Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2008., 23:25   #201
Quote:
Stvarno tko sam ja kaže: Pogledaj post
sinoč san pokuša, i baš kad sam osjetio kao polako počinje izlaziti iz tijela prepa san se i prekinija, kasnije e samo od sebe opet krenulo i doša san dotle da san vidija kroz zatvorene kapke, pa sam opet prekinuo, jednostavno nisam spreman, nego kakve se to jezive stvari tamo dešavaju i u kojem obliku vidiš druge?
P.S. muško sam
- Nema veze. Samo pokusavaj. Sto vise vjezbe to ces prije uspjeti.
- Sto se tice jezivih stvari:
Pa astralni svijet je jako kompliciran ali uglavnom se sastoji od realiziranih osjecaja svih ljudi na zemlji.
Znaci svaciji strahovi, zelje, sreca, zudnja, bol itd. sve je manifestirano u astralu i to se moze iskusiti putem svih osjetila.
- Sada malo stani i razmisli koliko kompliciran moze biti astral.
- I jos ktomu dodaj cinjenicu da i ti sudjelujes u izgradnji i manipulaciji astralom pogotovo kada si svjesno tamo (za vrijeme astralne projekcije), pa vidi koji su tvoji strahovi a koje su ti srece i to tamo dobivas.
- Na tebi je hoces li biti uplasen ili ces biti sretan.
- Najbitnije je da znas da te vise opasnosti ceka u vlastitoj kuci nego li bilo gdje u astralu. Tako mozes biti siguran da se tamo nemas cega bojati, bez obzira na kakav put naisao.


SS over and out...
__________________
Believe not because some old manuscripts are produced, believe not because it is your national belief, believe not because you have been made to believe from your childhood, but reason truth out, and after you have analyzed it, then if you find it will do good to one and all, believe it, live up to it and help others live up to it.
- “Buddha”
Sup3I2Son1c is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 08:51   #202
dakle, neko je reko da .. ako oces smanjiti ili ne uopce imati projekcije treba jesti jacu hranu , baviti se fizickim poslovima/vjezbati , biti u drustvu tj uronjen u dogadjanja tu . obicnom logikom ,a ko ovo okrenemo- dobijemo upute ZA projekcije? ne? zanima me kolko je pametno odnosno kolke je zapravo moguce za nekog ko se ne osjeca bas dobro u svom tijelu sad da pocne istrazivat AP..?
i kolko je ono "kad se gledas u budnom normalnom ( mislim , pitanje je kolko normalnom hehe) stanju , recimo, ruku -gledas i ne vjerujes da je to tvoja ruka. ona se mice. a ti ne vjerujes da ti to radis..
ili sam ja malo cudna samo
drugo pitanje, kad imas taj konstanni umor, bezvoljnost, ko da ne zivis full life,punim plucima, uvijek nekaj napola, se to moze reci da si ono nesvjestan skroz. obican. ali osjecas da mozes vise..
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 09:28   #203
Ja mislim da AP samo moze pomoci u slucajevim poput anksioznosti, PA i nekih ostalih poremecaja. Meni je recimo to super stvar iako sam anksiozna i depresivna. Trenutno je jedino kronican umor ono sto me sputava o tome. To je samo moje misljenje.
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 13:35   #204
možeš li tamo zamisliti bilo šta i da se ostvari?
__________________
"Nikad nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovo upalim"
Stvarno tko sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 14:06   #205
Quote:
Stvarno tko sam ja kaže: Pogledaj post
možeš li tamo zamisliti bilo šta i da se ostvari?
Koliko ja znam to i jest nacin na koji putujes astralom, ako zamislis neko mjesto i mislima mu se priblizis naci ces se na njemu. Isto tako ako samo i pomislis na fizicko tjelo vratiti ces mu se. A za druge zelje neznam kako to funkcionira. Nek netko tko je vicniji u ovome to objasni, i mene zanima sve o tome. Je4l mogu npr. otici u neciju kucu, recimo kucu osobe ciji me zivot iz bilo kojeg razloga zanima?
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 16:35   #206
mene u cijeloj priči zanima kakva je zapravo razlika između svijeta kojeg posjećujemo u snu i svijeta AP, ako postoji razlika.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 22:43   #207
Meni nije jasan dio s komunikacijom..Kako je moguće s nekim komunicirati u astralu ako taj astralni svijet kao materija uopće ne postoji(kažu da je to svijet nekakvih emocija i tako..).Dakle ja sa dođem do prijatelja i kažem ajmo na hawaje i onda on i ja tamo nađemo još nekoliko prijatelja i svi zajedno ispijamo koktele..zar astral nije samo plod naše podsvjesti i zar se ne događa samo u glavi..
__________________
...
metamorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 08:04   #208
Quote:
metamorph kaže: Pogledaj post
Meni nije jasan dio s komunikacijom..Kako je moguće s nekim komunicirati u astralu ako taj astralni svijet kao materija uopće ne postoji(kažu da je to svijet nekakvih emocija i tako..).Dakle ja sa dođem do prijatelja i kažem ajmo na hawaje i onda on i ja tamo nađemo još nekoliko prijatelja i svi zajedno ispijamo koktele..zar astral nije samo plod naše podsvjesti i zar se ne događa samo u glavi..

