vide u kakvom mi je stanju pas bio i u kolikoj mjeri je prehrana utjecala na izlječenje.

Ovaj dio o dizanju ljestvice neću komentirati.
Znači prije nego što si počela s kuhanjem, bile ste neko vrijeme na sirovom i stanje se nije popravilo? Možda nisi dovoljno dugo hranila da bi vidjela napredak? Pas ti je ozdravio jer si izbacila kupovnu hranu za pse, koja je puna pljesnjivih žitarica, aditiva, dodataka i tako dalje. Slobodno navedi tog nutricionista i članke koji odobravaju prehranu s tako niskim udjelom mesa (bez kosti i iznutrica) koje se kuha pa zamrzava. Rado ću pročitati.
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 09:51   #528
Quote:
Ninaaaaaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da ti je taj čovjek rekao da pas jede 30% mesa? Da je ok kuhati pa zamrzavati i da je ok u potpunosti izbaciti kosti?



Ovlaš sam proguglala par članaka na engleskom i ne znam što bih ti rekla. Dio ih tvrdi da je to mit, dio zbilja kaže da previše proteina može opteretiti bubrege. Ono što ću još jednom istaknuti, 30% mesa je premalo! Sigurno premalo. Psi mogu preživjeti bez mesa, avlijaneri na selu žive godinama na kruhu i kostima što ne znači da je to dobro i zdravo za njih.



Znači prije nego što si počela s kuhanjem, bile ste neko vrijeme na sirovom i stanje se nije popravilo? Možda nisi dovoljno dugo hranila da bi vidjela napredak? Pas ti je ozdravio jer si izbacila kupovnu hranu za pse, koja je puna pljesnjivih žitarica, aditiva, dodataka i tako dalje. Slobodno navedi tog nutricionista i članke koji odobravaju prehranu s tako niskim udjelom mesa (bez kosti i iznutrica) koje se kuha pa zamrzava. Rado ću pročitati.
Da, točno tako mi je rekao. I ne, nismo bile "neko vrijeme na sirovoj prehrani", bila je mjesecima na sirovoj prehrani.

Gledaj ovako - ja sam napisala MOJE iskustvo nakon godina i godina neuspješnih "liječenja", isprobavanja svih mogućih vrsta i načina prehrane zato da bi možda nekome pomogla tko se muči kao što sam se ja mučila pokušavajući spasiti svoga psa.

Obzirom da sam s njom prošla ne jednog nego masu različitih veterinara i pretraga (od alergoloških testiranja pa do biopsije), te da sam na koncu bila prisiljena potražiti pomoć izvan Hrvatske jer joj ovdje nitko nije znao pomoći i da sam s njom proputovala masu kilometara i ostavila gomilu novaca dok nisam našla nekoga tko nam je pomogao, mislim da imam dovoljno VLASTITOG iskustva koje je korisno podijeliti sa drugima. Da sam tada znala ono što znam sada, uštedjela bih prije svega vlastitom psu zdravlje, a sebi jako puno novca, suza i živaca.

Vidim da si ti stručnjak za prehranu pasa, očigledno imaš iza sebe godine iskustva i diplome koje to dokazuju, pa ne vidim smisla bilo što dalje pisati o tome nit mi pada napamet navoditi ti članke o nutricionizmu. Za to ćeš se morati sama potruditi.

Dakle, opet ponavljam - ovo je MOJE iskustvo do kojeg sam teškom mukom došla i bit će mi drago pomoći savjetom svakome tko ima sličnih problema. Za upuštanja u nekakva nutricionistička nadj*avanja nemam ni volje ni živaca.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 10:11   #529
Ne, nemam diplomu ni godine iskustva iza sebe, al bome ne razgovaram se bahato i bezobrazno kao ti. Normalno sam te pitala za tvoje iskustvo sa sirovom prehranom, zbilja nema potrebe za ikakvu raspravu. Kao što sam već rekla, drago mi je da ti je pas bolje ali glupo je i opasno da tvoj post stoji kao oličenje super prehrane, kad realno to nije. To nije uravnotežena prehrana, i ti imaš pravo tako hraniti psa ako ti to nije bitno.

