Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2007., 17:26   #61
Evo ovdje mozda nekih informacija

http://www.carina.hr/cropostupak.htm#2
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 10:07   #62
Evo, baš neš gledam na ebay-u... i ima podvezica svih boja i uzoraka (otvorilo mi ih je preko 800 kom), stvarno prekrasnih, takve nigdje kod nas nisam vidla. A cijene su od 5$ pa na dalje. Stvarno su predivne, a dobiju se većinom 2, jedna za bacit, a jedna za uspomenu
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 10:35   #63
Quote:
nike23 kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer bila bijesna, ali danas me prošlo. Naručila sam one latice preko interneta. Cijena latica cca 30$, poštarina 30$ , a carina 120kuna . Tako da sam na kraju latice koje koštaju 150 kuna platila 450kn. Kako? Pitala tetu na carini i ona kaže da ako vam firma tj. trgovina od koje ste kupili šalje paket plaćate carinu na sve iznad 60kn uključujući i na poštarinu. Zar to nije bezobrazno?
Koje su to gluposti.. Ja nikad nisam ništa platila.. a osobito mi je smiješno što su ti naplatili carinu na latice.. pa nećeš valjda latice dalje prodavat... ta žena nešto mulja, pa ne može ti naplatit carinu samo zbog paketa.... laže ili je bila loše volje jako... Naime ja sam do sad naručila slijedeće
Dva pečata i tinte - cijena 200 kn - došle u paketu 2x - ništa nisam platila
Trake - cijena skoro 400kn - došle u paketu - ništa carina
Kutije za kolače (one kineske kutijice 200 komada) - cijena 400 i nešto kn - došle u ogromnom paketu (veličina cca metarx30cm) - carina ništa
Ako je dopuštena cijena uvoza 300kn onda mislim da ne bi trebalo biti razlike jesi ti to dobila u paketu ili si išla direktno i dovezla preko granice, pa palatila si poštarinu za paket. Čak i da ti je PDV išla naplatit to bi bilo puno manji iznos... Baš ću pitat tatu, on radi u pošti, pa vjerojatno kuži i te stvari djelomično
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 10:39   #64
Baš ću pitat tatu, on radi u pošti, pa vjerojatno kuži i te stvari djelomično[/QUOTE]

Radim i ja u pošti pa sve što nisu papiri i dokumenti a ide van države mora ići na carinu...
kupila ti privjesak za 10ak kuna mora ići na carinu,a to će te izaći cca 100 kuna...
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 10:47   #65
Aha.. onda očito kod mene radi neka veza Jer su sve pošiljke i naslovljene na mog tatu, ali ne zbog poštanskih veza, nego zato što plaćam s njegovom karticom
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 10:49   #66
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Aha.. onda očito kod mene radi neka veza Jer su sve pošiljke i naslovljene na mog tatu, ali ne zbog poštanskih veza, nego zato što plaćam s njegovom karticom
možda to nije tako u drugim državama, ja sam rekla samo za kod nas...
kod nas plaćaš carinski pregled, biljeg,uplatnice,poštarnu...blabla
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 10:59   #67
Ej cure jel može jedan savjet?
Naručila sam vjenčanicu preko neta, zajedno s podsuknjom i zajedno sa poštarinom me koštalo 95 funti.
Zanima me koliku bi mi carinu mogli naplatiti na to? Mislim, kad vidim koliku naplaćuju za latice šta će onda meni učiniti za haljinu?!!!
Hvala
__________________
Svašta nešto...
Aneley is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 11:09   #68
nemam pojma...netko je rekao da mu je carina za vjenčanicu bila 100-200kn...
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 11:35   #69
Čini mi se da je Tiamat rekla da joj carinu nisu ni htjeli naplatiti s obzirom da je vjenčanica!
Ako je samo 100-200kn onda to stvarno nije fer prema "laticama". Nekako mi se čini malo.
__________________
Svašta nešto...
Aneley is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 15:39   #70
cure..koliko ste čekale pošiljku? pisalo je temo 5-7 dana...ali to mi se čini jako brzo...(stiže iz USA)
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 21:34   #71
Quote:
mimimimi kaže: Pogledaj post
cure..koliko ste čekale pošiljku? pisalo je temo 5-7 dana...ali to mi se čini jako brzo...(stiže iz USA)
Ako pitaš za latice, ja sam čekala oko 3 tjedna.