pa kao materija nepostoji , materija je tu di smo sad ..
ali ima ljudi koji idu skupa putovat 'po gore'
slusala samna jubitou jednog fizicara koji je par godina istrazival ovo .. Campbell se zove. on je dobil zadacu da, ko fizicar, skupa sa jednim likom koji je radil projekcije vec prije , objasni taj fenomen ko znanstvenik ..i taj lik ga je ucil tome. veli Campbell da je za njega bilo fascinantno najprije kad su on i Lik bili u odvojenim prostorijama, pod nadzorom, u zvucnoj izolaciji, nasli su se tad ..na astralu ( nova mi je to rijec , neznam kak da koristim ) , i kasnije , kad su se 'probudili' u materiji , tu , prepricavali su dogadjaje.. sve isto su govorili , sve u detalje. i to je svima bilo ..za ne povjerovati.. veli cmpbell -tad je znal da je to nekaj veliko i vazno . ..
__________________
.. mijau?..
MeTheChaos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 08:11   #209
evo ljudi napokon i ja dozivio to. iso sam po uputama na nekoj stranici i uspio sam .......!!!!!!1111111
Sex-machine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 09:07   #210
Quote:
metamorph kaže: Pogledaj post
Meni nije jasan dio s komunikacijom..Kako je moguće s nekim komunicirati u astralu ako taj astralni svijet kao materija uopće ne postoji(kažu da je to svijet nekakvih emocija i tako..).Dakle ja sa dođem do prijatelja i kažem ajmo na hawaje i onda on i ja tamo nađemo još nekoliko prijatelja i svi zajedno ispijamo koktele..zar astral nije samo plod naše podsvjesti i zar se ne događa samo u glavi..
jedno od objašnjenja je frekvencijski raspon; kao što imaš nevidljive i nečujne frekvencije (npr. zvuka), tako se vjerojatno i "materija" prostire u nevidljivim rasponima, problem nastaje zbog nemogućnosti mjerenja. za sada se mogu očitati promjene u moždanim valovima i sl. (kod laboratorijskih ispitivanja ap)
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 14:53   #211
Quote:
Sex-machine kaže: Pogledaj post
evo ljudi napokon i ja dozivio to. iso sam po uputama na nekoj stranici i uspio sam .......!!!!!!1111111
Pricaj malo o tome - koliko dugo si se uspio zadrzati?
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 17:42   #212
kak da ja ponovim svoje spontano iskustvo?
jednom kad dozivis takvo iskustvo..pozelis opet.
glupo mi je cekati da sse ponovo spontano desi.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 17:48   #213
upravo smo ptičali o tome.......samo pogledaj predhodnu stranicu
__________________
"Nikad nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovo upalim"
Stvarno tko sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 18:10   #214
Ja se ovih dana (otkad sam pocela intenzivno razmisljati o AP i vjezbati je) budim vise puta nocu. Prije mi se to nije dogadalo ama bas nikad. Ima li to kakve veze s tim?
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 18:49   #215
Moja teorija:to se ljudima događa u glavi od pretjerane želje za svim time....gledajući neke postove zaključujem da je u ovim ostovima 50% laži jer svatko ima drugčiji opis tog iskustva..dakle ako je to kolektivna svijest zar ne bi trebao biti svakome isti doživljaj..dok neki govore kako su uspijeli samo gledajući ove posteve a nekim čudom to nikoga ne uznemiri i ne promjeni mu kompletan pogled na svijet...zar to iskustvo ne bi trebalo uvest drastičnu promjenu u život pojedinca jer po mom mišljenju to nije mala stvar i promjenila bi mi mnoga uvjerenja..npr. kad bi se meni to dogodilo pitao bi se je li to moja duša izašla iz tijela a uvjeren sam da moja duša izlazi iz tijela tek kada umrem i ne ovisi o mom fizičkom postojanju kao što vi kažete za astralno tijelo..pitao bi se da li ima postojanja poslije smrti ili sa smrću završavaju i moje fizičko i astralno tijelo..
Zaklučak: sve je to u galvi.
__________________
...
metamorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 19:45   #216
