Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2007., 15:57   #21
Ajde laički rečeni, to ti dođe kao da su podstanari u posjedu te struje i vode
bez obzira gdje se ormarići nalaze
__________________
:)
colour is offline  
Old 07.08.2007., 16:52   #22
Ja znam za slučaj gdje je čovjek htio izbaciti bivšu ženu iz kuće i naručio je elektru da isključi struju te platio električara da odvoji instalaciju samo za sobu u kojoj je dotični živio i ponovo platio priključak na novu instalaciju. Stvar je prošla bez problema.
Osim toga kao vlasnik možeš tražiti da ti računi dolaze na drugu adresu pa ih neće tko imati platiti.
Arion is offline  
Old 07.08.2007., 16:58   #23
Sve ovo može vrijediti dok se druga strana ne dosjeti svojih prava
__________________
:)
colour is offline  
Old 07.08.2007., 20:51   #24
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Usput, je li plaćate porez na taj najam Republici Hrvatskoj kada već zazivate pravnu državu?

da jos idem u minus, nekom "dam" kuću i još da "moju dragu hrvatsku" plačam... koja meni ne daje nikakva prava
lik091 is offline  
Old 07.08.2007., 21:18   #25
Daj im njihove stvari, istjeraj ih van iz kuce, prodaj kucu i nek ti to bude skola da vise nikada ne imas podstanare!
Tiesto is offline  
Old 07.08.2007., 21:20   #26
iseli im stvari van, promjeni brave i sam se useli unutra. po toj logici tebe isto nitko ne moze izbaciti. pa nek' se gospoda probaju useliti opet...
bash bi se proveselili sa mnom
lotus_flower is offline  
Old 07.08.2007., 22:15   #27
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
iseli im stvari van, promjeni brave i sam se useli unutra. po toj logici tebe isto nitko ne moze izbaciti. pa nek' se gospoda probaju useliti opet...
bash bi se proveselili sa mnom

E, ali to nije ta logika.

Postoji rok od, ne sjećam se koliko, gdje imaš pravo na neku vrstu samopomoći i upotrebe sile,
pa tako onda oni imaju pravo njega nasilno izbacit s njihovog posjeda, a njegovog vlasništva.

Kojeg veselja, ha?
__________________
:)
colour is offline  
Old 08.08.2007., 01:03   #28
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Kojeg veselja, ha?
Da, štiti se posljednji mirni posjed. Razlika između posjeda i vlasništva je detaljno razrađena još u doba rimskog prava.
Vojky is offline  
Old 09.08.2007., 00:10   #29
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
E, ali to nije ta logika.

Postoji rok od, ne sjećam se koliko, gdje imaš pravo na neku vrstu samopomoći i upotrebe sile,
pa tako onda oni imaju pravo njega nasilno izbacit s njihovog posjeda, a njegovog vlasništva.

Kojeg veselja, ha?
Govorite sto hocete, ali kod mene to ne bi bas tako islo. Samo citajuci ovu temu se u meni budi bijes, a kamoli da me zadesi ovakvo nesto. Pozalili bi dan kad su se rodili da mi to naprave.
lotus_flower is offline  
Old 09.08.2007., 12:14   #30
jos ovo postoji kod nas? zar vlasnik s papirima nemoze jednostavno otic na policiju i da ta drazesna policija to rjesi... ako podstanar nema ugovor o najmu : mars van
supher mali is offline  
Old 09.08.2007., 12:51   #31
jedno je posjed, drugo je vlasništvo
zato su posjedovne parnice hitne*

*ako je stranka vlatka pokos, u drugim slučajevima možeš na ročište čekat i do godinu dana
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 09.08.2007., 13:19   #32
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Evo pitanja u vezi ovoga: može li se podstanar u ugovoru o najmu odreći prava koja mu pripadaju po zakonu a vezano uz posjed stana?
Ako za ta određena prava ne piše u zakonu drugačije, onda može.
Ako u zakonu piše isto, onda je nepotrebno navoditi ta prava.
Ako piše drugačije u zakonu, ugovor je ništavan.
Ris is offline  
Old 09.08.2007., 13:23   #33
Quote:
hw13 kaže: Pogledaj post
Pa ovi im ne plaćaju, i još da plaćaju porez državi, za šta?
Da se nađem u takvoj situaciji ( a sumnjam jer sam nevjerni Toma pa bi mi potpisali sve i svašta prije nego bi ušli ), ali da se nađem, sigurno bi tražila neka grublja rješenja, a ne zaštitu pravne države jer zaštita države je ravna nuli. Promijenila bi im bravu, stvari uredno popakirala i ostavila na ulici - ne dvorištu, pa nek me tuže. Kuću jer bi definitvno bila uknjižena kao moje vlasništvo bi stavila u prodaju i zdravo đaci - kakvi bakrači o posjedovanju nečega što je moje vlasništvo!
Čuj, ima i suprotnih slučajeva.
KAda je kuća napuštena, u derutnom stanju. Neka obitelj je praktički obitelj beskućnika.
Usele u napuštenu derutnu kuću.
S godinama je stave u funkciju, dakle ulože novac.
I za deset godina se pojavi vlasnik, i hoće ih izbaciti iz kuće.
Ti si za to da ih se smije izbaciti na ulicu samo tako? Bez da prije se nađe neko, bar privremeno riješenje?

Btw ako želiš primjeniti silu, pazi da ti se sila ne vrati...