Kad smo već kod kuhanja, kad god mi se netko žali da mu pas ima problema sa alergijama predložim da probaju izbacit dehidrat neko vrijeme i kuhaju psu. Rijetko spominjem sirovu prehranu jer je to i dalje preveliki bauk i rijetko tko uopće zna da to postoji pa onda rađe spominjem kuhano kao alternativu dehidratu.

Članaka sam u ove dvije godine dovoljno pročitala i apsolutno mi ne pada tražit na pamet tražit ''high in vegetables, low in meat, no bones, cooked and then frozen'' tip prehrane tako da zbilja nema potrebe za daljnju raspravu.
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 11:53   #530
Žena je napisala svoje iskustvo stavila slike psa prije i poslije i ja na to mogu samo reći .

isto sam imala prilike hraniti psa sirovim mesom i nije bilo dobro no ne tvrdim uopće da to za druge nije dobro možda sam ja jednostavno počela prekasno...

Svatko se vadi iz svoje situacije kako zna bitno je da li je to uspješno ili nije.
Osobno ne hranim psa sa 30% mesa ali mi ni to nije strana opcija-
Zakiseljavanje organizma visokim količinama mesa ima svoju logiku meni to nije nešto što ne mogu prihvatiti.

Svaki ovakav posto dobro dođe a sad odoh ja napisati jedan čudan na krpelje buhe, repelente .
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 12:02   #531
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
isto sam imala prilike hraniti psa sirovim mesom i nije bilo dobro no ne tvrdim uopće da to za druge nije dobro možda sam ja jednostavno počela prekasno...
Mi smo se dvaput jako opekli s BARF-om. Ovaj drugi put je curka čak i dugo jela BARF (četiri mjeseca), a onda su počeli problemi. Neću sad u detalje, nego hoću napisat da iako postoji neko "pravilo" po kojem većini pasa paše ovo ono, mogu jesti sve bla bla, postoje neki slučajevi kad jednostavno ne mogu. I onda ljudi pribjegavaju svemu i svačemu.

pljuc123 sigurno ne hrani psa na takav način zato što si je tak baš htela kad si je uzela pesa i uživa trošit puno više vremena neg inače kaj bi zasipala dehidrat iz vrećice ili otopila BARF. Ne. Našla je nešto što njezinom psu odgovara. Da je na prvu "zdravo" za pesa, hja ne znam, zgleda čudno, samo 30% mesa, ali opet slike prije i poslije, općenito ponašanje psa... njenom psu to odgovara. Ja vjerujem da ima pasa kojima meso ne odgovara u velikoj količini i naravno da ovo što ona navodi nije prehrana za svakog psa, ali ona je njima našla rješenje...

Mi ćemo isto kroz neko vrijeme probati kuhanje samo kaj je Bella, osim gastritičarka, alergična i na perad pa mi to nekak dodatno komplicira stvari.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 13:14   #532
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
pljuc123 sigurno ne hrani psa na takav način zato što si je tak baš htela kad si je uzela pesa i uživa trošit puno više vremena neg inače kaj bi zasipala dehidrat iz vrećice ili otopila BARF. Ne. Našla je nešto što njezinom psu odgovara. Da je na prvu "zdravo" za pesa, hja ne znam, zgleda čudno, samo 30% mesa, ali opet slike prije i poslije, općenito ponašanje psa... njenom psu to odgovara. Ja vjerujem da ima pasa kojima meso ne odgovara u velikoj količini i naravno da ovo što ona navodi nije prehrana za svakog psa, ali ona je njima našla rješenje...

Mi ćemo isto kroz neko vrijeme probati kuhanje samo kaj je Bella, osim gastritičarka, alergična i na perad pa mi to nekak dodatno komplicira stvari.
Hvala, točno to. Napisala sam našu priču i iskustvo zato da možda nekome pomogne, pa hoće nek proba ili prilagodi onome kako misli da bi trebalo.