Žena na carini mi je rekla da naplaćuju 22 % na iznos (cijena robe + poštarina) ali na to ti se doda još neke pristojbe, troškovi obrade i sl. tako da je mene na cijenu od cca 300 kn (150 kn latice +150 kn poštarina) naplatila 86 kn carinu + 40 kn tih pristojbi.
nike23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 22:24   #72
Hvala
__________________
Svašta nešto...
Aneley is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 16:17   #73
stigle su mi jučer iz dtp-a liz zaprešića latice i trakica za pozivnice. trakica je super, latice po 20 ili 25 kuna su jako sitne i jako tuzno izgledaju, ali su ove po 35 kn (144 kom u vrećici) doista lijepe. pa ako budete naručivali od njih svakako preporučujem ove malo skuplje.
purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2007., 17:53   #74
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Evo, baš neš gledam na ebay-u... i ima podvezica svih boja i uzoraka (otvorilo mi ih je preko 800 kom), stvarno prekrasnih, takve nigdje kod nas nisam vidla. A cijene su od 5$ pa na dalje. Stvarno su predivne, a dobiju se većinom 2, jedna za bacit, a jedna za uspomenu
curke, mislim da mi s haljinom ne dodje podvezica, pa sam si mislila da bi mogle zajedno kupiti podvezice, da podijelimo postarinu? jos ako neka vec ima otvoren racun preko e-bay.a ... super
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:17   #75
Quote:
nike23 kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer bila bijesna, ali danas me prošlo. Naručila sam one latice preko interneta. Cijena latica cca 30$, poštarina 30$ , a carina 120kuna . Tako da sam na kraju latice koje koštaju 150 kuna platila 450kn. Kako? Pitala tetu na carini i ona kaže da ako vam firma tj. trgovina od koje ste kupili šalje paket plaćate carinu na sve iznad 60kn uključujući i na poštarinu. Zar to nije bezobrazno?
moje cipele su koštale 40$ a ja ih platila 950 kn !!!
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:33   #76
Ja sam jučer dobila vjenčanicu i oslobodili su me carine, tako da me sve koštalo 950kn.
Ful mi je glupo što npr. naplate carinu za latice, a na vjenčnicu ništa?
Aneley is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 17:25   #77
Quote:
Aneley kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer dobila vjenčanicu i oslobodili su me carine, tako da me sve koštalo 950kn.
Ful mi je glupo što npr. naplate carinu za latice, a na vjenčnicu ništa?
to se ti žališ da ti nisu naplatili ili?

ma svašta oni izmišljaju. kad sam dragog jednom pokupila u ljubljani na aerodromu, pa je i gitaru (obična, akustična) donio a na carini ga pita "jel to unpljugd?" hm?!

ne znaju šta bi pa zezaju...
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 17:37   #78
Naravno da ne !
Nego ne mogu vjerovati da postoji takva nepravda, grozno!
Kako joj mogu na cipele od cirka 200kn naplatiti toliku carinu?
Za tjedan dana mi dolazi podsuknja pa me sad frka hvata.
__________________
Svašta nešto...
Aneley is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 18:24   #79
napravi scenu

jedna moja frendica je nešto kupovala u nekoj trgovini pa su joj nešto previše naplatili ili nešto, pa nisu htjeli priznat a ona njima "ma šta nećete? dobro jel vi znate tko sam ja? ne znate jeli? ma i bolje da ne znate, ne bi onda bili tako bezobrazni..."
naravno nije ona niš...posebno, al je upalilo.

ili ono provjereno...
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 09:39   #80
zbog toga što su mi cipele toliko došle strah me naručiti vrh za tortu a fakat mi se sviđa - zna li tko gdje ga mogu nabaviti:

http://img442.imageshack.us/img442/8...ketoppefr3.jpg
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.