Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2008., 20:18   #1
Kako se rješiti ovih stonoga?

Imam ove dražesne stonoge u kući Scutigera coleoptrata, mislio sam da će mi biti zanimljivi kao kućni ljubimci, ali ih je teško pripitomiti i dresirati. Daklem sad bi se ja njih rješio, a kako to mogu napraviti? Eni ajdijas?
__________________
%&##$#$&!!!
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 20:46   #2
ugriz te životinje je otrovan , pokušaj ih se riješiti s nekim jačim insekticidom ,a ako ne ide onda metlom
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:10   #3
Kolko je drazesna ne bih ulazio u raspravu al da je nametnik je. Zna mi se pojavit u dnevnoj sobi blizu racunala iza stola. Pred koji tjedan sam snimio jednu kapitalku koja je imala cca. 10 cm u duljinu, zivi teror. Dok sam ja otisel po staklenku u spajzu zver je vec odplazila. Prekopao sam cijelu sobu nisam je nasel. Pitanje za znalce; taj otrovni ugriz, kolko je to opasno? I ako ima kakav link, kak im izgledaju mladunci?
__________________
gathering storm
hive_cluster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:11   #4
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
ugriz te životinje je otrovan , pokušaj ih se riješiti s nekim jačim insekticidom ,a ako ne ide onda metlom
ja skonto da si napisao metkom, a ne metlom mada bi i to pogodno
__________________
%&##$#$&!!!
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:20   #5
Quote:
hive_cluster kaže: Pogledaj post
Kolko je drazesna ne bih ulazio u raspravu al da je nametnik je. Zna mi se pojavit u dnevnoj sobi blizu racunala iza stola. Pred koji tjedan sam snimio jednu kapitalku koja je imala cca. 10 cm u duljinu, zivi teror. Dok sam ja otisel po staklenku u spajzu zver je vec odplazila. Prekopao sam cijelu sobu nisam je nasel. Pitanje za znalce; taj otrovni ugriz, kolko je to opasno? I ako ima kakav link, kak im izgledaju mladunci?
Koliko sam pročitao da nije opasnije od manjeg uboda pčele (al' nisu dobri njegovi ugrizi, kao pčelini ubodi za reumu ) Simptomi nestaju za par sati, jedino ako inače imaš neke alergijske reakcije na takve ubode.
A ne znam za slike tih sotonskih bebica, ali piše da mali imaju četiri para nogu, a valjda inače liče na mamu.
Inače još piše da narastu do 5 cm, a pretpostavljam da je tvojih 10 s ticalima, ili su mutirale jer u dvorištu držiš nuklearni otpad

evo linkić
__________________
%&##$#$&!!!
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 21:36   #6
bez zajebancije ovo je bilo ogromno, oke mozda ne 10 cm al ziher vece od 5, jebi ga zima je bila jaka, najjaci su opstali a proljece i ljeto im pogodovalo za rast...kajjaznam
__________________
gathering storm
hive_cluster is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 10:47   #7
Quote:
dejank kaže: Pogledaj post
mislio sam da će mi biti zanimljivi kao kućni ljubimci, ali ih je teško pripitomiti i dresirati.
Daj me nemoj zezat. Htio si "pripitomiti" stonoge? I dresirati ih?
Na čemu si trenutno?

Neopitroid prašak, posipaš po mjestu na kojem se kreću, onda će jedne otrovati druge koje su na drugim lokacijama. Nije otrovan za ljude i toplokrvne životinje. Naravno, ako si ga ne nasipaš u usta.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 21:11   #8
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
ugriz te životinje je otrovan , pokušaj ih se riješiti s nekim jačim insekticidom ,a ako ne ide onda metlom
nije otrovan možda i je ali ima pre male zube da bi ugrizla čovjeka ja ih puno puta držao po rukama i nikad me ni jedna nije ugrizla i to su korisne životinje jer jedu ličinke žohara i ostale gamadi.moj savjet je da ih se uopče ne rješava jer nikakvu štetu ne rade.a služe i kao prognoza vremena izlaze kad osječaju kišu.
mrgixyz. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 22:01   #9
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Daj me nemoj zezat. Htio si "pripitomiti" stonoge? I dresirati ih?
Na čemu si trenutno?
Prilično sam sigurna da se zeza, al moraš priznati da je genijalno, odljepila sam kad sam pročitala
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 17:46   #10
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Daj me nemoj zezat. Htio si "pripitomiti" stonoge? I dresirati ih?
Na čemu si trenutno?
Mislio sam ih za dobre pare iznamljivati filmašima kad rade horor i znanstveno fantastične filmove A trenutno sam na sumamedu

Hvala na savjetu za Neopitorid. Ja sam se isto bio sjetio toga.
__________________
%&##$#$&!!!
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 18:05   #11
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Prilično sam sigurna da se zeza, al moraš priznati da je genijalno, odljepila sam kad sam pročitala

nadam se da sam te malo nasmijao
__________________
%&##$#$&!!!
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 18:56   #12
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Neopitroid prašak, posipaš po mjestu na kojem se kreću, onda će jedne otrovati druge koje su na drugim lokacijama.
ne pomaže. zadnji put kad mi je krečena soba smo uz zidove natresli masu neopitroida, po onim lajsnama uz rub parketa, imam dojam da šugama uopće nije smetalo. inače nemam pojma kud se kreću, najčešće ih viđam na zidovima.
dakle, molim za savjet kojim insekticidom da zalijem pod, rubove parketa, pukotine u parketu, pa da pocrkaju.

di uopće žive?

