Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2007., 06:07   #61
OMFG, jos nista nije rijeseno, daj i rok za iseljene i upozori ih da ces koristiti silu ako se ne isele u navedenom roku. Ak se ne iseel zoves ekipu i ulesti su svoju kucu i isjeras njih van, uzbaci im sve stvari i promjeni brave. Bili su upozoreni!
Tiesto is offline  
Old 10.08.2007., 06:13   #62
čuj, ko kaže da protusila neće biti jača.
a tu je i policija, ne zaboravi, koja štiti od provale...
Ris is offline  
Old 10.08.2007., 06:15   #63
pa nisam mislio da ce on sam ici, nek zove ekipu, u svakom slucaju meni oni nebi na tu foru bili daolje a da nis ne placaju, majku im...
Tiesto is offline  
Old 10.08.2007., 06:19   #64
nije u redu.
al ne zaboravi da će ta ekipa teško se dat nagovorit da ide na policiju.
Ris is offline  
Old 10.08.2007., 07:22   #65
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
nije u redu.
al ne zaboravi da će ta ekipa teško se dat nagovorit da ide na policiju.
nije u redu da su ti podstanari unutra bez da placaju ista i jos ometaju planove stanodavca.
Tiesto is offline  
Old 10.08.2007., 08:00   #66
Quote:
Atomski mrav kaže: Pogledaj post
Jest, štiti se posljednji mirni posjed. Posjed do kojeg se došlo zloupotrebom povjerenja nije miran posjed što vlasniku ne bi trebalo biti teško dokazati. Ako od dana saznanja smetanja posjeda nije prošlo 30 dana, vlasnik ima pravo na samopomoć.
Taj se rok obično propusti jer većina ne zna za njega.
Ljudi misle da mogu primijeniti samopomoć (izbacivanje iz svog vlasništva) bilo kada.

A prava je strava prvi put čuti razliku između vlasništva i posjeda
__________________
:)
colour is offline  
Old 10.08.2007., 15:50   #67
Quote:
Tiesto kaže: Pogledaj post
nije u redu da su ti podstanari unutra bez da placaju ista i jos ometaju planove stanodavca.
NMije u redu.
ALi pazi sad, ako ne postoji ugovor o podstanarstvu, onda oni i nisu podstanari.
Ako ne postoji ugovor, onda oni ni nemaju obavezu da plaćaju...
Ris is offline  
Old 10.08.2007., 19:01   #68
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Ako ne postoji ugovor, onda oni ni nemaju obavezu da plaćaju...
Niti pravo biti u tom stanu. Pozoves policiju i kazes da su nocas provalili, a oni neka onda pokusaju dokazati da su tu godinama...
Neznadar is offline  
Old 10.08.2007., 20:25   #69
Evo našla sam ovaj post sa Stanovanja gdje se raspravljalo o istoj temi,
pa ako nekom posluži ili zna nešto više o toj vrsti ugovora:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=9029699&postcount=5
__________________
:)
colour is offline  
Old 10.08.2007., 20:53   #70
Di je Voyki sad kad ga trebamo!
Ris is offline  
Old 10.08.2007., 21:48   #71
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
gledaj, šećeš ulicom i pjedeš pol sendviča.
ne možeš više i baciš ga na pod.
skitnica, gladan dođe, uzme sendvič i dokrajči ga.

i onda ti nakon tjedan dana saznaš da je to učinio i tužiš ga!

Po tebi je opravdano da ti on mora nešto platit i da je počinio kriminalno djelo (zaboravi sad vrijednost sendviča)
Uvijek sam mislio da si lud, sad sam siguran da jesi, pogledajte mu starije postove. Nemoj pisat po ozbiljnim temama jer neznaju svi da si udaren pa te ozbiljno shvačaju.
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Čuj, ima i suprotnih slučajeva.
KAda je kuća napuštena, u derutnom stanju. Neka obitelj je praktički obitelj beskućnika.
Usele u napuštenu derutnu kuću.
S godinama je stave u funkciju, dakle ulože novac.
I za deset godina se pojavi vlasnik, i hoće ih izbaciti iz kuće.
Ti si za to da ih se smije izbaciti na ulicu samo tako? Bez da prije se nađe neko, bar privremeno riješenje?

Btw ako želiš primjeniti silu, pazi da ti se sila ne vrati...

PS sigurno ti neće dozvolit da nasilno promijeniš bravu.
Sendvič i kuća nije isto jer vlasnik se u kuču valjda namjerava kad tad vratiti dok se po sendvič ne vrača.
Btw. da mi se netko nepravedno useli u kuču, ako bi bilo potrebno, mislim da bi ubio.
papa štrumf is offline  
Old 10.08.2007., 21:59   #72
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
NMije u redu.
ALi pazi sad, ako ne postoji ugovor o podstanarstvu, onda oni i nisu podstanari.
Ako ne postoji ugovor, onda oni ni nemaju obavezu da plaćaju...
Ok..jedno je svima jasno..On novce dobio nebu..Al ono što meni nije jasno..Kakvo pravo oni imaju nad tom kućom??
__________________
Potpis.
*ĐIPI* is offline  
Old 10.08.2007., 22:01   #73
Quote:
*ĐIPI* kaže: Pogledaj post
Ok..jedno je svima jasno..On novce dobio nebu..Al ono što meni nije jasno..Kakvo pravo oni imaju nad tom kućom??
pravo da žive dok sud ne kaže drugačuije...
Ris is offline  
Old 10.08.2007., 22:02   #74
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Uvijek sam mislio da si lud, sad sam siguran da jesi, pogledajte mu starije postove. Nemoj pisat po ozbiljnim temama jer neznaju svi da si udaren pa te ozbiljno shvačaju.
Sendvič i kuća nije isto jer vlasnik se u kuču valjda namjerava kad tad vratiti dok se po sendvič ne vrača.
Btw. da mi se netko nepravedno useli u kuču, ako bi bilo potrebno, mislim da bi ubio.
pa ko kaže da se namjerava vratiti?


