Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Da li volite ići u lov
Naravno, obožavam 52 32.10%
Ne (haha kao da ima takvih) 110 67.90%
Glasovatelji: 162. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2008., 22:06   #1
Lov

Pošto je ovo PF za ljubitelje prirode te za one koji u prirodi provode puno vremena odlučio sam temu postaviti ovdje!
Naime kako cijeli tjedan provodim radeći nedjeljom volim malo otići u prirodu s društvom na lov. U početku nisam imao ni puške, ni ičega ali sam se s vremenom zaljubio u taj sport i odlučio uložiti nešto novca.
Sada sam već profesionalni lovac. Sve životinje koje ulovim prepariram, čak u vikendici imam posebnu sobu za to.
Da se pohvalim do sada sam (6g lova) ubijo čak 8 veprova, 5 srna, 1 smeđeg medvjeda te bezbroj ptica i zečeva.
I tako sam došao na ideju da bih mogao prodavati meso tih životinja luksuznim restoranima.
E sad skupljam dobrovoljce za lov, dakle meso prodajemo i zaradu djelimo. Ako ima zainteresiranih iz područja Zagreba nek mi se jave na PM.
Ako ikoga zanima prodajem i preparirane životinje.

Nadam se da sam vas s ovom temom ponukao na lov jer svi mi volimo prirodu. A i zabava je zagarantirana

Poslje je druženje uz meso na ražnju, a svi mi volimo pojesti dobre divljači

ovo je jedna od mojih slika iz lova, poslije stavim još...
soad is offline  
Old 24.06.2008., 22:14   #2
hehe, citajuci ovo vec vidim kako si skinuo brnjicu nekim ljudima ovdje na forumu koji su jaaako osjetljivi na ovakve price...
lov za mene osobno - samo u razumnim granicama... vjerujem da nisi mislio nista lose otvorivsi ovu temu.
nisam nikad lovio, a sumnjam da hocu jer se bavim nekim drugim stvarima. svojevremeno sam pravio neke zamke, al to je bilo bez ploda hehe
18Delta is offline  
Old 24.06.2008., 22:15   #3
e stari moj, sad si najeba. ovakav thread i to na SoN-u.


brojim sekunde dok te ne počnu čerupati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 24.06.2008., 22:17   #4
sto se mene tice, mozes stavit jos fotki koje imas...
18Delta is offline  
Old 24.06.2008., 22:18   #5
Ja u lovu uživam. Mislim da su životinje stvorene za lov, zašto bi drugo inače bile na zemlji

Ali sam strogo protiv ubijanja ljudi (da se razumjemo)
soad is offline  
Old 24.06.2008., 22:22   #6
A što se tu ljute?

Mislijo sam da ljudi tu vole prirodu!

Ma pošaljem im prepariranu pticu pa će prominit mišljene
soad is offline  
Old 24.06.2008., 22:47   #7
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
lov za mene osobno - samo u razumnim granicama...
. svojevremeno sam pravio neke zamke, al to je bilo bez ploda hehe

Dvolične osobe; lov u razumnim granicama i zamke....

I još ovaj ironični hehe na kraju.

Šta je zamka nego ubistvo životinjice.
crna-pantera is offline  
Old 25.06.2008., 00:13   #8
Quote:
soad kaže: Pogledaj post
...
Ovo će biti vrlo zanimljiv topic
Anketa ti baš nije dobra jer imaš samo dvije suprotne mogućnosti:
a) Naravno, obožavam i b) Ne; Što bi trebali kliknuti oni koji nisu nikad bili u lovu, ali dopuštaju mogućnost da bi im se svidjelo?

Zanima me što treba sve položiti za lovočuvara? Naime, htio bi naguziti gamad koja ilegalno lovi tamo kod mene. Ima jedan tip, govnar krivolovac koji je stalno u šumi i čim dođe neka srna ili bilo što drugo drugi dan čuješ pucanj i više je nikad ne vidiš Pizda je na parceli moje bake ustrijelila jednu prošle godine i još se time hvali. Drugi put trčim i on van iz grmlja sa puškom: blablabla kamo ideš, plašiš mi živine, mogao sam te zamjeniti sa srnjakom... Lovci znaju za njega ali mu nitko ništa ne kaže.
Prijatelj mi je jednom našao poluraspadnutog jelena koji je bio propucan sačmaricom, kuglice za fazane Valjda ga ranio, ta ista bitanga (jer tko bi drugi sa imalo mozga napravio takvu glupost), jelen pobjegao i kasnije uginuo.