Quote:
mrgixyz. kaže:
moj savjet je da ih se uopče ne rješava jer nikakvu štetu ne rade.a služe i kao prognoza vremena izlaze kad osječaju kišu.
rade štetu mojim živcima. odurne su i gade mi se i.. jesam rekla da su odurne?
mogu ih skupit u teglicu i poslat tebi

hive cluster, šta će ti teglica, nisi imao kakvu šlapu il tenisicu pri ruci?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 19:08   #13
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ne pomaže. zadnji put kad mi je krečena soba smo uz zidove natresli masu neopitroida, po onim lajsnama uz rub parketa, imam dojam da šugama uopće nije smetalo. inače nemam pojma kud se kreću, najčešće ih viđam na zidovima.
dakle, molim za savjet kojim insekticidom da zalijem pod, rubove parketa, pukotine u parketu, pa da pocrkaju.

di uopće žive?

rade štetu mojim živcima. odurne su i gade mi se i.. jesam rekla da su odurne?
mogu ih skupit u teglicu i poslat tebi

hive cluster, šta će ti teglica, nisi imao kakvu šlapu il tenisicu pri ruci?
ma nisu odurne ja ispružim ruku prema njoj i ona skoči na ruku i trči po meni po svuda
mrgixyz. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 19:20   #14
nemoj tako, jela sam.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 19:51   #15
Mislim da su strige jedine živine na svijetu koje bi mi bilo bed žnjarati po rukama. Držala sam otrovne zmije, paukove, divovske afričke stonoge, jedva se oduprla porivu da pojedem ličinku brašnara dok sam hranila svog guštera... (za one koji ne znaju, ti črvi se koriste u filmovima sa mrtvacima pri čemu izlaze iz očnih duplji ) Strige su tu mač čak i za mene
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 20:28   #16
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ne pomaže. zadnji put kad mi je krečena soba smo uz zidove natresli masu neopitroida, po onim lajsnama uz rub parketa, imam dojam da šugama uopće nije smetalo. inače nemam pojma kud se kreću, najčešće ih viđam na zidovima.
dakle, molim za savjet kojim insekticidom da zalijem pod, rubove parketa, pukotine u parketu, pa da pocrkaju.

di uopće žive?

rade štetu mojim živcima. odurne su i gade mi se i.. jesam rekla da su odurne?
mogu ih skupit u teglicu i poslat tebi

hive cluster, šta će ti teglica, nisi imao kakvu šlapu il tenisicu pri ruci?
Neznam kakve ti to bube imaš i jesi li dobro naprašila. Ako ne naprašiš površinu po kojoj se kreću nema nikakvog efekta. Meni Neopitroid rješava sve, od buha, tekuti, mrava do svih ostalih i neželjenih kukaca

Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Mislim da su strige jedine živine na svijetu koje bi mi bilo bed žnjarati po rukama. Držala sam otrovne zmije, paukove, divovske afričke stonoge, jedva se oduprla porivu da pojedem ličinku brašnara dok sam hranila svog guštera... (za one koji ne znaju, ti črvi se koriste u filmovima sa mrtvacima pri čemu izlaze iz očnih duplji ) Strige su tu mač čak i za mene
Da, baš su... ...ljigave
Usput, određeni moderator kojem nick počinje na E a završava brojem 17 ima nekakvu fobiju od istih pa nije prikladno sliku brašnara podvaliti pod slikom nečeg drugog
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 20:30   #17
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post


Da, baš su... ...ljigave
Usput, određeni moderator kojem nick počinje na E a završava brojem 17 ima nekakvu fobiju od istih pa nije prikladno sliku brašnara podvaliti pod slikom nečeg drugog

https://www.forum.hr/showthread.php?t=325976
mrgixyz. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 21:45   #18
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Neznam kakve ti to bube imaš i jesi li dobro naprašila. Ako ne naprašiš površinu po kojoj se kreću nema nikakvog efekta. Meni Neopitroid rješava sve, od buha, tekuti, mrava do svih ostalih i neželjenih kukaca
pa i meni rješava sve.. osim ovih gnjusova. ne mogu im naprašit površinu po kojoj idu jer koliko ja vidim to je zid, a ne znam di su kad ih ja ne vidim.

a kakve bube imam.. pa ove sotone mnogonožne!
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 22:34   #19
https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...6&postcount=41
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 23:28   #20
Quote:
dejank kaže: Pogledaj post
Imam ove dražesne stonoge u kući Scutigera coleoptrata, mislio sam da će mi biti zanimljivi kao kućni ljubimci, ali ih je teško pripitomiti i dresirati. Daklem sad bi se ja njih rješio, a kako to mogu napraviti? Eni ajdijas?
ja bi sve kuteve pošpricala neim otrovom...
kad sam ih vidjela sledila sam se...
otkud vam to da su otrovne...kod mene toga ima...
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:19.