Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2012., 03:01   #341
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a ko će tebe zaposliti sa osnovnom školom? ak te i zaposli ak buš dobil 1.500 kn plaće budi sretan
Vjerojatno čovjek ima osiguran posao ili radi pa mu treba svjedodžba.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 17:53   #342
Ne,meni ne treba srednja skola jer mi imamo novaca i slabo mi ide skola ne trebam se jos ic zajebavat sa srednjom skolom.zanima me dali se mogu ja sad tamo negdje u 5 mjesecu upisat u waldorfsku školu?dali bi me prilmili ako se tako kasno upisem?
kuvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 11:35   #343
Quote:
kuvi kaže: Pogledaj post
Ne,meni ne treba srednja skola jer mi imamo novaca i slabo mi ide skola ne trebam se jos ic zajebavat sa srednjom skolom.zanima me dali se mogu ja sad tamo negdje u 5 mjesecu upisat u waldorfsku školu?dali bi me prilmili ako se tako kasno upisem?
Mjesec dana prije kraja školske godine?
Ne vjerujem, ali ništa te ne košta da se raspitaš izravno kod njih.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 14:19   #344
Quote:
kuvi kaže: Pogledaj post
ja sam sad 8 razred ako padnem ovu godinu dali sledeću godinu mogu upisat waldorfsku školu?zanima me koliko tamo traje nastava?tamo nemogu past razred?i zanima me dali nakon waldorfske škole moram ic u srednju skolu?jer ja nezelim upisat srednju skolu.
Bez obzira u koju OŠ išao, nitko te neće tjerati u srednju.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 00:14   #345
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Bez obzira u koju OŠ išao, nitko te neće tjerati u srednju.
Stvar je u tome što će pasti razred, a u Waldorfskoj nema padanja.
Ali ja mislim da se on samo šali - nije rekao što mama i tata kažu.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 21:12   #346
Quote:
šib.trava kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što će pasti razred, a u Waldorfskoj nema padanja.
Ali ja mislim da se on samo šali - nije rekao što mama i tata kažu.
Kako nije? Tata i mama kažu da oni imaju novaca.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 00:38   #347
Čitam ovu temu i nisam pronašla previše informacija vezanih uz obrazovni aspekt alternativnih škola, a voljela bih čuti nečije iskustvo. Zanima me koliko daleko ide odabir djece što žele raditi i kada? Čitala sam knjigu o Montessori vrtićima i prihvatljivo mi je da vrtićko dijete samo bira čim se želi baviti, ali što se događa u osnovnim školama, pogotovo višim razredima, kada gradiva ima više? Što ako dijete tijekom osnovne škole ne želi raditi matematiku kada se ona obrađuje, kako djeca stignu obraditi sve što je potrebno? Osim toga, zanima me koliko se obrazovni program razlikuje u alternativnim i konvencionalnim školama? Nekoliko je puta spomenuto na temi da bi obrazovni program trebao biti isti, razlikuje se samo način predavanja. No zašto tada djeca u waldorfskoj školi ne uče formule i jednadžbe iz kemije i fizike (tako bar piše na stranici jedne škole)? I kako je uopće moguće da to ne rade (to pitanje možda i nije više povezano s ovom temom)?
Orcisus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 06:31   #348
Quote:
Orcisus kaže: Pogledaj post
Čitam ovu temu i nisam pronašla previše informacija vezanih uz obrazovni aspekt alternativnih škola, a voljela bih čuti nečije iskustvo. Zanima me koliko daleko ide odabir djece što žele raditi i kada? Čitala sam knjigu o Montessori vrtićima i prihvatljivo mi je da vrtićko dijete samo bira čim se želi baviti, ali što se događa u osnovnim školama, pogotovo višim razredima, kada gradiva ima više? Što ako dijete tijekom osnovne škole ne želi raditi matematiku kada se ona obrađuje, kako djeca stignu obraditi sve što je potrebno? Osim toga, zanima me koliko se obrazovni program razlikuje u alternativnim i konvencionalnim školama? Nekoliko je puta spomenuto na temi da bi obrazovni program trebao biti isti, razlikuje se samo način predavanja. No zašto tada djeca u waldorfskoj školi ne uče formule i jednadžbe iz kemije i fizike (tako bar piše na stranici jedne škole)? I kako je uopće moguće da to ne rade (to pitanje možda i nije više povezano s ovom temom)?