Jesi li siguran da ne bi htio loviti takve? Lijepo ga odvedeš par kilometara u šumu, daš mu 30 sekundi do minutu fore i onda za njim sa karabinom i dva terijera
morbidangel is offline  
Old 25.06.2008., 00:36   #9
Quote:
soad kaže: Pogledaj post

ovo je jedna od mojih slika iz lova, poslije stavim još...
Na ovom sajtu piše da se radi o lovcima iz Srbije. Kako to da onda govoriš na hrvatskom? Meni se čini da si zapravo trol vulgaris
JPK is offline  
Old 25.06.2008., 02:08   #10
pop't pa u lov...

manje zivotinje su neisplative

pokusaj sa nekom od zasticenih vrsta, od toga se da jako dobro zaraditi
Podojena Licnost is offline  
Old 25.06.2008., 08:25   #11
Quote:
s vremenom zaljubio u taj sport
evo jedan prijedlog za tebe sportaša.
dođi u šibenik,javiš se meni,ja odma par prijatelja kontaktiran i krećemo u sport..nećemi imat niti puške.meni je recimo sport gazit zadrte degenerike ka šta si ti.. po meni su degenerici čisto za trat i gazit,vrhunski sport.i još te samo zgazimo. kvalitetno.nebi te ubili.tako da te možemo opet pozvati da uživamo i drugi put u sportu...
nemoš virovat kako je ovo privlačan i zanimljiv sport,navikneš se odma i zavoliš za cili život.. al to je samo za bića između ljudi i životinja,za degenerike ka šta si i sam...jer nema boljega nego uživat u tuđoj patnji i muci..vrhunski sport viruj
ko sve diše zrak pa to je tragedija.
Sibencan is offline  
Received Infraction
Old 25.06.2008., 10:50   #12
Daj mi mob. pa ti se javim, nego kako se taj sport zove?


i onaj post nije trolanje, ono su prijetnje forumašu ili grubo vrijeđanje a koliko znam za to se dobije 500 bodova, ali nema veze, što se mene tiče možete mu i maknit onaj karton
soad is offline  
Old 25.06.2008., 11:08   #13
gazit ili guzit?





soad, gotov si i ovako i onako.

u svakom slučaju, potpuno mi je nejasno kako netko može uživati dok gleda u živo biće koje ide šumom bez da mu smeta, i onda mu smjesti sačmu u glavu. ja bi to na psihijatriju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 25.06.2008., 11:20   #14
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
u svakom slučaju, potpuno mi je nejasno kako netko može uživati dok gleda u živo biće koje ide šumom bez da mu smeta, i onda mu smjesti sačmu u glavu. ja bi to na psihijatriju.
Potpisujem.
Radije nek ubijaju ljude nego životinje. One su plemenitije i inteligentnije od većine ljudi
Tika is offline  
Old 25.06.2008., 11:38   #15
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
gazit ili guzit?





soad, gotov si i ovako i onako.

u svakom slučaju, potpuno mi je nejasno kako netko može uživati dok gleda u živo biće koje ide šumom bez da mu smeta, i onda mu smjesti sačmu u glavu. ja bi to na psihijatriju.

Hoces reci da ne volis srneci gulas?
Ili si vegan?
Nije smetala ni svinja koju su spremili u pastetu koju jedes ili gavriloviceve hrenovke.Te zivotinje u prirodi vecinom nemaju predatora sto je nenormalna pojavai.E tu onda uskacu lovci koji placaju za svaku ubijenu zivotinju.Znam da nikad nisi bio u lovu ,ali lov se ne sastoji samo od napucavanja nevinih zivotinjica.I dobro napucana zivotinja pati daleko manje od prosjecne svinje,goveda,kokosi ili pure u hrv. mesnoj industriji.
Naposljetku,nisu svi muskarci metrici koji padnu u nesvjest kada vide kapljicu krvi ,a kamoli kad bi trebali odrati vepra ili jelena.
Greate White is offline  
Old 25.06.2008., 12:08   #16
Quote:
U početku nisam imao ni puške, ni ičega ali sam se s vremenom zaljubio u taj sport i odlučio uložiti nešto novca.
Sada sam već profesionalni lovac. Sve životinje koje ulovim prepariram, čak u vikendici imam posebnu sobu za to.
Da se pohvalim do sada sam (6g lova) ubijo čak 8 veprova, 5 srna, 1 smeđeg medvjeda te bezbroj ptica i zečeva.
I tako sam došao na ideju da bih mogao prodavati meso tih životinja luksuznim restoranima.
E sad skupljam dobrovoljce za lov, ..
"U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog. Ona bijaše u početku u Boga. Sve postade po njoj". Pa tako i ove riječi koje su sve od reda samo provokacije. I ne samo zbog tematike nego i načina na koji je sve sročeno. U početku nisam imao ni puške, ni ičega Ničega nije bilo u početku i onda je s lovom sve došlo, čak i vikendica s posebnom sobom za prepariranje! Hm, zanimljivo. Mnogi u ovoj državi nemaju ni vlastitog stana ni sobe, a kamoli vikendice. Ali, idemo se pohvaliti narodu, zato smo svi tu - da se divimo ovom trofejnom junaku. I da se, možebitno, pridružimo?! Jer, ovo je zapravo i oglas za prikupljanje dobrovoljaca (svih ljudi dobre volje za ubijanjem)! A da se onda svi tako udruženi zaputite prema Iraku ili Afganistanu. Mislim da bi bili od veće koristi, za sve
Nestaje sve više životinjskih vrsta
Ljudska vrsta uništila je između trećine i četvrtine divljih životinja u periodu od 1970. godine, objavilo je Londonsko zoološko društvo. Broj kopnenih životinja u tom je periodu opao za 25 posto, morskih za 28 posto i slatkovodnih za 29 posto. Ljudi su također odgovorni za istrebljenje jednog postotka divljih životinja godišnje.
BBC (16.5.2008.)
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Old 25.06.2008., 12:20   #17
Quote:
Sibencan kaže: Pogledaj post
,ja odma par prijatelja kontaktiran i krećemo u sport...




