Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2011., 12:53   #2001
Quote:
nirguna kaže: Pogledaj post
sa projekcijama imam nekog iskustva ,cak i sa neugodom odvajanja od tijela, ali nije da sam to nekako znalacki izlijecio u svojem slucaju .... s godinama je nekako popustilo. Kao mladicu su mi vibracije pred izlazak iz tijela bile mucno prodorne ali kad bih izasao iz tijela smanjivale bi se na prihvatljiv intenzitet
Nekako mi se cini da ti mozda moze pomoci jedna doza "uzemljujucih" aktivnosti; dosta fizickog rada (po mogucnosti sa zemljom - kopanje, lezanje na zemlji), konkretna-teza hrana, niti slucajno bilo kakvi (ni rekreativni) narkotici. I jos jedna (mozda smijesna) aktivnost; ono sto se u vojsci nazivalo "strojev korak" ili "stupanje". Ja sam u jednoj fazi svog zivota skoro zaglibio malo pre-high i bogme me izgleda izvuko odlazak u vojsku .... oprosti to je sve samo skica ali mozda ti moze dati neku ideju
pa probat ću s nečim od ovoga...i opet kažem da ima tu nešto jer meni se to uglavnom dešava kad idem spavat odmorna..i onda mi samo misli lutaju a tjelo mi spava i onda ni ne skuzim da mi je tijelo ostalo xD i krenem se setat po stanu
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 19:52   #2002
e i još jedno pitanje...dali itko zna...je li u najobičnijem vantjelesnom iskustvu,kao i u AP,misao->akcija?
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 01:41   #2003
Quote:
<Fisxy> kaže: Pogledaj post
e i još jedno pitanje...dali itko zna...je li u najobičnijem vantjelesnom iskustvu,kao i u AP,misao->akcija?
sto znaci taj znak "->"?
nego sjetio sam se jos necega sto bi ti mozda moglo pomoci ; ako imas nekoga tko bi te mogao cesto i nepristrano saslusati o tvojim problemima. Da te razumije (ne sazaljeva ili smatra ludom) .... da je u stanju mirno saslusati tvoj iscrpni izvjestaj o svemu tome sto ti se događa i reci "aha, razumio sam te sto si htjela reci" (cak se nemora ni slagati sa tobom ili te podrzavati) ... i tako uglavnom svaki put kad ti se ta frka dogodi. To moze imati efekat "provjetravanja" i "iznosenja na svijetlo dana" nekih podsvjesnih strujanja i smanjuje mogusnost zaplitanja istih
nirguna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 19:57   #2004
Quote:
nirguna kaže: Pogledaj post
sto znaci taj znak "->"?
nego sjetio sam se jos necega sto bi ti mozda moglo pomoci ; ako imas nekoga tko bi te mogao cesto i nepristrano saslusati o tvojim problemima. Da te razumije (ne sazaljeva ili smatra ludom) .... da je u stanju mirno saslusati tvoj iscrpni izvjestaj o svemu tome sto ti se događa i reci "aha, razumio sam te sto si htjela reci" (cak se nemora ni slagati sa tobom ili te podrzavati) ... i tako uglavnom svaki put kad ti se ta frka dogodi. To moze imati efekat "provjetravanja" i "iznosenja na svijetlo dana" nekih podsvjesnih strujanja i smanjuje mogusnost zaplitanja istih
haha.pa strelica ili moze bit i kao znak jednakosti "="

ma znam..ja to i radim...iam neke osobe koje me ne smatraju ludom kad to prepričavam ....i istina da mi je tad lakše al opet...odkad sam se vise informirala o tome mi se sve češće i dešava
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 23:29   #2005
dali je misao jednako akcija? pa ne bas; ja bih rekao da je intencija = akcija, jer onda u astralu nebi mogao nista misliti i osmisljavati, samo bi frcao na sve strane. Meni se znalo desiti da sam na pola odvojen od tijela i nikako nemogu otici malo dalje, trudim se i mislim i zelim i vizualiziram i svasta radim al nista ne pomaze; stojim tako i nemogu otici dalje kao da sam zaljepljen. To mi dosadi i odlucim ustati iz kreveta i obuci se, to i ucinim ali bude mi nekako sumljivo kak sam tak strelovito brzo dosao do odjece. Okrenem se prema krevetu kad imam sta i vidit .... tijelo mi lezi tamo i spava snom pravednika.