I samo sam još htjela dodati vezano za ovaj mali udio mesa u obroku - zaboravila sam napomenuti da mi je pas jako aktivan, puno trči, trenira i općenito je sva na 220 i unatoč tom manjem udjelu mesa nije mršava i ima zbilja krasan tonus i brdo mišića. Obzirom da je na takvoj prehrani već skoro pune tri godine, da joj nešto fali odavno bi se pokazalo.

Što se kostiju tiče, napisala sam da ih ja ne dajem jer mi se ne da da mi to razvlači doma po parketu, ne da mislim da ih se ne treba i ne smije davati. Sad kad je došlo ljepše i toplije vrijeme možda se nekad smilujem pa joj dam kakvu koščobu i izbacim ju na balkon s time.
Ali bez obzira što ne dobiva kosti i što jede mekanu hranu sa njezinih 5 godina ima fantastične zube - sve na broju, bez kamenca, fleka i bilo kakvih naslaga.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 13:19   #533
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Što se kostiju tiče, napisala sam da ih ja ne dajem jer mi se ne da da mi to razvlači doma po parketu, ne da mislim da ih se ne treba i ne smije davati.
Moš je naučit da jede kost samo na jednom mjestu. Mi smo to morali silom prilika i sad jede kost samo na tom jednom mjestu, a ispod ima ručnik koji samo ode u pranje nakon gozbe. Al to ovisi i od psa do psa, Belli je to čist fajn i normalno da je tak.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 13:24   #534
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Moš je naučit da jede kost samo na jednom mjestu. Mi smo to morali silom prilika i sad jede kost samo na tom jednom mjestu, a ispod ima ručnik koji samo ode u pranje nakon gozbe. Al to ovisi i od psa do psa, Belli je to čist fajn i normalno da je tak.
Ma znam ali to ti je bokser, a oni prilično neuredno jedu pa onda imamo slina i baljenja u radijusu od dva metra, špricanja po zidovima i slično. Na balkon i svima dobro.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 18:34   #535
Na jednoj fb grupi je netko napisao da kupuje mljevenu piletinu iz Vindije. Vreća 25 kg za 105 kn i da imaju mix junećih i svinjskih pluća za 6 kn/kg i burage za 3 kn/kg. E sad, mene je privukla ova mljevena piletina i zvuči mi jako povoljno. Jel netko možda kupovao i jeste zadovoljni?
Ono što me još malo muči je skladištenje toga jer nemam puno mjesta u maloj škrinjici iznad frižidera, a i strah me uvalit se sama u pripremu hrane da mu nešto ne bi nedostajalo u prehrani. Al ajd, ako se odlučim kuhati mu, malo ću više to proučavati pa ću valjda nešto i naučiti.

Hranit dehidratom mi je super jednostavno i brzo, ali mi se čini da bih ovako možda (ne znam) mogla proći jeftinije, a kvalitetnije.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:11   #536
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Na jednoj fb grupi je netko napisao da kupuje mljevenu piletinu iz Vindije. Vreća 25 kg za 105 kn i da imaju mix junećih i svinjskih pluća za 6 kn/kg i burage za 3 kn/kg. E sad, mene je privukla ova mljevena piletina i zvuči mi jako povoljno. Jel netko možda kupovao i jeste zadovoljni?
Ono što me još malo muči je skladištenje toga jer nemam puno mjesta u maloj škrinjici iznad frižidera, a i strah me uvalit se sama u pripremu hrane da mu nešto ne bi nedostajalo u prehrani. Al ajd, ako se odlučim kuhati mu, malo ću više to proučavati pa ću valjda nešto i naučiti.