Quote:
metamorph kaže: Pogledaj post
Moja teorija:to se ljudima događa u glavi od pretjerane želje za svim time....gledajući neke postove zaključujem da je u ovim ostovima 50% laži jer svatko ima drugčiji opis tog iskustva..dakle ako je to kolektivna svijest zar ne bi trebao biti svakome isti doživljaj..dok neki govore kako su uspijeli samo gledajući ove posteve a nekim čudom to nikoga ne uznemiri i ne promjeni mu kompletan pogled na svijet...zar to iskustvo ne bi trebalo uvest drastičnu promjenu u život pojedinca jer po mom mišljenju to nije mala stvar i promjenila bi mi mnoga uvjerenja..npr. kad bi se meni to dogodilo pitao bi se je li to moja duša izašla iz tijela a uvjeren sam da moja duša izlazi iz tijela tek kada umrem i ne ovisi o mom fizičkom postojanju kao što vi kažete za astralno tijelo..pitao bi se da li ima postojanja poslije smrti ili sa smrću završavaju i moje fizičko i astralno tijelo..
Zaklučak: sve je to u galvi.
Da si to dozivio samo jednom znao bi da je to sto govoris glupost. Nekima mozda je u glavi ali vecina zna o cemu prica. Ja nisam imala pojma sto mi se dogada kad sam to osjetila prvi put. Godinama nisam nikom pricala o tome sve dok nisam naisla na literaturu o tome u kojoj sam nasla sve svoje simptome - trnce, vibracije, katalepticna stanja itd.
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 20:22   #217
Quote:
fourth kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam to i jest nacin na koji putujes astralom, ako zamislis neko mjesto i mislima mu se priblizis naci ces se na njemu. Isto tako ako samo i pomislis na fizicko tjelo vratiti ces mu se. A za druge zelje neznam kako to funkcionira. Nek netko tko je vicniji u ovome to objasni, i mene zanima sve o tome.
e, to...tocno to.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 20:27   #218
Quote:
fourth kaže: Pogledaj post
Ja se ovih dana (otkad sam pocela intenzivno razmisljati o AP i vjezbati je) budim vise puta nocu. Prije mi se to nije dogadalo ama bas nikad. Ima li to kakve veze s tim?
vjezbas ujutro ili vrijeme nema veze?
moje iskustvo bilo je popodne. pa zato mislim da mozemo osjetiti projekciju
bilo kad, sto ti mislis?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 20:30   #219
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
vjezbas ujutro ili vrijeme nema veze?
moje iskustvo bilo je popodne. pa zato mislim da mozemo osjetiti projekciju
bilo kad, sto ti mislis?
Mislim da u svako doba mozes dozivjeti AP samo ako se dovoljno skoncentriras. Ljudi imaju razlicita iskustva, nekome to najbolje ide ujutro, nekome navecer ili popodne. Nema pravila.
fourth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 23:00   #220
Quote:
MeTheChaos kaže: Pogledaj post
dakle, neko je reko da .. ako oces smanjiti ili ne uopce imati projekcije treba jesti jacu hranu , baviti se fizickim poslovima/vjezbati , biti u drustvu tj uronjen u dogadjanja tu . obicnom logikom ,a ko ovo okrenemo- dobijemo upute ZA projekcije? ne? zanima me kolko je pametno odnosno kolke je zapravo moguce za nekog ko se ne osjeca bas dobro u svom tijelu sad da pocne istrazivat AP..?
i kolko je ono "kad se gledas u budnom normalnom ( mislim , pitanje je kolko normalnom hehe) stanju , recimo, ruku -gledas i ne vjerujes da je to tvoja ruka. ona se mice. a ti ne vjerujes da ti to radis..
ili sam ja malo cudna samo
drugo pitanje, kad imas taj konstanni umor, bezvoljnost, ko da ne zivis full life,punim plucima, uvijek nekaj napola, se to moze reci da si ono nesvjestan skroz. obican. ali osjecas da mozes vise..
- WTF ???
- Odakle ti to ?
- Ja radim 10 sati na dan u stolariji, dizem tezak teret, oko 3 puta tjedno navecer idem 2 sata u teretanu, kada nisam u teretani vanka sam sa drustvom,p kada nisam vanka na forumu odgovaram na vasa pitanja o AP-u i opet imam AP bar 3 puta tjedno.
- Dakle, teorija ti bas i ne drzi vodu.