Znaci pokrenulo me je nesto sto nije ni misao, ni emocija nego cista namjera .... ak si gledala ono u filmu "duh" kad ga onaj stariji duh u podzemnoj zeljeznici uci kako da sutne limenku. No nemiran um sa previse misli moze biti smetnja na astralu
nirguna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 09:10   #2006
Vjerujem da je astralna projekcija moguća, ali ono što mi kvari kredibilitet je "činjenica" da je ogledalo portal. To mi iše zvuči kao dio horror filmova a ne kao realnost. Na više mjesta se spominje da je ogledalo portal u više denzitete i da stoga nije dobro da je preko puta kreveta, ali ne razumijem zašto bi ogledalo bilo bilo kakav portal? To je samo predmet, komad stakla, isto tako prozor može biti portal jer i u prozoru možeš vidjeti svoj odraz, a bogme i u amc posuđu i sunčanim naočalama...
mad cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 10:59   #2007
Quote:
mad cat kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je astralna projekcija moguća, ali ono što mi kvari kredibilitet je "činjenica" da je ogledalo portal. To mi iše zvuči kao dio horror filmova a ne kao realnost. Na više mjesta se spominje da je ogledalo portal u više denzitete i da stoga nije dobro da je preko puta kreveta, ali ne razumijem zašto bi ogledalo bilo bilo kakav portal? To je samo predmet, komad stakla, isto tako prozor može biti portal jer i u prozoru možeš vidjeti svoj odraz, a bogme i u amc posuđu i sunčanim naočalama...
Ma i meni tu nešto ne štima... wtf, trebalo bi probati pa vidjeti da li su astralna projekcija samo vrlo lucidni snovi ili ima i nešto drugo...
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 12:00   #2008
Quote:
nirguna kaže: Pogledaj post
dali je misao jednako akcija? pa ne bas; ja bih rekao da je intencija = akcija, jer onda u astralu nebi mogao nista misliti i osmisljavati, samo bi frcao na sve strane. Meni se znalo desiti da sam na pola odvojen od tijela i nikako nemogu otici malo dalje, trudim se i mislim i zelim i vizualiziram i svasta radim al nista ne pomaze; stojim tako i nemogu otici dalje kao da sam zaljepljen. To mi dosadi i odlucim ustati iz kreveta i obuci se, to i ucinim ali bude mi nekako sumljivo kak sam tak strelovito brzo dosao do odjece. Okrenem se prema krevetu kad imam sta i vidit .... tijelo mi lezi tamo i spava snom pravednika.
Znaci pokrenulo me je nesto sto nije ni misao, ni emocija nego cista namjera .... ak si gledala ono u filmu "duh" kad ga onaj stariji duh u podzemnoj zeljeznici uci kako da sutne limenku. No nemiran um sa previse misli moze biti smetnja na astralu
mogu rec da se i meni to desilo.ono.otvorim oci i onak mi je sve mutno i cudno se osjecam i sad ja ustanem i skuzim da mi tijelo spava
da znm taj film mozda i imas pravo..al puno ljudi tvrdi da ako se npr zelis vratiti u svoje tjelo trebas samo u sebi reci "zelim natrag u svoje tjelo" ..i mogu ti rec da to funkcionira...uvijek se vratim kad to zamislim,a za ovo ostalo fkt nezz.
neg.jos me jedna stvar zanima...jel tebi, kada si se znaci odvojio od tjela....jesi li imao osjecaj kao da to sve realno ili je ipak bilo sve "mutno"..?
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 17:55   #2009
prvi put čujem ovu priču za ogledalo. lično mislim da je to obična glupost. što se tiče realnosti astralne projekcije, postoje načini da se to provjeri. pa ko voli..