PS sigurno ti neće dozvolit da nasilno promijeniš bravu.
Ris is offline  
Old 09.08.2007., 13:30   #34
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Da, štiti se posljednji mirni posjed. Razlika između posjeda i vlasništva je detaljno razrađena još u doba rimskog prava.
mozes li u kratko objasniti razliku?
darfur is offline  
Old 09.08.2007., 13:34   #35
Quote:
Tiesto kaže: Pogledaj post
Daj im njihove stvari, istjeraj ih van iz kuce, prodaj kucu i nek ti to bude skola da vise nikada ne imas podstanare!
tako se neće riješit podstanara.
jedino što može napraviti je da muku prebaci na drugoga.
NAime ako kupi kuću neko, taj će imat iste probleme ko i ti.
ZAto niko pameta ne kupuje kuće/ stanove u kojima su podstanari koji se ne daju van.
To ti je prvo i osnovno pravilo kod kupovine.
Ni za koju cijenu!
Ris is offline  
Old 09.08.2007., 14:13   #36
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Govorite sto hocete, ali kod mene to ne bi bas tako islo. Samo citajuci ovu temu se u meni budi bijes, a kamoli da me zadesi ovakvo nesto. Pozalili bi dan kad su se rodili da mi to naprave.
NA ovom topicu se stiče dojam da je zakonodavac na više na strani posjednika, nego na strani vlasnika.
No, nije tako
Ris is offline  
Old 09.08.2007., 14:14   #37
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
jos ovo postoji kod nas? zar vlasnik s papirima nemoze jednostavno otic na policiju i da ta drazesna policija to rjesi... ako podstanar nema ugovor o najmu : mars van
pa naravno da nije tako.
ne može vlasnik, zato jer je vlasnik radit što hoće i kada hoće.
i niej problem u tome.

problem je u tome što su sudovi prespori!
Ris is offline  
Old 09.08.2007., 14:20   #38
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Čuj, ima i suprotnih slučajeva.
KAda je kuća napuštena, u derutnom stanju. Neka obitelj je praktički obitelj beskućnika.
Usele u napuštenu derutnu kuću.
S godinama je stave u funkciju, dakle ulože novac.
I za deset godina se pojavi vlasnik, i hoće ih izbaciti iz kuće.
Ti si za to da ih se smije izbaciti na ulicu samo tako? Bez da prije se nađe neko, bar privremeno riješenje?

Btw ako želiš primjeniti silu, pazi da ti se sila ne vrati...

PS sigurno ti neće dozvolit da nasilno promijeniš bravu.
Ja si ne mogu zamisliti da netko u dobroj namjeri provali u derutnu kuću, a kao ne zna da je njegova, uloži neki novac i kao i dalje ne zna da je nečija i pravi se lud kada ga vlasnik hoće izbaciti. Koliko ja znam u zakonu ne piše da vlasnik mora redovito posjećivati svoju nekretninu, a da ne izgubi pravo na nju. Pa nije tu riječ o zanemaremom djetetu koje se oduzima roditelju koji se za njega ne brine.

Ako "provalnik" ima novaca za "ulaganje" onda može biti i podstanar. A i ne vjerujem da postoji previše obitelji beskućnika koje traže kuću za provaliti, a u međuvremenu uspijevaju kako-tako funkcionirati živeći na ulici.

Kakav je to stav da se moraš bojati uzvratne sile nekoga tko ti je provalio u kuću?
Neuson is offline  
Old 09.08.2007., 14:34   #39
Quote:
lik091 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.


Radi se o pravnom pitanju stanodavac <=> stanar.

Ovako dakle:

Iznajmili smo kuću sa dvorištem (velka kuća i dvorište), uz potpisivanje ugovora na 12 mjeseci, ali taj ugovor nismo ovjerili kod javnog bilježnika (pokusali smo ici na rijec ),
uz mjesečnu stanarinu od 100 €.

Stanari vec zive u toj kući oko 2 godine (1 godinu duže nego je navedeno u ugovoru) a platili su samo 300tinjak €.
Zive 2 odrasla s 2 djece. I sad bi mi trebali prodati kuću ,a oni bi trebali iseliti i platiti zakasninu, ali kako izgleda u našoj "pravoj" RH mi njima ništa nemožemo...
Inače oni nisu prijavljeni i njima adresa glasi na jednu drugu kuću gdje su prije 2 g stanovali .

Pa mene sad zanima dali postoji kakva caka , kakva rupa u zakonu gdje mi možemo iz njih izvući svu stanarinu koju su morali platiti i da ih izbacimo, da konačno prodamo kuću ???

Puno Hvala !
Oprostite na neprofesionalni izrazima...
Sa advokatom bi i mogao nesto da uradis,samo sto bi te njegove usluge stajale dosta novca.Ja ti zelim da se to sve lepo okonca,pa sledeci put pamet u glavu(kakvo crno poverenje na danasnjem vremenu)sve radi sa ugovorom,i naravno overenim
Cosmopolita is offline  
Old 09.08.2007., 14:35   #40
PA nije provala ako recimo vrata nisu zaključana, tj ako ima vratiju i prozora uopće.
Tko kaže da imaju novca za podstanarstvo?
AKo vlasnik ne posjećuje nekretninu, znači da mu nije, bar tada potrebna?
Naravno da će oni koji žive u kući uložiti u nju, u namještaj, krov, vrata, prozore, instalacije....
Ris is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.