Quote: Stvarno tko sam ja kaže:
možeš li tamo zamisliti bilo šta i da se ostvari?
fourth:
Koliko ja znam to i jest nacin na koji putujes astralom, ako zamislis neko mjesto i mislima mu se priblizis naci ces se na njemu. Isto tako ako samo i pomislis na fizicko tjelo vratiti ces mu se. A za druge zelje neznam kako to funkcionira. Nek netko tko je vicniji u ovome to objasni, i mene zanima sve o tome. Je4l mogu npr. otici u neciju kucu, recimo kucu osobe ciji me zivot iz bilo kojeg razloga zanima?

- Postoji nekoliko nacina putovanja kroz niski astral.
- 1. Hodanje, trcanje ili letenje sto se smatra sporim kretanjem. Letenjem se moze postici otprilike brzina zvuka, tesko da ide brze, ako hoces objasnit cu i zasto.
- 2. Orbitralno putovanje. (Za velike udaljenosti)
Ako dobro poznajes zemljopis i znas tocno gdje trebas ici onda se lijepo lansiras u orbitu pogledas gdje trebas ici i sletis na to mjesto. Puno brze nego da letis po povrsini zbog ogranicenja brzine.
- 3. Instant.
Ako dobro poznajes mjesto na koje trebas otici ili osobu koju zelis posjetiti (ali stvarno dobro moras poznavati mjesto do u detalje, kao svoju kucu, a osobu bi trebao osobno poznavati i dobro je ako si nekako povezan s njom, dobar prijatelj ili rod) onda se samo dobro skoncentriras i zamislis to mjesto / osobu i BAM! tamo si. Bez obzira na udaljenost, pa makar i u drugu galaksiju.
- Ali kod ovog treceg postoji jedna kvaka. A to je ako nisi dobro i TOCNO, sto je najbitnije, zamislio mjesto / osobu zavrsis u strednjem astralu, a to nije zona realnog vremena i dobije ono sto si zamislio, samo sto to nije ono mjesto / osoba koju si zelio posjetiti vec plod tvoje maste.

@mandragora :
mene u cijeloj priči zanima kakva je zapravo razlika između svijeta kojeg posjećujemo u snu i svijeta AP, ako postoji razlika.
- Svijet kojeg posjecujemo u snu je srednji i / ili visi astral, a svjet u svjesnoj astralnoj projekciji (kad se svjesno odvojis od fizickog tijela) je zona realnog vremena tj. nizi astral.