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 02:04   #2010
Quote:
<Fisxy> kaže: Pogledaj post
neg.jos me jedna stvar zanima...jel tebi, kada si se znaci odvojio od tjela....jesi li imao osjecaj kao da to sve realno ili je ipak bilo sve "mutno"..?
nije bilo mutno (u smislu blurrr), sve sam jasno vidio, cak i "dotaknuo" vlastitu potkoljenicu koja je virila ispod pokrivaca ... no ono sto mi se uvijek desi je da ubrzo pocinjem gubiti kontakt sa fiz. realnoscu tj. masta mi postaje toliko stvarna da se znam zapetljati u ometajuce vizije. Npr. jednom su mi stalno neki mjehuri prolazili kraj uha dok nisam skuzio da mi se aktivirala memorija od ronjenja .. i onda je to momentalno prestalo. Ili vidim oko sebe kombinaciju mojeg prijasnjeg i sadasnjeg stana ( i ne skuzim to nego tek po buđenju). A sto se tice vracanja u tijelo mislim da se netreba prepustiti panici ; ako neide moze i san preuzet svoje i onda se jednostavno probudim. Jest mi se par puta dogodilo da se nemogu vratiti (jednom sam cak i vikao u snu "nek mi netko pomogne da se probudim") ali mislim da bi i to "doslo na svoje" kad bi se samo prepustio.
nirguna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 10:16   #2011
Evo vam moj iskren i najtopliji savjet: nemojte se baviti tim astralom jer je previse opasan za nase fizicko tjelo...Jeste da mi je trebao veligi vremenski period ali sam uspio poci u astralu i moje prvo iskustvo nije dobro proslo vec me je zastrasilo i ubjedilo da to vise nikad ne pokusam. Kada sam konacno uspio izaci iz svog fizickog tjela nasao sam se u astralu, u tom stanju sam bio nekoliko minuta. Kada sam odlucio da se vratim u svoje fizicko tjelo nisam mogao uhvatila me je panika nisam znao sta da radim. Pogledao sam u svoje fizicko tjelo ono je pocelo da se trese. Uhvatila me je jos veca panika pokusavao sam i pokusavao da udjem ali nisam uspjevao. Posle nekoliko sekundi moje fizicko tjelo me je odvuklo u njega..kada sam otvorio oci boljela su me ledja i bio sam sav znojav..Kada sam posao kod svog ujaka(psihijatra) da vidim zna li on mozda nesto o tim slucajevima on je reko da to vise nikad nisam pokusao jer sam mogao zauvjek ostati u astralu..evo ustvari sta se dogodilo neko drugo astralno tjelo(duh) je pokusao da zauzme moje ali moja nit to nije dozvoljavala... Od tada sam odlucio da vise ne isprobavam te stvari vec da uzivam u zivotu i svom fizickom tjelu
STRAHME is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 23:16   #2012
Da , samo do kada ces uzivati u svom fizickom tjelu. Svi prije ili kasnije morat cemo ga napustiti.
BISS9831 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 08:17   #2013
Slazem se sa tobom, i bas zbog toga sto ces ga jednom napustit uzivaj u njemu jer ce ti kasnije nedostajati..
STRAHME is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 18:51   #2014
I... je li astralna projekcija opasna? Neki kazu ovako, neko onako...
dMystery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 08:28   #2015
Quote:
dMystery kaže: Pogledaj post
I... je li astralna projekcija opasna? Neki kazu ovako, neko onako...
Nije opasna ako se dobro informises o njoj, moras znat sve opasnosti i posledice koje te mogu zadesiti u astralu...Kada ''umremo'' jednog dana svakako ces se odvojiti od svog fizickog tijela...Ja sam uradio astralnu projekciju i nisam dobro proso kao sto sam gore napisao...A ako si vec toliko radoznao/la idi na forumima procitaj par knjiga o astralnoj projekciji savladjuj korak po korak tehniku..I samo da znas to ne mozes da uradis odjednom vec ce ti trebat dosta vjezbe i napora a to je ono sto astralna projekcija ne dozvoljava -napor-..moras se totalno opustiti i nemisliti na nista..javi ako uspijes..
STRAHME is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 15:22   #2016
Quote:
nirguna kaže: Pogledaj post
nije bilo mutno (u smislu blurrr), sve sam jasno vidio, cak i "dotaknuo" vlastitu potkoljenicu koja je virila ispod pokrivaca ... no ono sto mi se uvijek desi je da ubrzo pocinjem gubiti kontakt sa fiz. realnoscu tj. masta mi postaje toliko stvarna da se znam zapetljati u ometajuce vizije. Npr. jednom su mi stalno neki mjehuri prolazili kraj uha dok nisam skuzio da mi se aktivirala memorija od ronjenja .. i onda je to momentalno prestalo. Ili vidim oko sebe kombinaciju mojeg prijasnjeg i sadasnjeg stana ( i ne skuzim to nego tek po buđenju). A sto se tice vracanja u tijelo mislim da se netreba prepustiti panici ; ako neide moze i san preuzet svoje i onda se jednostavno probudim. Jest mi se par puta dogodilo da se nemogu vratiti (jednom sam cak i vikao u snu "nek mi netko pomogne da se probudim") ali mislim da bi i to "doslo na svoje" kad bi se samo prepustio.