Hranit dehidratom mi je super jednostavno i brzo, ali mi se čini da bih ovako možda (ne znam) mogla proći jeftinije, a kvalitetnije.
ej, ja sam se cula sa jednom gospodom koja ide po to u Vindiju (facebook grupa ZAKAJ VOLIM PESE), piletina je smljevena ali ima i kosti i kozu (bas mi je ispiricana jedna prica vezana za to). ja se svojem francuskom buldogu to ne usudim davati em zbog njuske, em zbog probave opcenito, te kosti su sitne i pilece su kosti opcenito opasne za peseke. ima dosta ljudi koji to pesekima daju sirovo, nisam jos nikoga susrela tko to kuha. ne znam koju pasminu imas, i svakako ti preporucam da pocnes kuhati peseku ako imas vremena i izbjegavati dehidrate. moj koji je alergican i ionako ne moze papati dehidrat, se preporodio otkad mu kuham. ali dobro, to je opet stvar volje i ovisi od psa do psa. ako bi kuhala peseku, ne moze jesti iskljucivo meso, treba ubaciti i neku vrstu ugljikohidrata i neko povrce. riza, zob, proso, mrkva, celer itd. ako imas kakvih pitanja slobodno se javi na pm
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 14:47   #537
Quote:
Irinanana kaže: Pogledaj post
ej, ja sam se cula sa jednom gospodom koja ide po to u Vindiju (facebook grupa ZAKAJ VOLIM PESE), piletina je smljevena ali ima i kosti i kozu (bas mi je ispiricana jedna prica vezana za to). ja se svojem francuskom buldogu to ne usudim davati em zbog njuske, em zbog probave opcenito, te kosti su sitne i pilece su kosti opcenito opasne za peseke. ima dosta ljudi koji to pesekima daju sirovo, nisam jos nikoga susrela tko to kuha. ne znam koju pasminu imas, i svakako ti preporucam da pocnes kuhati peseku ako imas vremena i izbjegavati dehidrate. moj koji je alergican i ionako ne moze papati dehidrat, se preporodio otkad mu kuham. ali dobro, to je opet stvar volje i ovisi od psa do psa. ako bi kuhala peseku, ne moze jesti iskljucivo meso, treba ubaciti i neku vrstu ugljikohidrata i neko povrce. riza, zob, proso, mrkva, celer itd. ako imas kakvih pitanja slobodno se javi na pm
Oprosti, ali kakve veze ima njuška francuskog buldoga s jedenjem sirove, mljevene piletine, a pogotovo sirovim mljevenim kostima? Odnosno zašto francuski buldog ne bi jeo sirove kosti? Jedine kosti koje psi, ne samo francuzi, smiju jesti su isključivo sirove.
Baš me zanima?
S obzirom da moji jedu isključivo mljeveno i sirovo meso (što animabraf, što ovaj drugi jeftini barf).
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 15:21   #538
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali kakve veze ima njuška francuskog buldoga s jedenjem sirove, mljevene piletine, a pogotovo sirovim mljevenim kostima? Odnosno zašto francuski buldog ne bi jeo sirove kosti? Jedine kosti koje psi, ne samo francuzi, smiju jesti su isključivo sirove.
Baš me zanima?
S obzirom da moji jedu isključivo mljeveno i sirovo meso (što animabraf, što ovaj drugi jeftini barf).