metamorph kaže:
Meni nije jasan dio s komunikacijom..Kako je moguće s nekim komunicirati u astralu ako taj astralni svijet kao materija uopće ne postoji(kažu da je to svijet nekakvih emocija i tako..).Dakle ja sa dođem do prijatelja i kažem ajmo na hawaje i onda on i ja tamo nađemo još nekoliko prijatelja i svi zajedno ispijamo koktele..zar astral nije samo plod naše podsvjesti i zar se ne događa samo u glavi..
mandragora:
jedno od objašnjenja je frekvencijski raspon; kao što imaš nevidljive i nečujne frekvencije (npr. zvuka), tako se vjerojatno i "materija" prostire u nevidljivim rasponima, problem nastaje zbog nemogućnosti mjerenja. za sada se mogu očitati promjene u moždanim valovima i sl. (kod laboratorijskih ispitivanja ap)

- 1. Materija je kao prvo sve ono sto okupira prostor i ima masu osim W i Z bozona. Materija takodjer ima raspon frekvencije kojom titra i sve sto u tom frekvencijskom pojasu ima kontakt sa materijom ujedno na nju i djeluje. Mi percipiramo materiju odredjenog (jako malog, nazalost) frekvencijskog raspona i mozemo djelovati na nju, a ono sto zovemo nizim astralom je sazdano od materije vise frekvencije i zbog toga je lakse njom manipulirati. Dodajmo k tomu jos i snagu nase svjesti koja je jako povecana u visem denzitetu i dobijemo tocno ono sto i dozivljavamo kao nizi astral.
- Dakle astral kao materija postoji, ali ne ova materija koja je u fizickom svijetu, a sto se tice emocija, kao sto rekoh nasa svjest je veoma snazna u astralu, a astralno tijelo je emocionalno tijelo i stoga nasa svjest svaki nas osjecaj realizira u okolini u kojoj se nalaimo dok smo u astralu.
Dakle ako si sreo prijatelja u astralu i zelite na havaje, nema problema.
- Nadam se da je ovo svima jasno.

metamorph :
Moja teorija:to se ljudima događa u glavi od pretjerane želje za svim time....gledajući neke postove zaključujem da je u ovim ostovima 50% laži jer svatko ima drugčiji opis tog iskustva..dakle ako je to kolektivna svijest zar ne bi trebao biti svakome isti doživljaj..dok neki govore kako su uspijeli samo gledajući ove posteve a nekim čudom to nikoga ne uznemiri i ne promjeni mu kompletan pogled na svijet...zar to iskustvo ne bi trebalo uvest drastičnu promjenu u život pojedinca jer po mom mišljenju to nije mala stvar i promjenila bi mi mnoga uvjerenja..npr. kad bi se meni to dogodilo pitao bi se je li to moja duša izašla iz tijela a uvjeren sam da moja duša izlazi iz tijela tek kada umrem i ne ovisi o mom fizičkom postojanju kao što vi kažete za astralno tijelo..pitao bi se da li ima postojanja poslije smrti ili sa smrću završavaju i moje fizičko i astralno tijelo.. Zaklučak: sve je to u galvi.

- Dat cu ti ja po glavi ! ×:-)
- Nisu to nikakve kolektivne svijesti. Nema kolektivnih svijesti prije 5. denziteta. Samo telepatske veze. Velika razlika.
- Ne mogu svi imati isti dozivljaj
- Evo ti jedna cinjenica koji sigurno nisi znao, a vjerojatno ni ostatak foruma:
-- Astral je konstantno formiran od strane supersvijesti svih svjesnih bica na Zemlji.
A pazi sad ovo:
-- 3.Denzitet (ovaj fizicki) je konstantno formiran od strane svjesti svih svjesnih bica na Zemlji.
Nemoj da te ovo sokira. Nije nista novo, samo nije generalno poznato.

fourth
Quote:
Mislim da u svako doba mozes dozivjeti AP samo ako se dovoljno skoncentriras. Ljudi imaju razlicita iskustva, nekome to najbolje ide ujutro, nekome navecer ili popodne. Nema pravila.
- O da, ima pravila. Samo su za neke malo stroza a za neke nisu.
Postoji lista pravila ako bas hoces.
Oces da ti napisem ?
__________________
Believe not because some old manuscripts are produced, believe not because it is your national belief, believe not because you have been made to believe from your childhood, but reason truth out, and after you have analyzed it, then if you find it will do good to one and all, believe it, live up to it and help others live up to it.
- “Buddha”
Sup3I2Son1c is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.