Jednostavno: Sa svim time djeca kasnije imaju problema i snalaze se kako oni i njihovi roditelji znaju i umiju. Takvo je iskustvo troje roditelja u sličnoj situaciji koje ja poznajem. Ne kažem, možda ima i boljih iskustava, ali jedina tri slučaja koja znam osobno, loši su primjeri i roditelji danas misle da bi i oni i djeca bili prošli puno bolje da su cijelu tu priču izbjegli. Mislim da bi te alternativne škole dobro funkcionirale u nekom idealnom svijetu. U ovom realnom susreću se s realnim problemima, a za njih izgleda nisu najbolje opremljene. (Ponavljam, govorim samo o slučajevima koje osobno znam i to dovoljno dobro da mogu o njima zaključivati s velikom sigurnošću.)
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 20:10   #349
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Jednostavno: Sa svim time djeca kasnije imaju problema i snalaze se kako oni i njihovi roditelji znaju i umiju. Takvo je iskustvo troje roditelja u sličnoj situaciji koje ja poznajem. Ne kažem, možda ima i boljih iskustava, ali jedina tri slučaja koja znam osobno, loši su primjeri i roditelji danas misle da bi i oni i djeca bili prošli puno bolje da su cijelu tu priču izbjegli. Mislim da bi te alternativne škole dobro funkcionirale u nekom idealnom svijetu. U ovom realnom susreću se s realnim problemima, a za njih izgleda nisu najbolje opremljene. (Ponavljam, govorim samo o slučajevima koje osobno znam i to dovoljno dobro da mogu o njima zaključivati s velikom sigurnošću.)
Jesu li imali problema u daljnjem školovanju nakon alternativne osnovne ili su imali problema i sa zapošljavanjem i održavanjem posla?
Mislim, ako je samo sa školom, to mi je razumljivo.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 23:07   #350
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Jesu li imali problema u daljnjem školovanju nakon alternativne osnovne ili su imali problema i sa zapošljavanjem i održavanjem posla?
Mislim, ako je samo sa školom, to mi je razumljivo.
Sa školom.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 16:12   #351
ja bih vrlo rado da mi djeca idu u Waldorfsku školu jednog dana.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 19:00   #352
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
ja bih vrlo rado da mi djeca idu u Waldorfsku školu jednog dana.
Pohvaljujem ovako detaljno argumentiran post pri podizanju mjesecima mrtve teme.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 10:29   #353
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Pohvaljujem ovako detaljno argumentiran post pri podizanju mjesecima mrtve teme.
Gle ga sad. Pa upravo Waldorfski pristup njeguje kreativnost nesputanu krutim pravilima. Nemoj sad s visoka gledati na čovjeka samo zato što je osjetio impuls, izrazio ga i podijelio s nama. Čemu sad dosadni argumenti? Još ćeš ga tražiti i da krvotok objasni.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 12:01   #354
Ima li waldorfska škola u Zurichu ili Bonnu ili Beču?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 13:14   #355
Naravno. Ima i scientologije. I David Icke s vremena na vrijeme dođe i drži predavanja. Veliki su to gradovi; nema što nema.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 14:04   #356
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Naravno. Ima i scientologije. I David Icke s vremena na vrijeme dođe i drži predavanja. Veliki su to gradovi; nema što nema.
Scijentologije u Njemačkoj bogme nema. Nijemci su zaključili da nije riječ o religiji nego o organizaciji usmjerenoj na izbjegavanje plaćanja poreza.
Iz sličnih je razloga nema ni u Francuskoj i još nekim zemljama.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 17:48   #357
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Scijentologije u Njemačkoj bogme nema. Nijemci su zaključili da nije riječ o religiji nego o organizaciji usmjerenoj na izbjegavanje plaćanja poreza.
Iz sličnih je razloga nema ni u Francuskoj i još nekim zemljama.
Gle, gle! Zaostajem za vremenom. Nisam znao za Francuze. Za Nijemce sam bio nešto čuo, ali nisam bio siguran.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 12:51   #358
Quote:
Orcisus kaže: Pogledaj post
...Što ako dijete tijekom osnovne škole ne želi raditi matematiku kada se ona obrađuje, kako djeca stignu obraditi sve što je potrebno? ...
No zašto tada djeca u waldorfskoj školi ne uče formule i jednadžbe iz kemije i fizike (tako bar piše na stranici jedne škole)? I kako je uopće moguće da to ne rade (to pitanje možda i nije više povezano s ovom temom)?
.. upravo to su pitanja osnovnog prijepora izmedju zelje za idealnim i prociscenim obrazovanjem za vlastito dijete, te ukljucivanja djeteta u nas "obicni", drustveni obrazovni sustav...