ima kuća koje su napuštene i više desetljeća.

i kojima je vlasnik vjerojatno već i mrtav.
Ris is offline  
Old 10.08.2007., 22:11   #75
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
pravo da žive dok sud ne kaže drugačuije...
ma na temelju čega?? Nema ugovora, ne? Znaci ako ja dam nekom kuću da neko nutra živi on time ne dobiva pravo živjet nutra koliko on želi..ne? pa kuća nije njihova..ne glasi na njihovo ime..
__________________
Potpis.
*ĐIPI* is offline  
Old 10.08.2007., 22:16   #76
Quote:
darfur kaže: Pogledaj post
mozes li u kratko objasniti razliku?
Posjed je faktična vlast nad stvari. Vlasništvo se dokazuje. Npr. ako imaš jaketu na sebi, smatra se da je tvoja, dok netko ne dokaže kako je on vlasnik, a tebi ju je posudio ili si ukrao.

Ti imaš pravo i oduzeti tu jaketu ako ti je netko uzme, uz određene uvjete (samopomoć), čak i ako ti je uzme vlasnik, dok ne dokaže na sudu da je njegova.

S ovim podstanarstvima - mislim da dosta problema dolazi od toga da je odnos uglavnom ilegalan, rjetko dođe do problema kada se ima detaljno razrađen ugovor s rokovima, javnobilježničku ovjeru potpisa i naravno sve prijavljeno i uz plaćanje poreza. No, ljudi se uglavnom sjete države kada im nešto ne štima, a ne kada treba porez platit.
Vojky is offline  
Old 11.08.2007., 02:31   #77
Quote:
*ĐIPI* kaže: Pogledaj post
ma na temelju čega?? Nema ugovora, ne? Znaci ako ja dam nekom kuću da neko nutra živi on time ne dobiva pravo živjet nutra koliko on želi..ne? pa kuća nije njihova..ne glasi na njihovo ime..
Ima pravo živjeti unutra, dok ti ne odlučiš da mora van.
Ali ako nemaju se gdje preseliti, onda ako ih tjeraš van, moraš im sama osigurati alternativni smještaj.
Ris is offline  
Old 11.08.2007., 10:00   #78
U mojem slučaju podstanari se nisu dali van nakon skoro godinu moljakanja da isele,najam nisu plaćali ali bar režije jesu (jednim dijelom).Probali smo i zakonskim putem pošto je sve prijavljeno no to znate kaj to traje,e a onda mi je puknul film i 300eura i dva lokalna mangupa su razriješili problem.Sve je bilo gotovo u jedno jutro a meni je još ostao dug za režije od 2500kn!
__________________
...čovjeku treba pseča toplina a psu treba dječji dlan...
RoadBear is offline  
Old 11.08.2007., 12:32   #79
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Ima pravo živjeti unutra, dok ti ne odlučiš da mora van.
Ali ako nemaju se gdje preseliti, onda ako ih tjeraš van, moraš im sama osigurati alternativni smještaj.
Ne moram jer nisam nigdje nešto takvo potpisala, niti imam neku odgovornost prema njima..Pružila sam im smještaj..Znali su da nebudu nutra zauvijek , morali su si sami naći sigurniji smještaj..
U njegovom slučaju ja bi ih izbacila van , zajedno sa njihovim stvarima pa nek oni mene tuže..Zašto bi on njih tužio? Ako dođe na sud on ima papire da je kuća njegova i da oni nemaju nikakvo pravo živjet nutra ni nad tom kućom..
__________________
Potpis.
*ĐIPI* is offline  
Old 12.08.2007., 09:57   #80
Da, ali

Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
pa ko kaže da se namjerava vratiti?


ima kuća koje su napuštene i više desetljeća.

i kojima je vlasnik vjerojatno već i mrtav.

Pa zar zbog toga ne postoje drzavne komisije koje popisuju napustenu imovinu. Valjda i procedura po kojoj se imovina moze nazvati napustenom. I njen status?

Malo sale: ako bi bilo tako onda ja i ti prodamo svoje stanove, damo lovu braci i trkamo se ko ce naci atraktivniju imovinu od starog davno umrlog vlasnika. To bi bilo kao neka poruka drzave, pogotovo mladima.

Ujedno, da je tako drzava beskucnicima porucuje isto: takmicite se nasilno, a ne cekajte, nije sve uredjeno, nije pravna drzava ta koja brine i koja uspostavlja red. Socijalna izdvajanja su tu tek onako...

Kad pogledam svu ovu pricu prije, oko problema sa stanarima, izgleda da se sve svodi na to ko ce prije uletiti i zakljucati se. Glupo je, ali ako stanar nece da izadje policija kaze "Tuzi ga", a ako vlasnik nasilno udje policija onda drugoj strani kaze "Tuzi ga". Je li to vladavina nekog prava???

A ono "ako od dana saznanja smetanja posjeda nije prošlo 30 dana...", ko te sprijecava da kazes da si to saznao recimo juce. Znao si da su oni tu cijelo vrijeme, ali nije cijelo vrijeme bilo smetanje posjeda, recimo, stvari su isle ok... Tu nisam siguran pa postavljam pitanje: ako ti ne placaju zadnja dva-tri mjeseca a tebi to ne smeta (gomila im se dug), ti to ne zoves smetnja posjeda vec onda kad pozelis? Jer ko drugi moze proglasiti smetnju posjeda vec ti licno iz duse...
mp7 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.