haha zanimljivo
al ono....svi kazu da je takvo izvantjelesno iskustvo skroz realno (kao i nasa stvarnost) itd itd...da sve savrseno vide i osjecaju...al meni nije tako..ja kao da se izgubim...ponekad se niceg ne sjecam..samo znam da se moram vratiti na staro....i to je jeziv filing i ne znam zasto je to tako
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 01:56   #2017
Quote:
<Fisxy> kaže: Pogledaj post
haha zanimljivo
al ono....svi kazu da je takvo izvantjelesno iskustvo skroz realno (kao i nasa stvarnost) itd itd...da sve savrseno vide i osjecaju...al meni nije tako..ja kao da se izgubim...ponekad se niceg ne sjecam..samo znam da se moram vratiti na staro....i to je jeziv filing i ne znam zasto je to tako
koji SVI .... ako pogledas moje nedavne postove na ovom threadu vidit ces kak sam pisao da skoro nikomu na svijetu nije uspjelo dokazati vantjelesno isk. Ja osobno vjerujem da je to realni event, samo nasi neprocisceni umovi ili nerazvijena astralna tijela nam tamo cine smetnje. Tamo smo ko male bebe koje bi trebale uciti hodat ali pre rijetko i pre kratko smo tamo da bismo to mogli totalno savladati. Tebi ocito sam odlazak u te dimenzije ide dobro pa se sjeti tu i tamo da bi mnogi voljeli da imaju tu sposobnost.
nirguna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 10:33   #2018
mislim da je htjela reći da je po opisu npr. roberta monroa, osjećaj pri vantjelesnom iskustvu potpuno stvaran i da je upravo to razlika između sna ili recimo lucidnog sna. ljudi kad dožive vantjelesno iskustvo misle da su bili budni kad se to dešavalo. meni se desilo možda jednom, iako je u pitanju bio lucidan san, da nisam mogao vjerovati da sanjam pošto je sve izgledalo potpuno realno kao u budnom stanju. ali obično, recimo sinoć, nakon što osjetim kao da je neko ušao u sobu i sjeo mi na leđa :) poslije čega počnu vibracije, ako uspijem da se "odvojim" često mi vid bude zamućen i ne mogu kontrolisati kretanje, bar dok sam u sobi. kad se udaljim stvari postanu bolje.
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:36   #2019
Quote:
urlator kaže: Pogledaj post
mislim da je htjela reći da je po opisu npr. roberta monroa, osjećaj pri vantjelesnom iskustvu potpuno stvaran i da je upravo to razlika između sna ili recimo lucidnog sna. ljudi kad dožive vantjelesno iskustvo misle da su bili budni kad se to dešavalo. meni se desilo možda jednom, iako je u pitanju bio lucidan san, da nisam mogao vjerovati da sanjam pošto je sve izgledalo potpuno realno kao u budnom stanju. ali obično, recimo sinoć, nakon što osjetim kao da je neko ušao u sobu i sjeo mi na leđa poslije čega počnu vibracije, ako uspijem da se "odvojim" često mi vid bude zamućen i ne mogu kontrolisati kretanje, bar dok sam u sobi. kad se udaljim stvari postanu bolje.
da,istina,na to sam mislila...pa zato bas i pitam u cemu je tu stvar..kakva je razlika između toga kada se cini porpuno realno i obrnuto?
ja vecinu puta kada se "odvojim" ..brzo se i vratim nazad jer mi je taj osjecaj pre grozan...
<Fisxy> is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 23:11   #2020
Neznam kako vi al ja sam svjestan nakon ovog kao i dosta drugih topic-a koje sam procitao da ja na dan barem 30 puta udjem u astralno. Cak stovise UPOCE ne vidim ovaj svjet stvarnim. Cini mi se tako, tako nestvarnim a nikad nisam usao u astral u smislu da sam legao.

Ajmo rec bez obzira da razumijem masu toga i da sam spreman da nisam jer se bojim pa cekam a ne znam ni sam sta cekam
noxten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:00.