Pa njuska u smislu produljeno nepce, sto je cesti slucaj kod buldoga opcenito i moj ga ima, veca mogucnost gusenja, zapinjanje kostiju u jednjaku itd. na to sam mislila, s time da su te sitne pilece kosti sitne. osim sto moj nije dobro podnosio sirovo meso ne zelim riskirati ni sa spicastim pilecim kostima, koje su opcenito opasne za pse.
Koliko znam, BARF se radi od govedine i kosti su u njemu smljevene na sitne komade koji nisu poput pilecih kostiju od kojih se sastoji taj pileci mix iz Vindije. vidjela sam sliku tog smljevenog mixa i uocila sam te kosti, od kojih su neke bile i cijele, vire kao igle. (da ne pricam da mi je ispricana prica da se engl buldogu koji je to jeo u prvih 2 tj malo nagreblo crijevo pa je krvario na guzu, ali je bio dobro kad se na to naviknuo). Ja nebi izdrzala svog peseka pustit 2 tj da mu je krvava stolica od tih kosti kako bi mogao jesti bas tu piletinu. Ali opet, svaki vlasnik zna sto je najbolje za njegovog psa i u te stvari se ne zelim mijesati. Nisam protiv sirove prehrane, niti sam u svojem postu rekla da ne smije netko svoga psa hraniti sirovim mesom i kostima. samo sam navela da se ja ne usudim svom psu to davati. To sve ovisi od psa do psa i to sam isto navela u postu. Moj animagastro BARF nikako nije podnosio, a od animaBARF-a mu je bilo jos gore. tu nisu bile problem kosti, nego mu sirovo jednostavno nije pasalo. isto tako sam napisala da ne znam nikoga tko to kuha tako da pretpostavljam da se ta piletina daje sirova (vise ljudi s kojima sam stupila u kontakt svoje pse hrani time sirovim), a thomary je svojim postom dala naslutiti da ce kuhati svom psu, pa sam se osvrnula na to.
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 15:26   #539
Quote:
Irinanana kaže: Pogledaj post
Pa njuska u smislu produljeno nepce, sto je cesti slucaj kod buldoga opcenito i moj ga ima, veca mogucnost gusenja, zapinjanje kostiju u jednjaku itd. na to sam mislila, s time da su te sitne pilece kosti sitne. osim sto moj nije dobro podnosio sirovo meso ne zelim riskirati ni sa spicastim pilecim kostima, koje su opcenito opasne za pse.
Koliko znam, BARF se radi od govedine i kosti su u njemu smljevene na sitne komade koji nisu poput pilecih kostiju od kojih se sastoji taj pileci mix iz Vindije. vidjela sam sliku tog smljevenog mixa i uocila sam te kosti, od kojih su neke bile i cijele, vire kao igle. (da ne pricam da mi je ispricana prica da se engl buldogu koji je to jeo u prvih 2 tj malo nagreblo crijevo pa je krvario na guzu, ali je bio dobro kad se na to naviknuo). Ja nebi izdrzala svog peseka pustit 2 tj da mu je krvava stolica od tih kosti kako bi mogao jesti bas tu piletinu. Ali opet, svaki vlasnik zna sto je najbolje za njegovog psa i u te stvari se ne zelim mijesati. Nisam protiv sirove prehrane, niti sam u svojem postu rekla da ne smije netko svoga psa hraniti sirovim mesom i kostima. samo sam navela da se ja ne usudim svom psu to davati. To sve ovisi od psa do psa i to sam isto navela u postu. Moj animagastro BARF nikako nije podnosio, a od animaBARF-a mu je bilo jos gore. tu nisu bile problem kosti, nego mu sirovo jednostavno nije pasalo. isto tako sam napisala da ne znam nikoga tko to kuha tako da pretpostavljam da se ta piletina daje sirova (vise ljudi s kojima sam stupila u kontakt svoje pse hrani time sirovim), a thomary je svojim postom dala naslutiti da ce kuhati svom psu, pa sam se osvrnula na to.
Aha, kužim. Po čemu se kuži to produljeno nepce?
Ovaj drugi barf koji jedu moji ti je kombinacije govedine/junetine i pilećih vratova mljevenih i kosti su sitnije od animbarfa, samo da znaš. Imaš link na BARF temi akoš probavat.
smicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 15:30   #540
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Aha, kužim. Po čemu se kuži to produljeno nepce?
Ovaj drugi barf koji jedu moji ti je kombinacije govedine/junetine i pilećih vratova mljevenih i kosti su sitnije od animbarfa, samo da znaš. Imaš link na BARF temi akoš probavat.
ma necu, moj je na kuhanom super, mucio se s povracanjem od sirovog, vjerojatno zato sto ima grdi gastritis i jaki je alergicar. ne zelim ga vise gnjavit eksperimentiranjem
a nepce ti veterinar moze otkriti. kod buldoga je opcenito to cesta pojava, zato oni znaju bljuckati kad se izdivljaju i odmah nakon jela, imaju taj gag reflex.

p.s. kosti u pilecim vratovima su vise kao hrskavice, nisu ko kosti u pilecim krilcima i batcima one sitne tako da to nije bed. i ja svom skuham vratove i pojede ih sa zadovoljstvom
Irinanana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.