waldorfska skola nudi izolirani, skoro bukolicki vid obrazovanja, koji u mnogocemu predstavlja vise frustracije, nego spremnosti za nastavak obrazovanja (u nasem podneblju..) i suocavanja sa zivotom..

znam za barem cetvoro primjera gdje su djeca preseljena iz waldorfske u obicne skole u sedmom razredu, bas iz razloga jer su im nedostajala znanja i organizacija nastave iz kemije, fizike i matematike...
dakako, lakse je bilo nadoknaditi pukotine u gradivu, no ta su djeca naucena na permisivan odgoj, u biti pokazala veliku iscasenost waldorfskog sustava u primjeni na svakodnevni zivot.

u stvarnom zivotu nitko te nece pitati "zelis" li raditi, da bi zaradio i prehranio sebe i svoje... vec je to conditio
Michelagnola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 08:22   #359
Quote:
Michelagnola kaže: Pogledaj post
.. upravo to su pitanja osnovnog prijepora izmedju zelje za idealnim i prociscenim obrazovanjem za vlastito dijete, te ukljucivanja djeteta u nas "obicni", drustveni obrazovni sustav...

waldorfska skola nudi izolirani, skoro bukolicki vid obrazovanja, koji u mnogocemu predstavlja vise frustracije, nego spremnosti za nastavak obrazovanja (u nasem podneblju..) i suocavanja sa zivotom..

znam za barem cetvoro primjera gdje su djeca preseljena iz waldorfske u obicne skole u sedmom razredu, bas iz razloga jer su im nedostajala znanja i organizacija nastave iz kemije, fizike i matematike...
dakako, lakse je bilo nadoknaditi pukotine u gradivu, no ta su djeca naucena na permisivan odgoj, u biti pokazala veliku iscasenost waldorfskog sustava u primjeni na svakodnevni zivot.

u stvarnom zivotu nitko te nece pitati "zelis" li raditi, da bi zaradio i prehranio sebe i svoje... vec je to conditio
Upravo tako. Alternativne škole poput Waldorfske djecu pripremaju za nekakav nepostojeći, utopijski život. A onda se djeca nepripremljena suoče sa stvarnošću. Pa se onda s tom istom stvarnošću moraju suočiti i njihovi dobronamjerni (ali ne baš mudri) roditelji.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 12:12   #360
Quote:
Orcisus kaže: Pogledaj post
Čitam ovu temu i nisam pronašla previše informacija vezanih uz obrazovni aspekt alternativnih škola, a voljela bih čuti nečije iskustvo. Zanima me koliko daleko ide odabir djece što žele raditi i kada? Čitala sam knjigu o Montessori vrtićima i prihvatljivo mi je da vrtićko dijete samo bira čim se želi baviti, ali što se događa u osnovnim školama, pogotovo višim razredima, kada gradiva ima više? Što ako dijete tijekom osnovne škole ne želi raditi matematiku kada se ona obrađuje, kako djeca stignu obraditi sve što je potrebno? Osim toga, zanima me koliko se obrazovni program razlikuje u alternativnim i konvencionalnim školama? Nekoliko je puta spomenuto na temi da bi obrazovni program trebao biti isti, razlikuje se samo način predavanja. No zašto tada djeca u waldorfskoj školi ne uče formule i jednadžbe iz kemije i fizike (tako bar piše na stranici jedne škole)? I kako je uopće moguće da to ne rade (to pitanje možda i nije više povezano s ovom temom)?
Eto, ja imam primjer iz uskog kruga obitelji, koji je pozitivan. Djeca koja su zavrsila waldorfsku skolu (osnovnu) upisala su se u srednju pa na faks bez ikakvih problema. Gledao sam malo program iz Waldorfske skole i zaista mi je zao sto ja nisam imao mogucnost ici u takvu skolu. Kao glavnu razliku izmedu obicne i wadorfske skole naveo bih da djeca vole ici u wadorfsku skolu, steknu zdrave radne navike, imaju vrlo dobar nivo nakon zavrsetka skole, nisu "blazirana" i nema ih 40 u razredu. Disciplina im ne predstavlja problem jer nije da u waldorfskoj skoli mozes radit sto god te volja. Ima pravila ali su postavljena tako da ih je lako postovat, rekao bih da su prirodna.
Djeca u waldorfskoj skoli uce formule i jednadzbe samo na drugi nacin. Sve je nekako materijalno prikazano. Gledao sam biljeznice gore spomenute djece i odusevio se.
Stvar je u tome da ako hoces uciti djecu na waldorfski nacin, moras stvarno znat o cemu pricas, moras bit jaako dobar u tome sto predajes. To bas i nije odlika nekih "klasicnih" profesora, zar ne? Po vasem iskustvu, od kojih ste profesora najvise naucili? Od onih klasicnih koji sve rade by the book ili od onih koji su malo drugaciji?
Ima u waldorfskoj skoli svakakvih profesora ali, koliko sam ja upoznat, vise se pazi na odabir kadra.
Moje je misljenje da je waldorfska skola dobar odabir, bolji od vecine klasicnih ustanova.
__________________
Nema garancije
nikolasimon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.