Zašto par prijatelja,(osim da ti ne čuvaju leđa), lov je sport koji se može uspješno i sa dvojicom obavit....
crna-pantera is offline  
Old 25.06.2008., 14:18   #18
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Potpisujem.
Radije nek ubijaju ljude nego životinje. One su plemenitije i inteligentnije od većine ljudi
a jesi hitler.



Quote:
Greate White kaže: Pogledaj post

Hoces reci da ne volis srneci gulas?
Ili si vegan?
Nije smetala ni svinja koju su spremili u pastetu koju jedes ili gavriloviceve hrenovke.Te zivotinje u prirodi vecinom nemaju predatora sto je nenormalna pojavai.E tu onda uskacu lovci koji placaju za svaku ubijenu zivotinju.Znam da nikad nisi bio u lovu ,ali lov se ne sastoji samo od napucavanja nevinih zivotinjica.I dobro napucana zivotinja pati daleko manje od prosjecne svinje,goveda,kokosi ili pure u hrv. mesnoj industriji.
Naposljetku,nisu svi muskarci metrici koji padnu u nesvjest kada vide kapljicu krvi ,a kamoli kad bi trebali odrati vepra ili jelena.
uf koliko ... logičkih nedosljednosti.

nisam nikad jeo srneći gulaš.
voljeti jesti srneći gulaš nije argument za odlazak u šumski masakr. to se zove kako ono? Non sequitur.
Primjer:
Maja voli puretinu.
Stjepan ne voli špinat.
_________________________
Dakle, Stjepan voli Maju.


Idemo dalje.
Nisam vegan, nisam vegetarijanac. Veći je problem osoba koja uživa u sučeljavanju sa životinjom, nego osoba koja pojede piletinu koja je usmrćena industrijski.
Ti gledaš u gracioznu životinju dok umire, a ja gledam u prerađeni komad mesa.


Idemo dalje.
Kako si odredio koliko pati dobro napucana životinja? Jesi li je spojio na elektroencefalograf? Je li ti rekla?
Da li svaku životinju "dobro napucaš"?


Idemo dalje.
Gdje vidiš korelaciju između "metroseksualnosti" i nepodnošenja krvi?
Želiš li time reći da sam ja metroseksualan? (uf, koliko daleko od toga )
Želiš li time reći da ja ne podnosim krv?
Želiš li time reći da osobe koje ne podnose krv jesu "metroseksualci"?



Cijeli post ti je jedna ogromna logička pogreška napisana da bi opravdala to što uživaš uzeti život.
Možda misliš da je to vrlo "muški"? Ako misliš da jest, da li onda želiš nešto kamuflirati, nešto za što smatraš da nije muški?

Ajme, moglo bi te se dugo analizirati.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 25.06.2008., 14:35   #19
Quote:
Greate White kaže: Pogledaj post
Te zivotinje u prirodi vecinom nemaju predatora sto je nenormalna pojavai.E tu onda uskacu lovci koji placaju za svaku ubijenu zivotinju.

vrhunski intelektualac

ta srneća, zečja i fazanska gamad bi se zaista nakotila preko svake mjere da nema lovaca. jer eto, nemaju prirodnih predatora.
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Old 25.06.2008., 14:36   #20
evo slika, ja sam ovaj djedica s kapom od djeda božićnjaka
http://www.jutarnji.hr/EPHResources/.../05/markac.jpg

http://www.virovitica.net/arhiv/2007...007/lovci3.JPG

soad is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.